Jump to content
Dogomania

List do premiera RP w sprawie odwoł. Głów. Lek.Wet.oraz wywózek psów do Niemiec


AgaG

Recommended Posts

[quote name='wellington']Falsch !
Tierschutzverein TierNotTeam e..V.. [B](i.G.)[/B]
Tierschutzverein für Sonderfelle [B]i.G[/B][/QUOTE]

i.G. als Verein gibt es nicht. i.G. ist eine bedeutungslose Bezeichnung.

Es gibt A) eingetragene Vereine ( e.V. ) . Diese sind eine voll rechtsfähige juristische Person wie eine AG, GmbH oder KG. Sie dürfen jedoch keinen wirtschaftlichen Zweck ( Gewinn ) verfolgen sondern nur idielle Ziele haben. Der offizielle Begriff ist Idealverein. Als solcher wird er als * gemeinnützig * anerkannt und Spenden an den Verein sind steuerlich abzugsfähig.
B) nicht eingetragene Vereine. Diese sind parteifähig, aber jedoch keine juristische Person. Spenden an nicht eingetragene Vereine sind steuerlich nicht abzugsfähig.

Weitere gravierende Unterschiede betreffen die Haftung der Vereinsmitglieder.

Verein i.G. ist eine freie Erfindung. Rechtlich bedeutungslos.

Link to comment
Share on other sites

AgaG i spółka - merytorycznie nie ma sensu odpowiadać bo was nic nie przekona ze białe jest białe a czarne jest czarne.
Miałam nadzieję (choć płonną), że wasz ton, obelgi, charakter wypowiedzi są spowodowane mimo wszytko troska o zwierzęta. Niestety przynaje z ogromnym żalem, że dużo w tym pieniactwa, leczenia własnych kompleksów i "schiz" . Jako argument na poparcie waszych też przywołujecie materiał z udziałem lekarza powiatowego i jego wypowiedz , która była delikatnie mówiąc pomyłką (żeby nie powiedzieć kłamstwem wynikającym z braku przygotowania do rozmowy). Pisałam, że są dowody na tą pomyłkę - tylko ze nikt tego nie przyjmuje do wiadomości.
Kilkakrotnie prosiłam o zaprzestanie nazywania nas oszustami, kłamcami, handlarzami etc. Kolejnego razu nie biedzie, nie będzie z wszystkimi konsekwencjami art 212 KK dla nas i dla was. Powinnieście pamietać takze o tym że formułowanie bezpodstawnych oskarżeń i wprowadzanie organów ścigania w błąd rodzi konsekwencje prawne. Wy mieliście wiedzę i możliwość zweryfikowania swoich podejrzeń ale tego nie uczyniliście. Gdzie jest dobra wola?

Jeżeli w w oodpowiedz Głównego Lekarza Weterynarii Niemiec i naszego Głównego Lekarza Weterynarii wasze zarzuty po przeprowadzonym dochodzeniu nawet częściowo się nie potwierdzą to co dalej? Zmienicie charakter oskarżeń?

