Jump to content
Dogomania

List do premiera RP w sprawie odwoł. Głów. Lek.Wet.oraz wywózek psów do Niemiec


AgaG

Recommended Posts

[quote name='malagos']Nie Ty jedna, i tak się dzieje co jakiś czas, aż kolejna afera wyjdzie na jaw i poruszy ludzi. Potem przycichnie, nowe dogomaniaczkii się pojawiają, napędzają handel i tak w kółko.[/QUOTE]


Owszem, ale jakby nie bylo, niektorym z tych naiwnych dziewczat jednak zapala sie swieczka. Mala, bo mala, ale zawsze. Zaczynaja sie zastanawiac, dopytywac, miec watpliwosci - to juz jest wielki krok naprzod.
Niestety, czesto nie maja sie do kogo zwrocic ze swojemi watpliwosciami, poniewaz ich 'przelozone' w OTOZIE, TOZIe i schroniskach sa ubabrane w te brudna robote i kaza im trzymac jezyk za zebami.

Na szczescie sa portale gdzie moga sie wypowiedziec bez obawy wyklecia ze srodowiska.

Link to comment
Share on other sites

Proszę, tu jest link do petycji skierowanej do Parlamentu Europejskiego przeciw masowemu wywożeniu zwierząt : [url]http://www.causes.com/causes/809066-stop-illegal-strays-mass-transports-east-west-europe-illegal-straytrade-activities/actions/1720572[/url] Jak widać, jest to prawdziwy problem, a nie wyssany z palca przez kilka zeschizowanych maniaczek.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lilek']Proszę, tu jest link do petycji skierowanej do Parlamentu Europejskiego przeciw [B]masowemu[/B] wywożeniu zwierząt : [URL]http://www.causes.com/causes/809066-stop-illegal-strays-mass-transports-east-west-europe-illegal-straytrade-activities/actions/1720572[/URL] Jak widać, jest to prawdziwy problem, a nie wyssany z palca przez kilka zeschizowanych maniaczek.[/QUOTE]
Petycja jest przeciwko[B] nielegalnemu[/B] wywozowi zwierzat a nie jak podajesz blednie masowemu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lilek']A to masówka z np. Mielca i innych schronisk oraz inne manewry osób handlujących psim nieszczęściem są legalne?[/QUOTE]
do uswiadomieni co niektorym wszystkie wywozki psow zagranice ilosc powyzej 5 psow do ilosci x psow majace tzw TRACE jest dozwolona ,jest to postanowienie Uni Europekjskiej.I wszystkie protesty tego typy sa wrzucane do kosza .
Poza tym dla uswiadomienia, kazda osoba prywatna moze zabrac do 5 psow zagranice.oczywiscie wyszystkie szczepienia itd musi byc okey.
jedynym nielegalnym handelem jest jezeli , sa psy wysylane masowo,szczeniaki ponizej 3 miesiaca bez matek bez zaswiadczen,bez czipow bez TRACe. TRACE jest to ochrona przed hodowcami pseudorasowych psow bo tacy tego zaswiaczenia nie dostana,Sa to umowy miedzy schroniskami,organizacjami pozwierzecymi bazujacymi na DT i weterynariami powiatowymi roznych krajow.kazdy pies jest meldowany w urzedzie weterynari powiatowym ,gdzie w kuchni tego obiektu jak i w Polsce i zagranica , czekaja na zaczipowane z paszportami zaszczepione wykastrowane, psy w kolejce na konsumcje albo w piwnicznych laboratoriach na doswiadczonka.Ha ha

