Jump to content
Dogomania

Klubowa Wystawa V gr., 18.09.2011 r. - Łódź


Asiaczek

Recommended Posts

[B]Suki - kl.w[/B]

FELMERIA FOR CHRISTMAS EVE Asiaczek FCI - dosk.1, Naj. Weteran, [B]Naj.Weteran Klubu 2011[/B]


[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/88/img5510u.jpg/][IMG]http://img88.imageshack.us/img88/2300/img5510u.jpg[/IMG][/URL]

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/62/img5512y.jpg/][IMG]http://img62.imageshack.us/img62/408/img5512y.jpg[/IMG][/URL]

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/832/img5513m.jpg/][IMG]http://img832.imageshack.us/img832/277/img5513m.jpg[/IMG][/URL]

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/26/img5516y.jpg/][IMG]http://img26.imageshack.us/img26/3704/img5516y.jpg[/IMG][/URL]

I finał :)

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/12/img5519y.jpg/][IMG]http://img12.imageshack.us/img12/3196/img5519y.jpg[/IMG][/URL]

The end ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 109
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

lourdnes - super fotki z wystawy, chyba jeszcze żadna nie miała takiej fotorelacji,
Wielkie dzięki
a jak Ci się spodoba takie fotografowanie to zamiast jeździć na wystawy będziemy siedzieć i oglądać :diabloti:

i oczywiście ogromne GRATULACJE dla Wszystkich

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bundustar']Przepraszam bardzo ale czy naprawdę nikt nie widzi proporcji tej przepięknej suczki, sylwetki, fantastycznej szyi i głowy!!!!!
Jak można nie dostrzegać różnicy na zdjęciu gdzie są trzy suki w porównaniu???
Jak można się zachwycać zdecydowanie słabiej wyglądającymi sukami, chyba tylko dlatego, że są o nieco większej masie.
Jednak myślę, że nie tylko ja widzę, iż żadna z tych suk nigdy nie osiągnie takiej sylwetki, a szczupłość w młodzińczym wieku nie jest wadą, są sztuki zbyt szczupłe jak i zbyt grube w tym wieku!!!
Proszę zobaczcie raz jeszcze i nie oceniajcie wyników przez pryzmat WŁAŚCIELI I WYSTAWIAJĄCYCH, a przez jakość psów, przepraszam w tym wypadku suk!!!
Pozdrawiam[/QUOTE]
Biorąc pod uwagę wiek tych suczek to pierwsza i trzecia mają po 9 miesięcy i różnią się wiekiem między sobą o tydzień. Suczka w środku ma skończone 15 miesięcy. W tym wieku jest to bardzo duża różnica. Nawet nie ma co porównywać. Wrócimy do porównań za co najmniej pół roku.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zielona']Biorąc pod uwagę wiek tych suczek to pierwsza i trzecia mają po 9 miesięcy i różnią się wiekiem między sobą o tydzień. Suczka w środku ma skończone 15 miesięcy. W tym wieku jest to bardzo duża różnica. Nawet nie ma co porównywać. Wrócimy do porównań za co najmniej pół roku.[/QUOTE]

Oooo, dzięki :) to konstruktywne :) mam nadzieję, że wszystkie będą wyglądać lepiej :) też jestem ogromnie ciekawa jak to będzie wyglądało gdy wszystkie będą dojrzałe ! Ciekawe czy będzie mi dane zobaczyć tą stawkę ;)
Po to są klasy w tym wieku by porównywać, bo to ocena na tą chwilę :) :) :)
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Ten rudy chuderlaczek przypomina mi Pinę z tego co tu piszecie schudło jej się w ciągu miesiąca znacznie, pamiętam miałam podobny problem mała nagle postanowiła odżywiać się powietrzem. Ludzie zaczepiali mnie na ulicy pytając czemu nie karmię psa. Już chciałam sobie zrobić koszulkę z napisem na plecach nie głodzę psa i odrobaczam regularnie. Niejedzenie przeszło samo jak pojawił się Jogi :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bundustar']Ależ drogie Panie!
moje posty [U][B]były protestem na opinię, że ruda suczka wygrała bo jest psem Pana Sędziego Opary![/B][/U]
Podkreśliłam proporcje, które chudość czy grubość nie zmieni! Nogi będą dłuuugie, szyja też, a cała sylwetka zbliżona do kwadratu, a nie wyciągnięta jak u lamy!
Jest SUNSHINE bardzo szczupła, nie neguję, ale w tym wieku tak być może! to drobnej w sumie budowy suczka ze skromną jeszcze masą mięśniową właściwą dla jej wieku - również tą międzyżebrową! a przy zmiennym bilansie wodnym, nawet mały jej brak powoduje właśnie taki efekt, że psiak wygląda na zbyt chudego. Miałam okazję oglądać kilka razy takie przykłady u zupełnie innych psów i mało kto w takiej sytuacji wycofuje się z wystawy. A uwaga, że nie należy takiego psiaka pokazywać, no cóż, zasadniczo dla tego osobnika nic nie zmienia, nie zwiększy swej masy od tego, że zostanie w domu, a z całą pewnością pokazywanie jej wpłynie pozytywnie na "obeznanie" z wystawowym ringiem i da wprawę tak potrzebną by godnie rywalizować z konkurencją.
WY TO DROGIE PANIE WSZYSTKO WIECIE! jestem o tym absolutnie przekonana, więc nie krytykujcie proszę eksponowania zbyt szczupłej Waszym zdaniem suczki i nie odbierajcie jej zasłużonej oceny [U]błędnie moim zdaniem podsumowując, że wygrała bo należy do Pana Sędziego![/U]
Proszę!
p.s.
zbyt okrągłe psy też nie są wielką przyjemnością dla oka a jednak są wystawiane i nie krytykujecie tego tylko cieszycie się z każdego ich sukcesu więc może by tak sprawiedliwie i po równo? jak za Janosika?
[I][quote name='Asiaczek'] Widziałam ją tydzień wczesniej w Warszawie, Chorzowie. No i w Łodzi. Z przykrością stwierdzam, że suka jest coraz chudsza i wygląda to koszmarnie. [/I]

[B][B]Na tych trzech różnych wystawach oceniona przez trzech różnych Sędziów otrzymała ocenę doskonałą i zw. juniora, i Ty Asiu wychwalałaś, że Sędziowie są doskonali więc co? Jak z tą oceną?[/B]
Nic już proszę więcej nie mówmy, chyba wystarczy. Proszę![/B][/QUOTE]
Ależ ja nadal twierdzę i zdania nie zmienię, że sędziowie byli bardzo dobrzy.
I o ile nie mam większych zastrzeżeń do ocen moich basków, o tyle dla uzasadnienia mojej opinii co do oceny suki w kl.młodzieży, pozwolę sobie przytoczyć fragment Regulaminu wystaw psów rasowych:

"Oceny przyznawane przez sędziów muszą odpowiadać następującym definicjom:
Ocena „DOSKONAŁA” (DOSK.) może być przyznana psu bardzo bliskiemu ideałowi wzorca rasy,
będącemu [B]w doskonałej kondycji fizycznej[/B] i psychicznej, który wykazuje harmonię oraz klasę w postawie
i ruchu. Jego zalety jako przedstawiciela rasy pozwalają zignorować drobne niedoskonałości, ale
piętno płci musi być wyraźne.

