Jump to content
Dogomania

York nie chce jeść


Czarnulaa

Recommended Posts

  • 2 years later...

[quote name='speddy']moj york wazy 4, 20 kg - jest z tych wiekszych ciut yorków - nie jest mini ani tego typu podobnych - daje mu 2 razy dziennie gotowane jedzonko plus sucha karme - czy to nie za duzo ?????


pozdr[/quote]
Zależy ile dajesz suchej a gotowanego ale ja jednak sądzę że to za dużo ;). Ja radzę zdecydować się albo na suche albo na gotowane. Ja moim daję 2 razy dziennie suchą karmę a od czasu do czasu (np. raz w tygodniu daję gotowane)

PS. Daj jego nowe foty w galerii. Jestem ciekawa jak braciszek Zahirki wygląda ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Ja mam z Guciem następujący problem:jak go przywiozłam od hodowcy to dostałam trochę suchej karmy Royal-jadł aż mu się uszy trzęsły, to mu dokupiłam zadowolona większą ilość i piesek przestał jeść,okazało się , że on jadł Royal Starter do 8 tygodnia a ja mu daję do 10 miesiąca.I teraz nie wiem co zrobić , czy dokupić starter i mu mieszać żeby się przyzwyczaił czy całkowice zmienić na inną.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Daga03']Ja mam z Guciem następujący problem:jak go przywiozłam od hodowcy to dostałam trochę suchej karmy Royal-jadł aż mu się uszy trzęsły, to mu dokupiłam zadowolona większą ilość i piesek przestał jeść,okazało się , że on jadł Royal Starter do 8 tygodnia a ja mu daję do 10 miesiąca.I teraz nie wiem co zrobić , czy dokupić starter i mu mieszać żeby się przyzwyczaił czy całkowice zmienić na inną.[/quote]
Karmę zmienia się stopniowo. Najpierw 3/4 karmy poprzedniej z nową, później 1/2 , 1/4 i po paru dniach możesz całkowicie wyeliminować startera ;)

Link to comment
Share on other sites

Witam wszystkich bardzo serdecznie jestem tu nowa i odrazu mam pytanie mojej Leydi wypadają zęby i nie chce jeść suchej karmy bo dziąsła ma obolałe byłam z nią dziś u weterynarza ale jakoś nie przyszło mi do głowy żeby zapytać o jedzenie gotowane dla niej i tu prośba jakie danie na zachętę jest najlepsze a powiem że jest bardzo wybredna ma pół roku i waży 1300 gram

Link to comment
Share on other sites

Akurat kurczak dosc alergizujacy jest, wolowina, cielecina, krolik, konina, indyk, ryby, do tego troche wypelniacza i warzyw, oliwa.
Albo pomyslec mozna nad papkami kostno-miesno- warzywnymi, nad barfem.
Daga, Royal nie jest rewelacyjny, do tego drogi, poczytaj na zywieniu o ciekawszych karmach, badz sprobuj domowego, normalnego karmienia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kinnia']Moja Ciocia niedawno kupiła sobie Yorka i ten sam problem nie chce jeść.
Co drugi dzień wizyta w zoologu i jakaś nowa karma ale nie chce jeść niczego.
Gotowane to samo mięso...ryżu,makaronu i warzyw nie zje.[/quote]

pierwszy wywiad-jaka karma byl piesek karmiony u hodowcy?
kupic taka sama(nie dostaliści chociaz troche w wyprawce?),jesli to była karma jakas lipna to niech je narazie ta i stopniowo dodawac do nej lepsza-np.royal dla yoreczkow juniorków.
bez wywiadu nie wiele sie zrobi,odnośnie innego jedzonka:spróbowac serek biały z zółtkiem surowym lub jogurtem naturalnym,albo ugotowane żółtko,mięsko z piersi z kurczaka ugotowane....gerberki,płatki kukurydzuane namoczone w mleku,chlebek z pasztetem-musicie próbować czego się da-ale pierwsze co powinniście zrobić to telefon do osoby od której yoreczek został zakupiony i wypytanie się jak był karmiony,bo u was nie chce jeść.

Link to comment
Share on other sites

karjo2 a mnie właśnie dwóch weterynarzy polecali karmę royal jako jedną z lepszych na rynku, u hodowcy mały był też karmiony royalem.teraz mu mieszam royal starter + royal do 10 miesiaca ale spróbuję wprowadzić domowe jedzonko.Po tym royalku ma piękna grubą i błyszczącą sierść.ryż z kurczakiem na pewno nie dostracy mu wszysykich potrzebnych składników tak jak karma ( tak mi powiedzieli weterynarze) i , że jedzonko domowe może być tylko dodatkiem.już sama nie wiem co myśleć.ile ludzi tyle opini.

