Jump to content
Dogomania

Szczeniak do adopcji w Norwegii


bbb

Recommended Posts

Witam wszystkich

Mam taki problem:
Szukałem kogoś kto by przygarnął szczeniaka, dałem ogłoszenia. Odpowiedziała kobieta z Norwegii, Polka, bardzo miła osoba. Ten dom jak wymarzony, piesek czułby się jak król.
Chce pieska jak najszybciej, by zdążył nauczyć się norweskiego;)
Problemem jest transport. Ona mówi że jakiś znajomy z firmy spedycyjnej by go przewiózł z Krakowa do Szwecji, promem itp. a ona by go odebrała przed granicą norweską. Tylko czy się nie przyczepią w Szwecji? Ostre są kontrole itp? Czy lepiej 'na legalu', tylko czy wtedy nie trwałoby to bardzo długo i uciążliwie? Jak się zabrać do tego.
Jest to suczka, kundelek, prawie 3 miesiące (urodzona 1 lipca), nieduża.

Link to comment
Share on other sites

Lepiej przewozić legalnie,jeśli na granicy Szwecji psiaka znajdą bez potrzebnych dokumentów zostanie prawdopodobnie uśpiony .Nie wiem jakie są przepisy przewozu do Norwegii,ale do Szwecji są potrzebne badania na przeciwciała wścieklizny.Cała procedura jest dość długa-szczenie musi zostać zaszczepione,zrobione badanie na przeciwciała i dopiero 4 mies po badaniu można wwozić psa.Myślę,że jak komuś naprawdę zależy to poczeka na szczeniaka.Aha,w Szecji np.jeśli taki nielegalny(bez badań na przeciwciała) pies pojawi się u weta,ten ma obowiązek to zgłosić i często taki pies jest usypiany.Więc chyba nie warto ryzykować życia szczeniaka.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...