Ocena „BARDZO DOBRA” (BDB) może zostać przyznana jedynie psu, który posiada typowe cechy
rasy i ma zachowane proporcje oraz jest [B]we właściwej kondycji.[/B] Nieliczne, drobne błędy mogą być
tolerowane, o ile nie dotyczą budowy psa. Ta ocena może być przyznana jedynie psu wysokiej klasy.

Ocena „DOBRA” (DB) powinna być przyznana psu, który posiada główne cechy charakterystyczne
rasy, a wykazywane wady nie są dyskwalifikujące, ani nie zostały skorygowane chirurgicznie lub ukryte
w inny niedozwolony sposób.

Ocena „DOSTATECZNA” (DOST.) powinna być przyznana psu, który odpowiada wzorcowi rasy, jednak
nie posiada pewnych cech uznanych za istotne lub którego [B]kondycja fizyczna nie jest optymalna.[/B]

Ocena „DYSKWALIFIKUJĄCA” (DYSKW.) powinna być przyznana psu,
- który nie odpowiada typowi wymaganemu we wzorcu rasy,
- którego zachowanie wyraźnie odbiega od wzorca lub jest agresywne,
- który wykazuje anomalie jąder, wady uzębienia lub zgryzu, wady umaszczenia, gatunku szaty
lub albinizm. Ocena ta powinna być przyznana psom, których wady typu mogą stanowić zagrożenie
dla ich zdrowia oraz psom wykazującym dyskwalifikujące wady wymienione we wzorcu rasy.

Psy, którym nie można przyznać żadnej z powyższych ocen, powinny zostać zwolnione z ringu z werdyktem
NIE DO OCENY (NDO). To określenie jest przewidziane dla każdego psa, który:
- nie porusza się prawidłowo, stale skacze na wystawcę lub próbuje uciec z ringu, co uniemożliwia
ocenę mechaniki i typowości ruchu
- nie pozwala dotknąć się sędziemu, uniemożliwiając ocenę zgryzu i uzębienia, szaty, budowy ciała,
ogona lub jąder
- wykazuje ślady przeprowadzonych operacji lub leczenia oraz zabiegów, które mogą być uznane za
próbę oszustwa.
To samo dotyczy sytuacji, gdy sędzia ma uzasadnione podejrzenia, że przeprowadzono operację, której
celem było skorygowanie wad powiek, uszu lub ogona. Uzasadnienie adnotacji NIE DO OCENY
powinno być wpisane w karcie oceny psa.".
(wytłuszczenia moje:))

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiaczek'][quote name='Bundustar']Ależ drogie Panie!
moje posty [U][B]były protestem na opinię, że ruda suczka wygrała bo jest psem Pana Sędziego Opary![/B][/U]
Podkreśliłam proporcje, które chudość czy grubość nie zmieni! Nogi będą dłuuugie, szyja też, a cała sylwetka zbliżona do kwadratu, a nie wyciągnięta jak u lamy!
Jest SUNSHINE bardzo szczupła, nie neguję, ale w tym wieku tak być może! to drobnej w sumie budowy suczka ze skromną jeszcze masą mięśniową właściwą dla jej wieku - również tą międzyżebrową! a przy zmiennym bilansie wodnym, nawet mały jej brak powoduje właśnie taki efekt, że psiak wygląda na zbyt chudego. Miałam okazję oglądać kilka razy takie przykłady u zupełnie innych psów i mało kto w takiej sytuacji wycofuje się z wystawy. A uwaga, że nie należy takiego psiaka pokazywać, no cóż, zasadniczo dla tego osobnika nic nie zmienia, nie zwiększy swej masy od tego, że zostanie w domu, a z całą pewnością pokazywanie jej wpłynie pozytywnie na "obeznanie" z wystawowym ringiem i da wprawę tak potrzebną by godnie rywalizować z konkurencją.
WY TO DROGIE PANIE WSZYSTKO WIECIE! jestem o tym absolutnie przekonana, więc nie krytykujcie proszę eksponowania zbyt szczupłej Waszym zdaniem suczki i nie odbierajcie jej zasłużonej oceny [U]błędnie moim zdaniem podsumowując, że wygrała bo należy do Pana Sędziego![/U]
Proszę!
p.s.
zbyt okrągłe psy też nie są wielką przyjemnością dla oka a jednak są wystawiane i nie krytykujecie tego tylko cieszycie się z każdego ich sukcesu więc może by tak sprawiedliwie i po równo? jak za Janosika?
[I]
Ależ ja nadal twierdzę i zdania nie zmienię, że sędziowie byli bardzo dobrzy.
I o ile nie mam większych zastrzeżeń do ocen moich basków, o tyle dla uzasadnienia mojej opinii co do oceny suki w kl.młodzieży, pozwolę sobie przytoczyć fragment Regulaminu wystaw psów rasowych:

"Oceny przyznawane przez sędziów muszą odpowiadać następującym definicjom:
Ocena „DOSKONAŁA” (DOSK.) może być przyznana psu bardzo bliskiemu ideałowi wzorca rasy,
będącemu [B]w doskonałej kondycji fizycznej[/B] i psychicznej, który wykazuje harmonię oraz klasę w postawie
i ruchu. Jego zalety jako przedstawiciela rasy pozwalają zignorować drobne niedoskonałości, ale
piętno płci musi być wyraźne.

Ocena „BARDZO DOBRA” (BDB) może zostać przyznana jedynie psu, który posiada typowe cechy
rasy i ma zachowane proporcje oraz jest [B]we właściwej kondycji.[/B] Nieliczne, drobne błędy mogą być
tolerowane, o ile nie dotyczą budowy psa. Ta ocena może być przyznana jedynie psu wysokiej klasy.

Ocena „DOBRA” (DB) powinna być przyznana psu, który posiada główne cechy charakterystyczne
rasy, a wykazywane wady nie są dyskwalifikujące, ani nie zostały skorygowane chirurgicznie lub ukryte
w inny niedozwolony sposób.

Ocena „DOSTATECZNA” (DOST.) powinna być przyznana psu, który odpowiada wzorcowi rasy, jednak
nie posiada pewnych cech uznanych za istotne lub którego [B]kondycja fizyczna nie jest optymalna.[/B]

Ocena „DYSKWALIFIKUJĄCA” (DYSKW.) powinna być przyznana psu,
- który nie odpowiada typowi wymaganemu we wzorcu rasy,
- którego zachowanie wyraźnie odbiega od wzorca lub jest agresywne,
- który wykazuje anomalie jąder, wady uzębienia lub zgryzu, wady umaszczenia, gatunku szaty
lub albinizm. Ocena ta powinna być przyznana psom, których wady typu mogą stanowić zagrożenie
dla ich zdrowia oraz psom wykazującym dyskwalifikujące wady wymienione we wzorcu rasy.

