Jump to content
Dogomania

psy do adopcji - schronisko dla zwierząt "Reksio" - BRODNICA - kujawsko-pomorskie


SARA.dierra

Recommended Posts

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Lama zostałą na razie wykąpna i wyczesana- jej sierść nie była w tak fatalnym stanie jak u Tosika i nie trzeba było golić-przynajmniej nie zmarźnie;) O foty jutro poproszę Kierownika.

[B]Kabała [/B]- młodziutka sunia- ma może z rok, bardzo miła, wesoła i kochająca człowieka- całym ciałkiem prosi aby się nią zainteresować. Nie jest psem szczekliwym, raczej ma spokojny charakter, chodzi na smyczy, z psami innymi bez problemu. Jest wysterylizowana , zaczipowana i zaszczepiona. Wielkości do pół łydki- waga jakies 10 kilo pewnie. Jest mała. Ma dłuższą puchatą sierść. Sunia bardzo ujmuje , będzie wspaniałym towarzyszem.
[IMG]http://reksio.cdmedia.pl/files/200/kabala.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Kochane pilna sprawa normanie min temu dostalam cynk zajrzyjcie prosze [url]http://www.dogomania.pl/threads/215650-ONek-Krzywica-rany-pch%C5%82y-%C5%82a%C5%84cuch!-Wlasciciel-wyjechal-nasza-jedyna-szansa!?p=17756958#post17756958[/url]
Tosik wlasnie przyjechal idziemy sie z Sonia z Nim zapoznac, Pozniej wszytsko opisze..lece..

Link to comment
Share on other sites

Tosik jak dla mnie malutki !!! Mniejszy od mojej Soni ktora wazy 7 kg..na dana chwile biega po mieszkaniu i wszytsko obwachuje..caly czas sie kreci :o:lol:...od Soni dostalo mu sie juz pare razy bo za bardzo sie narzucal:eviltong: Ogolnie wtula glowie w czlowieka z calych sil..a te oczy...poprotu cudo! Cos mi sie wydaje ze ciezka noc mnie czeka :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kkasiiiar']Tosik jak dla mnie malutki !!! Mniejszy od mojej Soni ktora wazy 7 kg..na dana chwile biega po mieszkaniu i wszytsko obwachuje..caly czas sie kreci :o:lol:...od Soni dostalo mu sie juz pare razy bo za bardzo sie narzucal:eviltong: Ogolnie wtula glowie w czlowieka z calych sil..a te oczy...poprotu cudo! [B]Cos mi sie wydaje ze[/B] [B]ciezka noc mnie czeka[/B] :roll:[/QUOTE]

Kasiu spijcie dobrze:diabloti::evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Nocka w miare spokojna..Tosik polozyl sie na swoim legowisku i spal po 3 godzinach biegania :D, czasami slyszalam jak dreptal ale za chwile sie kladl...dzis pobudka o 5 ale to sprawka mojej Corki:eviltong:. Wyszlam z psami do ogrodu, Tosik sie zalatwil sie ladnie na dworzu..kupa poszla :cool3: Jeszcze jest strasznie pobudzony :eviltong: ciagle chodzi i chodzi.. Porobie mu dzis zdjecia i wieczorem dodam. Ale na moje jest maly..jest wielkosci jamnika i tak samo dlugi ;) Moze z tymi wlosami wydawal sie wiekszy .. bardzo chudzienki..problemow z jedzieniem karmy nie ma..normalnie pochlania..ale narazie daje mu czesto ale male porcje. Dzis kupie ubranko i koniecznie szelki, strasznie ciagnie na smyczy i sie dusi..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='beta ata']Kabała jest cudna! :loveu: Masz większe zdjęcia? I więcej? :-)[/QUOTE]

Chcę dziś podskoczy do schronu i zrobić jej i Lamie kilka fot ;) Wieczorem wstawię.


