Jump to content
Dogomania

Rufus WHWT


Herrouash

Recommended Posts

  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Herrouash']Szczerze, to ja tak odpowiedziałam żeby nie było kłótni, uwolniła mnie odpowiedź dracheny. [/QUOTE]
Dlaczego usunęłaś swoją wypowiedz w powyższym poście którą ja cytowałam?
[quote name='Herrouash']Czy ja mówię, że nie radzę sobie z pielęgnacją sierści? Ale chyba psu jest wygodniej, gdy nie przyczepiają mu się jakieś śmieci pod spód. Co Ci przeszkadza, że ogolę psa? I tak sierść mu odrośnie. Mój pies po trymowaniu wygląda jeszcze gorzej, niż wyglądał przed. [/QUOTE]
W niczym mi to nie przeszkadza napisałam tylko że nie lubię golonych westów ot wszystko...

[quote name='Herrouash'] Kąpiel później trymowanie, następnie strzyżenie, [/QUOTE]
I tu muszę Cię zmartwić :( ale Twoja fryzjerka sprawia ból psiakowi....nigdy nie trymuje się po kąpieli!!!!!!!!!!!!! włos jest zbyt delikatny, zbyt miękki, pomijając fakt że robi się śliski i źle się go wyrywa to narażasz skórę na podrażnienia. Trymujemy minimum tydzień po kąpieli.
[quote name='Herrouash'] jeśli trymowanie nie wystarczyło, aby Rufus wyglądał jak west.[/QUOTE]
Niewystarczyło bo było wykonywane nieregularnie, przy odpowiednich wizytach mamy wyrobione warstwy z kórych powstaje przepiękna fryzurka westie. A jeśli się chodzi dwa razy do roku do fryzjera to niestety tak to potem wygląda.

Kochana ja nie chcę się kłócić i nie będę tego robić. Piszę tylko jakie są realia i co nieco o rasie.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE] Ponieważ West jest psem szorstkowłosym psem i należy go trymować koniec kropka, szorstkowłosy pies się nie leni i należy pomóc mu w wymianie włosów na nowe, jeśli tego nie robimy stary włos zalega i może dojść do zapalenia mieszków włosowych. Przykro mi że nie chcesz by Twoja sunia wyglądała jak prawdziwy West, mój też jest bez rodowodu ale wygląda najlepiej ze wszystkich golonych pseudowestów na osiedlu. [/QUOTE]
Ale mi nie zależy, żeby wyglądała jak prawdziwy west i nie wiem czemu jest Ci z tego powodu przykro..? :) Nie ma charakteru westa, tylko ciut jego wyglądu, więc na prawdę nie widzę kompletnie sensu robienia jej rasowcem skoro nim nie jest ;), a dla mnie zawsze będzie najlepiej wyglądała ze wszystkich westów na moim osiedlu, niezależnie czy jest golona czy strzyżona :)

Link to comment
Share on other sites

Witamy w westowej rodzinie na dogo :smile:
Ruffi jest bardzo ładny, choć "okaleczony", bo golony...
W 10000000 % zgadzam się z Eweliną! West NIE MOŻE być golony o KAŻDY odpowiedzialny właściciel o tym wie. Nie rozumiem jak można mieć psa danej rasy i nie mieć pojęcia o jego potrzebach... A postępowania fryzjerki to w ogóle szkoda komentować. Niech się baba czegoś nauczy, a później dopiero bierze za grooming.
Nie rozumiem też jak można mówić "mój pies nie jest wystawowy i nie musi wyglądać jak psy z wystaw"... No szlag jasny mnie trafia jak widzę taką niewiedzę :angryy: Tu najmniej chodzi o wygląd psa! Jakbyś zadała sobie minimum trudu przed kupnem psa i wyborem fryzjera, to wiedziałabyś dlaczego nie goli się westów, ale jeżeli nie przeszkadza Ci, że narażasz psa na choroby skórne, to ok, gól go.
Eh... nie chcę się kłócić, ale rozwalają mnie Wasze wypowiedzi. Po prostu TOTALNA NIEWIEDZA :shake:
Zachęcam do skontaktowania się z normalnym psim fryzjerem, który ma minimalne pojęcie o tym co robi i na początek do przeczytania tego wątku: [B][url]http://www.dogomania.pl/threads/182624-Jak-zniech%C4%99ci%C4%87-do-strzy%C5%BCenia-a-zach%C4%99ci%C4%87-do-trymowania-West[/url]

[/B]Błagam, dziewczyny - nie róbcie krzywdy swoim psom!