Psy, którym nie można przyznać żadnej z powyższych ocen, powinny zostać zwolnione z ringu z werdyktem
NIE DO OCENY (NDO). To określenie jest przewidziane dla każdego psa, który:
- nie porusza się prawidłowo, stale skacze na wystawcę lub próbuje uciec z ringu, co uniemożliwia
ocenę mechaniki i typowości ruchu
- nie pozwala dotknąć się sędziemu, uniemożliwiając ocenę zgryzu i uzębienia, szaty, budowy ciała,
ogona lub jąder
- wykazuje ślady przeprowadzonych operacji lub leczenia oraz zabiegów, które mogą być uznane za
próbę oszustwa.
To samo dotyczy sytuacji, gdy sędzia ma uzasadnione podejrzenia, że przeprowadzono operację, której
celem było skorygowanie wad powiek, uszu lub ogona. Uzasadnienie adnotacji NIE DO OCENY
powinno być wpisane w karcie oceny psa.".
(wytłuszczenia moje:))

Pzdr.[/QUOTE]

Asiu, znam kryteria ocen :) fajnie, że je przytoczyłaś bo pewnie nie wszyscy mają okazję się wczytać :) a tak będą wiedzieć więcej :)
Apelowałam o sprawiedliwość, bo "chudość" i "grubość" to ta sama wada tylko na przeciwnym biegunie!!! A jeśli mowa o "doskonałej kondycji fizycznej" to można to różnie interpretować (jest to bardzo pojemny zwrot) i kondcję doskonałą to ta suczka ma z pewnością, widać po muskulaturze :)
Dla mnie każdy może pozostać przy swoim zdaniu, chciałam zaprotestować, nie mam takiego zdania jak reszta piszących, nadal podtrzymuję swoje zdanie i jego argumentację, a reszta niech robi jak zechce :)
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Oj, jak boli to zwycięstwo suczki Pana Opary, oj jak boli... ;)
Miałam się nie odzywać, bo zaraz gromy na moją głowę polecą (chapeau bas dla Bundustar!), ale już nie mogę wytrzymać...
Asia, czy Ty nie przesadzasz?! Myślę, że każdy z nas doskonale zna regulamin wystaw... wzorzec też powinniśmy znać, a jednak każdy interpretuje po swojemu :D
Kondycja fizyczna to bardzo ogólne pojęcie - może dotyczyć dosłownie WSZYSTKIEGO, z czego "składa" się wygląd psa ;)
Nie było mnie na tej wystawie, ale widziałam sunię Pana Opary na wystawie warszawskiej, dokładnie obejrzałam zdjęcia z wystawy klubowej - i CAŁKOWICIE się zgadzam z werdyktem sędzi w tej klasie, popieram posty Bundustar... sunia była szczupła, bez dwóch zdań (dla mnie za bardzo), ale nie była chuda! Na dodatek, ta jej szczupłość nie miała wpływu na kondycję - sunia świetnie się poruszała, nie była osowiała, sierść nie jest matowa, no i daj Boże, by każdy pies miał takie umięśnienie jak ta właśnie sunia :) Od razu widać, że nie spędza życia w klatce... Jednym słowem, sunia była szczupła, ale w [B]doskonałej kondycji fizycznej[/B]!
Asia, myślę, że na przykład za długie paznokcie czy matowa sierść mogą bardziej obniżać kondycję fizyczną, niż szczupłość (pod warunkiem, że masa mięśniowa i ogólne samopoczucie psa jest bez zarzutu!)...
Dodam jeszcze, że wcale nie jestem fanką tej suni, owszem podoba mi się, ale bez przesady, wstawiam się za nią, bo chodzi mi o najzwyklejszą sprawiedliwość! Pan Opara nie wypowiada się na tym forum, nie może się "bronić", więc myślę, że takie krytykowanie jest nieetyczne i niesmaczne.
Lourdnes - bardzo dziękuję za relację z wystawy! :)

i na koniec malutka rada... więcej pokory... "niech ten pierwszy rzuci kamień, co sam jest bez grzechu".... ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ypsylon']Oj, jak boli to zwycięstwo suczki Pana Opary, oj jak boli... ;)
Miałam się nie odzywać, bo zaraz gromy na moją głowę polecą (chapeau bas dla Bundustar!), ale już nie mogę wytrzymać...
Asia, czy Ty nie przesadzasz?! Myślę, że każdy z nas doskonale zna regulamin wystaw... wzorzec też powinniśmy znać, a jednak każdy interpretuje po swojemu :D
Kondycja fizyczna to bardzo ogólne pojęcie - może dotyczyć dosłownie WSZYSTKIEGO, z czego "składa" się wygląd psa ;)
Nie było mnie na tej wystawie, ale widziałam sunię Pana Opary na wystawie warszawskiej, dokładnie obejrzałam zdjęcia z wystawy klubowej - i CAŁKOWICIE się zgadzam z werdyktem sędzi w tej klasie, popieram posty Bundustar... sunia była szczupła, bez dwóch zdań (dla mnie za bardzo), ale nie była chuda! Na dodatek, ta jej szczupłość nie miała wpływu na kondycję - sunia świetnie się poruszała, nie była osowiała, sierść nie jest matowa, no i daj Boże, by każdy pies miał takie umięśnienie jak ta właśnie sunia :) Od razu widać, że nie spędza życia w klatce... Jednym słowem, sunia była szczupła, ale w [B]doskonałej kondycji fizycznej[/B]!
Asia, myślę, że na przykład za długie paznokcie czy matowa sierść mogą bardziej obniżać kondycję fizyczną, niż szczupłość (pod warunkiem, że masa mięśniowa i ogólne samopoczucie psa jest bez zarzutu!)...
Dodam jeszcze, że wcale nie jestem fanką tej suni, owszem podoba mi się, ale bez przesady, wstawiam się za nią, bo chodzi mi o najzwyklejszą sprawiedliwość! Pan Opara nie wypowiada się na tym forum, nie może się "bronić", więc myślę, że takie krytykowanie jest nieetyczne i niesmaczne.
Lourdnes - bardzo dziękuję za relację z wystawy! :)

i na koniec malutka rada... więcej pokory... "niech ten pierwszy rzuci kamień, co sam jest bez grzechu".... ;)[/QUOTE]
Jak na razie kwestie właściciela suczki poruszyły tylko 3 osoby. Kogo by to suczka nie była przecież można skomentować, że jest za chuda i krzywdy się tym nikomu nie robi. Nikt przecież nie powiedział, ze suka jest głodzona czy coś w tym stylu, większość z nas wie, ze psy przecież mają takie okresy w swoim życiu, że są po prostu szczupłe, a to nie wygląda korzystnie. I myślę, ze mówienie, ze pan Opara nie może się bronić to przesada, bo nie ma przed czym. Suczka się rozwinie, miejmy nadzieje nabierze masy i będzie wyglądać jeszcze lepiej niż teraz. Ja na przykład bardzo ciesze się, ze jest pokazywana, bo im więcej basków na wystawach tym ciekawiej. Od siebie mam tylko takie pytanie, jak według pani wygląda chudy pies skoro ten przypadek jest jeszcze nie wystarczający?

