Jump to content
Dogomania

Nowość"Związek hodowli domowej"


megi82

Recommended Posts

dostałam cynk ,że na forum o yorkach [url]www.yorkowe.c0.pl[/url]
1.
jest propozycja założenia nowej organizacji-dla yorków bez papierków:
[B]Cytuję słowa Layla[/B] (...) dobrym rozwiązaniem by było, żebyśmy założyły jakąś wlasną organizację kynologiczną ( uczestnicy tego forum), no pewnie nie wszyscy, bo są tacy co należą i to do różnych organizacji.(..)
2.
Jeżelibyśmy taką założyli, legalnie zarejestrowaną, może wreszcie nasze pieski bez papierów, z małych, domowych hodowli nie byłyby dyskryminowane . Co Wy na to?
I jeszcze jedno dziewczyny, ja jestem chętna bo chcę to robić legalnie. Nie mam nic do ukrycia nie jestem jakimś oszustem co produkuje i sprzedaje chore szczeniaki.
Natomiast dyskryminacje nawiedzonych psycholi mam w nosie. Takie prawdziwe maniaczki to dyskryminują wszystko, nawet konkurencyjne organizacje kynologiczne.

Myślę, że jeżeli by nam się udało założyć wlasną organizację, to prędzej, czy później dołączyło by mase uczciwych ludzi, którzy mają w domach jedną, dwie suczki i raz na jakiś czas szczeniaki, a nie mogą należeć nigdzie bo pieski bez rodowodów. _________________
3.
Uda się, zobaczysz. Prędzej czy później wypali pozytywnie ten pomysł.
Proponuję jeszcze aby każda chętna uczestniczka tego forum poumieszczała w necie darmowe ogłoszenia informujące o założeniu takiej właśnie organizacji, że szukamy chętnych. Oczywiście z zastrzeżeniem, że tylko ludzie dbający o swoje pieski, które są pełnoprawnymi członkami rodziny. Pewnie będzie znacznie większy odzew. Choć temat istnieje dopiero niecałe dwie godziny a już jakis odzew jest. O tym forum nie każdy wie.
4.
Najpierw tutaj na forum zobaczy ile jest chętnych a potem zamieszczajmy w necie ogłoszenia [IMG]http://www.yorkowe.c0.pl/images/smiles/mysli.gif[/IMG] najpierw proszę "coś" założyć [IMG]http://www.yorkowe.c0.pl/images/smiles/mysli.gif[/IMG] obmyślać jak to będzie wyglądało a potem ogłaszać w necie [IMG]http://www.yorkowe.c0.pl/images/smiles/oczko.gif[/IMG]
Musimy się liczyć z atakiem maniaczek [IMG]http://www.yorkowe.c0.pl/images/smiles/mysli.gif[/IMG] więc na razie niech temat bedzie między uczestnikami forum [IMG]http://www.yorkowe.c0.pl/images/smiles/mysli.gif[/IMG] PROSZĘ NIE ROZGŁASZAĆ NIC W NECIE bo nie wiemy do końca czy temat wypali [IMG]http://www.yorkowe.c0.pl/images/smiles/mysli.gif[/IMG] a nie chce być coś zniszczyło nasza atmosferę jaka panuje tutaj u naszej przyjaznej grupie [IMG]http://www.yorkowe.c0.pl/images/smiles/oczko.gif[/IMG]
5.
W taki sposob to chyba nie dojdziemy do porozumienia.
Ja skladam taką propozycję:
Chodzi mi o eliminację wszelkich,nieuczciwych rozmnażalni, gdzie psiaki przebywają w złych warunkach, gdzie kupujący jest oszukiwany, bo kupił chorego szczeniaka, niedożywionego, z podrobionymi w ks. zdrowia wpisami o odrobaczeniach, szczepieniach, zbyt młodego itd. Ileż to razy było tak że ludzie kupują szczenię, jadą do weta i okazuje się, że ze szczeniakiem jest coś nie tak, ba nawet zdarza się, że nie przeżyje, a w ogłoszeniach przecież każdy oszust napisze, że szczeniaki piękne i zdrowe. Z naszych hodowli sprzedawane są zdrowe, zadbane szczeniaki, tylko jak taki kupujący ma odróżnić dobrego hodowcę od tego oszusta? Nikt przecież jasnowidzem nie jest. Tak więc zakładając taką organizację eliminujemy nieuczciwych sprzedawców szczeniąt, bo zwyczajnie nie przyjmujemy ich do siebie i tyle. Nie każdy szuka drogiego yorka z rodowodem z super pochodzeniem, a tymi tańszymi szczeniakami rodowodowymi to rożnie bywa, raz się trafi dobrze, a innym razem tak, że lepiej nie mówić. Nikt z weterynarzem nie będzie przecież jeździł po hodowlach.
Promowana by była wlaśnie taka organizacja, gdzie człowiek kupuje szczeniaka i ma pewność, że będzie się cieszył psiakiem a nie biegał po wetach i ratował szczenie aby nie zdechło.

