Jump to content
Dogomania

List do premiera RP w sprawie odwoł. Głów. Lek.Wet.oraz wywózek psów do Niemiec


AgaG

Recommended Posts

[quote name='Ada-jeje']Witaj Alinko, :lol: dalej sa juz przygotowane psy do wywozki zaplanowane na przyszly miesiac, pomimo ze w niemieckich schroniskach usypia sie coraz wiecej psow.

[URL]http://www.hundehilfe-polen.de/index.php?option=com_content&view=article&id=570:tierheimfahrt-mitte-februar&catid=89:tierheimfahrten-2013&Itemid=124[/URL][/QUOTE]
daj przyklad gdzie sie usypia coraz wiecej psow?
napisz do rzadu,do rady EU, zeby granice zamkneli i kontrolowali kazde auto co nielegalnie przewozi zwierzata,
zglos ze w schronisku tym i tym usypiaja zdrowe zwierzata niezgodnie z Ustawa o Ochronie Zwierzat

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']daj przyklad gdzie sie usypia coraz wiecej psow?
[B]napisz[/B] do rzadu,do rady EU, zeby granice zamkneli i kontrolowali kazde auto co nielegalnie przewozi zwierzata,
zglos ze w schronisku tym i tym usypiaja zdrowe zwierzata niezgodnie z Ustawa o Ochronie Zwierzat[/QUOTE]
[B]nauczysz[/B] sie kiedys, zrobic sama to co kazesz robic komus? Napisz Ty, przedstaw krok po kroku sposob wywozu i poinformuj nas o wykladni Rady EU na temat legalnych wywozek psow do Niemiec.

Link to comment
Share on other sites

Nie, no argumentacja niejakiej xxxx52 powala na kolana. Czy z 2 ostatnich postów xxxx52 mamy rozumieć, że psy z polskich schronisk powinny być wywożone na uśpienie (gdyby nie znalazł się klient) do niemieckich schronisk, które usypiają swoje psy, bo nie mają dla nich już miejsca? Brawo dla tej pani!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lilek']Nie, no argumentacja niejakiej xxxx52 powala na kolana. Czy z 2 ostatnich postów xxxx52 mamy rozumieć, że psy z polskich schronisk powinny być wywożone na uśpienie (gdyby nie znalazł się klient) do niemieckich schronisk, [B]które usypiają swoje psy[/B], bo nie mają dla nich już miejsca? Brawo dla tej pani![/QUOTE]
Pytanie ile psow trafia do tych schronisk, wlasnie z przemytu z krajow Europy. Przeciez przed laty zanim masowe wywozki staly sie modne dla kasy, tego problemu w niemieckich schroniskach nie bylo. Jak dla mnie to jest przemyt, cos co przewozi sie za granice nielegalnie jest kontrabanda.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kierownik schroniska'][URL]http://www.hundehilfe-polen.de/index.php?option=com_content&view=article&id=365:tierheimfahrt-reisebericht-7-9-april-2011&catid=76:tierheimfahrten-2011&Itemid=104[/URL]
Tutaj też widać wywóz psów[/QUOTE]