Link to comment
Share on other sites

Zuza i Noddy - "ten przypadek", czyli sunia Pana Opary jest SZCZUPŁA, a nie CHUDA, a to zasadnicza różnica. Wydźwięk obu (jakże podobnych i często mylonych) pojęć ma przeciwstawne znaczenie - "szczupła" jest pojęciem raczej pozytywnym, a "chuda" wręcz przeciwnie. Łopatologicznie ;) - szczupły pies to taki, który nie ma na sobie tkanki tłuszczowej, ale jest w bardzo dobrej kondycji fizycznej - umięśniony, o wesołym sposobie bycia, sierść zadbana i błyszcząca, pełen życia itp. Natomiast pies chudy to bardzo często apatyczne zwierzę, smutne, bez życia, o matowej sierści, bez umięśnienia, a wizualnie "szkieletor" - czyli oprócz żeber widać kości grzbietowe. U omawianej suni widać żebra, natomiast nie widać żadnej kości grzbietowej. I to są te różnice ;) Mam nadzieję, że wyjaśniłam, o co mi chodziło...
Kończąc dyskusję na ten temat (nie mam już nic do dodania) życzę wszystkim mniej złości i więcej uśmiechu! ;)))

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ypsylon']Zuza i Noddy - "ten przypadek", czyli sunia Pana Opary jest SZCZUPŁA, a nie CHUDA, a to zasadnicza różnica. Wydźwięk obu (jakże podobnych i często mylonych) pojęć ma przeciwstawne znaczenie - "szczupła" jest pojęciem raczej pozytywnym, a "chuda" wręcz przeciwnie. Łopatologicznie ;) - szczupły pies to taki, który nie ma na sobie tkanki tłuszczowej, ale jest w bardzo dobrej kondycji fizycznej - umięśniony, o wesołym sposobie bycia, sierść zadbana i błyszcząca, pełen życia itp. Natomiast pies chudy to bardzo często apatyczne zwierzę, smutne, bez życia, o matowej sierści, bez umięśnienia, a wizualnie "szkieletor" - czyli oprócz żeber widać kości grzbietowe. U omawianej suni widać żebra, natomiast nie widać żadnej kości grzbietowej. I to są te różnice ;) Mam nadzieję, że wyjaśniłam, o co mi chodziło...
Kończąc dyskusję na ten temat (nie mam już nic do dodania) życzę wszystkim mniej złości i więcej uśmiechu! ;)))[/QUOTE]
Bardzo dziękuje za wyjaśnienie, chociaż nie ze wszystkim się zgadzam, ale każdy pa wenie inna definicje tych dwóch słów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zuza i Noddy']Bardzo dziękuje za wyjaśnienie, chociaż nie ze wszystkim się zgadzam, ale każdy pa wenie inna definicje tych dwóch słów.[/QUOTE]
Ja napiszę jeszcze inaczej
[quote name='Bundustar']Oooo, dzięki to konstruktywne mam nadzieję, że wszystkie będą wyglądać lepiej też jestem ogromnie ciekawa jak to będzie wyglądało gdy wszystkie będą dojrzałe ! Ciekawe czy będzie mi dane zobaczyć tą stawkę
Po to są klasy w tym wieku by porównywać, bo to ocena na tą chwilę
Pozdrawiam[/QUOTE]
Bundustar Twój sarkazm mnie doprawdy wzrusza. Ja już nawet nie wiem w którym miejscu mam się śmiać.
Wklejam link jak ta suczka wyglądała 23 sierpnia. I na tych zdjęciach jest idealna. Jak nie widzisz różnicy do 18 września to pewnie wina zaćmy.
[URL]http://www.zpr-husky.com/fotografika/index.php?option=com_content&view=article&id=94:basenji-kanibaru-sunshine-sensation&catid=5:sesje&Itemid=4[/URL]
[quote name='Bundustar']Przepraszam bardzo ale czy naprawdę nikt nie widzi proporcji tej przepięknej suczki, sylwetki, fantastycznej szyi i głowy!!!!!
Jak można nie dostrzegać różnicy na zdjęciu gdzie są trzy suki w porównaniu???
Jak można się zachwycać zdecydowanie słabiej wyglądającymi sukami, chyba tylko dlatego, że są o nieco większej masie.
Jednak myślę, że nie tylko ja widzę, iż żadna z tych suk nigdy nie osiągnie takiej sylwetki, a szczupłość w młodzińczym wieku nie jest wadą, są sztuki zbyt szczupłe jak i zbyt grube w tym wieku!!!
Proszę zobaczcie raz jeszcze i nie oceniajcie wyników przez pryzmat WŁAŚCIELI I WYSTAWIAJĄCYCH, a przez jakość psów, przepraszam w tym wypadku suk!!!
Pozdrawiam[/QUOTE]
Bundustar uzasadnij te proporcje jak potrafisz. Nie wystarczy napisać, że jest idealna. Poniżej masz ściągawkę napisaną przez Ypsylon.
Jest jeszcze wykres kątów ale trzeba poszperać w Internecie.
[B][I][COLOR=#3E3E3E][FONT=&quot]Tułów:[/FONT][/COLOR][/I][/B][COLOR=#3E3E3E][FONT=&quot]
Wyważony w proporcjach.
[B]Grzbiet krótki, równy[/B]. Lędźwie zwarte.
[B]Klatka piersiowa sięga nisko[/B]. Żebra elastyczne, głębokie i owalne.
Dolna linia przechodzi w [B]wyraźną linię talii[/B].
[B]Ogon wysoko osadzony[/B], wraz z tylną krawędzią pośladka - rozciągającą się poza nasadę ogona, sprawia, że tylne kończyny robią wrażenie sięgających daleko. Zawija się ciasno nad kręgosłupem i ściśle przylega do uda - pojedynczym lub podwójnym zwojem.[/FONT][/COLOR]
[I][COLOR=#984806][FONT=&quot]Komentarz:[/FONT][/COLOR][/I]
[I][COLOR=#984806][FONT=&quot]Grzbiet krótki, równy, nic dodać, nic ująć. Nieco dłuższy grzbiet jestem w stanie wybaczyć u suki, bo ona ma rodzić w przyszłości… Grzbiet ma być RÓWNY i tu nie ma odstępstwa, nie powinno być. Pewna wieloletnia hodowczyni basenji powiedziała mi kiedyś w żartach, że grzbiet basenji ma być jak stół, u spokojnego psa można śmiało postawić talerz z jedzeniem. Można, sprawdziłam [/FONT][/COLOR][/I]
[I][COLOR=#984806][FONT=&quot]Klatkę piersiową już omawiałam, powinna sięgać przynajmniej do łokcia. Mostek musi być zaznaczony.[/FONT][/COLOR][/I]
[I][COLOR=#984806][FONT=&quot]Dolna linia – powtarzam jeszcze raz, basenji ma być podcięty i mieć „wciągnięty” brzuszek.[/FONT][/COLOR][/I]
[I][COLOR=#984806][FONT=&quot]Ogon wysoko osadzony – osadzenie ogona jest ważniejsze niż to, czy jest raz skręcony, czy dwa. Zbyt nisko osadzony ogon psuje obraz całej sylwetki. Zad ma być mocny, silny, powinien wyglądać jak mocno zaznaczona półka, płynnie przechodząca w silne, dość szerokie udo – musimy uważać, bo coraz częściej widać basenji ze słabym zadem, co psuje sylwetkę na tyle, że już zaczyna przypominać karykaturę owczarka niemieckiego! Zad powinien być prawie równy z kłębem, może być minimalnie obniżony, ale na pewno nie powinien być wyżej niż kłąb![/FONT][/COLOR][/I]
[B][I][COLOR=#3E3E3E][FONT=&quot]Kończyny:[/FONT][/COLOR][/I][/B][COLOR=#3E3E3E][FONT=&quot]
Kończyny przednie [B]proste[/B] o delikatnym kośćcu. Pozostające w prostej linii do podłoża tworzą umiarkowany front.
[B]Łopatki dobrze kątowane[/B], umięśnione, nie przeciążone.
[B]Łokcie wciśnięte[/B]. Widziane od przodu w jednej linii z żebrami. Przedramię bardzo długie.
Śródręcza słusznej długości, proste i elastyczne.
Kończyny tylne silne i umięśnione.
Staw kolanowy [B]umiarkowanie kątowany[/B]. Podudzie długie.
[B]Śródstopie krótkie, nie wykręcone ani do środka ani na zewnątrz[/B].
[B]Łapy/stopy małe, wąskie i zwarte o głębokich poduszkach, dobrze wysklepionych palcach[/B] i krótkich pazurach.[/FONT][/COLOR]
[I][COLOR=#984806][FONT=&quot]Komentarz:[/FONT][/COLOR][/I]
[I][COLOR=#984806][FONT=&quot]Kończyny przednie proste – czyli PROSTE, a nie iksowate czy z postawą francuską. Łopatki DOBRZE KĄTOWANE – między ramieniem a łopatką powinien być kąt prosty. Często można zobaczyć u naszych pociech na wystawach bardzo spionowaną łopatkę. Trzeba na to zwrócić uwagę bo nasze ukochane pieski niedługo będą kalekami… łokcie mają być wciśnięte, przylegające, a nie odstawione od klatki. Najbardziej jest to widoczne w ruchu, wtedy kończyny przednie są prowadzone zbieżnie.[/FONT][/COLOR][/I]
[I][COLOR=#984806][FONT=&quot]Staw kolanowy ma być umiarkowanie ukatowany – umiarkowanie to nie znaczy, że ma tego kątowania nie być wcale! Basenji ma biegać, mieć silne tylne łapy z dobrymi kątowaniami potrzebnymi do odbijania się i efektywnego biegu, basenji ze słabymi kątowaniami nie ma tego wspaniałego wybicia, co poprawnie ukatowany pies. Udo ma być słuszne, dość szerokie i silnie umięśnione.[/FONT][/COLOR][/I]
[I][COLOR=#984806][FONT=&quot]O śródstopiu i łapach jest napisane wszystko i nie mam nic do dodania. U niektórych basenji widać niestety miękkie nadgarstki, duże i mało zwarte stopy, prawie proste palce.[/FONT][/COLOR][/I]