Link to comment
Share on other sites

Mała u hodowcy jadła gotowane, a w wyprawce dostała eukanube- ale nie chce jeść, jeżeli gotowane to sam kurczak. A RC tez ciocia jej kupiła i ten dla małych ras, i ten dla yorków i jeszcze jakis dla delikatnych brzuchów i nic. Miała tez acane z ryba. A te wszystkie ludzie rzeczy chce jeść bez oporów

Link to comment
Share on other sites

ojc-wszysto co dla ludzi?to n iech je gotowany ryz z kurczakiem lub rybka i warzywami,jak jadla eukanube u hodowcy to dawajcie ta karme-moze ona tam jadla namoczona?
trzeba próbowac wszystkiego-urozmaicac jedzonko..niech pozna wszystko,żeby pozniej nie bylo problemow

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kinnia']hhihi napisałam chce jeść:D a nie , że je:diabloti::evil_lol: Tak jak np. marchewkę, jak ja jadłam i dałem jej kawałek od razu zjadła a w misce to fe. A jak ma ryż z kurczakiem to samo mięso wybiera:P[/quote]
marchewka zdrowa:multi:ale samo mięsko wybiera-a to spryciarz mały:evil_lol:...polecam mięsko zmielić i w formie mielonego ugotować z ryżem,albo filecik z rybki:też rozleci się na papkę w ryżu:niech sobie z tym poradzi;pewnie zje chetnie,bo będzie czuł miesko...nie poddawac sie...musi nauczyć się,że ryz itp.też jadalne i nie kłuje w ząbki

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Czarnula-mam identyczny problem !
Dokładnie tak jak napisałaś jest u mnie-słowo w słowo:shake:
U mnie wszystkie trzy podkarmiamy Lucky'ego-ja,mama i babcia.:evil_lol:
Ja radzę sobie z tym tak-na początku strasznie się martwiłam ,poszłam do veta ,a on powiedział ,że to efekt dodatków do suchej karmy i gotowania mu.
Powiedział,że to nasz błąd bo powinniśmy dawać samego Royla.
Teraz Lucky ma 4 lata,i nadal ten sam problem jest.
Karmimy go 3 razy dziennie :
-śniadanie Royal + żłóty serek,biały serek,szyneczka lub masełko
-obiadek gotowane np. piersi z kurczaka + marchewka + ryż,lecz teraz dajemy mu samo mięso,gdyż mu nadwaga nie grozi,jest to mięso : piersi z kurczaka,serduszka,wołowinka,szponderek
-kolacja,gotowane mięsko-oczywiście inne niż rano.
Taki jest mój sposób,mięska gotujemy znikome ilości,tak aby starczyło tylko na jeden posiłek,bo jeśli na 2 było by to samo nie chciał by jeść.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
  • 1 year later...

Przetestowalysmy juz chyba z 20 najrozniejszych karm, podobnie bylo z puszkami, jedna z puszek tylko w miare jej posmakowala (kilka razy troszke zjadla).Nie jada miesa gotowanego, psich przysmakow, wedliny...wiec chyba latwiej napisac co jada.
Zjada kurczaka duszonego lub z pieczonego, golonke pieczona i zeberka wedzone...nic innego do pyska nie chce wziac, sporadycznie przegryzie marchewke lub jablko, wrzucanie do pozywienia ryzu lub innych dodatkow konczy sie tym, ze w ogole nic nie zjada z miski. Kiedy jemy nie wykazuje zainteresowania pozywieniem lub wykazuje minimalne zainteresowanie. Kiedys uparlam sie i ugotowalam jej rozne potrawy, postawilam ponad 10 misek, kazda z czyms innym i nic nie ruszyla. Jesli podajemy jej jakies przysmaki z reki, to tylko podchodzi, wacha i odchodzi. Jedzeniem mozna jedynie odstraszyc ja. Potrafi nie jesc 2-3 dni, wtedy na sile zaczynam ja karmic, nie mam innego wyjscia...a normalnie zjada tylko sladowe ilosci pozywienia. P.S.Jest zdrowym, zywiolowym pieskiem z olbrzymim temperamentem :P I co z taka zrobic ?

Link to comment
Share on other sites

Gotuje tak jak dla niemowlaka, bez dodatku zadnych przypraw oczywiscie rowniez bez kosci. Z karmami cudowalismy juz wszystko, bo to najszybsze bylo do przetestowania. Jak ja kupilismy to lubila zjesc jeszcze jajecznice, teraz juz nawet na nia nie spojrzy. Wiem, ze niezdrowo odzywia sie, ale skonczyly mi sie juz pomysly na cudowanie z jedzieniem. Wet nie wykazuje checi polecenia witamin, twierdzi tylko, ze powinna wylacznie sucha karme jesc, ostatnio kolejna jakas wzbogacona polecil, ktorej Majka oczywiscie nie dotknela. Mieszkam w uk i weterynarze "nakazuja", aby psy byly wylacznie karmione karmami i puszkami, juz nawet wstydze sie mowic, ze gotuje dla niej, bo patrza sie na mnie jak na jakiegos cudaka z buszu.

Link to comment
Share on other sites

Ja bym sprawdziła trzy drogi: albo karmiła ją BARFem (poczytaj trochę, na pewno znajdziesz dużo info w internecie), albo gotowanym, ale odpowiednio zbilansowanym, albo dosmaczaną, suchą karmą. Dobre są karmy bezzbożowe, my np. stosujemy TOTW. Dla moich tymczasowych niejadków karmę dosmaczałam, tzn. gotowałam np. rosołek na kurzej nodze, bez dodatków przypraw, dolewałam go do karmy, żeby ta namokła; do tego dodawałam m.in. siemię lniane, różne oleje, coś pachnącego, np. nieco tunczyka (tyle, co na paznokciu małego palca).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...