Jump to content
Dogomania

Nowość"Związek hodowli domowej"


megi82

Recommended Posts

ja nie jestem hodowca. co prawda mam przydomek zarejstrowany w zkwp i fci, ale niczego jeszcze nie wyhodowalam.

mam dwie suki. obie sa rodowodowe i pomijajac juz kwestie podstawowych badan, rtg i testow genetycznych na pra, chcialabym poruszyc inny aspekt sprawy: otoz wiadomo, kto byl ich rodzicami, dziadkami, pradziadkami i dalej...wiadomo, ze to sa osobniki danej rasy z osiagnieciami wystawowymi i uzytkowymi, wiadomo jak wygladali itd. jesli ktos kupi ode mnie kiedys szczenie, to bedzie mial gwarancje, ze kupuje szczenie danej rasy, a nie kundla, o ktorym nic nie wiadomo.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 198
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Natomiast TY Arnika1 masz się z czego cieszyć bo już nie będzie kundelków za 500zł tylko z rodowodem za 650 a Ty jak siedziałaś na swoich pieskach tak siedzieć będziesz dalej. Czemu hodowcą dano prawo do rozrodu ? Czemu Suski będąc członkiem ZKwP współprzewodniczył zespołowi który tego gniota wyprodukował ?
- nie widzisz w tym fakcie konfliktu interesów?,
-konie w Polsce można hodować , sprzedawać i nie trzeba być zrzeszonym w żadnym związku !!!
- a wasze dobrze oraz milowe kroki w rasie wyglądają tak;
[URL]http://wyborcza.pl/1,76842,7021529,Producenci_rodowodow.html[/URL]
[URL]http://www.mmwroclaw.pl/397999/2011/12/26/wyglodzone-championy-koszmar-grzywaczy-chinskich-pod-wroclawiem-zdjecia?category=news[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pudelek78']Natomiast TY Arnika1 masz się z czego cieszyć bo już nie będzie kundelków za 500zł tylko z rodowodem za 650 a Ty jak siedziałaś na swoich pieskach tak siedzieć będziesz dalej. Czemu hodowcą dano prawo do rozrodu ? Czemu Suski będąc członkiem ZKwP współprzewodniczył zespołowi który tego gniota wyprodukował ?
- nie widzisz w tym fakcie konfliktu interesów?,
-konie w Polsce można hodować , sprzedawać i nie trzeba być zrzeszonym w żadnym związku !!!
- a wasze dobrze oraz milowe kroki w rasie wyglądają tak;
[URL]http://wyborcza.pl/1,76842,7021529,Producenci_rodowodow.html[/URL]
[URL]http://www.mmwroclaw.pl/397999/2011/12/26/wyglodzone-championy-koszmar-grzywaczy-chinskich-pod-wroclawiem-zdjecia?category=news[/URL][/QUOTE]
Pudelek78 - mnie te ogłoszenia za 500 czy 600 zl to ani ziębiły, ani grzały. Mając określony standard hodowli oraz psy z dobrymi rodowodami, nie ma się problemu ze znalezieniem domów szczeniętom. I naprawdę dla takich hodowców, tacy pseudole nie są konkurencją. Bo człowiek, któremu zależy na szczeniaku z dobrym pochodzeniem, zdrowym i rokującym wystawowo nie pojedzie do pseudohodowcy.
Podałaś dwa przykłady, a ja koszmarnych pseudohodowli mogę ci odnaleźć dziesiątki. Jak ci jeden krawiec źle uszyje spodnie, to już 100% krawców w Polsce jest do niczego? Czy dalej tylko ten jeden? Na podstawie kilku przypadków trudno oceniać kilkudziesięcio tysięczną rzeszę czlonków Związku Kynologicznego w Polsce.
Ps. ustawa nie jest gniotem, ma wady, ale mimo to jest dobra. Najlepszym dowodem reakcja takich ludków jak ty między innymi ;))).
Ps2 . pudelek78 - pracuje się nad kolejną nowelą ustawy i takie nowo powstające niby organizacje nie będą mialy racji bytu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Arnika1']Aż się śmiać chce jak się czyta coś takiego. Co to szlag trafia, bo kolejne ogloszenia z allegro usunięto?
Ps. jakbyś nie wiedzial, pomimo zrobionego badania kalu i negatywnego wyniku (czyli brak robali) pies może mieć robaki ;)) . Dlatego się odrobacza, a nie bada kal ;)). Że też twój kolega z TYLOOOOMA tytulami tego nie wie .....;))))))[/QUOTE]