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lilek']A to masówka z np. Mielca i innych schronisk oraz inne manewry osób handlujących psim nieszczęściem są legalne?[/QUOTE]
Napisalam juz na poprzednim watku, ze obecnie masowe wywozy sa nielegalne, choc na ten temat nie ma co sie rozpisywac dlaczego nielegalne itp. czytajac posty xxxx52, ktore sa poparte tylko czesciowa wiedza, brak spelnienia wymogow [B]Rozporządzenie Rady (WE) Nr 1/2005[/B] z dnia 22 grudnia 2004 r. w sprawie ochrony zwierząt podczas transportu i związanych z tym działań oraz zmieniające dyrektywy 64/432/EWG i 93/119/WE oraz rozporządzenie (WE) nr 1255/97.
(Dz. Urz. UE L z 05.01.2005, str. 1) Zwierzeta moze transportowac tylko osoba ktora ma licencje, na transport wydana przez inspekcje weterynaryjna, osoba ta jest pod nadzorem weterynaryjnym, prowadzi ksiazke dla kazdego rodzaju pojazdu, w ktorym musi byc potwierdzone miejsce zaladunku zwierzat oraz data, data i miejsce dostarczenia, zwierzat poswiadczone przez odbiorce. poniewaz te warunki w transporcie zwierzat z Mielca do ???? nie zostaly spelnione to byl to nielegalny wywoz i kazdy nastepny wywoz zwierzat ktory nie spelnia tych warunkow jest nielegalny. Czytajac wpisy xxxx52 wie ze dzwonia w ktoryms kosciele tylko nie wie w ktorym. Rozporzadzenie o transporcie zwierzat dotyczy przede wszystkim bydla, drobiu, koni itp. a ze psy i koty sa rowniez kregowcami wiec podlegaja pod to samo rozporzadzenie i musza byc spelnione te same wymogi.
[url]http://www.boz.org.pl/prawo/mnarod/transport.htm[/url]

Edited by Ada-jeje
dodanie linku
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ada-jeje']Napisalam juz na poprzednim watku, ze [B]obecnie masowe wywozy sa nielegalne,[/B] choc na ten temat nie ma co sie rozpisywac dlaczego nielegalne itp. czytajac posty xxxx52, ktore sa poparte tylko czesciowa wiedza, brak spelnienia wymogow [B]Rozporządzenie Rady (WE) Nr 1/2005[/B] z dnia 22 grudnia 2004 r. w sprawie ochrony zwierząt podczas transportu i związanych z tym działań oraz zmieniające dyrektywy 64/432/EWG i 93/119/WE oraz rozporządzenie (WE) nr 1255/97.
(Dz. Urz. UE L z 05.01.2005, str. 1) Zwierzeta moze transportowac tylko osoba ktora ma licencje, na transport wydana przez inspekcje weterynaryjna, osoba ta jest pod nadzorem weterynaryjnym, prowadzi ksiazke dla kazdego rodzaju pojazdu, w ktorym musi byc potwierdzone miejsce zaladunku zwierzat oraz data, data i miejsce dostarczenia, zwierzat poswiadczone przez odbiorce. poniewaz te warunki w transporcie zwierzat z Mielca do ???? nie zostaly spelnione to byl to nielegalny wywoz i kazdy nastepny wywoz zwierzat ktory nie spelnia tych warunkow jest nielegalny. Czytajac wpisy xxxx52 wie ze dzwonia w ktoryms kosciele tylko nie wie w ktorym. Rozporzadzenie o transporcie zwierzat dotyczy przede wszystkim bydla, drobiu, koni itp. a ze psy i koty sa rowniez kregowcami wiec podlegaja pod to samo rozporzadzenie i musza byc spelnione te same wymogi.
[URL]http://www.boz.org.pl/prawo/mnarod/transport.htm[/URL][/QUOTE]


Ada-jeje chyba nie do końca jest tak jak piszesz bo ...

[quote] 5.[B] Niniejsze rozporządzenie nie stosuje sie do transportu zwierząt nie mającego związku z działalnościa gospodarczą[/B] oraz do transportu zwierząt bezpośrednio do lub z gabinetów lub klinik weterynaryjnych, odbywającego się z polecenia lekarza weterynarii. [/quote]

Cóż takie prawo, dyrektywy, rozporządzenia jak i ludzie je piszacy.
Zawsze gdzies jest jakas "furteczka" - tak jak było i z "ustawa likwidującą pseudohodowle". I wszystko legalnie i w majestacie "prawa". Trzeba tylko czytac i wyłapywac "myki" które z tego co nielegalne robią legalne ...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maupa4']Ada-jeje chyba nie do końca jest tak jak piszesz bo ...