Istotnie !
A pani Wioleta juz nie raczy pomagac ani tlumaczyc swoim lamanym niemieckim przy niewyjasnionych wywozkach z Hajnowki ... ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wellington']Istotnie !
A pani Wioleta juz nie raczy pomagac ani tlumaczyc swoim lamanym niemieckim przy niewyjasnionych wywozkach z Hajnowki ... ?[/QUOTE] Wracamy do naszego Maksa, ale upoważnienie do wyjaśnienia sprawy Maksa wysłałam i do dzisiaj cisza, nikt nic nie pisze i nie dzwoni czyli sadzę że nikt nic robił.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wellington']Istotnie !
A pani Wioleta juz nie raczy pomagac ani tlumaczyc swoim lamanym niemieckim przy niewyjasnionych wywozkach z Hajnowki ... ?[/QUOTE]
A co Ty robisz w sprawie wywozonych psow do Niemiec, oprocz wklejania linkow do artykulow?
Dopiero co chwalilas sie na poprzednim watku o swietnej kancelarii adwokackiej ktora to obiecywalas oplacic z wlasnej kieszeni, za pomowienie prywatnej osoby.
Jaka to kancelaria, nie musisz tlumaczyc, dogo to wbrew pozorom mala gromadka, a wiesci rozchodza sie z szybkoscia blyskawicy.
Moze udalo by Ci sie oplacic Twoja kancelarie zeby zlozyc doniesienie do prokuratury o nielegalnny wywoz psow?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kierownik schroniska']Wracamy do naszego Maksa, ale upoważnienie do wyjaśnienia sprawy Maksa wysłałam i do dzisiaj cisza, nikt nic nie pisze i nie dzwoni czyli sadzę że nikt nic robił.[/QUOTE]
A kiedy to wyslalas to upowaznienie, jak sie domyslam w celu przedlozenia w slawetnej kancelarii adwokackiej w Krk.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ada-jeje']A co Ty robisz w sprawie wywozonych psow do Niemiec, oprocz wklejania linkow do artykulow?
Dopiero co chwalilas sie na poprzednim watku o swietnej kancelarii adwokackiej ktora to obiecywalas oplacic z wlasnej kieszeni, za pomowienie prywatnej osoby.
Jaka to kancelaria, [B]nie musisz tlumaczyc, dogo to wbrew pozorom mala gromadka, a wiesci rozchodza sie z szybkoscia blyskawicy.[/B]
Moze udalo by Ci sie oplacic Twoja kancelarie zeby zlozyc doniesienie do prokuratury o nielegalnny wywoz psow?[/QUOTE]


JA wklejam linki do artykulow ...? Tylko ja ?
[quote name='Ada-jeje'][URL]http://kleinanzeigen.ebay.de/anzeigen/s-hunde/c134[/URL]

[URL]http://kleinanzeigen.ebay.de/anzeigen/s-hunde/k0[/URL]

[URL]http://kleinanzeigen.ebay.de/anzeigen/s-hunde/welpen/k0c134[/URL]

starczy tych ogloszen, czy szukac dalej?[/QUOTE]




[quote name='kierownik schroniska']Rok temu wysłałam upoważnienie do organizacji w Krakowie[/QUOTE]
Do organizacji [B]w Krakowie [/B]?
Upowaznienie mialo byc przeslane do fundacji Nero z tego co pamietam. Fundacja Nero do dnia dzisiejszego zadnego upowaznienia nie otrzymala.

Ado-jeje, a skad Ty tak dokladnie wiesz ktora kancelarie ja zatrudniam ? Wiem, ze Krakow to dziura i ze wszyscy wszystkich znaja, ale zaloze sie o 1 tysiac zl ze MOJEJ kancelarii nie znasz.

Edited by wellington
Link to comment
Share on other sites

No to sobie znowu wkleje link - wolno mi, a co :)

[URL]http://poznan.gazeta.pl/poznan/1,36001,13417265,Pieniadze_dla_zwierzat_wydala_na_telefony_do_wrozek_.html#LokPozTxt[/URL]

[QUOTE][SIZE=2][COLOR=#000000][FONT=Arial]Komisja zwróciła uwagę na gigantyczne rachunki za [/FONT][/COLOR][URL="http://technologie.gazeta.pl/internet/0,104750.html?tag=telefony+kom%F3rkowe"]telefony komórkowe[/URL][COLOR=#000000][FONT=Arial] - w wykazie połączeń znalazły się drogie telefony do telewizyjnych wróżek. [B]W raporcie jest też informacja o sprzedaży do Niemiec ponad 500 psów. Za każdego Stefania K. miała brać po 100 zł. Nie wiadomo, co się działo z tymi pieniędzmi. [U]Nie odnaleziono też umów adopcyjnych[/U].[/B][/FONT][/COLOR]
[/SIZE][/QUOTE]
[COLOR=#000000][FONT=Arial]
Tylko stowe brala od psa ? Gooopia !
Inni biora po 500, 600, 700, a Kozlowska tylko 100 od lebka [/FONT][/COLOR]:roll:
[COLOR=#000000][FONT=Arial]
Umow adopcyjnych nie znaleziono., no co za pech ...
[/FONT][/COLOR][COLOR=#000000][FONT=Arial]
Cały tekst: [URL]http://poznan.gazeta.pl/poznan/1,36001,13417265,Pieniadze_dla_zwierzat_wydala_na_telefony_do_wrozek_.html#LokPozTxt#ixzz2LJ6tdxxP[/URL][/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wellington']JA wklejam linki do artykulow ...? Tylko ja ?