Czekam na inne propozycje.
Zaznaczam, że ze swoich okolic mam trochę chętnych ludzi, którzy chcą coś uczciwie zrobić. _________________
no to już jestem anajta [IMG]http://www.yorkowe.c0.pl/images/smiles/oczko.gif[/IMG]
6.
Najpierw musimy wiedzieć ile jest chętnych wstąpienia do takiego związku i chyba go zarejestrować i przedstawić lokum (lokum według słów Layla to chyba mamy). Może wtedy odczepią się od naszych piesków, które nie mają papierów, a bardzo dobre warunki, do hodowli - przecież nie dopuszczamy naszych piesków co cieczkę i dbamy o nie w 100% - mogą to sprawdzać. Dawajcie jakieś propozycje [IMG]http://www.yorkowe.c0.pl/images/smiles/usmiech.gif[/IMG]
7.
Taki związek da nam to (tym, co mają pieski bez papierów), że nie będą się nas czepiać, jak pokryjemy nasze suczki, lub pieski pokryją inne panny - będzie zarejestrowany. [IMG]http://www.yorkowe.c0.pl/images/smiles/usmiech.gif[/IMG]
8.
Pomysły szybko przyjdą nam do głowy, jak od Nowego Roku zaczną być restrykcje - trzeba już myśleć. Mam rację, czy nie mam?
9.
Tak zróbmy i nie dajmy się - no więc należy zebrać chętnych wstąpienia do takiego związku - myślę, że Layla dowie się co dalej w swojej gminie - lokum jak pisała ma - na pewno będą potrzebne jakieś składki - Suzi, podjęła się prezesury - Layla jest hodowcą, więc ma doświadczenie i najważniejsze, że ma zmysł organizacyjny.
10.
Świetny pomysł [IMG]http://www.yorkowe.c0.pl/images/smiles/usmiech.gif[/IMG] . Psiaczki bez papierów się dyskryminuje a są przecież takie same jak te z rodowodem [IMG]http://www.yorkowe.c0.pl/images/smiles/yyyy.gif[/IMG] . My dbamy o swoje pieski i najważniejsze dla nas jest ich szczęście. Wiem, że żadna z dziewczyn, które rozmnażają swoje suczki nie robi tego dla pieniędzy, dbają o maluchy i szukają im jak najlepszych domków. A te hodowle rozmnażające rodowodowe psiaki wcale nie muszą być lepsze, często psiaki są jedynie maszynką do robienia pieniędzy [IMG]http://www.yorkowe.c0.pl/images/smiles/uoeee.gif[/IMG]



to jest kopia z tego tematu.....mam nadzieję,że nie wywala mojej wtyki z tego forum