Cierpliwie proszę o wskazanie prokuratury prowadzącej dochodzenie i sygnatury akt po raz trzeci.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lilek']A na co ty liczysz, Ado? Bo ja liczyłam na parę odpowiedzi ze strony osób, które brały udział w wywiezieniu psów z Mielca w nieznane.Tak, w nieznane, bo jeśli pytam, czy zdjęcia wstawione prze devil (halo!:diabloti:- ładny nick, swoją drogą) są zrobione przed jakimś DT czy może schroniskiem, a sosnowieckie mi na to, że nie powiedzą, bo Aga KRS nie pokazała, to dla mnie jest to wywózka w nieznane.To proste pytanie i prosta powinna być odpowiedź, jeśli choć w najmniejszym stopniu panie chcą uwiarygodnić swoją ulubioną fundację i siebie same. Przecież to naprawdę jest śmieszne-wystarczy popatrzeć, w których miejscach na wątku jest mnóstwo postów pań biorących udział w wywózce psiaków mieleckich i to postów bardzo niemiłych i agresywnych, a już wiadomo, że ktoś zadał jakieś niewygodne, uwierające jak kolec w pięcie pytanko.[/QUOTE]
Tu bylo setki odp. na wasze atakujace pytania, byly tez zdjecia, tylko ze wy slepi, ziejacy jadem i nienawiscia, do amikat. w koncu narazila sie tu kilku osobom, bo nie zatanczyla w rytm ich muzyki, ktorym jak czytam nie o los zwierzat chodzi a o zaspokojenie wlasnej urazonej proznej dumy. Dla mnie i nie tylko dla mnie watek ten sluzy do zniszczenia psychicznego amikat i jej Fundacji. Na szczecie sa tez osoby na tym watku ktore potdrzymuja ja na duchu i wierza i widza jej zaangazowanie w sprawie pomocy dla bezdomniakow w przeciwienstwie do was, opierajacy wasze zarzuty tylko i wylacznie na plotach, czegos tam przeczytanego w jakiej gazecie, sciagnietego z netu, ale bez podania zrodla. Obrzydliwosc !!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lilek']A wiesz ty co, sosnowieckie, są osoby, którym nie należy odpowiadać i z przykrością stwierdzam, że ty do nich należysz.Język, którym piszesz,agresja, którą zioniesz jest schodzeniem poniżej pewnego minimalnego poziomu, a ja nie mam zwyczaju schodzić poniżej tego minimum. Więc uprzejmie cię proszę, byś przestała zwracać się do mnie, bo nie uzyskasz odpowiedzi.
Jeśli zaś chodzi o informacje, to dla mnie własnie zaczyna być zupełnie oczywiste, dlaczego na pytanie o zdjęcie nie pojawiła się żadna odpowiedź. Ha! To było takie proste![/QUOTE]

:)
Jak AgaG wykopała zdjęcie to i niech wykopie źródło, wierzę w inteligencję i zaangażowanie pewnych osób więc nie będę przeszkadzać nikomu.
Jesli chcesz to ja Ci zacytuję posty pełne agresji, bo chyba Twoje oburzenie na agresję jest jakies wybiórcze, jakies takie jednostronne.

Link to comment
Share on other sites

Dogg 123 Was möchtest Du durch deine Abwesenheit auf diesem forum erreichen? Bis du interessiert Polnischen Tierheim Hunden zu helfen oder möchtest du das Polnische leute seine hunde nach Deutschland exportieren i hundehändler dabei geld verdienen? In diesem forum gibt jede menge hunde die hilfe brauchen und ich wiederhole frage von Leila 52;warum übernimmt nicht kosten für den hund deren foto Basia1968 hier vorgeschtelt hat. Für jemand der vierstellige summe für DNH spendet ist doch paar hundert zloty kein problem und der hund hatte sichere platz vor dem winter oder alles was Du hier schreibst sind nur lehre worte.Außerdem wenn Du schon Deutsch schreibst dann Bitte hoch Deutsch keine strassensprache.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bärbel Odermatt-Maehler']Dogg 123 Was möchtest Du durch deine Abwesenheit auf diesem forum erreichen? Bis du interessiert Polnischen Tierheim Hunden zu helfen oder möchtest du das Polnische leute seine hunde nach Deutschland exportieren i hundehändler dabei geld verdienen? In diesem forum gibt jede menge hunde die hilfe brauchen und ich wiederhole frage von Leila 52;warum übernimmt nicht kosten für den hund deren foto Basia1968 hier vorgeschtelt hat. Für jemand der vierstellige summe für DNH spendet ist doch paar hundert zloty kein problem und der hund hatte sichere platz vor dem winter oder alles was Du hier schreibst sind nur lehre worte.Außerdem wenn Du schon Deutsch schreibst dann Bitte hoch Deutsch keine strassensprache.[/QUOTE]