Cieszę się , że Tosik przypadł do gustu;) On na fotach wydawał się większy to fakt..no i te kudełki jeszcze. Najgorsze pierwsze dni,potem powinien się uspokoić -albo i nie hahah Powodzenia i dzięki!!

Link to comment
Share on other sites

Zajrzałam na strone schroniska w Brodnicy i widziałam te zdjecia, ktore tam są :-) Ma fantastyczne umaczszenie, rude przesiane z białym, bardzo ciekawe i ogon ma puszysty i jasny - no, śliczna psina. Czy ona lubi sie bawić z pieskami? Ile ma w kłebie? Pisałas wyżej, że jest wysterylizowana, ale na stronie nie napisano o tym. Czy jest wysterylizowana?
Mam powody, by zadawać te pytania :-)

Link to comment
Share on other sites

Ona na tych fotach ze schronu wygląda na dużo większą niż jest w rzeczywistości. Dziś zrobię jej lepsze zdjęcia sama i dam znac ile ma w kłębie. Sunia dogaduje się z psami bez problemu, nie jest psem dominującym. W tej chwili jest z 4 pieskami w boksie i sobie radzi. Spojrze w jej kartotekę i dokładnie dowiem się o szczepienie i sterylkę- nawet jeśli jeszcze nie jest to będzie;) To niunia bardzo słodka, przytulaśna i całuśna.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ania+Milva i Ulver']Jeżeli miałby być płatny, to pewnie z 500zł by wyszło jak znam ceny przewoźników na dogo.
Do wawy czasem jeździ mój znajomy ,ale trudno by było pewnie zgrac w ten akurat sam dzień transport dalej...no chyba żeby wziąc z wawy płatny . Popatrz Moniko L na tym watku transportowym , może coś wymyślisz:)

Jestem ciekawa jak tam Tosik się zaaklimatyzuje w nowym miejscu;)[/QUOTE]

Przecież na trasie Warszawa Katowice jeździ Figu i czesto psy przewozi, do mnie właśnie wiozła z Łodzi mojego pierwszego tymczasa.

Tylko z Brodnicy do Wwy musiałby być jakiś transport.
A na fb też są osoby co jeżdżą i oferują transport grzecznościowy, jest tam nawet taka stronka - transport tu i tam.

A jeśli idzie o sunię Lame, Aniu, to ona ma na zdjęciach takie jakby obwódki wokół oczu, czy nie ma jakiś problemów ze skórą ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Monika L']Udało mi się załatwić transport dla Lamy :):):) Jeszcze tylko dokładnie musze porozmawiac i pewnie bedziemy sie ugadywac na termin :)[/QUOTE]
Cudownie!Moniko zadzwoń do Schroniska i zarezerwuj sobie sunię.Podoba mi się-dopięłaś swego.Na to wygląda że zależy Tobie na Lamie.Gratulacje!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anula']Cudownie!Moniko zadzwoń do Schroniska i zarezerwuj sobie sunię.Podoba mi się-dopięłaś swego.Na to wygląda że zależy Tobie na Lamie.Gratulacje![/QUOTE]


Udało sie!:):) Zalezy nam i to bardzo:)Zaraz bede dzwonic do schroniska i wszystkiego sie dowiem,a jak przebiega wizyta przedadopcyjna? U nas nie przeprowadzali wizyty przedadopcyjnej jak brałam moja Sare..niewiem dlaczego dlatego pytam bo niewiem jak to wyglada:) Jejku ale sie ciesze,mam nadzieje ze wizyta wypadnie tez swietnie i Lama bedzie z nami :):)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Monika L']Udało sie!:):) Zalezy nam i to bardzo:)Zaraz bede dzwonic do schroniska i wszystkiego sie dowiem,a jak przebiega wizyta przedadopcyjna? U nas nie przeprowadzali wizyty przedadopcyjnej jak brałam moja Sare..niewiem dlaczego dlatego pytam bo niewiem jak to wyglada:) Jejku ale sie ciesze,mam nadzieje ze wizyta wypadnie tez swietnie i Lama bedzie z nami :):)[/QUOTE]

Lama zarezerwowana:) teraz tylko wizyta przedadopcyjna :):):) Ale sie ciesze :):)

Link to comment
Share on other sites

Rozmawiałam z Moniką;) Lamę jutro zarezerwuję , a teraz szukamy kogoś na wizytę- Moniko napisz prosze na jakiej ulicy mieszkasz- jaka dzielnica .
Mam fotki Lamy i Kabały , ale to wieczorkiem, bo dopiero wpadłam do domu i do psiaków lecę. Potem napisze wiecej.