Cóż takie prawo, dyrektywy, rozporządzenia jak i ludzie je piszacy.
Zawsze gdzies jest jakas "furteczka" - tak jak było i z "ustawa likwidującą pseudohodowle". I wszystko legalnie i w majestacie "prawa". Trzeba tylko czytac i wyłapywac "myki" które z tego co nielegalne robią legalne ...[/QUOTE]
Fragment ktory przytoczylas, faktycznie nie ma zastosowania do osob ktorzy nie prowadza dzialanosci gospodarczej. Jak zauwazylas Rozporzadzenie jest napisane zwlaszcza pod transport zwierzat gospodarskich, ale jak wiadomo nie kazdy rolnik prowadzi dzialanosc gospodarcza i swoje zwierze moze przewiezc swoim srodkiem transportu np. do innego gospodarstwa, lub weta. Tak samo ma sie sprawa z wetami ktorzy pomimo iz prowadza dzialalnosc gospodarcza maga zabrac wlasnym srodkiem transportu nie przystosowanym do transportu zwierzat, zabierajac np. potracone zwierze z miejsca wypadku i dowiezienia go do gabinetu weta, taki sam obowiazek ciazy na kazdym obywatelu, ktory zauwazy potracone zwierze. Zauwaz ze zabranie i przewiezienia zwierzat wlasnych lub potraconych nikt nie czerpie z tego tytulu korzysci finansowych. Inaczej juz rzecz sie ma z naszymi hyclami ktorzy nie tylko ze prowadza dzialanosc gospodarcza to dodatkowo sa oplacani z pieniedzy budzetowych. staralam sie to wytlumaczyc najlepiej jak potrafie, to nie znaczy ze ja jestem taka madra tez czesto rozmawiam i pytam u naszych prawnikow ktorzy mi to tlumacza, bo i ja mam czesto watpliwosci co do niektorych zapisow i nie zawsze je do konca rozumiem,lub rozumiem po swojemu. Faktem tez jest ze mamy sporo luk w prawie. nie zapominajmy rowniez o tym ze ministerstwem do spraw zwierzat jest ministerstwo rolnictwa ktore ma tylko i wylacznie kase w oczach a nasze biedne psy i koty znjaduja sie pod tym samym:diabloti: Kazdy rozsadnie myslacy czlowiek wie ze psy i koty jako zwierzeta domowe nie powinny sie znajdowac pod ministerstwem rolnictwa, gdyz nie sa to zwierzeta przynoszace korzysci materialne, ale realia znamy wszyscy co nie znaczy ze mamy na to dawac przyzwolenie.

Link to comment
Share on other sites

Widzisz i ja myślę też ze każdy kto czyta te rozporządzenia/dyrektywy które sa mu w czymś tam potrzebne albo ograniczające jego "działalnośc" wyłapuje takie różne "myki" i wtedy jest takie: "uffff ... mnie to NIE dotyczy a jak nie dotyczy to mogę tak jak do tej pory i wszyscy mogą mi naskoczyc" ...

Ale tak jak napisałam: takie "prawo" jak je piszący. Niestety.


A fragment który przytoczyłam jest pierwszym co się rzuca w oczy po otworzeniu linku który podałas. A jak "nie dotyczy" tego czy owego to jestem święcie przekonana ze nie czyta się już dalej [B]Rozporządzenie Rady (WE) Nr 1/2005 [/B]bo po co ?

Aaaa - doczytałam tytuł tego rozporządzenia ... "[SIZE=2]w zastosowaniu do [B]transportu wyłapywanych psów i kotów[/B][/SIZE]". Co to znaczy "transport wyłapywanych psów i kotów"? Bo jak dla mnie "wyłapywany pies i kot" to taki który w danej chwili jest "łapany" czy tez "wyłapywany". A ten który jest już w schronisku to zdaje sie ze nie jest "wyłapywany" bo on na sto różnych sposobów mógł dostac się do schroniska.


I tak pewnie można "poleciec" po kazdym punkcie rozporządzenia. I zaraz się okaże że nic nie dotyczy ... bo się "nie prowadzi działalności gospodarczej".
Bo chyba nikt "przy zdrowych zmysłach" nie pisze że jego działalnośc gospodarcza polega na "handlu psami z polskich schronisk".