Pokazując psa w takiej kondycji nie można nazwać siebie miłośnikiem zwierząt. Jeżeli psu coś dolega to należy problem rozwiązać. Chyba, że nad dobrostanem zwierzęcia mają priorytet inne względy co właśnie niektóre osoby potwierdziły. Faktycznie „zafcy” i „hodofcy” . Nie będę się rozpisywać o widoku jaki miałam przed oczyma bo jest to zupełnie zbędne. Za to wiem jakimi wspaniałymi hodowcami basenji są niektóre osoby na tym forum. Aż strach powierzyć im jakiekolwiek zwierzę pod opiekę. Z hipopotama zrobiłyby charta i miałyby czyste sumienie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bundustar'][quote name='Asiaczek']
Asiu, znam kryteria ocen :) fajnie, że je przytoczyłaś bo pewnie nie wszyscy mają okazję się wczytać :) a tak będą wiedzieć więcej :)
Apelowałam o sprawiedliwość, bo "chudość" i "grubość" to ta sama wada tylko na przeciwnym biegunie!!! A jeśli mowa o "doskonałej kondycji fizycznej" to można to różnie interpretować (jest to bardzo pojemny zwrot) i kondcję doskonałą to ta suczka ma z pewnością, widać po muskulaturze :)
Dla mnie każdy może pozostać przy swoim zdaniu, chciałam zaprotestować, nie mam takiego zdania jak reszta piszących, nadal podtrzymuję swoje zdanie i jego argumentację, a reszta niech robi jak zechce :)
Pozdrawiam[/QUOTE]
A ja jestem przekonana, że nie wszyscy przeczytali Regulamin wystaw psów rasowych i dlatego wstawiłam ten fragment dot. uzasadnienia ocen sędziowskich. Może to będzie przyczynkiem do zapoznania się z całością tego Regulaminu i innych.

Jezeli o mnie chodzi, to napisałam zarówno o chudości suczki PP. Oparów, jak i grubości psa zielonej. I na pewno nie chodziło o krytykowanie, lecz o wyrażenie swojej opinii nt. kondycji obu psów.

Jak dla mnie "doskonała kondycja psa" wcale nie jest aż tak szerokim pojęciem, jak sugerujesz. Basenji to nie chart i widok żeber nie jest wskazany. Basenji juz dawno wyszło z buszu i w naszych domach ma pod dostatkiem pełnowartościowego jedzenia.

[quote name='Ypsylon']Oj, jak boli to zwycięstwo suczki Pana Opary, oj jak boli... ;)
Miałam się nie odzywać, bo zaraz gromy na moją głowę polecą (chapeau bas dla Bundustar!), ale już nie mogę wytrzymać...
Asia, czy Ty nie przesadzasz?! Myślę, że każdy z nas doskonale zna regulamin wystaw... wzorzec też powinniśmy znać, a jednak każdy interpretuje po swojemu :D
Kondycja fizyczna to bardzo ogólne pojęcie - może dotyczyć dosłownie WSZYSTKIEGO, z czego "składa" się wygląd psa ;)
Nie było mnie na tej wystawie, ale widziałam sunię Pana Opary na wystawie warszawskiej, dokładnie obejrzałam zdjęcia z wystawy klubowej - i CAŁKOWICIE się zgadzam z werdyktem sędzi w tej klasie, popieram posty Bundustar... sunia była szczupła, bez dwóch zdań (dla mnie za bardzo), ale nie była chuda! Na dodatek, ta jej szczupłość nie miała wpływu na kondycję - sunia świetnie się poruszała, nie była osowiała, sierść nie jest matowa, no i daj Boże, by każdy pies miał takie umięśnienie jak ta właśnie sunia :) Od razu widać, że nie spędza życia w klatce... Jednym słowem, sunia była szczupła, ale w [B]doskonałej kondycji fizycznej[/B]!
Asia, myślę, że na przykład za długie paznokcie czy matowa sierść mogą bardziej obniżać kondycję fizyczną, niż szczupłość (pod warunkiem, że masa mięśniowa i ogólne samopoczucie psa jest bez zarzutu!)...
Dodam jeszcze, że wcale nie jestem fanką tej suni, owszem podoba mi się, ale bez przesady, wstawiam się za nią, bo chodzi mi o najzwyklejszą sprawiedliwość! Pan Opara nie wypowiada się na tym forum, nie może się "bronić", więc myślę, że takie krytykowanie jest nieetyczne i niesmaczne.
Lourdnes - bardzo dziękuję za relację z wystawy! :)
i na koniec malutka rada... więcej pokory... "niech ten pierwszy rzuci kamień, co sam jest bez grzechu".... ;)[/QUOTE]
Za długie paznokcie nie mają nic wspólnego z kondycją psa! Są raczej skutkiem pewnego zaniedbania ze strony właściciela.
Matowa sierść z kolei to już skutek złej kondycji psa, a nie jego przyczyna, jak sugerujesz. Matowa sierść nijak nie może obnizyc kondycji psa, bo - tak, jak napisałam wczesniej - to jest SKUTEK!!!!! a nie przyczyna.....

Mój komentarz nt. suki p. Opary to nie jest krytykowanie właściciela,lecz wyrażenie opinii nt. wyglądu danej suki podczas wystawy Klubowej 2011. Żeby być uczciwą w tym, co piszę, jeszcze raz oglądnęłam zdjęcia z wystawy i - podtrzymuję moją opinię; ja suki w takiej kondycji nie zaprezentowałabym na tak ważnej wystawie, jaką była wystawa Klubowa 2011. I dlatego z pełną świadomością "rzuciłam kamyczek" w/s kondycji owej suki.