Dlatego badanie robi się powtórnie po odrobaczeniu !!!Hodofca i tego nie wie? A na giełdy nigdy nie musiałem jeździć bo pomimo iż nie jestem nigdzie zrzeszony to mam swoją renomę markę i tylko jedna suczke a nie rozmnażalnie kilku ras na masową skalę. Nie nauczyli cię w zkwp że nie liczy się , mieć przydomek hodowlany,być zarejestrowanym ale przede wszystkim ważna jest renoma i marka na która pracuje się latami .Wiec zamiast pisać głupoty poradz się mądrzejszych i bardziej doświadczonych od siebie bo takowych też jest sporo w ZKWP.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pudelek78']
-konie w Polsce można hodować , sprzedawać i nie trzeba być zrzeszonym w żadnym związku !!![/QUOTE]

a ile w Polsce jest bezdomnych koni? Ile koni gnije w schroniskach dla koni? Ile koni pałęta sie i głoduje po ulicach?
nie porównuj sytuacji koni do sytuacji psów, w tym porąbanych kraju...
jeśli komuś nie zależy na tym by pies wyglądał dokładnie jak przedstawiciel jakiejś rasy, miał specyficzny dla niej charakter/temperament, był ukierunkowany konkretnie (pies mysliwski, obronny, do towarzystwa itp), to psów tzw mieszańców jest taka nadwyżka, że do wyboru do koloru naprawde nie ma potrzeby produkowania nowych podrobek, bo tych są w schronach setki.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Arnika1']Czytam czytam i w końcu nie wytrzymałam i się zarejestrowałam, aby parę słów napisać.
Szanowna pudelek78, zaginiona_saro - możecie sobie pluć na prawdziwe psy rasowe (czyli z rodowodem), możecie obsmarowywać hodowle Związku Kynologicznego, ale co uzyskujecie w zamian? Moim zdaniem tylko wychodzi na jaw pieniactwo, i niestety własne, duże kompleksy. Bylo wiadome, że jak tylko pseudohodowcy (pewnie tacy jak wy) dowiedzą się co tak naprawdę wprowadza ta ustawa, że się zrobi szum, będzie lament, obrzucanie wyzwiskami itp. W końcu zabiera się wam dość łatwy kawałek chleba, nie opodatkowany na dodatek. Dlatego taki lament i szum, nie z miłości dla kundelków. Bo rozrodu ich w gruncie rzeczy ustawa nie zabrania - zabrania tylko sprzedaży takich psów . Wolisz mieć kundla - możesz sobie go sam wyhodować, możesz rozdać. Ale nie sprzedać.
Czemu hodowcom pozostawiono zgodę na rozród - bo pomimo wielu wad i problemów (jak w każdym zawodzie, organizacji itp) to co robią, robią w większości dobrze.Bo hodowla psów, tak jak hodowla koni, to sztuka, a nie rzemiosło. Tu nie chodzi o ilość a jakość. Sama jestem hodowcą, w mojej rasie wiele importów z zagranicy, psów, suk, w ciągu 5 lat milowy wręcz krok w rasie. I to nie kundelki jakich było pełno na allegro itp za 500 zl, a psy/suki kupowane za tysiące euro. I dlatego właśnie hodowcy sobie liczą za szczenięta, nie sprzedają ich byle komu. I czemu się dziwić jak trafia potem na "rasowe" forum człowiek, któremu pseuduch wmówił, że jego kundelek to taki sam rasowy pies jak utytułowany champion, a nawet lepszy ( bo Panie jaki ładny, a jaki mądry). I dlatego hodowcy mogą dalej hodować, bo oni hodują, a nie mnożą.[/QUOTE]
[B]Co to znaczy tacy jak wy?[/B] Kupiłaś psa ode mnie? Jeśli nie wiesz to nie pisz głupot. Bo źle to świadczy o Tobie jak zmyślasz.
Kolejny raz w obronie związków ktoś tu się zapędził. Czy wytykanie wad, krytyka aż tak boli?
Gdyby ktoś mi powiedział, Twój pies nie może normalnie chodzić to bym mu się przyjrzała a nie rzucała teksty o opluwaniu.