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 198
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Załamujące. To są osoby dorosłe czy panienki z gimnazjum? Bo wierzyć mi się nie chce, że normalny człowiek, posiadający mózg we właściwym miejscu, ma problem ze zrozumieniem idei psów [B]rasowych.[/B] Nie rasopodobnych, nie prawie-że-rasowych, ale właśnie rasowych... :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evel']Załamujące. To są osoby dorosłe czy panienki z gimnazjum? Bo wierzyć mi się nie chce, że normalny człowiek, posiadający mózg we właściwym miejscu, ma problem ze zrozumieniem idei psów [B]rasowych.[/B] Nie rasopodobnych, nie prawie-że-rasowych, ale właśnie rasowych... :roll:[/QUOTE]

ja w gimnazjum nie jestem, ale bym nie porównywała tak ludzi, bo czasami takie gimnazjalistki są mądrzejsze i bardziej rozumne niż osoby od nich strasze.. wiele razy się przekonałam na własnej skórze, a i widziałam ;)

a na temat tego "związku" to brak mi słów... a raczej mam nadmiar, ale pisać nie będę ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evel']Załamujące. To są osoby dorosłe czy panienki z gimnazjum? Bo wierzyć mi się nie chce, że normalny człowiek, posiadający mózg we właściwym miejscu, ma problem ze zrozumieniem idei psów [B]rasowych.[/B] Nie rasopodobnych, nie prawie-że-rasowych, ale właśnie rasowych... :roll:[/QUOTE]

z przykrością musze stwierdzić, iż 90% właścicieli yorków ma mózgi gdzieś na dole...napewno nie tam gdzie powinno się mieć...a na forach yorkowych, to mozna się takich bredni naczytać że aż żal tych wszystkich psiaków...
Ja przed pojawienie się u mnie Hamstera siadłam pare razy na yorkowe fora w nadzieji, że dowiem się czegoś na temat specyfiki rasy, wychowania, pielegnacji... ale tony słitasnych postów na temat kokardem z diamencikiemi mnie zamuliło i odpuściłam poszukiwanie sensownych rozmów/pomysłów na tych forach...niestety, ale te psy traktowane są przez własnych właścicieli jak słabe zabaweczki, a pozniej pretensja, że inni maja takie zdanie o yorkach...

Link to comment
Share on other sites

dziewczyny są w róznym wieku,jedne dorosłe, inne bardzo młode....moje ip jest zablokowane na tym forum,ale z innego forum mam znajomą która jest u nich i dała mi cynk....mogłam pobuszowac u nich pod jej nickiem

i jak powstanie taka orgaznizacja to ludzie mający blada pojęcie o rodowodach będą nabierać się na to i będą kupować te"rasowe"pieski.....i pewnie już nie za 500-800zł tylko 1200-1800zł, bo przecież psiak jest z organizacji hodowców

ja nikogo nie dyskryminuję,sama znam osoby mające kundelki i moja Lili ma takich psich przyjaciół...ale takie legalne rozmanażanie........i te wypowiedzi ich

Link to comment
Share on other sites

[quote name='chrupcia']ja w gimnazjum nie jestem, ale bym nie porównywała tak ludzi, bo czasami takie gimnazjalistki są mądrzejsze i bardziej rozumne niż osoby od nich strasze.. wiele razy się przekonałam na własnej skórze, a i widziałam ;)[/QUOTE]

Masz rację. Te wypowiedzi kojarzą mi się z jakimiś nierozumnymi gówniarami po prostu, niezależnie właściwie od tego, ile w rzeczywistości autorki mają lat. Ręce opadają :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sacred PIRANHA']z przykrością musze stwierdzić, iż 90% właścicieli yorków ma mózgi gdzieś na dole...napewno nie tam gdzie powinno się mieć...a na forach yorkowych, to mozna się takich bredni naczytać że aż żal tych wszystkich psiaków...[/QUOTE]

no właśnie-dobrze piosenka Pewex'u określa właścicielki yorków......sama udzielam się na pewnym yorkowym forum, ale od kąd kilka osób napisało,że nie popiera rozmnażania itp.to forum jest martwe...
a tam....masakra ile osób tam jest rozmnażających swe sunie.....pisałam już kiedyś o tym forum w innym temacie,ale nie sądział że dojdzie do tego

