Jump to content
Dogomania

Co o tym myślicie?


Bazyliszek

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Są tam labki i azjaty, nie znam powodu niskiej ceny piesków, to sprawa właścicieli hodowli, ja za swojego płaciłam "normalną" cenę. Wszystkie psy mają rodowody i wszystkie szczeniaki sprzedawane są z rodowodem, z tego co wiem. Właściciele bardzo mili, utrzymujemy kontakt cały czas, może zdjęcia nie powalają ale nie każdy musi mieć talent fotograficzny.
Aukcja którą przedstawiasz nie dotyczy tej hodowli o której chcesz się dowiedzieć, w samych Dywitach jest kilka różnych hodowli, tych z rodowodem i bez. Wiem, byłam widziałam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bafisia']Są tam labki i azjaty, nie znam powodu niskiej ceny piesków, to sprawa właścicieli hodowli, ja za swojego płaciłam "normalną" cenę. Wszystkie psy mają rodowody i wszystkie szczeniaki sprzedawane są z rodowodem, z tego co wiem. Właściciele bardzo mili, utrzymujemy kontakt cały czas, może zdjęcia nie powalają ale nie każdy musi mieć talent fotograficzny.
Aukcja którą przedstawiasz nie dotyczy tej hodowli o której chcesz się dowiedzieć, w samych Dywitach jest kilka różnych hodowli, tych z rodowodem i bez. Wiem, byłam widziałam.[/QUOTE]
[B]To sprawdź nazwę użytkownika. Ta sama.[/B]
A niska cena jak najbardziej cieszy.

Link to comment
Share on other sites

Nie zwróciłam uwagi, może jednak warto spytać hodowcy z jakiego powodu piesek sprzedawany był bez rodowodu?
W momencie kiedy ja kupowałam szczeniaczka dostępne były szczenięta i labka i azjaty z rodowodami.
Nie wiem czy po jednym ogłoszeniu wyszpiegowanym w necie można komuś przypinać łatkę pseudohodowli.

Link to comment
Share on other sites

Jak Ci już pisałam mam z tej hodowli labradorkę czekoladową, suka zdrowa jak "koń", wszystkie badania przeszła u mnie "śpiewająco", jeździ na wystawy, brakuje jej jednej do zakończenie młodzieżowego championatu.
Nie wiem co chcesz wiedzieć więcej?
Ja złego słowa nie powiem na hodowlę, hodowców, ani pieski.
Mam pytanie jakie badania niby miała mieć moja sunia w dniu odbioru? Pytam bo mam w sumie 3 labki wystawowe i żaden z nich nie miał żadnych badań w czasie odbierania z hodowli.

Link to comment
Share on other sites

Z tego co mi wiadomo bez badań pie/suka nie może być hodowlana, przynajmniej w moim przypadku musiałam zrobić badania dla moich psów.
Ja byłam w hodowli w cieplutki słoneczny dzień i pieski bawiły się ze mną w ogrodzie. Jeśli chciałabyś bardziej szczegółowych wiadomości możesz zwrócić się do hodowcy, to bardzo mili ludzie na pewno udzielą Ci odpowiedzi, ja nie miałam zastrzeżeń i nie dociekałam żadnych szczegółów.
Nie tylko moja sunia jest zdrowa, mam kontakt z innymi nabywcami piesków z tej hodowli i nikt nie narzeka.
Ja nabyłam od tych Państwa zdrową, wesołą i żywiołową sunię z RODOWODEM i takie psiaki zastałam na miejscu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bafisia']Jak Ci już pisałam mam z tej hodowli labradorkę czekoladową, suka zdrowa jak "koń", wszystkie badania przeszła u mnie "śpiewająco", jeździ na wystawy, brakuje jej jednej do zakończenie młodzieżowego championatu.
Nie wiem co chcesz wiedzieć więcej?
Ja złego słowa nie powiem na hodowlę, hodowców, ani pieski.
Mam pytanie jakie badania niby miała mieć moja sunia w dniu odbioru? Pytam bo mam w sumie 3 labki wystawowe i żaden z nich nie miał żadnych badań w czasie odbierania z hodowli.[/QUOTE]
bafisia a chociażby rtg stawów - labradory są obciążone dysplazją
oraz badania kliniczne oczu nie wiem czy są jakieś genetyczne dostępne?
u labradorów może wystapić dysplazja siatkówki i jest prawdopodobnie sprzężona z dysplazją bioder
Czy rodzice Twojej suki mieli takie badania?
I czy jakie badania miała Twoja suka i jakie wyniki bo to że przeszła śpiewająco nic mi nie mówi ;-)

Link to comment
Share on other sites

Aby uzyskać wpis w rodowodzie "suka hodowlana" rasa labrador musi mieć badania pod kontem dysplazji. Badanie oczu jest nieobowiązkowe i nie mam pojęcia czy jest ogólnie dostępne.
Jeśli sunia została mamą, i jej dzieci były rodowodowe, to musiała mieć obowiązkowe badania.
Jeśli zaś chodzi o moją sunię to ma zrobione prześwietlenie stawów biodrowych z wynikiem A1, czyli bez dysplazji, oraz prześwietlenie łokci z wynikiem 0/0. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...