Was meinst du, wer die neuen Zwinger und Hütten bezahlt in Miliec? Bestimmt nicht die polnische Verwaltung. Das Übel liegt darin, dass die Tiere nicht früh genug kastriert werden. Wer soll die ganzen Hunde in Miliec den adoptieren? Polen machen das und können das nicht. Sonst würden nicht 500 Stück dort sitzen.
Das Unverschämte hier ist, daß Organisationen wie DHN mit Hundehändler in einen Topf geworfen werden. Die schlimmsten Händler sind Polen. Geh nach Berlin, dort verkaufen sie 6 Wochen alte, aber kranke, Welpen aus dem Kofferraum am Rande von Wochenmärkten. Und je mehr Deutsche dort aus Mitleid ein Tier kaufen, je mehr produzieren sie in Polen. Diese Hunde werden im Kofferraum transportiert und diese Händler fragen einen Scheiß nach Genehmigungen.
Was ist mit dem Hund von dem Basia1968 geschrieben hat? Und was kann man tun?
Kannst du mir privat schreiben.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Doggi123']Was meinst du, wer die neuen Zwinger und Hütten bezahlt in Miliec? Bestimmt nicht die polnische Verwaltung. Das Übel liegt darin, dass die Tiere nicht früh genug kastriert werden. Wer soll die ganzen Hunde in Miliec den adoptieren? Polen machen das und können das nicht. Sonst würden nicht 500 Stück dort sitzen.
Das Unverschämte hier ist, daß Organisationen wie DHN mit Hundehändler in einen Topf geworfen werden. Die schlimmsten Händler sind Polen. Geh nach Berlin, dort verkaufen sie 6 Wochen alte, aber kranke, Welpen aus dem Kofferraum am Rande von Wochenmärkten. Und je mehr Deutsche dort aus Mitleid ein Tier kaufen, je mehr produzieren sie in Polen. Diese Hunde werden im Kofferraum transportiert und diese Händler fragen einen Scheiß nach Genehmigungen.
Was ist mit dem Hund von dem Basia1968 geschrieben hat? Und was kann man tun?
Kannst du mir privat schreiben.[/QUOTE]
Masz racje ,tymi handlarzami ,to sie nie zajma ,jest to bardzo dziwne i podejrzane.Mam wrazenie ,ze ci co na tym watku naleza do towarzystwa wzajemnej adoracji po cichu ten handel akceptuja ,gdyz milczenie swiadczy o poparciu.
Poza tym ten co naprawde pomaga zwierzetom sie nie glosi.Z regoly pomagaja tylko ci co nie za duzo maja pieniazkow.Pomaganie jest tylko dobrowolne.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Doggi123'] Die schlimmsten Händler sind Polen. Geh nach Berlin, dort verkaufen sie 6 Wochen alte, aber kranke, Welpen aus dem Kofferraum am Rande von Wochenmärkten. Und je mehr Deutsche dort aus Mitleid ein Tier kaufen, je mehr produzieren sie in Polen. Diese Hunde werden im Kofferraum transportiert und diese Händler fragen einen Scheiß nach Genehmigungen.[/QUOTE]
Zgadza sie !
To niech [B]Niemcy [/B]ich wyrzuca !
Niech [B]Niemcy[/B] im nie pozwalaja na handel !
Niech [B]Niemcy[/B] kontroluja te polskie samochody i zrobia porzadek z ta holota !
[B]Niech Niemcy nie wpuszczaja tych handlarzy do Niemiec ![/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wellington']Zgadza sie !
To niech [B]Niemcy [/B]ich wyrzuca !
Niech [B]Niemcy[/B] im nie pozwalaja na handel !
Niech [B]Niemcy[/B] kontroluja te polskie samochody i zrobia porzadek z ta holota !
[B]Niech Niemcy nie wpuszczaja tych handlarzy do Niemiec ![/B][/QUOTE]