Link to comment
Share on other sites

Wkońcu dostałam jeden sensowny argument. Ten wątek. Nie dziwcie się, że ludzie nie zmieniają swojego postepowania, jeżeli dajecie argumenty 'bo tak' :lol::lol::lol: No i przyznaję, że o pielęgnacji westów nie wiem za dużo, tak na prawdę zajmuję sie Lusią od nie dawna i nie wszystko mogę wiedzieć, a zamiast dawać jakieś argumenty ciśniecie obelgami :shake: Zależy mi na zdrowiu mojego psa i rzeczywiście może powinnam zmienić zabiegi pielęgnacyjne, ale dziewczyny - mimo że mnie przekonałyście, to do wielu osób tą metodą nie dojdziecie, bo do tego czasu nie dostałam innego argumentu niż choroby skóry... Teraz przeczytałam ten wątek i najprawdopodobniej mój pies będzie trymowany.

Link to comment
Share on other sites

Wydaje mi się, że argument pod tytułem "choroby skóry" jest wystarczający (bynajmniej dla mnie by był). To według mnie jest najważniejsza sprawa, bo chodzi o zdrowie psiaka. Tutaj masz wątek suni która ma chorą skórę [URL="http://www.dogomania.pl/threads/215637-%C5%81ezka-skazana-na-powoln%C4%85-%C5%9Bmier%C4%87-%C5%82ysa-udr%C4%99czona-suczka-potrzebna-pomoc"]http://www.dogomania.pl/threads/215637-%C5%81ezka-skazana-na-powoln%C4%85-%C5%9Bmier%C4%87-%C5%82ysa-udr%C4%99czona-suczka-potrzebna-pomoc[/URL]! Wiadomo, że od golenia aż do takiego stanu się jej nie doprowadzi, ale od tego można zacząć...
Skoro nie wiesz o rasie za wiele, to czytaj Kochana, czytaj, tutaj masz forum poświęcone westikom [URL]http://westie.net.pl/[/URL] Myślę, że dowiesz się z niego wszystkiego, co powinnaś wiedzieć. Ja nie cisnę obelgami, ale naprawdę straaasznieee mnie wkurza jak ktoś ma psa i nie ma o nim pojęcia. To tak jakby mieć dziecko i nie wiedzieć czym je karmić.
Cieszę się, że pomogłam w jakimś stopniu zrozumieć Ci, że trymowanie to JEDYNE dobre wyjście :)

Link to comment
Share on other sites

Drachena nigdzie nie cisnęłam obelgami a powody napisałam w moich poprzednich postach. Powtórzę jeszcze raz nie pisałam tego złośliwie ale żeby Wam uświadomić czegoś czego prawdopodobnie nie wiecie. Zanim zaczniesz trymować swoją sunię kochana to niech ją oglądnie ktoś doświadczony żeby faktycznie zobaczyć jej "rasowość" :P i gatunek włosa :) Mieszkasz blisko warszawy więc masz dużo specjalistów i mniej znanych znawców wokół siebie ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Pokaż mamie i staraj się namówić ;) Na dogo jest jedna dziewczyna, której mama też nie chciała się zgodzić na trymowanie, a teraz Cody pięknie zarasta nowym włosem i był już kilka razy trymowany, także wystarczy poważna rozmowa i jeżeli mama kocha Ruffiego, to na pewno ją przekonasz :)
Ja czekam na zdjęcia i mam nadzieję, że mama podejmie słuszną decyzję ;)

Link to comment
Share on other sites

Witamy się. :)
Ruffi jest śliczny dlatego będziemy wpadać. :D
Widzę, że masz ten sam problem co ja pare tygodni temu. Otóż też mój westik był najpierw trymowany, a następnie golony. Także popieram koleżanki, że ogólnie golenie westa jest bezsensowne, ponieważ długi włos chroni przed ciepłem w lato i 'ociepla' w zime. ;)
Moja mama uważała, że Cody po goleniu wygląda nieziemsko. No cóż, nie skomentuje jej wypowiedzi. ;p
Tak, więc raz przycisnęłam ją i powiedziałam, żeby sobie przeczytała do czego golenie psa szorstkowłosego może doprowadzić i Cody będzie 100 razy lepiej wyglądał. Przekonała się i nie dawno byliśmy po drugim prawdziwym trymowaniu. Także namawiaj mame. ;)
Pozdrawiamy. :)

Link to comment
Share on other sites

Ludzie HELP !!!
Zaczęłam rozmawiać z mamą, chciałam na razie na spokojnie jednak g... dało.
Stała gadka :
- A co, niby uszy psa też trymują? Przecież to czułe miejsce, bla bla bla.
- Przecież westy na wystawy też są strzyżone
- Jak się yorkom przejeżdża prostownicą po włosach to niby jest dobrze?

