Jump to content
Dogomania

Przydomek


Tagir

Recommended Posts

  • Replies 324
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Raczej osobiście gdyż musisz wpisać swoje dane osobowe na takim "kwestionariuszu" i złożyć czytelny podpis,chociaż możesz napisać e-mail z zapytaniem u nas w oddziale odpisują ekspresowo:) Rejestracja przydomka do 3 miesięcy koszt ok 70 zł w zk i FCI tzn. jak zatwierdzą krajowy to oni już sami wysyłają dalej:???:i ty się już nie kłopoczesz z tym.Jak coś pomyliłam to proszę o uświadomienie:lol:;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

[quote name='Paatrycja']Podoba mi się Impresjo! ;)

A czy ktoś wie, dlaczego tak długo oczekuje się na przydomek?
A! I mam jeszcze takie pytanie: Od ilu lat można zapisać się do ZK? Bo ja o różnym wieku słyszałam i różny wiek widziałam w ZK. :roll:[/quote]

Dzięki :p Myśle, że to tak długo trwa tylko ze strony polskiej. Najpierw wysyłasz to do zarządu głównego, tam to pewnie czeka sto lat aż jakaś pani się zlituje i do FCI wyśle...

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
  • 1 year later...

Witam i mam prośbę do zorientowanych.Złożyłam wniosek o przyznanie przydomka,sprawdziłam,że jedna z moich propozycji pojawiła się na stronie FCI.Co teraz?Mam czekać na jakieś pisemne potwierdzenie,dokument?Jeśli tak to czy przyjdzie pocztą, czy sama mam się zgłosić do swojego oddziału ZKwP?Z góry dziękuję za info...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Kochani mam do was takie dwa pytanka,poneważ czytam to wsyztsko kilka razy i jeszcze nie znalazłam odpowiedzi a wy pewnie jesteście dobrze zorientowani :)

Mam kilka propozycji akurat tak z 5 i teraz pojawia mi się pierwsze pytanie. Spr.każdą nazwę i nie ma jej na wykazie FCI ale słyszałam już o przypadkach że mimo to nazwa nie została przyjeta w takim razie gdy by np.pierwsza pozycja się pojawiła to wtedy zostanie spr. druga i tak dalej ? a czy taki sposób jak tu ktoś pisał się spr. ze pisze się 4 istniejące i jedną swoją ktorej nie ma? bo rozumiem ze FCI spr. po kolei pozycje nie na chybił trafił ? a co dzieje się z momencie kiedy żadna z pozycji nie jest trafiona albo wybrana się nie podoba jednak ? mozna skladać jeszcze raz ?

Przepraszam że was zamęczam ale chcę juz być pewna przy skladaniu i wiedzieć co może mnie czekać. Będę bardzoo wdzięczna za pomoc :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Jeśli wpiszesz kilka przydomków, z których żaden nie jest zarejestrowany w FCI, to w praktyce mogą Ci zatwierdzić dowolny z nich.

Jeśli wpiszesz na przykład 4 istniejące i jeden ten swój, to może się też zdarzyć tak, że ten przydomek nie zostanie zatwierdzony i będziesz musiała składać wniosek jeszcze raz i jeszcze raz wnosić opłatę.

[QUOTE]a co dzieje się z momencie kiedy żadna z pozycji nie jest trafiona albo wybrana się nie podoba jednak ? mozna skladać jeszcze raz ? [/QUOTE]

A tego to nie rozumiem - przecież te przydomki wymyślasz Ty, więc jak to nietrafiona albo się nie podoba? Jeśli przydomek zostanie zarejestrowany, to zasadniczo po bombkach ;), to jest Twój przydomek, możesz jedynie kombinować z przepisaniem go na inną osobę i rejestrowaniem od nowa, sporo zachodu w każdym razie.

Link to comment
Share on other sites

[quote]a czy taki sposób jak tu ktoś pisał się spr. ze pisze się 4 istniejące i jedną swoją ktorej nie ma? [/quote]
No ja na przykład tym sposobem zarejestrowałam swój przydomek ;) Wcześniej oczywiście sprawdzając czy taki bądź bardzo podobny istnieje. Z tym, że mnie na czasie nie zależało wiec w razie czego gdyby mimo wszystko coś im nie spasowało to manewr bym powtórzyła i tyle. A plus jest taki, że mam to co chciałam a nie ten który musiałabym mieć :P

Link to comment
Share on other sites

ja gdzieś czytałam że można wysłać jedną propozycję i liczyć na to że się uda, a jak się nie uda to wysłać ponownie inną... ale pytałam w moim oddziale i dostałm informację że jednej propozycji u nas by nie wysłali.
Ja wysłałam 5, jako pierwszą wpisałam tą najlepszą wg mnie, niestety dostałam drugą z kolei... dobrze że nie żadną z trzech ostatnich bo były wymyślane "na siłę"...

a mojej pierwszej propozycji nie było i nadal nie ma w wykazie FCI... i mam nadzieję że nigdy nie będzie :mad:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Co polecacie... Mam jeden przydomek, na ktorym mi bardzo zalezy. Nie ma go w FCI i nie ma nawet nic podobnego. Poczatkowo wpisalam tylko jedna pozycje w proponowanych przydomkach... Pytanie brzmi czy mi to przyjma, czy lepiej dopisac jeszcze ze 2 istniejace juz hodowle? Mam dylemat :P

Link to comment
Share on other sites

Ja podałam cztery propozycje- pierwszą podobną do tych które już były w FCI( z premedytacją, ponieważ wiedziałam że nie przejdzie), druga to ta na której mi zależało a dwie ostatnie wymyślone. Przeszła druga , ta na której najbardziej mi zależało. Czekałam dwa i pól miesiąca- potwierdzenie przyszło pocztą dwa tygonie po tym jak nazwa ukazała sie na stronach FCI.


( napisała ann1 na kompie gorszejpołowy)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...