Kto jest z Rudy...? Pianka?

Doda- Brodnica- kujawsko-pomorskie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ania+Milva i Ulver']Rozmawiałam z Moniką;) Lamę jutro zarezerwuję , a teraz szukamy kogoś na wizytę- Moniko napisz prosze na jakiej ulicy mieszkasz- jaka dzielnica .
Mam fotki Lamy i Kabały , ale to wieczorkiem, bo dopiero wpadłam do domu i do psiaków lecę. Potem napisze wiecej.

Kto jest z Rudy...? Pianka?

Doda- Brodnica- kujawsko-pomorskie.[/QUOTE]

Tak Pianka jest z Rudy ale teraz jest w Wawie bo studia ma... wiec jej nie ma w Rudzie...:(

Link to comment
Share on other sites

Rozmawiałam z Pianką- czemu tu się Moniko nic nie chwalisz , że ty tu jak stara dogomaniaczka;) Znacie się osobiście, Pianka wydała pozytywną opinię i myślę, że nie ma co już szukać kogoś do wizyty. Ale od wieści i zdjęć potem nie uciekniesz;)

Lama - ma 30 cm w kłębie, wysterylizowana 20 września, nie ma jeszcze szczepień i czipa, ale zostanie wszystko zrobione do czasu wyjazdu. Sunia żyła w wykopanje dziurze na polu kukurydzy, przypadkiem znalazł ją chłopiec, który postanowił wrócić skrótem przez pole ze szkoły. I tak przez kilka dni zanosił jej swoje kanapki do szkoły . W końcu jego mama zaczeła się zastanawiac po co mu dodatkowe jedzenie i przyznał się , że dokarmia bezdomną sunię. Dzięki temu chłopaczkowi sunię udało się złapać- była wystraszona i tylko do niego podchodziła.
Lama to sunia bardzo spokojna, troszkę nieśmiała i widać , że boi się gwałtownych ruchów, dźwięków- pewnie była przeganiana. Szybko jednak zaczyna ufac nowym osobom i uwielbia głaskanie -sama łapkami prosi o więcej. Sunia jest typem bezproblemowca jeśli chodzi o cechy charakteru . Bardzo polubiła jednego z naszych praconików i chodzi za nim krok w krok. Toleruje koty , na inne psiaki nie zwraca uwagi-nie zaczepia. Została lekko przystrzyżona u fryzjera, wykąpana i wyczesana. Jest teraz bardzo ładna. Aaaa i ma cięty ogonek;)

[IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-ld6_wf3SuPA/To3lLpGE7iI/AAAAAAAACn8/vSqf9nviHM0/s640/lama.JPG[/IMG]

Koło oczu ona ma po prostu jasniejszą sierść-nic się tam nie dzieje złego.
[IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-z2qJ-WP7UZE/To3lqCBBKbI/AAAAAAAACos/Y3NYDcZnLok/s555/lama1.JPG[/IMG]

Jak się ją woła i idzie , to od razu kuli uszka.
[IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-mkFWuMyuhDk/To3l-vH5C2I/AAAAAAAACo0/VWJ0rAF47yM/s640/lama2.JPG[/IMG]

A tutaj poleciała za pracownikiem i chciała iśc na drugi wybieg za nim - a on każe jej zostać.
[IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-a82K1fZi0Wc/To3mDxSz-NI/AAAAAAAACo8/xL62rgCQXUI/s640/lama3.JPG[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...