Do organizacji [B]w Krakowie [/B]?
Upowaznienie mialo byc przeslane do fundacji Nero z tego co pamietam. Fundacja Nero do dnia dzisiejszego zadnego upowaznienia nie otrzymala.

Ado-jeje, a skad Ty tak dokladnie wiesz ktora kancelarie ja zatrudniam ? Wiem, ze Krakow to dziura i ze wszyscy wszystkich znaja, ale zaloze sie o 1 tysiac zl ze MOJEJ kancelarii nie znasz.[/QUOTE]
I po co mi sie zakladac. Upowaznienie zostalo wyslane do organizacji w Krk. Na tyle to ja jeszcze glupia nie jestem i wiem ze w Krk nie ma org. Mrunio. Ciezka masz glowe jak czytam, bo mnie nie o linki chodzi ktore wklejasz, dzieki temu sporo mozna obserwowac, tylko po co komu te linki jesli nic w tej sprawie nikt nie robi, a tak sie dobrze mialo z raczki zarlo i zdechlo. LIST DO PREMIERA i co dalej, zadyma byla, opluwanie jadem szkalowanie, i wszystkich gdzies wcielo, jak zwykle.

Link to comment
Share on other sites

Och Ado, na miły Bóg, nie rozumiem, czemu tak złościsz się na Wellington.Przecież tytuł wątku to List do Premiera, a nie list do Wellington. Może zapytajmy szacownego PANA PREMIERA, co zrobił w sprawie zwierząt wywożonych masowo z Polski w siną dal. Został przecież poinformowany o, subtelnie mówiąc i zachowując tak cenioną przez niego poprawność polityczną, nieprawidłowościach związanych z wywózką zwierząt do Niemiec. I cóż zrobił? NIC. Co robi Wellington dla zwierząt? Dużo, bo chcoćby jej stała obecność na tym wątku i wklejanie linków to próba pomocy zwierzętom wywożonym masowo. Nie ma o co się spierać i złościć. Fakty są faktami, a to, że władze przymykają już nie jedno oko, ale zaciskają mocno oczka,żeby nie widzieć zła, które się dzieje, jest winą władz.Sama dobrze wiesz, że konieczne są rozwiązania systemowe.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ada-jeje']I po co mi sie zakladac. Upowaznienie zostalo wyslane do organizacji w Krk. Na tyle to ja jeszcze glupia nie jestem i wiem ze w Krk nie ma org. Mrunio. Ciezka masz glowe[/QUOTE]

JA mam ciezka glowe ?
Chyba Tobie sie cos pomieszalo bo nie wiem skad nagle fundacje Mrunio wyciagasz z kapelusza ?

Co ma Mrunio do Hajnowki i do upowaznienia do jakiejs krakowskiej (?) organizacji ?
Skad to nagle skojarzenie z Mrunio :crazyeye: ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wellington']JA mam ciezka glowe ?
Chyba Tobie sie cos pomieszalo bo nie wiem skad nagle fundacje Mrunio wyciagasz z kapelusza ?

