Jump to content
Dogomania

psy do adopcji - schronisko dla zwierząt "Reksio" - BRODNICA - kujawsko-pomorskie


SARA.dierra

Recommended Posts

Witam wszystkich :) Ta piękność jest nadal do adopcji?? Chciałam zapytać jak wyglądałaby sprawa transportu pieska,gdyż jesteśmy z Rudy Śląskiej a to jest ponad 400km, a niestety nie mamy możliwości odbioru osobistego :( :( czy jakaś pomoc by była jezeli chodzi o transport? :) Psinka jest przepiekna i naprawde nas zainteresowała :)[/QUOTE]


Jesli chodzi o Lame to bedziemy wiedziec w czwartek czy bedzie miala DT... km naprawde duzo, a powiem szczeze ze o Lame duzo osob mnie pytalo na fb(wiecej niz o Tosika chociasz to jego wydarzenie ;)) jaka jest i tak dalej..robi dziewczyna wrazenie ;) mysle ze Lama znajdzie szybko dobry dom tylko trzeba ja wyciagnac ze schroniska zrobic ogloszenia :) Dziekujemy za propozycje domu dla Lamy ale bedzie problem z transportem.
Pozdrawiam :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dokładnie tak jak piszecie:
- nie widze problemu aby wynająć kogoś do transportu nawet i do Rudy śląskiej jednakże dom musiałby pokryć transport + opłatę adopcyjną. schronisko nie organizuje tak dalekich transportów, bo nas na to nie stac-wobrebie do 60 km zawsze chętnie pomożemy ,ale na drugi koniec Polski nie jesteśmy w stanie
- tak więc Moniko L zależy to tylko od Waszych finansów ...no i przejścia wizyty przedadopcyjnej
-jednak tak jak tu już Kasia wspomniała- jest spore zainteresowanie Lamą i mam nadzieję domek znajdzie się bliżej...bądz jakiś bezpłatny tymczas

Link to comment
Share on other sites

[quote name='paulinken']Jestem na zaproszenie. Psiaki piękne, z ogłoszeń powinien być odzew. Mają już?[/QUOTE]
Dziekuje za przybycie :) nie maja jeszcze ogloszen z tego wzgledu ze Lama nadal w schronisku szukamy dla niej DT, Tosik bedzie dzis u mnie wieczorem i trzeba mu porobic nowe zdjecia do ogloszen z jego nowa "fryzurka" ;) Tosik ma narazie tylko fb [url]http://www.facebook.com/event.php?eid=284685408226695[/url]

Link to comment
Share on other sites

Może założyć jej osobny wątek? Delikatna sunia marnuje się w schronie. Może ktoś zaoferuje DT? Wydarzenie na facebooku?

[quote name='Ania+Milva i Ulver']Jak już załozyłyście wątek brodnickich psiaków, to chciałabym dołączyć tu jeszcze jedną naszą sunię. Cudowną sunię!!
KABAŁA - mała sunia- taka jak Tosik, puchata z dłuższym włosem, ruda. Młodziuteńka - cud, miód , malina- ta sunia ma przecudowny charakter- kocha ludzi ponad wszystko. Inne psy skaczą , szczekają, a ona wpycha swój mały nosek w kraty i prosi aby zabrać ją. Potwornie skradła mi serce- może ktoś podaruje jej dom, albo dt?.....

[IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-3mPuh140Too/ToQ7wxcztwI/AAAAAAAACl8/lxklHw03N00/s512/kaba%2525C5%252582a.JPG[/IMG]

[IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-D_3eEfi0leM/ToQ7yhq6gnI/AAAAAAAACmA/5ARc1RVLxUw/s512/kaba%2525C5%252582a1.JPG[/IMG][/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