Podajcie jakieś dobre argumenty, proszę!

Link to comment
Share on other sites

Powiedz mamie, że przez golenie Westa Ruffi może mieć potem problemy ze skórą, co daję dodatkowe koszty na lekarza i lekarstwa + będziecie się o niego martwić i on pewnie też się będzie męczył. Będzie też o wiele lepiej wyglądał. W zime strymowany włos daje psu ciepło, a w lato chroni przed słońcem. Powiedz mamie, że jak chcę go golić na lato to trzeba się wiązać z tym, że trzeba będzie Ruffiego smarować kremem z filtrem. Powiedz i pokaż mamie gdzie pies jest trymowany, czyli firanka, cały tłów, łapy i głowa(prócz uszu, nie wiem jak z pyskiem). Tylko szyja i dupka jest lekko golona. ;)
Możesz jeszcze mamie pokazać co tutaj wszyscy napisaliśmy. :)
Powiedz też mamie, że jak Westik jest trymowany to ma szorstki włos co znaczy, że będzie łatwiejsza pielęgnacja. Nie trzeba będzie mu myć łap po spacerze, bo błoto się samo wykruszy. Miękki włos to błoto wchłonie i trzeba będzie go umyć.

Link to comment
Share on other sites

Moją mame też było ciężko namówić, ale powiedziałam jej coś w stylu : Mamo, to jest mój pies i to ja będę decydować jak on będzie strzyżony, u kogo i jak będzie wyglądał. Sama zanim nawet pojechaliśmy pierwszy raz do hodowli zobaczyć pieski to mówiłaś, że to będzie mój pies i ja będę za niego odpowiedzialna, więc to ja za niego będę decydować, bo to MÓJ PIES.
No i powiedziała, że się zgadza.
Możesz nawet mamie pokazać w książce o westach, jeśli masz, że muszą być one trymowane i golone mają tylko szyje i tyłeczek, że to jest prawidłowa pielęgnacja. Twoja mama się zdecydowała na psa, który musi być trymowany. Ta rasa ma włosy, które odrastają i stare trzeba wyrywać, czyli trymować. ;)
Próbuj dalej.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[LEFT]:tree1: [/LEFT]
[CENTER] [/CENTER]
[LEFT] [/LEFT]
[CENTER][FONT=Georgia][COLOR=red]Pod choinkę życzę Ci, by spełniły się Twe sny. I te skromne i te duże, wielka kasa i podróże. Niech udziałem Twoim będą - ślę całusy wraz z kolędą.[/COLOR][/FONT]
[FONT=Georgia][COLOR=#ff0000][/COLOR][/FONT]
[FONT=Georgia][COLOR=#ff0000]A Ruffiego życzę wiele radości, uśmiechniętego pyszczka i przede wszystim zdrowia![/COLOR][/FONT]
[FONT=Georgia][COLOR=#ff0000][/COLOR][/FONT] [/CENTER]
[RIGHT][FONT=Georgia][COLOR=#ff0000]Życzenia ślą[/COLOR][/FONT]
[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=#ff0000][B]A[/B][SIZE=2]ngela & [/SIZE][SIZE=3][B]L[/B][/SIZE][SIZE=2]ena :x-mas:[/SIZE][/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Georgia][SIZE=2][COLOR=#ff0000][/COLOR][/SIZE][/FONT]
:tree1:[/RIGHT]

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Jak jej się będzie chciało i nie będzie narzekać na jej " oh jakże bolące kolana " :shake:
Ale ja oczywiście będę, co roku chodzę ;D Jak coś to porobię zdjęcia. ;]

[IMG]http://3.bp.blogspot.com/-MNB-r7cgUKw/T4K9yVpsf-I/AAAAAAAAAjU/vH3fpfbQv9M/s320/DSC_0576.JPG[/IMG]

[IMG]http://4.bp.blogspot.com/-ZmA5WSKVQbc/T4K9C81SlHI/AAAAAAAAAh8/1SKtILgqeYg/s320/DSC_0603.JPG[/IMG]

Małe trochę, ale są;]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...