Co ma Mrunio do Hajnowki i do upowaznienia do jakiejs krakowskiej (?) organizacji ?
Skad to nagle skojarzenie z Mrunio :crazyeye: ?[/QUOTE]
Sorry, faktycznie pomylilam, napisalas Nero a nie org. Mrunio, ktora to jest znana z wywozek psow.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wellington']JA wklejam linki do artykulow ...? Tylko ja ?
I było wysłane do Fundacji Nero z potwierdzeniem nawet odbioru i doszedł






Do organizacji [B]w Krakowie [/B]?
Upowaznienie mialo byc przeslane do fundacji Nero z tego co pamietam. Fundacja Nero do dnia dzisiejszego zadnego upowaznienia nie otrzymala.

Ado-jeje, a skad Ty tak dokladnie wiesz ktora kancelarie ja zatrudniam ? Wiem, ze Krakow to dziura i ze wszyscy wszystkich znaja, ale zaloze sie o 1 tysiac zl ze MOJEJ kancelarii nie znasz.[/QUOTE]I było wysłane do Fundacji Nero z potwierdzeniem nawet odbioru i doszedł

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Dziś na Fb pojawił się taki wpis:
[URL]http://www.facebook.com/menschundtierzuliebe[/URL][B]
Mit großem Entsetzen mussten Mitglieder des Vereins Mensch und Tier zuliebe am 03.03. feststellen, dass der Verein von 2 ehemaligen Mitgliedern hintergangen wurde!

Den Umstand ausnutzend, dass sich die Mitglieder am 02.03. bei der Jahreshauptversammlung in Buckow befanden, holten die beiden Damen heimlich 5 Hunde aus dem Partnertierheim in Polen und verbrachten diese an einen bislang unbekannten Ort.

An sich freuen wir uns sehr über jeden Hund, dessen Situation verbessert werden kann.
ABER: Dass dies ohne Absprache mit der Vereinsführung geschah und dass der Verein Mensch und Tier zuliebe jetzt auf den Kosten der Kastrationen, Impfungen, Chips und EU-Heimtierausweise sitzen bleibt, DAS geht gar nicht!

Nicht davon zu sprechen, dass einer der verschwundenen Hunde in Deutschland bereits ernsthafte Interessenten hatte, die nun auch zutiefst entsetzt sind angesichts einer solchen Niederträchtigkeit!

Wir werden für die Zukunft geeignete Maßnahmen ergreifen müssen, dass MuTz für diese schlechten Menschen nicht zum Selbstbedienungsladen wird. Denn wir gehen nicht davon aus, dass die werten Damen uns die angefallenen Kosten erstatten werden.

Für die verschwundenen Hunde wünschen wir uns, dass sie gut untergekommen sind und jetzt ein schöneres Leben als in Polen führen können.[/B]

Link to comment
Share on other sites

Wellington, list od Kierownika schroniska dotarł. Cóż z tego, że dotarł, skoro oświadczenie kierowane było do Fundacji NERO, która nie ma nic wspólnego ze sprawą oprócz tego, że udzieliła swojego adresu? To nie NERO miało zająć się sprawą.W dodatku jest to oświadczenie o stanie sprawy, a nie upoważnienie do prowadzenia sprawy w imieniu Kierownika Schroniska. Ale najciekawsze jest to, że Kierownik schroniska nie zainteresowała się sprawą aż do tego momentu czyli już rok prawie. O co więc chodzi, drogi kierowniku?O sprawę psa? Nie sądzę.Gdyby sprawa ta leżała tak bardzo drogiemu Kierownikowi na sercu, dawno bambardowałby stosowne osoby zapytaniami, a nie wyciągał jej jak, nie przymierzając, królika z kapelusza wtedy, kiedy to wygodne czyli wtedy, gdy można kogoś kopnąć.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='esperanza']Dziś na Fb pojawił się taki wpis:
[URL]http://www.facebook.com/menschundtierzuliebe[/URL][B]
Mit großem Entsetzen mussten Mitglieder des Vereins Mensch und Tier zuliebe am 03.03. feststellen, dass der Verein von 2 ehemaligen Mitgliedern hintergangen wurde!