Szukamy dla Lamy DT czy poprostu ja oglaszamy? [B]Nazwabez[/B] mozesz zrobic Kabale wydarzenie ;) Tylko jeszcze trzeba podpytac Ani moze jeszcze cos wiecej by o niej napisala :) I jakies zdjecia by sie tez przydaly...ech szkoda ze moj Maz tak pozno dzis dotrze do schroniska..juz ciemno bedzie :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ania+Milva i Ulver']Dokładnie tak jak piszecie:
- nie widze problemu aby wynająć kogoś do transportu nawet i do Rudy śląskiej jednakże dom musiałby pokryć transport + opłatę adopcyjną. schronisko nie organizuje tak dalekich transportów, bo nas na to nie stac-wobrebie do 60 km zawsze chętnie pomożemy ,ale na drugi koniec Polski nie jesteśmy w stanie
- tak więc Moniko L zależy to tylko od Waszych finansów ...no i przejścia wizyty przedadopcyjnej
-jednak tak jak tu już Kasia wspomniała- jest spore zainteresowanie Lamą i mam nadzieję domek znajdzie się bliżej...bądz jakiś bezpłatny tymczas[/QUOTE]

Rozumiem :) w takim bądz razie jakie były by koszty owego transportu + opłata adopcyjna ? :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Monika L']Rozumiem :) w takim bądz razie jakie były by koszty owego transportu + opłata adopcyjna ? :)[/QUOTE]

Monika :-)
Sa dwie mozliwosci: 1) Wy lub ktos od Was przyjedzie po sunie bezposrednio do schroniska, 2) to szukanie bezplatnego badz platnego transportu. Czasami tak sie zdarza ze uda sie zorganizowac bezplatny transport w kilku etapach, np. ktos jedzie z X do Y, tam dowozi sunie przekazuje w Y i zawozi ktos inny do Z, ale to jest ciezko zorganizowac.
Najszybszy i najpewniejszy jest transport za zwrot paliwa, jesli Wy sami nie mozecie przyjechac po sunieczke, Moze macie kogos w poblizu lub z rodziny kto sie zgodzi przyjechac po sunieczke lub szukamy wtedy chetnego do przewozu sunieczki a Wy jako domek adopcyjny zwracacie koszt za paliwo, ( trzeba bedzie mniej wiecej policzyc jak juz bedzie chetny do przewozu w zaleznosci ile pali autko ) Jesli bylibyscie zdecydowani na poniesienie takich kosztow , a wizyta przedadopcyjna wypadnie jak najlepiej to byloby fajnie zeby sunieczk trafila do Was :-),

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asia-s']Monika :-)
Sa dwie mozliwosci: 1) Wy lub ktos od Was przyjedzie po sunie bezposrednio do schroniska, 2) to szukanie bezplatnego badz platnego transportu. Czasami tak sie zdarza ze uda sie zorganizowac bezplatny transport w kilku etapach, np. ktos jedzie z X do Y, tam dowozi sunie przekazuje w Y i zawozi ktos inny do Z, ale to jest ciezko zorganizowac.
Najszybszy i najpewniejszy jest transport za zwrot paliwa, jesli Wy sami nie mozecie przyjechac po sunieczke, Moze macie kogos w poblizu lub z rodziny kto sie zgodzi przyjechac po sunieczke lub szukamy wtedy chetnego do przewozu sunieczki a Wy jako domek adopcyjny zwracacie koszt za paliwo, ( trzeba bedzie mniej wiecej policzyc jak juz bedzie chetny do przewozu w zaleznosci ile pali autko ) Jesli bylibyscie zdecydowani na poniesienie takich kosztow , a wizyta przedadopcyjna wypadnie jak najlepiej to byloby fajnie zeby sunieczk trafila do Was :-),[/QUOTE]