Dieser Handel ist in Deutschland illegal. Aber wegen des Schengensabkommen wir nicht mehr jedes Auto an der Grenze kontroliert.
Werden die Händler erwischt, werden die Tiere beschlagnahmt.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wellington']Zgadza sie !
To niech [B]Niemcy [/B]ich wyrzuca !
Niech [B]Niemcy[/B] im nie pozwalaja na handel !
Niech [B]Niemcy[/B] kontroluja te polskie samochody i zrobia porzadek z ta holota !
[B]Niech Niemcy nie wpuszczaja tych handlarzy do Niemiec ![/B][/QUOTE]
To NIECH bardzo pasuje do Ciebie.BRRRRRR:shocked!:
A co my Polacy bedziemy robic?Rozmnazac ,rozmnazac ,rozmnazac:flop:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ulka33'][B]Afera z mieleckimi psami w tle
[/B]
Moja droga amikat, z rozbawieniem przeczytałem twoją wypowiedź, że umowy i adresy "wyadoptowanych" psów z Mielca do Niemiec "są w posiadaniu MTOZu i urzędników Mieleckich". Wszak do tej pory pisaliście na tym wątku, że są one również w posiadaniu Powiatowego Lekarza Weterynarii. Miło więc, że między wierszami przyznajesz się w końcu do przynajmniej niektórych kłamstw :) Problem polega na tym, wyszły one na jaw w programie TVP Rzeszów, podczas którego reprezentantka Fundacji SOS aisaK, pyskowała Powiatowemu Lekarzowi Weterynarii, popisywała się nieznajomością prawa i próbowała ukryć przed nim elementarne dane na temat wysyłanych do DNH psów
[FONT=&quot][URL="http://www.tvp.pl/rzeszow/publicystyka/pytania-do/wideo/2610/5556625"]http://www.tvp.pl/rzeszow/publicystyka/pytania-do/wideo/2610/555[/URL][/FONT]

Jeśli nadal nie możesz natomiast uwierzyć, że Powiatowy Lekarz Weterynarii złożył stosowne zawiadomienie do prokuratury, to polecam fragment artykułu w mieleckim tygodniku KORSO, pod jakże wymownym tytułem "Afera z mieleckimi psami w tle":
"A jednak nielegalnie. Każda wywózka psów za granicę powinna zostać zgłoszona do Powiatowej Inspekcji Weterynaryjnej, aby zwierzęta mogły być odpowiednio przygotowane do wyjazdu i poddane niezbędnym badaniom – informuje nas Roman Tomas, powiatowy lekarz weterynarii. - W tym roku były dwa transporty psów z mieleckiego schroniska, w kwietniu i październiku. Przebiegały one zgodnie z przepisami służb weterynaryjnych. Zwierzaki zostały odpowiednio przebadane i zachipowane. Sprawdzono ich paszporty i stan pojazdów, którymi miały zostać wywiezione z kraju. Niestety, poprzednich wyjazdów, które miały miejsce w 2008, 2009 i 2010 roku nikt nam nie zgłosił, a przez to nie zostały poddane odpowiedniej kontroli. Zawiadomienie nas o planowanym wyjeździe psiaków było obowiązkiem schroniska. Ponieważ procedura nie przebiegała tak, jak powinna, były one nie całkiem zgodne z prawem. Wystąpiliśmy już do prokuratury o zbadanie sprawy. Na pewno doszło tu do naruszenia przepisów – podkreśla Tomas.

Oczywiście nie mam wątpliwości, że prokuratura wyświetli też rolę fundacji SOS w całej aferze, która wynika chociażby z taśm TVP Rzeszów i waszych kompromitujących wypowiedzi dla Gazety Wyborczej, gdzie fundacja SOS jest rzecznikiem prasowym i ustami pani Simony z DNH. Mam też nadzieję, że prokuratura wyjaśni losy wszystkich 555 psów wywiezionych z Mielca do Niemiec. Jeżeli droga amikat sądzisz, że prokuratura wyśle ci wcześniej "sygnaturę sprawy" i zaprosi cię na kawę i ciasteczko, to znaczy, że masz rozumek Kubusia Puchatka :)

Przypomnę, że do tej pory ukrywaliście wszystkie istotne dane na ten temat, łącznie z liczbą wywózek i wywiezionych psów. Bez odpowiedzi pozostał nasz wniosek do MTOZ o ujawnienie informacji publicznej w zakresie:

[LIST]
[*]treści wszystkich umów i aneksów na podstawie których mieleckie schronisko wysyłało psy do Niemiec w latach 2007-2011;
[*]dokumentacji dotyczącej poszczególnych transportów zwierząt, w tym kompletnych list psów wysyłanych do Niemiec w latach 2007-2011;
[*]szczegółowego wykazu odnośnie imion, nazwisk i adresów osób, które zaadoptowały w Niemczech psy wywiezione z mieleckiego schroniska w latach 2007-2011;
[*]szczegółowego wykazu, obejmującego losy i adresy pobytu wszystkich psów wywiezionych z mieleckiego schroniska w latach 2007-2011, które nie zostały adoptowane w Niemczech;
[*]pełnej dokumentacji na temat stosowanych przez schronisko procedur i wyników kontroli wobec dalszych losów psów wywiezionych do Niemiec w latach 2007-2011.
[/LIST]


Oczywiście sprawa zostanie skierowana do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego i jeżeli ktoś sądzi, że ukryje się pod płaszczykiem ustawy o ochronie danych osobowych, tak jak to usiłują czasmi robić osoby, które mają coś na sumieniu, to jest w błędzie.

Droga amikat ponieważ bredzisz też coś na temat inspekcji weterynaryjnej, to przypominam, że Główny Lekarz Weterynarii ogłosił już dwa tygodni temu w Gazecie Wyborczej, że zwrócił się do niemieckich służb weterynaryjnych o przeprowadzenie stosownych kontroli odnośnie losów psów wysyłanych do DHN. Mam nadzieję, że będzie ona obejmować losy wszystkich 555 psów z Mielca.

W tym kontekście, moja droga amikat, a także w związku z informacjami, że fundacja SOS organizuje wysyłki psów do Niemiec średnio 2-3 razy na kwartał, stawiam po raz trzeci pytanie: "Z jakich jeszcze schronisk w Polsce, oprócz Mielca, Fundacja SOS "pomaga" wywozić psy do DNH? Mam nadzieję, że odpowiedź na to pytanie zainteresuje także służby weterynaryjne i prokuraturę.[/QUOTE]

Ulka33 - dobra robota, tak trzymać.

Powtórzę za Ulką33 pytanie do Amikat:
[B]Z jakich jeszcze schronisk w Polsce, oprócz Mielca, Fundacja SOS "pomaga" wywozić psy do DNH? [/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Odi']Ulka33 - dobra robota, tak trzymać.

Powtórzę za Ulką33 pytanie do Amikat:
[B]Z jakich jeszcze schronisk w Polsce, oprócz Mielca, Fundacja SOS "pomaga" wywozić psy do DNH? [/B][/QUOTE]
A co chcesz tez pieska uratowac?jezeli tak to sama sie zglos o pomoc do organizacji DNH? ja Tobie niestety nie pomoge przetransportowac biedaka ,bo bezyna za droga no i ta amortyzacja ,ach
No kiedy ta rozprawa? Kiedy te dowody?Nie mozna wieki czekac ,az sie ktos zawiaze czy rozwiaze.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='amikat']roszę o wskazanie konkretnych paragrafów Ustawy o Ochronie Zwierząt, Rozporządzenia o prowadzeniu Schronisk, Prawa Weterynaryjnego, Ustawy o Ruchu Drogowym, rozporządzeń dotyczących transportu zwierząt, etc, które zdaniem osób piszących oszczerstwa pod naszym adresem. Nie interesują mnie pomówienia, domysły, chciejstwo.
Z szacunku do pozostałych użytkowników forum czekam na odpowiedz.
Aneta Motak Fundacja S.O.S. dla Zwierząt

Prośbę uzupełniam o wskazanie sygnatury akt postępowania prokuratorskiego, które podobno jest prowadzone.