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maupa4']
Aaaa - doczytałam tytuł tego rozporządzenia ... "[SIZE=2]w zastosowaniu do [B]transportu wyłapywanych psów i kotów[/B][/SIZE]". Co to znaczy "transport wyłapywanych psów i kotów"? Bo jak dla mnie "wyłapywany pies i kot" to taki który w danej chwili jest "łapany" czy tez "wyłapywany". A ten który jest już w schronisku to zdaje sie ze nie jest "wyłapywany" bo on na sto różnych sposobów mógł dostac się do schroniska.
[/QUOTE] To Fundacja Argos od lat zajmuje sie problemem i patologia urzednikow ktorzy prawo maja w glebokim powazaniu, dlatego zamiescil na swojej stronie tylko te fragmenty rozporzadzenia ktore sa potrzebne dla org. zajmujacymi sie tylko psami i kotami. Wylapywanie psow i kotow dotyczy podpisywania umow przez gminy z hyclami, ktorzy transportuja wylapane zwierzeta do schronisk (przynajmniej tak powinno byc zgodnie z ust. o ochronie zwierzat) Gmina nie moze zlecac wylapania potraconego zwierzecia hyclowi, zgodnie z roporzadzeniem o transporcie,
Nikt nie moze przewozić zwierząt lub [B]zlecać[/B] transportu zwierząt w sposób powodujący ich okaleczenie lub przyczyniający się [B]do zadawania im cierpienia.[/B] Ponadto należy spełnić nastepujące warunki: b) zwierzęta są zdolne do podróży; a to jest dopelnienie wlasnie tego zapisu:
5. Niniejsze rozporządzenie nie stosuje sie do transportu zwierząt nie mającego związku z działalnościa gospodarczą oraz do transportu zwierząt bezpośrednio do lub z gabinetów lub klinik weterynaryjnych, odbywającego się z polecenia lekarza weterynarii.
Z zbieranych informacji publicznych wiemy ze okolo 80 procent gmin podpisuje umowy z hyclami z pominieciem schronisk lamiac ustawe o ochronie zwierzat
[FONT=&amp]3. Zabrania się odławiania zwierząt bezdomnych bez zapewnienia im miejsca w schronisku[/FONT]
[FONT=&amp]dla zwierząt, chyba że zwierzę stwarza poważne zagrożenie dla ludzi lub innych zwierząt. Odławianie bezdomnych zwierząt odbywa się wyłącznie na podstawie uchwały rady gminy, o której mowa w art. 11a[/FONT]
nastepny zapis tez lamany [FONT=&amp] zapewnienie całodobowej opieki weterynaryjnej w przypadkach zdarzeń drogowych z udziałem zwierząt. Inspekcje wetow tez ida reka w reke z samorzadami miast i gmin i nie kontroluja zapisu z
[/FONT]http://proanimals.org/images/PRAWO/rozp_transport_zw.pdf
To jest zlozony precedens i nie mozna wybrac sobie tylko jednego prawa z pominieciem innego, ale tak wlasnie robia nasi wlodarze i inspekcje wetow. Probujemy to egzekwowac prezes Stowarzyszenia jedrzejowskiego i Fundacja Argos a my jak z udzielonej nam informacji mamy taki sam przypadek to tez dzialamy. Azeby zakonczyc lub doprowadzic do wywozu psow za nasza granice legalnie musimy najpiew dobrze scignac inspekcje wet, a jeden prawomocny wyrok ma juz Stowarzyszenie z Jedrzejowa, teraz trzeba to powielac i slac dalej. Warto zagladac na strone Stowarzyszenia, znajdujemy tam droge przez meke w obronie zwierzat.
[URL]http://www.obrona-zwierzat.pl/images/stories/wojtyszki/dokumenty/iw/lodz/wyrok_wsa.pdf[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ada-jeje']To Fundacja Argos od lat zajmuje sie problemem i[COLOR=#ff0000][B] patologia urzednikow ktorzy prawo maja w glebokim powazaniu,[/B][/COLOR] dlatego zamiescil na swojej stronie tylko te fragmenty rozporzadzenia ktore sa potrzebne dla org. zajmujacymi sie tylko psami i kotami. Wylapywanie psow i kotow dotyczy podpisywania umow przez gminy z hyclami, ktorzy transportuja wylapane zwierzeta do schronisk (przynajmniej tak powinno byc zgodnie z ust. o ochronie zwierzat) Gmina nie moze zlecac wylapania potraconego zwierzecia hyclowi, zgodnie z roporzadzeniem o transporcie,
Nikt nie moze przewozić zwierząt lub [B]zlecać[/B] transportu zwierząt w sposób powodujący ich okaleczenie lub przyczyniający się [B]do zadawania im cierpienia.[/B] Ponadto należy spełnić nastepujące warunki: b) zwierzęta są zdolne do podróży; a to jest dopelnienie wlasnie tego zapisu:
5. Niniejsze rozporządzenie nie stosuje sie do transportu zwierząt nie mającego związku z działalnościa gospodarczą oraz do transportu zwierząt bezpośrednio do lub z gabinetów lub klinik weterynaryjnych, odbywającego się z polecenia lekarza weterynarii.
Z zbieranych informacji publicznych wiemy ze okolo 80 procent gmin podpisuje umowy z hyclami z pominieciem schronisk lamiac ustawe o ochronie zwierzat
[FONT=&amp]3. Zabrania się odławiania zwierząt bezdomnych bez zapewnienia im miejsca w schronisku[/FONT]
[FONT=&amp]dla zwierząt, chyba że zwierzę stwarza poważne zagrożenie dla ludzi lub innych zwierząt. Odławianie bezdomnych zwierząt odbywa się wyłącznie na podstawie uchwały rady gminy, o której mowa w art. 11a[/FONT]
nastepny zapis tez lamany [FONT=&amp] zapewnienie całodobowej opieki weterynaryjnej w przypadkach zdarzeń drogowych z udziałem zwierząt. Inspekcje wetow tez ida reka w reke z samorzadami miast i gmin i nie kontroluja zapisu z
[/FONT]http://proanimals.org/images/PRAWO/rozp_transport_zw.pdf
To jest zlozony precedens i [COLOR=#ff0000][B]nie mozna wybrac sobie tylko jednego prawa z pominieciem innego, ale tak wlasnie robia nasi wlodarze i inspekcje wetow[/B][/COLOR]. Probujemy to egzekwowac prezes Stowarzyszenia jedrzejowskiego i Fundacja Argos a my jak z udzielonej nam informacji mamy taki sam przypadek to tez dzialamy. Azeby zakonczyc lub doprowadzic do wywozu psow za nasza granice legalnie musimy najpiew dobrze scignac inspekcje wet, a jeden prawomocny wyrok ma juz Stowarzyszenie z Jedrzejowa, teraz trzeba to powielac i slac dalej. Warto zagladac na strone Stowarzyszenia, znajdujemy tam droge przez meke w obronie zwierzat.
[URL]http://www.obrona-zwierzat.pl/images/stories/wojtyszki/dokumenty/iw/lodz/wyrok_wsa.pdf[/URL][/QUOTE]