Własnie w tym rzecz, że najbliższa rodzina mieszka za Warszawą :( Bardzo nam zalezy żeby znalazł sie ktoś chetny do przewozu sunieczki,fajnie by bylo gdyby znalazl sie przewoz taki w kilku etapach ale nie znam nikogo kto by mogł ja przewiezc :( w razie czego my bysmy mogli ja odebrać z Katowic, Bytomia lub Zabrza...Fajnie by bylo gdyby znalazl sie ktoś kto by pomogl...:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Monika L']Własnie w tym rzecz, że najbliższa rodzina mieszka za Warszawą :( Bardzo nam zalezy żeby znalazł sie ktoś chetny do przewozu sunieczki,fajnie by bylo gdyby znalazl sie przewoz taki w kilku etapach ale nie znam nikogo kto by mogł ja przewiezc :( w razie czego my bysmy mogli ja odebrać z Katowic, Bytomia lub Zabrza...Fajnie by bylo gdyby znalazl sie ktoś kto by pomogl...:)[/QUOTE]
Wiem,że też można przewozić pieski PKP i jest to o wiele mniejszy koszt jak samochodem.Za bilet psa się płaci jak się nie mylę 4zł.Lama jest malutka i nie było by problemu przewiezienia jej PKP.Na wątku transportowym przeczytałam,że jest taka możliwość tylko trzeba się bardziej rozejrzeć.I myślę,że też zapytać o transport płatny Brodnica-Ruda ŚL.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Monika L']Własnie w tym rzecz, że najbliższa rodzina mieszka za Warszawą :( Bardzo nam zalezy żeby znalazł sie ktoś chetny do przewozu sunieczki,fajnie by bylo gdyby znalazl sie przewoz taki w kilku etapach ale nie znam nikogo kto by mogł ja przewiezc :( w razie czego my bysmy mogli ja odebrać z Katowic, Bytomia lub Zabrza...Fajnie by bylo gdyby znalazl sie ktoś kto by pomogl...:)[/QUOTE]

Monika z Brodnicy do Warszawy chyba blizej jest niz do Rudy, moze ktos z rodziny podwarszawskiej by po suczke pojechal, lub udalo sie ja przewiezc z Brodnicy lub okolic do Warszawy ( wieksze prawdopodobienstwo ze ktos bedzie jechal z tamtych okolic w rejony Warszawy) - a dalej juz chyba byloby latwiej zorganizowac cos z Warszawy do Katowic, Mysle ze z W-wy do Katowic udaloby sie za darmo - czesto ludzie jezdza taka trasa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asia-s']Monika z Brodnicy do Warszawy chyba blizej jest niz do Rudy, moze ktos z rodziny podwarszawskiej by po suczke pojechal, lub udalo sie ja przewiezc z Brodnicy lub okolic do Warszawy ( wieksze prawdopodobienstwo ze ktos bedzie jechal z tamtych okolic w rejony Warszawy) - a dalej juz chyba byloby latwiej zorganizowac cos z Warszawy do Katowic, Mysle ze z W-wy do Katowic udaloby sie za darmo - czesto ludzie jezdza taka trasa.[/QUOTE]

A znalazl by sie ktos kto by ja przewiózł z Brodnicy do Wawy i z Wawy wlasnie do Katowic?? Jeżeli by sie udało załatwic transport z Wawy do Katowic za darmo tez by bylo fajnie, trasa Brodnica-Warszawa oplacilibysmy transport jesli by trzeba bylo.Bylo by super !! :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Monika L']A znalazl by sie ktos kto by ja przewiózł z Brodnicy do Wawy i z Wawy wlasnie do Katowic?? Bylo by super !! :)[/QUOTE]

Tego nie wiem... musialabys zaczac szukac na watku transportowym i innych. Popatrz na watek transportowy - dodaj nowy watek, napisz tam jaki transport Cie interesuje ect.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Monika L']Rozumiem :) w takim bądz razie jakie były by koszty owego transportu + opłata adopcyjna ? :)[/QUOTE]

Jeżeli miałby być płatny, to pewnie z 500zł by wyszło jak znam ceny przewoźników na dogo.
Do wawy czasem jeździ mój znajomy ,ale trudno by było pewnie zgrac w ten akurat sam dzień transport dalej...no chyba żeby wziąc z wawy płatny . Popatrz Moniko L na tym watku transportowym , może coś wymyślisz:)

Jestem ciekawa jak tam Tosik się zaaklimatyzuje w nowym miejscu;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...