Den Umstand ausnutzend, dass sich die Mitglieder am 02.03. bei der Jahreshauptversammlung in Buckow befanden, holten die beiden Damen heimlich 5 Hunde aus dem Partnertierheim in Polen und verbrachten diese an einen bislang unbekannten Ort.

An sich freuen wir uns sehr über jeden Hund, dessen Situation verbessert werden kann.
ABER: Dass dies ohne Absprache mit der Vereinsführung geschah und dass der Verein Mensch und Tier zuliebe jetzt auf den Kosten der Kastrationen, Impfungen, Chips und EU-Heimtierausweise sitzen bleibt, DAS geht gar nicht!

Nicht davon zu sprechen, dass einer der verschwundenen Hunde in Deutschland bereits ernsthafte Interessenten hatte, die nun auch zutiefst entsetzt sind angesichts einer solchen Niederträchtigkeit!

Wir werden für die Zukunft geeignete Maßnahmen ergreifen müssen, dass MuTz für diese schlechten Menschen nicht zum Selbstbedienungsladen wird. Denn wir gehen nicht davon aus, dass die werten Damen uns die angefallenen Kosten erstatten werden.

Für die verschwundenen Hunde wünschen wir uns, dass sie gut untergekommen sind und jetzt ein schöneres Leben als in Polen führen können.[/B][/QUOTE]

Ale maja bandytow w zarzadzie. 5 psow zabraly dwie panie po cichu bez wiedzy zarzadu ze "schroniska partnerskiego" (!) i umiescily je w nieznanym miejscu. A fundacja teraz siedzi na czipach i papierach wyjazdowch tych psow i pluje sobie w brode ze poniosla koszty szczepien , kastracji, etc. Dobrze im tak !
A tak na marginesie to sama fundacja tez nie lepsza, dziala na polnocy Polski w okolicach Kamienia Pomorskiego.





[FONT=Verdana][quote name='Lilek']Wellington, list od Kierownika schroniska dotarł. Cóż z tego, że dotarł, skoro oświadczenie kierowane było do Fundacji NERO, która nie ma nic wspólnego ze sprawą oprócz tego, że udzieliła swojego adresu? To nie NERO miało zająć się sprawą.[B]W dodatku jest to oświadczenie o stanie sprawy, a nie upoważnienie do prowadzenia sprawy w imieniu Kierownika Schroniska. Ale najciekawsze jest to, że Kierownik schroniska nie zainteresowała się sprawą aż do tego momentu czyli już rok prawie. O co więc chodzi, drogi kierowniku?[/B]O sprawę psa? Nie sądzę.Gdyby sprawa ta leżała tak bardzo drogiemu Kierownikowi na sercu, dawno bambardowałby stosowne osoby zapytaniami, a nie wyciągał jej jak, nie przymierzając, królika z kapelusza wtedy, kiedy to wygodne czyli wtedy, gdy można kogoś kopnąć.[/QUOTE]

Bez upowaznienia niestety niczego sie nie ruszy.
Ewidentnie zadne upowaznienie nie mialo byc przekazane zeby zas nie wsadzac kija w mrowisko.
[/FONT]