Ada-jeje i o to (co na czerwono) właśnie mi w moich postach chodzi.
Prawo sobie i reszta też sobie. Do tego dochodzi "swobodna" interpretacja w zależności od potrzeb ...
A my tu możemy się "pieklic" czy jest wywóz i to nielegalny - kto wywozi i handluje ten już dawno wszystkie "myki" i wyłapał i zinterpretował (zapewnie po konsultacjach "prawnych") tak że nikt mu nic specjalnie nie zarzuci. "Stos" odpowiednich papierów, podkładek, zgód, zwolnień, pełnomocnictw przygotowany na każdą okolicznośc i okazję.

Jestem już trochę na tym forum. Modem jestem też już bardzo długo. Afery związane i z handlem i wywozem (i to nielegalnym) to ja pamiętam i z 2007 roku. I co ? I nic. Zapewne ten sam "handel" ma się doskonale tylko o nim się nie pisze bo się nie pamięta. A i "handel" przestał się udzielac. Ale to że kogoś nie ma to nie oznacza ze go nie ma.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maupa4']Ada-jeje i o to (co na czerwono) właśnie mi w moich postach chodzi.
Prawo sobie i reszta też sobie. Do tego dochodzi "swobodna" interpretacja w zależności od potrzeb ...
A my tu możemy się "pieklic" czy jest wywóz i to nielegalny - kto wywozi i handluje ten już dawno wszystkie "myki" i wyłapał i zinterpretował (zapewnie po konsultacjach "prawnych") tak że nikt mu nic specjalnie nie zarzuci. "Stos" odpowiednich papierów, podkładek, zgód, zwolnień, pełnomocnictw przygotowany na każdą okolicznośc i okazję.