Niestety te 10% jest tak rażące, że rzuca duży cień i zniechęca.
Są hodowcy normalni, nikt nie mówi, że nie. Szkoda, że nie każdy widzi problemy.

PS. przeczytałaś chociaż część wątku do którego link podałam? Cud miód w związku.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zaginiona sara']
Niestety te 10% jest tak rażące, że rzuca duży cień i zniechęca.
Są hodowcy normalni, nikt nie mówi, że nie. Szkoda, że nie każdy widzi problemy.[/QUOTE]

Problemy wśród hodowców są i to potężne. Niektóre rasy po prostu są prowadzone w kierunku skrajności, to jest z krzywdą dla psów nie oszukujmy się. Np przytaczane tutaj yorki, kiedys nie było takiej miniaturyzacji, ludziom się w głowach poprzewracało z tym. Ważniejsze stało się, żeby pies odziedziczył mały wzrost niż zrównoważony charakter na przykład...to jest chore. I ja to dokładnie wiem, że kupując psa z zarejestrowanej hodowli i tak trzeba sie jej dokładnie przyjrzec, przodkom szczeniaka, badaniom itd Ale moim zdaniem tworzenie nowych organizacji, po to by zalegalizowac jeszcze bardziej luźne rozmnazanie psów jest bezsensem. Możliwość rozmnażania psów powinno się ukrócić a nie ułatwić. Zrobienie hodowlanki powinno być przynajmniej 2 razy trudniejsze, żmudniejsze, obarczone obligatoryjnymi seriami badań itp itd Bo zawsze i wszędzie, we wszytskich organizacjach trafią się oszołomy, którym tylko na kasie będzie zależało im ostrzejrzy regulamin tym trudniej tym oszołomon spełnic wymogi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pudelek78']Nie nauczyli cię w zkwp że nie liczy się , mieć przydomek hodowlany,być zarejestrowanym ale przede wszystkim ważna jest renoma i marka na która pracuje się latami .Wiec zamiast pisać głupoty poradz się mądrzejszych i bardziej doświadczonych od siebie bo takowych też jest sporo w ZKWP.[/QUOTE]

Pudelek ma taka renomę, że wszystkie hurtownie w okolicy, jak potrzebują ostrego psa na łańcuch do ochrony ustawiają się w kolejkę. :crazyeye:

Oj chyba tych miotów było znacznie więcej niż dwa, skoro masz taką markę w okolicy.

[quote name='pudelek78']konie w Polsce można hodować , sprzedawać i nie trzeba być zrzeszonym w żadnym związku !!![/QUOTE]

Rzeżne tak, ale już sportowe lub araby nie za bardzo. Ich własciciele należą w większości do stowarzyszeń.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Adamant']PanBazyl :evil_lol::evil_lol::evil_lol: dobre nie

ile sztuk kundelków badałeś pudelek78 ?
Bo ja płacę 150 zł za badanie RTG stawów biodrowych z wipsem do rodowodu (jest droższe niż bez wpisu) :p
a za odrobaczenie psa do 20 kg płacę maks 20 zł

Wy pseuduchy podpytujecie i podczytujecie nas HODOWCÓW ale z braku dostatecznej wiedzy i wykształcenia bredzicie :eviltong::eviltong::eviltong:

poza tym jest lista TYLKO KILKU Wetów uprawnionych BO POSIADAJĄCYCH ODPOWIEDNIĄ WIEDZĘ jeśli chodzi o badania RTG stawów w kierunku dysplazji a nazwisk podawać tobie nie zamierzam byś czasem w innym poście lub do swoich biednych nabywców nie podawał

to samo jeśli chodzi o badania klinie oczu czy serca więc jeśli koleżka wspierający Twą działalność którą śmiesz nazywać hodowlą (to wnioskuję z Twoich postów) nie znajduje sie na liście uprawnionych (czyt posiadających odpowiednia wiedzę i doświadczenie oraz WYKSZTAŁCENIE) to wynikami możesz podetrzeć sobie odpowiednie miejsce na ciele ;-)[/QUOTE]
Oj dobre, szkoda tylko że niestety prawdziwe.... az się zwracać chce obiad z tygodnia temu -
powiedz mi pudelek czemu tak meczysz te swoje "użytkowe" psy? czemu im to robisz?