Dysponujemy istotnymi dla tego "śledztwa" dowodami, dotyczącymi zarówno adopcji niemieckich za pośrednictwem DNH jak również schroniska w Mielcu, które w dniu dzisiejszym zostały przedstawione przeze mnie i zaproszone wolontariuszki mieleckie, na spotkaniu z Głównym Lekarzem Weterynarii w Ministerstwie Rolnictwa i przekazane jego urzędnikom.
Po raz kolejny DNH złożyło zaproszenie do bezpośredniej kontroli rodzin adopcyjnych i dokumentów na ręce Inspekcji Weterynaryjnej.[/QUOTE]
Podpisuje sie pod prosba

Link to comment
Share on other sites

Moja droga amikat, z rozbawieniem przeczytałam twoją wypowiedź, że w tonie naszych wypowiedzi jest za dużo, cytuję „pieniactwa, leczenia własnych kompleksów i schiz”. Wskazuje ona tylko na poziom twojego bezgranicznego chamstwa i prostactwa, a ponieważ jest także złamaniem regulaminu na forum, to zwracam się do moderatora o usunięcie twoich śmieciowych wpisów i wyrzucenie cię z dogomanii. :lol:

Jeżeli liczysz , że puszczając takie „bączki” kogokolwiek obrazisz, to musze cię rozczarowac. Nie zamierzamy się przejmować byle kim, zwłaszcza, że już od dłuższego czasu mam wrażenie, że wypisujesz na forum swoje śmieciowe posty z pomieszczenia bez klamek. Odnosi się to także do twoich spostrzeżeń na temat przepisów Kodeksu Karnego, które pomyliły ci się zapewne z przepisami z Książki Kucharskiej .( wszak jedno i drugie ma skrót KK) :lol:

Żeby natomiast pisać o kolorach, to musisz je jeszcze odróżniać moja droga. My chcemy ujawnić prawdę na temat niekontrolowanych wywózek psów do Niemiec, a ty i inne osoby związane z niekontrolowanymi wywózkami psów do Niemiec, chcecie ją za wszelką cenę ukryć. Do tego stopnia, że nie ujawniliście nawet liczby wywiezionych psów i liczby transportów, nie wspominając już o innych szczegółowych danych, a na dodatek kłamiąc m.in., że informacje te są w posiadaniu Powiatowego Lekarza Weterynarii.

Po raz kolejny kłamiesz też obrzydliwie, bredząc coś, że mieliśmy jakąś „wiedzę” i możliwość weryfikacji. Zastanawiam się tylko, czy jesteś bardziej bezczelna czy bardziej naiwna, sądząc, że kogoś na takie tandetne sztuczki nabierzesz.
Każdy może bowiem sprawdzić wasze kompromitujące wpisy i nasz wniosek do MTOZ o ujawnienie informacji publicznej w zakresie:

[FONT=Symbol]· [/FONT]treści wszystkich umów i aneksów na podstawie których mieleckie schronisko wysyłało psy do Niemiec w latach 2007-2011;
[FONT=Symbol]· [/FONT]dokumentacji dotyczącej poszczególnych transportów zwierząt, w tym kompletnych list psów wysyłanych do Niemiec w latach 2007-2011;
[FONT=Symbol]· [/FONT]szczegółowego wykazu odnośnie imion, nazwisk i adresów osób, które zaadoptowały w Niemczech psy wywiezione z mieleckiego schroniska w latach 2007-2011;
[FONT=Symbol]· [/FONT]szczegółowego wykazu, obejmującego losy i adresy pobytu wszystkich psów wywiezionych z mieleckiego schroniska w latach 2007-2011, które nie zostały adoptowane w Niemczech;
[FONT=Symbol]· [/FONT]pełnej dokumentacji na temat stosowanych przez schronisko procedur i wyników kontroli wobec dalszych losów psów wywiezionych do Niemiec w latach 2007-2011.


Ponieważ na odpowiedź czekamy już bezskutecznie od ponad 2 miesięcy, sprawa zostanie skierowana do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego i jeżeli ktoś sądzi, że ukryje się pod płaszczykiem ustawy o ochronie danych osobowych, tak jak to usiłują czasami robić osoby, które mają coś na sumieniu, to jest w błędzie.