Jestem już trochę na tym forum. Modem jestem też już bardzo długo. Afery związane i z handlem i wywozem (i to nielegalnym) to ja pamiętam i z 2007 roku. I co ? I nic. Zapewne ten sam "handel" ma się doskonale tylko o nim się nie pisze bo się nie pamięta. A i "handel" przestał się udzielac. Ale to że kogoś nie ma to nie oznacza ze go nie ma.[/QUOTE]
Nie sposob sie z Toba nie zgodzic, do tych praktych z omijaniem prawa dochodzilo latami, teraz potrzeba tez lat zeby to w miare poprawic. Wiesz gdyby byla kancelaria prawnicza z 100 prawnikami w Polsce, w miare szybko opanowalo by sie ta patologie. Od okolo dwoch lat wlaczyly sie media w akcje, jest minimalna poprawa, zaciskamy im petle wokol szyji coraz mocniej ale do calkowitego zacisniecia jeszcze droga daleka. Nie dosc ze jest ogromna bezdomnosc zwierzat w Polsce, to ciagle sa obroncy zycia poczetego i bezmyslnie pozwalaja na zwiekszanie sie populacji, nie wspominajac juz o tym ze robi to calamasa org. pro zwierzecych a tu mamy luke w prawie i to ogromny loch.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mariamc'][URL]http://www.abendzeitung-muenchen.de/inhalt.zwei-millionen-verlust-muenchner-tierheim-vor-der-pleite.7ceb789e-7ee0-4a62-98a6-2cfbfa355ee6.html[/URL][/QUOTE]
Handlary i naganiacze nie widza tego, dla nich liczy sie kasa, im jest obojetne ze niemieckie schroniska usypaja coraz wiecej zwierzat z braku finansow i miejsc, do przyjecia nowych zwierzat. Powodem tego jak wiemy wszyscy jest przywoz bezdomniakow z wielu krajow do Niemczech. Na potwierdzenie slow ze Niemcy nie sa z gumy, nie trzeba bylo dlugo czekac

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kierownik schroniska'][URL]http://www.hundehilfe-polen.de/index.php?option=com_content&view=article&id=365:tierheimfahrt-reisebericht-7-9-april-2011&catid=76:tierheimfahrten-2011&Itemid=104[/URL]
Tutaj też widać wywóz psów[/QUOTE]
Witaj Alinko, :lol: dalej sa juz przygotowane psy do wywozki zaplanowane na przyszly miesiac, pomimo ze w niemieckich schroniskach usypia sie coraz wiecej psow.

[URL]http://www.hundehilfe-polen.de/index.php?option=com_content&view=article&id=570:tierheimfahrt-mitte-februar&catid=89:tierheimfahrten-2013&Itemid=124[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[URL]http://www.for-animals.de/[/URL] wystarczy wejść w zakładkę [B]psy, suki

[/B]I co tam mamy...[FONT=Arial]Starogard, Polen, [/FONT][FONT=Arial]Wejherowo Polen, [/FONT][FONT=Arial]Ostroda, Polen

I to na jednym tylko portalu. Chyba niewiele schronów nie wywozi[/FONT]:shake:

Link to comment
Share on other sites

[URL]http://www.tierheim-münchen.de/[/URL]

schronisko to przyjmuje koty ,psy ,barany,kozy,ptaki,osly,ptaki .malpy,myszy,swinki morskie,egzotyczne zwierzeta,itd
warto postudiowac ta stronke ,schroniska dla milonowego miasta
Ciekawi ile psow sie usypia tylko psow, w milonowej naszej stolicy np.na Paluchu gdzie przybwa dziwna ciagla ta sama tajemnicza liczba 3000 psow.Ciagle stala?

Edited by xxxx52
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...