Adamant - musimy się kiedyś poznać. Tylko ja tak mało jeżdżę po polskich wystawach....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panbazyl']Oj dobre, szkoda tylko że niestety prawdziwe.... az się zwracać chce obiad z tygodnia temu -
powiedz mi pudelek czemu tak meczysz te swoje "użytkowe" psy? czemu im to robisz?

Adamant - musimy się kiedyś poznać. Tylko ja tak mało jeżdżę po polskich wystawach....[/QUOTE]

Uderz w stół a nożyce się odezwą:evil_lol:. Miłe panie zajmijcie się gospodarstwem domowym bo hodować to możecie ale .........pokrzywy w swych ogródkach. One oprócz zasadowego odczynu gleby prawie niczego więcej nie potrzebują do wzrostu.:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pudelek78']Uderz w stół a nożyce się odezwą:evil_lol:. Miłe panie zajmijcie się gospodarstwem domowym bo hodować to możecie ale .........pokrzywy w swych ogródkach. One oprócz zasadowego odczynu gleby prawie niczego więcej nie potrzebują do wzrostu.:evil_lol:[/QUOTE]

Pudelek, jak możesz kogoś pouczać? Nie mając żadnej wiedzy o hodowli, mnożąc niebadane psy (!!!) rasy (czy typu rasy), która ma takie a nie inne predyspozycje chorobowe, o jakimkolwiek sprawdzeniu użytkowości nie mówiąc. Mi by było wstyd w ogóle się wypowiadać, gdybym się orzekała - jak Ty - "hodowcą DONów", które nie mają nawet PT czy OBI w zerówce. Nie marząc o IPO. Twoje jadowite uwagi na temat innych forumowiczów są naprawdę zbędne a mogą Ci tylko przysporzyć kłopotów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evel']Pudelek, jak możesz kogoś pouczać? Nie mając żadnej wiedzy o hodowli, mnożąc niebadane psy (!!!) rasy (czy typu rasy), która ma takie a nie inne predyspozycje chorobowe, o jakimkolwiek sprawdzeniu użytkowości nie mówiąc. Mi by było wstyd w ogóle się wypowiadać, gdybym się orzekała - jak Ty - "hodowcą DONów", które nie mają nawet PT czy OBI w zerówce. Nie marząc o IPO. Twoje jadowite uwagi na temat innych forumowiczów są naprawdę zbędne a mogą Ci tylko przysporzyć kłopotów.[/QUOTE]

Proszę bardzo piszcie anonimy to wam najlepiej wychodzi nieprawdaż ? Do tego prawie żadnych kompetencji mieć nie trzeba w przeciwieństwie do hodowli.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pudelek78']Proszę bardzo piszcie anonimy to wam najlepiej wychodzi nieprawdaż ? Do tego prawie żadnych kompetencji mieć nie trzeba w przeciwieństwie do hodowli.[/QUOTE]

I to piszesz do osoby, która nie posiada hodowli, ba! nawet nie ma psa z hodowli? Też mi celny post.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pudelek78']Proszę bardzo piszcie anonimy to wam najlepiej wychodzi nieprawdaż ? Do tego prawie żadnych kompetencji mieć nie trzeba w przeciwieństwie do hodowli.[/QUOTE]
No cóż... odpowiem po pudelkowemu, cynicznie..........piesek bzyknął a Pan nie więc hormony buzują...trzeba się wyżyć....
Idź na spacer lepiej to Ci ulży.
Ja osobiście mam dość Twoich chamskich odzywek na tym forum. Idź się dowartościować w inne miejsce.
Może jakieś forum znajdź o hodowli mrówek?? Pewnie masz tyle samo do powiedzenia co tutaj.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pudelek78']Proszę bardzo piszcie anonimy to wam najlepiej wychodzi nieprawdaż ? Do tego prawie żadnych kompetencji mieć nie trzeba w przeciwieństwie do hodowli.[/QUOTE]

Ale o co chodzi? Nie mam ani hodowli, ani nawet psa z hodowli, jak już zauważyła ladySwallow. Mam kundla najkundlejszego, zabranego ze schroniska z zapaleniem płuc i różnymi innymi świństwami.