Odnośnie twojego bełkotu na temat Głównego Lekarza Weterynarii, to nie wiem czy zauważyłaś, trollując na naszym wątku, że złożyliśmy wniosek o jego odwołanie i wstrzymanie niekontrolowanych wywózek psów do Niemiec. Jeśli nadal nie możesz natomiast uwierzyć, że Powiatowy Lekarz Weterynarii złożył stosowne zawiadomienie do prokuratury w sprawie mieleckiej, to polecam ci już któryś raz fragment artykułu w mieleckim tygodniku KORSO, pod jakże wymownym tytułem "Afera z mieleckimi psami w tle":

"A jednak nielegalnie. Każda wywózka psów za granicę powinna zostać zgłoszona do Powiatowej Inspekcji Weterynaryjnej, aby zwierzęta mogły być odpowiednio przygotowane do wyjazdu i poddane niezbędnym badaniom – informuje nas Roman Tomas, powiatowy lekarz weterynarii. - W tym roku były dwa transporty psów z mieleckiego schroniska, w kwietniu i październiku. Przebiegały one zgodnie z przepisami służb weterynaryjnych. Zwierzaki zostały odpowiednio przebadane i zachipowane. Sprawdzono ich paszporty i stan pojazdów, którymi miały zostać wywiezione z kraju. Niestety, poprzednich wyjazdów, które miały miejsce w 2008, 2009 i 2010 roku nikt nam nie zgłosił, a przez to nie zostały poddane odpowiedniej kontroli. Zawiadomienie nas o planowanym wyjeździe psiaków było obowiązkiem schroniska. Ponieważ procedura nie przebiegała tak, jak powinna, były one nie całkiem zgodne z prawem. Wystąpiliśmy już do prokuratury o zbadanie sprawy. Na pewno doszło tu do naruszenia przepisów – podkreśla Tomas.”

Oczywiście nie mam wątpliwości, że prokuratura wyświetli też rolę fundacji SOS w całej aferze, która wynika chociażby z taśm TVP Rzeszów, gdzie twoja koleżanka z fundacji SOS aisaK pyskuje Powiatowemu Lekarzowi Weterynarii w Mielcu, ośmiesza się nieznajomością prawa i próbuje ukrywać podstawowe dane odnośnie wywożonych psów. [URL="http://www.tvp.pl/rzeszow/publicystyka/pytania-do/wideo/2610/5556625"]http://www.tvp.pl/rzeszow/publicystyka/pytania-do/wideo/2610/555[/URL]
a także z waszych kompromitujących wypowiedzi dla Gazety Wyborczej, gdzie fundacja SOS jest rzecznikiem prasowym i ustami pani Simony z DNH. Mam też nadzieję, że prokuratura wyjaśni losy wszystkich 555 psów wywiezionych z Mielca do Niemiec. Jeżeli droga amikat sądzisz, że prokuratura wyśle ci wcześniej "sygnaturę sprawy", to znowu mam poważne pytanie o obecność klamek w twoim pokoju :lol:

[FONT=&quot][SIZE=3]W tym kontekście, moja droga amikat, a także w związku z informacjami, że fundacja SOS organizuje wysyłki psów do Niemiec średnio 2-3 razy na kwartał, stawiam po raz czwarty pytanie: Z jakich jeszcze schronisk w Polsce, oprócz Mielca, Fundacja SOS "pomaga" wywozić psy do DNH? Mam nadzieję, że odpowiedź na to pytanie zainteresuje także służby weterynaryjne i prokuraturę[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

ula no to juz biegnij szybko do prokuratury i sluzb weterynaryjnych.Widze ,ze namnozylo sie nie tylko psow ,ale namnozylo sie z nudow,zawisci dedektywow hobbistow
Co za kabaraet na kolkach.Gdzie w tm cyrku jest dobro psow ?.Tu chodzi tylko o ego ,zadufanych przemadrzalych ,pewnych siebie ludzi. .Im jest wszystko ,czy psy umra ,beda zagryzane zamarzna,najwazniejsze jest EGO.To jest chore