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bundustar']Ależ drogie Panie!
[B]moje posty [U][B]były protestem na opinię, że ruda suczka wygrała bo jest psem Pana Sędziego Opary![/B][/B][/U]
Podkreśliłam proporcje, które chudość czy grubość nie zmieni! Nogi będą dłuuugie, szyja też, a cała sylwetka zbliżona do kwadratu, a nie wyciągnięta jak u lamy!
Jest SUNSHINE bardzo szczupła, nie neguję, ale w tym wieku tak być może! to drobnej w sumie budowy suczka ze skromną jeszcze masą mięśniową właściwą dla jej wieku - również tą międzyżebrową! a przy zmiennym bilansie wodnym, nawet mały jej brak powoduje właśnie taki efekt, że psiak wygląda na zbyt chudego. Miałam okazję oglądać kilka razy takie przykłady u zupełnie innych psów i mało kto w takiej sytuacji wycofuje się z wystawy. A uwaga, że nie należy takiego psiaka pokazywać, no cóż, zasadniczo dla tego osobnika nic nie zmienia, nie zwiększy swej masy od tego, że zostanie w domu, a z całą pewnością pokazywanie jej wpłynie pozytywnie na "obeznanie" z wystawowym ringiem i da wprawę tak potrzebną by godnie rywalizować z konkurencją.
[B]WY TO DROGIE PANIE WSZYSTKO WIECIE! jestem o tym absolutnie przekonana, więc nie krytykujcie proszę eksponowania zbyt szczupłej Waszym zdaniem suczki i nie odbierajcie jej zasłużonej oceny [U]błędnie moim zdaniem podsumowując, że wygrała bo należy do Pana Sędziego[/B]![/U]
Proszę!
[/QUOTE]
Chciałam się jeszcze ustosunkowac do zdań zaznaczonych wytłuszczeniem. Otóż, NIGDZIE nie napisałam, że suka wygrała, bo jej właścicielem jest p. Opara. Proszę więc nie przypisywać mi wypowiedzi/słów, kogoś innego. Manipulowanie wypowiedziami bez zastanowienia się, ale w celu uzasadnienia swoich racji, podchodzi pod pomówienie.
Z pobieżnej analizy wątku wynika, że jedynie lourdnes napisała, że suka wygrała bo jej właścicielem jest sędzia.

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zuza i Noddy']Jak na razie kwestie właściciela suczki poruszyły tylko 3 osoby. Kogo by to suczka nie była przecież można skomentować, że jest za chuda i krzywdy się tym nikomu nie robi. Nikt przecież nie powiedział, ze suka jest głodzona czy coś w tym stylu, większość z nas wie, ze psy przecież mają takie okresy w swoim życiu, że są po prostu szczupłe, a to nie wygląda korzystnie. I myślę, ze mówienie, ze pan Opara nie może się bronić to przesada, bo nie ma przed czym. Suczka się rozwinie, miejmy nadzieje nabierze masy i będzie wyglądać jeszcze lepiej niż teraz. Ja na przykład bardzo ciesze się, ze jest pokazywana, bo im więcej basków na wystawach tym ciekawiej. Od siebie mam tylko takie pytanie, jak według pani wygląda chudy pies skoro ten przypadek jest jeszcze nie wystarczający?[/QUOTE]
Bardzo trafne uwagi, dziękuję.
I bardzo dobre pytanie na koniec wypowiedzi. Szkoda tylko, że odpowiedź Ypsylon zawarła się generalnie w zdaniu: "U omawianej suni widać żebra, natomiast nie widać żadnej kości grzbietowej. I to są te różnice.".

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Wy powiedziałyście swoje, ja powiedziałam swoje, nie zamierzam dalej dyskutować :)
I jak to Wasze gdakanie ma się do wczorajszego wyniku wspomnianej suni - wygrała [B]BIS[/B]! Suka w takiej złej kondycji, Waszym zdaniem...
Ta złość i zawiść Was kiedyś zeżre :D
Mimo wszystko - miłego dnia i duuużo uśmiechu! :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ypsylon']Wy powiedziałyście swoje, ja powiedziałam swoje, nie zamierzam dalej dyskutować :)
I jak to Wasze gdakanie ma się do wczorajszego wyniku wspomnianej suni - wygrała [B]BIS[/B]! Suka w takiej złej kondycji, Waszym zdaniem...
Ta złość i zawiść Was kiedyś zeżre :D
Mimo wszystko - miłego dnia i duuużo uśmiechu! :D[/QUOTE]
My o kondycji a Ty o wynikach. Dopiero wzorzec wszystkim przypominałaś a teraz ten wzorzec jest już be? Doprawdy kobieta zmienną jest haha.

Link to comment
Share on other sites

Ach, to teraz wzorzec poruszamy?! :D
Ja o kondycji napisałam, co miałam napisać, nie mam już nic więcej do dodania, jak zresztą napisałam we wcześniejszym poście ;)
Od początku mowa była o kondycji suki, nie o jej urodzie. Nie zamierzam wciągać się w ten temat, bo jak dla mnie, to nie ma sensu...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zielona']Ja napiszę jeszcze inaczej

Bundustar Twój sarkazm mnie doprawdy wzrusza. Ja już nawet nie wiem w którym miejscu mam się śmiać.
Wklejam link jak ta suczka wyglądała 23 sierpnia. I na tych zdjęciach jest idealna. Jak nie widzisz różnicy do 18 września to pewnie wina zaćmy.
[URL]http://www.zpr-husky.com/fotografika/index.php?option=com_content&view=article&id=94:basenji-kanibaru-sunshine-sensation&catid=5:sesje&Itemid=4[/URL]