Osobiście mi zwisa i powiewa Twoja postawa, nie interesują mnie DONki i mam nadzieję, że nasze drogi się nigdy nie skrzyżują, bo każdego kolejnego psa zamierzam albo nabyć z dobrej hodowli, gdzie hodowca bada psy i przywiązuje wagę do ich użytkowości, niezależnie od tego w jakim związku będzie zarejestrowany, albo zabrać jakąś bidę w potrzebie do siebie. Także trochę kulą w płot... :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pudelek78']Uderz w stół a nożyce się odezwą:evil_lol:. Miłe panie zajmijcie się gospodarstwem domowym bo hodować to możecie ale .........pokrzywy w swych ogródkach. One oprócz zasadowego odczynu gleby prawie niczego więcej nie potrzebują do wzrostu.:evil_lol:[/QUOTE]
oj poczytaj trochę o pokrzywach - to bardzo użyteczne ziele i byle gdzie nie urośnie. Masz spore luki w wykształceniu, nie wspominając o wychowaniu, co prezentujesz poniższym cytatem.
[quote name='pudelek78']Proszę bardzo piszcie anonimy to wam najlepiej wychodzi nieprawdaż ? Do tego prawie żadnych kompetencji mieć nie trzeba w przeciwieństwie do hodowli.[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Issa']No cóż... odpowiem po pudelkowemu, cynicznie..........piesek bzyknął a Pan nie więc hormony buzują...trzeba się wyżyć....
Idź na spacer lepiej to Ci ulży.
Ja osobiście mam dość Twoich chamskich odzywek na tym forum. Idź się dowartościować w inne miejsce.
Może jakieś forum znajdź o hodowli mrówek?? Pewnie masz tyle samo do powiedzenia co tutaj.[/QUOTE]

Głodnej chleb na myśli!!!:lol::lol::lol: Koniec dyskusji bo z paniami takowej prowadzić nie można , ochłońcie wypierzcie swoje związkowe macherki może jeszcze kiedyś podyskutujemy:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pudelek78']Czemu tylko biodrowe stawy prześwietlasz czyżby twój piesek miał coś ze stawami łokciowymi? Super hodowco brawo skoro nie badasz kału na obecnośc pasorzytów przecież jedna tabletka jest na wszystkie typy pasożytów BRAWO:loveu:. Jak będziesz miała tytuł naukowy dr.wet i mgr z zootechniki to możesz pogadać z kolega który mnie wspiera , ale sądząc po twoim zawodzeniu to jeszcze daleka droga przed tobą . Napisz jaki masz tyt naukowy, doświadczenie to podyskutujemy sobie na temat hodowli . Samo bycie członkiem ZKwP ma sie tak do jakości wyhodowanych psów, jak wpływ deszczy monsunowych na wydobycie ropy w Iraku.A z was,, hodofcóf " to chyba mozemy się uczyć hamstwa ,manipulacji i wzajemnego opluwania siebie - to wam niektórym a z pewnością tobie super wychodzi.[/QUOTE]

cóż pudelek78 widać twoją ogromną wiedzę kynologiczną każda rasa ma różne skłonności w mojej są wady oczu związane z późniejszą ślepotą, czasem dysplazja stawu biodrowego oraz wady serca - skąd wiem BO CZYTAŁAM INFO NA STRONE AKC nie wiesz co to jest zapewne i nie znasz języków obcych (pewnie poza łaciną podwórkową) linku więc nie podam byś gdzie indziej nie mądrzył się.

Nie badam kału bo moje psy robali nie mają żyją w czystych warunkach, poczhodza z porządnych hodowli, karmię karmą nie padliną i regularnie odrobaczam DOBRYMNI JAKOŚCIOWO PREPARATAMI UZNANYMI NA ŚWIECIE nie tabletką za 5 zł by jakiś wpis w książeczce był super PSEUDUCHU. :eviltong:
:cool1:[B] Mam nadzieję, że kiedyś Polacy oraz polskie przepisy doprowadzą do likwidacji takich rozmnażalni jak ty i tobie podobni prowadzą. Mam też nadzieję, że świadomość zwykłego Kowalskiego wzrośnie i zrozumie co znaczy pies z rodowodem organizacji mającej historię dłuższą niż miesiąc czy rok :evil_lol: CZEGO NAM WSZYSTKIM ŻYCZĘ. :p[/B]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...