Jump to content
Dogomania

uczulenie-drapanie


edytasebcio

Recommended Posts

witam.Mam syberiana husky suczkę. Pod koniec cieczki suczka zaczęła się drapać i wylizywać w okolicach pachwin.Podobny problem ale o mniejszym natężeniu miała latem jak byliśmy nad morzem -trwało to 3 dni i obyło się bez wizyty u weterynarza.w ciągu dnia piesek zachowuje się normalnie natomiast wieczorem w okolicy godz.20.00 zaczyna się wylizywać.Byłam z nią na pogotowiu weterynaryjnym dostała zastrzyk z DERAFORT i BETANOX oraz tabletki TAMOXIFEN 10mg.Weterynarz poinformował nas że są to zmiany hormonalne i w ciągu 2 dni powinno minąć.Jednak minęły już 2 tygodnie a pies codziennie ok 20 się męczy.W sobotę byłam z nią u weterynarza ale innego dostała ponownie dawkę lekarstw w zastrzyku.Dzisiaj byłam na wizycie kontrolnej trafiłam na innego weterynarza dostałam preparat na odpchlenie . Mamy w domu małego pieska który miał pchełki -może gdzieś się przeniosły i trafiły na biedną sunię.Nie zauważyłam żeby sunia się drapała.Proszę o pomoc bo sama nie wiem co dalej robić.Edyta

Link to comment
Share on other sites

nie robiliśmy jej żadnych badań a po zastrzykach nie było widocznej poprawy.uczucie swędzenia trwa jakieś 10-20 minut i po posmarowaniu pudrem ustępuje.wczoraj weterynarka dała DEXAPOLCORT i po popsikaniu objawy ustąpiły. nie wiem co będzie dzisiaj.Psy zostały odpchlone-na wszelki wypadek.

Link to comment
Share on other sites

MOja też miała ten aerozol i objawy ustąpiły na 2 tyg. po zako nczeniu kuracji, ale niestety później powróciły:shake: . Tego leku nie można długo stosować, bo to sterydy, ale myślę z eto wiesz:razz: ,u mnie po tym wszytkim tez jeszcze był antybiotyk, który pomógł znowu na krótko:cool1: i niestety trzeba było wykonać badania pasożytknicz-bakteriologiczne i mykologiczne, bo wetka nie wiedziła co może przepisać:roll:,
Acha, zauważ czy w miejscach w których się drapała nie pojawiły się zaczerwinienia i krostki lub wyłysienia, bo to nie tak od razy widać, na początek tylko swedzi , a jak już zaczerwienienie czy krostka to oznacza już infekcję i trzeba natychmiast działać.
Życzę aby było wszytko dobrze.:p Pozdr.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...