Bundustar uzasadnij te proporcje jak potrafisz. Nie wystarczy napisać, że jest idealna. Poniżej masz ściągawkę napisaną przez Ypsylon.
Jest jeszcze wykres kątów ale trzeba poszperać w Internecie.
[B][I][COLOR=#3e3e3e][FONT=&quot]Tułów:[/FONT][/COLOR][/I][/B]
[FONT=&quot][COLOR=#3e3e3e]Wyważony w proporcjach.[/COLOR][/FONT]
[FONT=&quot][COLOR=#3e3e3e][B]Grzbiet krótki, równy[/B]. Lędźwie zwarte.[/COLOR][/FONT]
[FONT=&quot][COLOR=#3e3e3e][B]Klatka piersiowa sięga nisko[/B]. Żebra elastyczne, głębokie i owalne.[/COLOR][/FONT]
[FONT=&quot][COLOR=#3e3e3e]Dolna linia przechodzi w [B]wyraźną linię talii[/B].[/COLOR][/FONT]
[FONT=&quot][COLOR=#3e3e3e][B]Ogon wysoko osadzony[/B], wraz z tylną krawędzią pośladka - rozciągającą się poza nasadę ogona, sprawia, że tylne kończyny robią wrażenie sięgających daleko. Zawija się ciasno nad kręgosłupem i ściśle przylega do uda - pojedynczym lub podwójnym zwojem.[/COLOR][/FONT]
[I][COLOR=#984806][FONT=&quot]Komentarz:[/FONT][/COLOR][/I]
[I][COLOR=#984806][FONT=&quot]Grzbiet krótki, równy, nic dodać, nic ująć. Nieco dłuższy grzbiet jestem w stanie wybaczyć u suki, bo ona ma rodzić w przyszłości… Grzbiet ma być RÓWNY i tu nie ma odstępstwa, nie powinno być. Pewna wieloletnia hodowczyni basenji powiedziała mi kiedyś w żartach, że grzbiet basenji ma być jak stół, u spokojnego psa można śmiało postawić talerz z jedzeniem. Można, sprawdziłam [/FONT][/COLOR][/I]
[I][COLOR=#984806][FONT=&quot]Klatkę piersiową już omawiałam, powinna sięgać przynajmniej do łokcia. Mostek musi być zaznaczony.[/FONT][/COLOR][/I]
[I][COLOR=#984806][FONT=&quot]Dolna linia – powtarzam jeszcze raz, basenji ma być podcięty i mieć „wciągnięty” brzuszek.[/FONT][/COLOR][/I]
[I][COLOR=#984806][FONT=&quot]Ogon wysoko osadzony – osadzenie ogona jest ważniejsze niż to, czy jest raz skręcony, czy dwa. Zbyt nisko osadzony ogon psuje obraz całej sylwetki. Zad ma być mocny, silny, powinien wyglądać jak mocno zaznaczona półka, płynnie przechodząca w silne, dość szerokie udo – musimy uważać, bo coraz częściej widać basenji ze słabym zadem, co psuje sylwetkę na tyle, że już zaczyna przypominać karykaturę owczarka niemieckiego! Zad powinien być prawie równy z kłębem, może być minimalnie obniżony, ale na pewno nie powinien być wyżej niż kłąb![/FONT][/COLOR][/I]
[B][I][COLOR=#3e3e3e][FONT=&quot]Kończyny:[/FONT][/COLOR][/I][/B]
[FONT=&quot][COLOR=#3e3e3e]Kończyny przednie [B]proste[/B] o delikatnym kośćcu. Pozostające w prostej linii do podłoża tworzą umiarkowany front.[/COLOR][/FONT]
[FONT=&quot][COLOR=#3e3e3e][B]Łopatki dobrze kątowane[/B], umięśnione, nie przeciążone.[/COLOR][/FONT]
[FONT=&quot][COLOR=#3e3e3e][B]Łokcie wciśnięte[/B]. Widziane od przodu w jednej linii z żebrami. Przedramię bardzo długie.[/COLOR][/FONT]
[FONT=&quot][COLOR=#3e3e3e]Śródręcza słusznej długości, proste i elastyczne.[/COLOR][/FONT]
[FONT=&quot][COLOR=#3e3e3e]Kończyny tylne silne i umięśnione.[/COLOR][/FONT]
[FONT=&quot][COLOR=#3e3e3e]Staw kolanowy [B]umiarkowanie kątowany[/B]. Podudzie długie.[/COLOR][/FONT]
[FONT=&quot][COLOR=#3e3e3e][B]Śródstopie krótkie, nie wykręcone ani do środka ani na zewnątrz[/B].[/COLOR][/FONT]
[FONT=&quot][COLOR=#3e3e3e][B]Łapy/stopy małe, wąskie i zwarte o głębokich poduszkach, dobrze wysklepionych palcach[/B] i krótkich pazurach.[/COLOR][/FONT]
[I][COLOR=#984806][FONT=&quot]Komentarz:[/FONT][/COLOR][/I]
[I][COLOR=#984806][FONT=&quot]Kończyny przednie proste – czyli PROSTE, a nie iksowate czy z postawą francuską. Łopatki DOBRZE KĄTOWANE – między ramieniem a łopatką powinien być kąt prosty. Często można zobaczyć u naszych pociech na wystawach bardzo spionowaną łopatkę. Trzeba na to zwrócić uwagę bo nasze ukochane pieski niedługo będą kalekami… łokcie mają być wciśnięte, przylegające, a nie odstawione od klatki. Najbardziej jest to widoczne w ruchu, wtedy kończyny przednie są prowadzone zbieżnie.[/FONT][/COLOR][/I]
[I][COLOR=#984806][FONT=&quot]Staw kolanowy ma być umiarkowanie ukatowany – umiarkowanie to nie znaczy, że ma tego kątowania nie być wcale! Basenji ma biegać, mieć silne tylne łapy z dobrymi kątowaniami potrzebnymi do odbijania się i efektywnego biegu, basenji ze słabymi kątowaniami nie ma tego wspaniałego wybicia, co poprawnie ukatowany pies. Udo ma być słuszne, dość szerokie i silnie umięśnione.[/FONT][/COLOR][/I]
[I][COLOR=#984806][FONT=&quot]O śródstopiu i łapach jest napisane wszystko i nie mam nic do dodania. U niektórych basenji widać niestety miękkie nadgarstki, duże i mało zwarte stopy, prawie proste palce.[/FONT][/COLOR][/I]

Pokazując psa w takiej kondycji nie można nazwać siebie miłośnikiem zwierząt. Jeżeli psu coś dolega to należy problem rozwiązać. Chyba, że nad dobrostanem zwierzęcia mają priorytet inne względy co właśnie niektóre osoby potwierdziły. Faktycznie „zafcy” i „hodofcy” . Nie będę się rozpisywać o widoku jaki miałam przed oczyma bo jest to zupełnie zbędne. Za to wiem jakimi wspaniałymi hodowcami basenji są niektóre osoby na tym forum. Aż strach powierzyć im jakiekolwiek zwierzę pod opiekę. Z hipopotama zrobiłyby charta i miałyby czyste sumienie.[/QUOTE]

[quote name='Asiaczek'][quote name='Bundustar']
A ja jestem przekonana, że nie wszyscy przeczytali Regulamin wystaw psów rasowych i dlatego wstawiłam ten fragment dot. uzasadnienia ocen sędziowskich. Może to będzie przyczynkiem do zapoznania się z całością tego Regulaminu i innych.

Jezeli o mnie chodzi, to napisałam zarówno o chudości suczki PP. Oparów, jak i grubości psa zielonej. I na pewno nie chodziło o krytykowanie, lecz o wyrażenie swojej opinii nt. kondycji obu psów.

Jak dla mnie "doskonała kondycja psa" wcale nie jest aż tak szerokim pojęciem, jak sugerujesz. Basenji to nie chart i widok żeber nie jest wskazany. Basenji juz dawno wyszło z buszu i w naszych domach ma pod dostatkiem pełnowartościowego jedzenia.


Za długie paznokcie nie mają nic wspólnego z kondycją psa! Są raczej skutkiem pewnego zaniedbania ze strony właściciela.
Matowa sierść z kolei to już skutek złej kondycji psa, a nie jego przyczyna, jak sugerujesz. Matowa sierść nijak nie może obnizyc kondycji psa, bo - tak, jak napisałam wczesniej - to jest SKUTEK!!!!! a nie przyczyna.....

Mój komentarz nt. suki p. Opary to nie jest krytykowanie właściciela,lecz wyrażenie opinii nt. wyglądu danej suki podczas wystawy Klubowej 2011. Żeby być uczciwą w tym, co piszę, jeszcze raz oglądnęłam zdjęcia z wystawy i - podtrzymuję moją opinię; ja suki w takiej kondycji nie zaprezentowałabym na tak ważnej wystawie, jaką była wystawa Klubowa 2011. I dlatego z pełną świadomością "rzuciłam kamyczek" w/s kondycji owej suki.