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bobroska.']Chyba-je-popaćkało.[/QUOTE]

nieee one po prostu strasznie kochają swoje piesiuńcie kochaniuteniutkie, a ja swojego jorecka nie kocham wcaliście, bo uważam że jest kundel (nie ma bzdurnego papierka) i na dodatek go wykastrowałam i....jest obstrzyzony i nie ma kucyka!!!!!
ehhh wyrzuciłam to z siebie nareszcie:-)

a tak na powaznie, jak to idiotyczne coś im się uda to po prostu nic tylko wziąć dubeltówke i odstrzelić pare osób...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='megi82']no właśnie-dobrze piosenka Pewex'u określa właścicielki yorków......sama udzielam się na pewnym yorkowym forum, ale od kąd kilka osób napisało,że nie popiera rozmnażania itp.to forum jest martwe...
a tam....masakra ile osób tam jest rozmnażających swe sunie.....pisałam już kiedyś o tym forum w innym temacie,ale nie sądział że dojdzie do tego[/QUOTE]
Z tą słusznością piosenki Pewexu to bym dyskutowała...yorki mam od 20 lat i jeżdżę BMW ale jakoś nie znalazłam na ww. luksusy sponsora i sama na nie musiałam zarobić :diabloti:
Nie udzielam się na yorkowych forach, ponieważ mi się już nie chce. Żal mi jest zwierząt ale do ich właścicieli się nie trafi. Dla nich liczy się tylko kesz i przez taki pryzmat na swoje yorki ( z papierami lub bez ) patrzą. Obserwując jednak to co się dzieje od jakiegoś czasu z yorkami papierowymi i plajtami "dużych" hodowli czekam aż i te bezpapierowe to spotka. Rynek się nasyci i sam te rozmnażalnie zlikwiduje.
Żeby zarejestrować organizację kynologiczną nie wystarczy kilka nawiedzonych panienek z jakiegoś forum. Więc poważnie takich tekstów bym nie brała.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sacred PIRANHA']nieee one po prostu strasznie kochają swoje piesiuńcie kochaniuteniutkie, a ja swojego jorecka nie kocham wcaliście, bo uważam że jest kundel (nie ma bzdurnego papierka) i na dodatek go wykastrowałam i....jest obstrzyzony i nie ma kucyka!!!!!
ehhh wyrzuciłam to z siebie nareszcie:-)

a tak na powaznie, jak to idiotyczne coś im się uda to po prostu nic tylko wziąć dubeltówke i odstrzelić pare osób...[/QUOTE]

wiesz ja mam obawy, że się uda.....jak potrafią siedzieć i logować się na różnych forach i zapraszają ich uzytkowników na swoje tolerancyjne forum....mają czas, są zafascynowane nie tylko rasą ale też szczeniakami,więc myślę, że jednak dopną swego

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gioco']Z tą słusznością piosenki Pewexu to bym dyskutowała...yorki mam od 20 lat i jeżdżę BMW ale jakoś nie znalazłam na ww. luksusy sponsora i sama na nie musiałam zarobić :diabloti:
Nie udzielam się na yorkowych forach, ponieważ mi się już nie chce. Żal mi jest zwierząt ale do ich właścicieli się nie trafi. Dla nich liczy się tylko kesz i przez taki pryzmat na swoje yorki ( z papierami lub bez ) patrzą. Obserwując jednak to co się dzieje od jakiegoś czasu z yorkami papierowymi i plajtami "dużych" hodowli czekam aż i te bezpapierowe to spotka. Rynek się nasyci i sam te rozmnażalnie zlikwiduje.
Żeby zarejestrować organizację kynologiczną nie wystarczy kilka nawiedzonych panienek z jakiegoś forum. Więc poważnie takich tekstów bym nie brała.[/QUOTE]

mam nadzieję,ale wiele osób bedzie próbowało czy taka czy inną-aby legalnie rozmnażać swe psy- nie tylko yorki

ta rasa jest tak popularna,że psuje się opinia o yorkach i ich liczba potrzebujących pomocy,adopcji itp będzie coraz większa ;/

Link to comment
Share on other sites

[quote name='megi82']mam nadzieję,ale wiele osób bedzie próbowało czy taka czy inną-aby legalnie rozmnażać swe psy- nie tylko yorki[/QUOTE]
Ten temat na dogo był wałkowany z każdej strony i nie w kontekście yorków ale ogólnie. Dopóki nie będzie regulacji prawnej odnoście obowiązkowej sterylizacji/kastracji albo wysokich opłat za licencję na hodowle dotąd problem i producenci szczeniąt istnieć będą.
etc.

