Jump to content
Dogomania

Przydomek


Tagir

Recommended Posts

A czy mozna mieć przydomek hodowlany nie mając zarejestrowanego psa (suczki). Ja jestem teraz w trakcie zbierania pieniędzy na collie, potem musze czekać, aż się urodzi, itd. no a przydomek dobrze byłoby mieć wcześniej, aby go sobie zarezerwować przed "innymi".... :roll:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Replies 324
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Wojtecki'][quote name='maga18']trzeba miec suke hodowlana, by moc starac sie o przydomek???
czy wystarczy suka zarejestrowana w ZK??[/quote]

Tak, wystarczy że suka jest zarejestrowana.
Tak więc możesz śmiało rozpocząć "procedurę rejestracji hodowli" :wink:
Tym niemniej Twoja sunia musi potem uzyskać papiery suki hodowlanej.[/quote]

A jest jakiś określony czas na skończenie hodowlanki? BO ja na razie mam tylko wystawy :( jeszcze PT, dysplazja i testy :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ursus']No co wy !!!!!!!!!!!1
Jest limit dla suki !!!!!!!!!!
suka jest hodowlana do końca roku w którym kończy 8 lat !!!!!!!!!!! :lol:[/quote]

To trzymajcie kciuki żebym w 5 lat się wyrobiła :wink:

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Hej, a ja mam pytanie jakie trzeba spełniać wymagania aby założyć hodowle??? (trzeba mieć np. 18 lat itp.???)
Czy zakładajac hodowlę trzeba mieć w posiadaniu psa??? Narazie nie posiadam rodowodowego psiaka, ale chciałabym sobie już "zarezerwować" nazwe przydomka, czy jest to mozliwe???
Czy "początkiem hodowli" musi być suczka, czy moze być pies???
Będe bardzo wdzieczna za wyrozumiałosć co do moich pytań, ale jestem laikiem jesli chodzi o hodowlę......:oops:

Link to comment
Share on other sites

Ja zarejestrowalam przydomek, choc na razie mam dwa psy - samce, jeden 15-miesieczny, drugi 9-miesieczny. Podalam jedna lacinska nazwe i ja zaakceptowano. Zalezalo mi na przydomku, gdyz chce go wpisywac w imiona dzieci moich psow, ktore ew. wezme w rozliczeniu za krycie i zostawie sobie w podhodowli :) :cool1:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tufi']Ja zarejestrowalam przydomek, choc na razie mam dwa psy - samce, jeden 15-miesieczny, drugi 9-miesieczny. Podalam jedna lacinska nazwe i ja zaakceptowano. Zalezalo mi na przydomku, gdyz chce go wpisywac w imiona dzieci moich psow, ktore ew. wezme w rozliczeniu za krycie i zostawie sobie w podhodowli :) :cool1:[/quote]

O! To tak mozna? Myślałam, ze kiedy hodowca odbiera szczenie za krycie, to z przydomkiem tej hodowli, z której jest suka. Napewno tak mozna? Będę wdzieczna za odpowiedź:smile:

Link to comment
Share on other sites

Chodzi mi o taka kombinacje - np. Twoj przydomek to "Piesek" - suczka jest w hodowli "Kwiatek" - Twoje szczenie moze miec imie np. Piesek Pachnacy jak Kwiatek; Wesoly Piesek Kwiatek lub Czerwony Kwiatek at Piesek :) Przynajmniej z takimi w Polsce sie spotkalam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Honey']Ten piesek pachnący jak kwiatek najbardziej mi się podoba :evil_lol:

A tak serio - tzn., że można połączyć dwa przydomki w dowolnej kombinacji, tak?[/quote]

Z tego co ja wiem, to drugi przydomek można dodać jako część imienia i w podanych przykładach byłoby:(imię)PIESEK PACHNĄCY JAK (przydomek) Kwiatek albo (imię)WESOŁY PIESEK (przydomek)Kwiatek. Nie wiem tylko jak by to mogło być w 3 przykładzie ....

Link to comment
Share on other sites

Można- tylko musi się też na to zgodzić hodowca krytej suczki. Czasami też, gdy kupuje się szczeniaka- ja się z tym spotkałam za granicą- można poprosić żeby miał oprócz przydomka swojej hodowli, przydomek Twojej. Czyli dokładniej: Kwiatek PRZEPIĘKNY Dla Pieska ;)

Link to comment
Share on other sites

Chyba sie zakwiaciłam, tfu.. zakręciłam :roll: Ale dziekuję za wyjaśnienia!
Przy długich przydomkach jest to chyba trudne do wykonania? Dużo spotkałyście takich "podwójnych przydomków"? Pytam z ciekawości czy jest to jakaś reguła, czy tez raczej wyjątek?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Toller-Fox']A np: [B]Lauvstuas Is Caac To Copper & Brass[/B] :razz:
Lauvstuas to hodowla rodzima, Is Caac to imię a reszta to hodowla do której poszedł i jest obecnie jednym z lepszych reprodukotrów w Europie:lol:[/quote]
Dzięki! Ale jak to wygląda w zapisie duże litery - imię, małe - przydomek? Oba przydomki sa małymi, czy jeden łączy się z imieniem?
(wybaczcie, że tak męczę, ale chciałabym zgłębic temat do końca :oops: )

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...