Link to comment
Share on other sites

No, proszę, To Naprawdę Działa:lol::lol::lol:
Ulka33 napisała niewygodny, acz bardzo konkretny post i już jest xxxx52 z absollutnie nieagresywnym postem kończącym się absollutnie nieagresywnym stwierdzeniem "TO JEST CHORE". Tylko patrzeć, a pojawi się sosnowieckie & Co.
Pozwolisz, że zapytam cię xxxx52 o taki drobiazg.Kiedy zamieściłam ten link

[URL]http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/482343,Los-czworonogow-pod-ochrona-Bedzie-rzecznik[/URL] do poczytania, zapytałaś, co to ma wspólnego z mieleckimi psami.Aż Ada-jeje musiała cię nawracać i tłumaczyć. Dla każdego człowieka kochającego psy jest dobrą wiadomością, że prawnicy stworzyli takie stowarzyszenie, że prawnicy zaczynają się przyglądać temu, co się dzieje, uważniej niż przedtem, a ty martwisz się tylko mieleckimi psami?A dlaczego?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lilek']No, proszę, To Naprawdę Działa:lol::lol::lol:
Ulka33 napisała niewygodny, acz bardzo konkretny post i już jest xxxx52 z absollutnie nieagresywnym postem kończącym się absollutnie nieagresywnym stwierdzeniem "TO JEST CHORE". [/QUOTE]

A to konkretny, absolutnie nieagresywny i na poziomie (ponizej ktorego niektorzy przeciez tu nie schodza) post nie_trola (a skad) ulki33 :-) :
[I]
[SIZE=1]Em_ i inne zwolenniczki/zwolennicy wywózek, nie wchodźcie w rolę mentorów dla powstającego stowarzyszenia, bo się bardzo ośmieszacie. Niedostatków wrażliwości i myślenia, wreszcie niezdolności do obiektywizmu (już o samokrytycyzmie nie wspominając) nie pokryjecie nawet najdłuższymi albo najbardziej agresywnymi wywodami ,ani tym bardziej wielce komicznym kreowaniem się na mentorów.

Droga Em_ dziękuję ci za kolejne wypociny i chociaż nazwałaś je "podsumowaniem" to mam nadzieję, że nas jeszcze nie opuszczasz [/SIZE][/I] [SIZE=1][I]:smile: Natomiast podsumowując twój dotychczasowy "wkład" w dyskusję zastanawiam się tylko, czy zdajesz sobie sprawę z tego, że jesteś nie tylko bezczelna i obłudna, ale także lotna jak furmanka :smile:
[/I][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

A ja mam informacje od "swoich detektywów" że są organizacje którym nie udało się nawiązanie kontaktów z organizacjami zagranicznymi i z tego powodu z cała zaciętością atakują ludzi z drugiej strony jak im się wydaje "barykady".
Twój styl pisania Ulka 33 jest mi jakoś dziwnie znajomy..
Powtórzę po raz kolejny "domorośli detektywi" - Fundacja SOS nie wywozi ze schronisk psów. Za bezpodstawne oskarżenia Art 212 KK.


Dyskusja dalsza uwłacza dobremu smakowi i zdrowemu rozsądkowi. Z czteroletnim dzieckiem rozmowa jest bardziej rzeczowa. Proszę moich wszystkich wolontariuszy o zaprzestanie wypowiadania się na tym wątku co ja sama z rozkoszą uczynię.

Namawiam wszystkich ludzi kierujących się czystymi intencjami i rozsądkiem o solidarne "zbanowanie" tego wątku i zaprzestanie prowadzenia dalszej dyskusji, co nie oznacza, że nie będzie informacji jak rozwija sie sytuacja. Istotne dla sprawy fakty , ustalenia prokuratury i naczelnego lekarza weterynarii zostaną na wątku zaprezentowane.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lilek']No, mówiłam![B] To Naprawdę działa!!!:cool1:![/B][/QUOTE]

Dziala, dziala, jak najbardziej. Pomówienia, oczernianie, falszywe oskarzenia, "poziom" - oczywiscie, ze dzialaja. Przynajmniej na poczatku. I zdaje sie na tym mialo to glownie polegac?:shake: (bo pytania o dowody nadal bez odpowiedzi).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...