[quote name='megi82']ta rasa jest tak popularna,że psuje się opinia o yorkach i ich liczba potrzebujących pomocy,adopcji itp będzie coraz większa ;/[/QUOTE]
Co racja to racja. Sama słyszałam, że po bliższym poznaniu moich yorów można zmienić opinię o tej rasie na jej korzyść :-)

Link to comment
Share on other sites

Co za problem założyć legalną organizację ? Zupełnie nie pojmuję jak można wciskać ludziom jedynie słuszną organizację. To Komuna.

Zrobią swoją będą płacić te 19% podatku i wszystko legalnie. Kto powiedział że jeden pies jest lepszy od drugiego, a hodowle znajomych i lewe mioty, skargi zamiatane pod dywan - Organizacja której powinni przyjrzeć się prokuratorzy czy może CBA ? :evil_lol: Może lobby jedynie słusznych hodowli boi się konkurencji ? ::D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='molosmolos']Co za problem założyć legalną organizację ? Zupełnie nie pojmuję jak można wciskać ludziom jedynie słuszną organizację. To Komuna.

Zrobią swoją będą płacić te 19% podatku i wszystko legalnie. Kto powiedział że jeden pies jest lepszy od drugiego, a hodowle znajomych i lewe mioty, skargi zamiatane pod dywan - Organizacja której powinni przyjrzeć się prokuratorzy czy może CBA ? :evil_lol:[/QUOTE]
Komuna powiadasz...a wiesz co oznacza to słowo? Na pewno nie monopol, który zapewne miałeś/miałaś na myśli.

Tę organizację to nie jest tak łatwo założyć i nie zalicza się ona do działalności gospodarczej. Zaś tę organizację co do której proponujesz prokuraturę i CBA tworzą ludzie. I chociaż nie jest w niej wszystko w porządku to jednak ci ludzie zadali sobie tyle trudu by do tej organizacji wstąpić, opłacać składki i sprowadzać tę organizację w dół.
Jednakże: "...A po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój,..."

Link to comment
Share on other sites

[quote name='molosmolos']Co za problem założyć legalną organizację ? Zupełnie nie pojmuję jak można wciskać ludziom jedynie słuszną organizację. To Komuna.

Zrobią swoją będą płacić te 19% podatku i wszystko legalnie. Kto powiedział że jeden pies jest lepszy od drugiego, a hodowle znajomych i lewe mioty, skargi zamiatane pod dywan - Organizacja której powinni przyjrzeć się prokuratorzy czy może CBA ? :evil_lol: Może lobby jedynie słusznych hodowli boi się konkurencji ? ::D[/QUOTE]

:hmmmm: ty tak wszędzie te swoje ,,mądrości ,, bedziesz wypisywac ??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Beatrx']ale na wątku o nowej ustawie dobrze mówili, że zacznie się zakładanie organizacji zrzeszających producentów kundelków:shake:[/QUOTE]

Już kilka lat temu o tym pisałam i nikt nie wierzył :evil_lol:


Btw skoro już zakładają organizację, to czemu nie mieliby robić przy okazji badań na choroby dziedziczne? Wystawiać rodowodów? Robić przeglądów hodowlanych czy pieski są wzorcowe (jeśli już koniecznie nie chcą wystaw)?
No nie chcą, bo to banda matołów, dla których liczy się tylko to, żeby pieski miały dobre warunki - i mogą mnożyć się jak króliki. Selekcja na cechy rasy i pod kątem problemów zdrowotnych typowych w rasie to dla nich czarna magia.
Związek rozmnażaczek, i tyle...

Link to comment
Share on other sites

Zaraz, a czy w takim układzie to te panny nie powinny jakoś prawnie uregulowac swoich dochodów ze szczeniąt? Jeśli się zrzeszą, to z tego wniosek, ze mioty powinny być (teoretycznie) odnotowywane, a więc również opodatkowane w chwili sprzedaży. Ciekawe, czy im sie opłaci?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...