Pzdr.[/QUOTE]

[quote name='Asiaczek']Chciałam się jeszcze ustosunkowac do zdań zaznaczonych wytłuszczeniem. Otóż, NIGDZIE nie napisałam, że suka wygrała, bo jej właścicielem jest p. Opara. Proszę więc nie przypisywać mi wypowiedzi/słów, kogoś innego. Manipulowanie wypowiedziami bez zastanowienia się, ale w celu uzasadnienia swoich racji, podchodzi pod pomówienie.
Z pobieżnej analizy wątku wynika, że jedynie lourdnes napisała, że suka wygrała bo jej właścicielem jest sędzia.

Pzdr.[/QUOTE]

[quote name='zielona']My o kondycji a Ty o wynikach. Dopiero wzorzec wszystkim przypominałaś a teraz ten wzorzec jest już be? Doprawdy kobieta zmienną jest haha.[/QUOTE]

No cóż, czytanie ze zrozumieniem to się okazuje truuudna sztuka, dla Pani Zielonej to wiem już z innych wątków ale że dla Ciebie Asiu również to jestem zdziwiona ("...były protestem na [B]opinię[/B].." - liczba pojedyncza!) dalsza polemika dotycząca kondycji suni to inna kwestia bo włączyło się w nią już kilka osób. Myślę, że kwestię zarzutu manipulacji i pomówienia mamy rozwiązaną bo w cytowanym poście odniosłam się do opinii - jednej - tej którą napisała Lourdnes i Waszych kilku dalszych opinii o kondycji i wyglądzie.

Za pomówienie to można uznać słowa Pani Zielonej, która posądziła mnie o sarkazm i postawiła mi diagnozę zaoczną dotyczącą mojego stanu zdrowia. Podpowiem, że mam się świetnie i nic moim oczom nie dolega :) i to właśnie na tym wątku mówione było, że oceniamy tu i teraz więc co do tego mają wcześniejsze zdjęcia???

Myślę sobie, że wypowiedź Pani Zielonej miała na celu obrazić mnie, ale nic z tego :) Nigdy nie uzurpowałam sobie prawa do bycia znawcą, przeciwnie, wielokrotnie mówiłam, że jestem debiutantką i ciągle się uczę!, a bycie hodowcą nigdy nie było moim zamiarem i nadal nie jest, to moja w pełni świadoma decyzja i wybór!
Moja wiedza dla Pani pozostanie niezbadaną i nie mam zamiaru rozrysowywać proporcji i kątowania by Pani udowadniać, że wiem więcej niż się Pani wydaje! Napisałam, to co mam do powiedzenia, nie mam zamiaru się powtarzać i przekładać z polskiego na Wasze i tak się ze mną nie zgodzicie i ja to akceptuję! Każdy może mieć swoje zdanie! Jednak nie będę akceptować nigdy takiego stanu, że tylko Wy macie prawo do głoszenia opinii na tym forum i że tylko Wasze opinie są jedynie słuszne!

I jeszcze jedno: nie ma psów idealnych!!! wzorzec znam!!! nie pisałam, że ta suczka jest idealna tylko, że w porównaniu z pozostałymi MOIM ZDANIEM jest naj!

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Odpowiedź ujęłam w treści

[quote name='Bundustar'][quote name='Asiaczek']





No cóż, czytanie ze zrozumieniem to się okazuje truuudna sztuka, dla Pani Zielonej to wiem już z innych wątków
[COLOR=red]Szczególnie o genie i mutacji[/COLOR]
ale że dla Ciebie Asiu również to jestem zdziwiona ("...były protestem na [B]opinię[/B].." - liczba pojedyncza!) dalsza polemika dotycząca kondycji suni to inna kwestia bo włączyło się w nią już kilka osób. Myślę, że kwestię zarzutu manipulacji i pomówienia mamy rozwiązaną bo w cytowanym poście odniosłam się do opinii - jednej - tej którą napisała Lourdnes i Waszych kilku dalszych opinii o kondycji i wyglądzie.

Za pomówienie to można uznać słowa Pani Zielonej, która posądziła mnie o sarkazm i postawiła mi diagnozę zaoczną dotyczącą mojego stanu zdrowia. Podpowiem, że mam się świetnie i nic moim oczom nie dolega :) i to właśnie na tym wątku mówione było, że oceniamy tu i teraz więc co do tego mają wcześniejsze zdjęcia???
[COLOR=red]Ciemna jestem..myślałam, że Pani Bundustar sobie ze mnie kpi...a to tylko taki żarcik
Wcześniejsze zdjęcia mają na celu pokazać suczkę w idealnej kondycji.
[/COLOR]
Myślę sobie, że wypowiedź Pani Zielonej miała na celu obrazić mnie, ale nic z tego :) Nigdy nie uzurpowałam sobie prawa do bycia znawcą, przeciwnie, wielokrotnie mówiłam, że jestem debiutantką i ciągle się uczę!, a bycie hodowcą nigdy nie było moim zamiarem i nadal nie jest, to moja w pełni świadoma decyzja i wybór!
Moja wiedza dla Pani pozostanie niezbadaną i nie mam zamiaru rozrysowywać proporcji i kątowania by Pani udowadniać, że wiem więcej niż się Pani wydaje!
[COLOR=red]Ta wiedza nie jest mi do niczego potrzebna, ale jak piszesz o idealnych proporcjach (gdzie nie do końca tak jest), to warto uzasadnić.[/COLOR]
Napisałam, to co mam do powiedzenia, nie mam zamiaru się powtarzać i przekładać z polskiego na Wasze i tak się ze mną nie zgodzicie i ja to akceptuję! Każdy może mieć swoje zdanie! Jednak nie będę akceptować nigdy takiego stanu, że tylko Wy macie prawo do głoszenia opinii na tym forum i że tylko Wasze opinie są jedynie słuszne!

I jeszcze jedno: nie ma psów idealnych!!! wzorzec znam!!! nie pisałam, że ta suczka jest idealna tylko, że w porównaniu z pozostałymi MOIM ZDANIEM jest naj!
[COLOR=red]I szanują Twoje zdanie[/COLOR]

Pozdrawiam[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ypsylon']Wy powiedziałyście swoje, ja powiedziałam swoje, nie zamierzam dalej dyskutować :smile:
I jak to Wasze [COLOR=red]gdakanie[/COLOR] ma się do wczorajszego wyniku wspomnianej suni - wygrała [B]BIS[/B]! Suka w takiej złej kondycji, Waszym zdaniem...
Ta złość i zawiść Was kiedyś zeżre :-D
Mimo wszystko - miłego dnia i duuużo uśmiechu! :-D[/QUOTE]
I co z tego? A kto sędziował?
Widzę Ypsylon, że Ty dalej w "drużynie" i niech tak zostanie.
[COLOR=navy]"Gdzie kolwiek jesteś...
To pamiętaj o tem,
Że mowa jest srebrem...
A milczenie złotem.."[/COLOR]


[quote name='Ypsylon']Ach, to teraz wzorzec poruszamy?! :D
Ja o kondycji napisałam, co miałam napisać, nie mam już nic więcej do dodania, jak zresztą napisałam we wcześniejszym poście ;)
Od początku mowa była o kondycji suki, nie o jej urodzie. Nie zamierzam wciągać się w ten temat, bo jak dla mnie, to nie ma sensu...[/QUOTE]
Rozmawiamy o kondycji, która zawarta jest we wzorcu. Jak już wszystko napisałaś to bardzo dziękujemy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...