Edited by wellington
Link to comment
Share on other sites

[quote name='wellington']
[FONT=Verdana]Bez upowaznienia niestety niczego sie nie ruszy.
Ewidentnie zadne upowaznienie nie mialo byc przekazane zeby zas nie wsadzac kija w mrowisko.
[/FONT][/QUOTE]
nie zauwazylam, zeby Twoje wpisy w czyms pomagaly zwierzetom, wysmienicie wychodzi Ci podgrzewanie na watku do zadymy. Fundacja SOS juz przeminela z wiatrem to moze uda sie teraz dokopac kierownikowi schroniska w Hajnówce?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wellington']Nie wiem o co chodzi z fundacja SOS, ale dziekuje za komplement ze mi sie zadymy udaja .
Jestem wzruszona pochwala z TAKICH ust :)[/QUOTE]
Ciesze sie ogromnie ze jestes wzruszona, widze ze lubisz wpisy na tym watku, tylko co one wnosza dla zwierzat, nic dla tych w polskich schroniskach ani dla tych ktore zostaly wywiezione, natomiast z zbieranych przez nas informacji publicznych, o wiele wiecej zwierzat ginie w Malopolsce anizeli tych wywiezionych za granice naszego kraju, co nie znaczy ze popieram wywozy. Moze bys cos podzialala w sprawie lamania prawa zwierzat w Malopolsce, gdzie Wojewoda malopolski, traktuje zapis w ustawie o ochronie zwierzat art 11a pilotazowo. Wszak powinno Ci zalezec na przestrzeganiu przepisow prawa zwierzat w wlasnym wojewodztwie. Wywiezionym juz nie pomozesz, ale zyjacym w polskich mordowniach mozna pomoc.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lilek']Wellington, list od Kierownika schroniska dotarł. Cóż z tego, że dotarł, skoro oświadczenie kierowane było do Fundacji NERO, która nie ma nic wspólnego ze sprawą oprócz tego, że udzieliła swojego adresu? To nie NERO miało zająć się sprawą.W dodatku jest to oświadczenie o stanie sprawy, a nie upoważnienie do prowadzenia sprawy w imieniu Kierownika Schroniska. Ale najciekawsze jest to, że Kierownik schroniska nie zainteresowała się sprawą aż do tego momentu czyli już rok prawie. O co więc chodzi, drogi kierowniku?O sprawę psa? Nie sądzę.Gdyby sprawa ta leżała tak bardzo drogiemu Kierownikowi na sercu, dawno bambardowałby stosowne osoby zapytaniami, a nie wyciągał jej jak, nie przymierzając, królika z kapelusza wtedy, kiedy to wygodne czyli wtedy, gdy można kogoś kopnąć.[/QUOTE] ktoś tu mydli oczy wszystkim "[URL="http://www.dogomania.pl/forum/members/94565-Lilek"][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/avatars/generic/15.gif[/IMG][/URL][COLOR=#3E3E3E][URL="http://www.dogomania.pl/forum/members/94565-Lilek"][B]Lilek[/B][/URL]
[IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/statusicon/user-offline.png[/IMG][B][/B][B][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/ranks/5dogomaster.gif[/IMG][/B][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/reputation/reputation_pos.png[/IMG]


[RIGHT]DołączyłJun 2009Posty1,640[/RIGHT]

[/COLOR]
[h=2][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/icons/icon1.png[/IMG][/h][INDENT][COLOR=#000000]Ależ, Pani Kierownik, nikt Was nie atakuje. Fundacja NERO czeka na potwierdzenie, że pies był i jest własnością schroniska, bo bez tego nie można wykonac jakiegokolwiek ruchu. Przecież to jest pierwszy krok, żeby cokolwiek zrobić.[/COLOR]

[COLOR=#000000]Więc jakoś nic już nie rozumiem ale ja oczywiście jestem z prowincji więc co mogę wiedzieć, napisałam wszystko po roku gdy napisałam znowu okazuje sie ze nikt takiego listu nie dostał a pózniej po kilku tygodniach znowu się mnie atakuje ze nic przez rok sie nie dopytywałam. Wpierw sie zastanówcie co piszecie, później się przyznajcie ze gówno was to interesowało chodziło o szczepę na dogo i tyle. Więcej w tej sprawie wypowiadać się nie będę nie ma sensu was też interesował Maks po to by komuś dokopać a nie wyjaśnić.[/COLOR][/INDENT]

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE=Ada-jeje;20583137natomiast z zbieranych przez nas informacji publicznych, o wiele wiecej zwierzat ginie w Malopolsce anizeli tych wywiezionych za granice naszego kraju, .[/QUOTE]

Podaj prosze liczby zeby mozna porownac ilosc zwierzat , ktore gina w Malopolsce, z iloscia zwierzat wywiezionych z calej Polski.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...