Jump to content
Dogomania

Przydomek


Tagir

Recommended Posts

  • Replies 324
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja jeszcze w temacie przydomka i cierpliwosci Pan z oddzialu ;-)

Moja kolezanka miala hodowle, w miedzy czasie wyszla za maz, zmienila nazwisko, przeprowadzila sie i chcialysmy dopisac do tej hodowli jeszcze mnie i od razu do FCI :-) Karteczka z podaniem o przydomek wygladala super ;-) jakies 3 nazwiska, dwa adresy, adnotacje itd :-) a Panie mialy nawet radoche i byly baaardzo mile ;-)
Ktos wspominal, ze placil chyba 50 zl za wpis do FCI - w Warszawskim biora cos okolo 20 zl tak jak za normalna rejestracje przydomka :-)

aaa komus podobal sie przydomek "Herbu Zielona Pitruszka" - hodowla juz jest i to flacikow :) od paru lat co prawda "nie aktywna"! Ciekawa jestem czy wlascicel moze zrzec sie nazwy hodowli czy to juz tak dozywiotnio sie "ma"?

Link to comment
Share on other sites

Ja rejestrowałam przydomek jak miałam tylko 1 psa, ale suka juz była " w drodze ". Od zawsze, miałam wymarzoną nazwę " Forum Romanum", no bo rasy mam włoskie. Mój TZ natomiast wymyślił nazwę " Adore " ( tyż ładna :lol: ), no i na formularz wpisaliśmy tylko te dwie, jako pierwszą pomysł TZa, jako drugą FR, i zarejestrowano własnie FR. No i mozna by powiedziec, ze nazwa taka miedzynarodowa, ze kazdy powinien wiedziec co to a tu w FCI 3 razy sie pojawiała na liście napisana z błędem ( jakies Fowum Romarum, Forum Roamium wymyslali), ja sie złosciłam jak znajdowałam na liscie kolejna wersje " z bykiem ", a TZ mówił masz babo za swoje jak sobie skomplikowany przydomek wymysliłas..:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[LEFT]A ja podzielę się moimi doświadczeniami w kwestii zatwierdzenia przydomka we FCI. :diabloti: Około listopada zeszłego roku, wybraliśmy się zatwierdzać przydomek. Nikt nam nie powiedział wtedy, że już niedługo będzie rejestracja we FCI (dokładnie 2 mies później, w styczniu). Wypełniliśmy formularz, poczekaliśmy kilka miesięcy, oczywiście to NIE BYŁA nasza pierwsza pozycja (oczywiście po raz drugi nikt nie podał powodu odzucenia, ot tak), ale BYŁ. Niemniej, gdyby ktoś z zagranicy chciał taki sam, to bez problemu mógłby nas ubiec z rejestracją we FCI. No więc udaliśy się wczoraj do siedziby związku :p .
Na miejscu okazało się że:
[COLOR=darkred]Oczywiście[/COLOR], Panie nic nie wiedziały w listopadzie, że w styczniu wejdzie przepis z FCI. [COLOR=darkred]Oczywiście[/COLOR].:p
[COLOR=darkred]Oczywiście[/COLOR] należy dopłacić- w tym akurat nie widzę nic dziwnego, ale:
nie mogę podać drugiej propozycji, na wypadek gdyby FCI odrzuciło ten zarejestrowany w Polsce. NIe mogę, bo mam już przydomek i nie mogę mieć 2. W praktyce, czekam 6 miesięcy, aby np dowiedzieć się że ten polski jest odrzucony, potem wypełniam po raz drugi, i czekam kolejne 6.
:angryy: Niby we FCI jest baza, można sprawdzić czy go już nie ma, ale o ile wprawdzie identycznego nie ma, to są podobne, więc możliwe że go odrzucą.
Ja na to, że w takim razie spróbujmy wogóle nowy, taki jakiego podobnego nie ma we FCI. Pani stwierdziła, że aby się zrzec, muszę przedstawić osobę (oczywiście członka związku, z opłaconą składką) która przydomek stary przejmie, a ja wystąpię o nowy. Tyle że na to trzeba czekać także, bo zrzeczenie idzie do Warszawy. Jak ONI to rozpatrzą, można się dopiero starać o nowy. [COLOR=darkred]Oczywiście.[/COLOR]
[COLOR=#8b0000][/COLOR]
[COLOR=#8b0000]Przy okazji zupełnie, i przez przypadek, dowiedziałam się, że aby zaimportować szczeniaka z Holandii, należy mieć świadectwo wywozowe. Ostatnim razem gdy pytałam, co poza rodowodem eksportowym, jest potrzebne do importu z Holandii, dowiedziałam się że nic. Dodam, że wtedy gdy pytałam, już obowiązywało to świadectwo, tylko nikt się o nim nie zająknął.[/COLOR]
[COLOR=#8b0000][/COLOR]
[COLOR=#8b0000]ŻEBY RAZ, JEDEN RAZ SZŁO COŚ ZAŁATWIĆ W ZWIĄZKU- [/COLOR][COLOR=black]bez problemów.[/COLOR]
ALE NIE.
[/LEFT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Toller-Fox']
[COLOR=#8b0000][/COLOR]
[COLOR=#8b0000]ŻEBY RAZ, JEDEN RAZ SZŁO COŚ ZAŁATWIĆ W ZWIĄZKU- [/COLOR][COLOR=black]bez problemów.[/COLOR]
ALE NIE.
[/LEFT][/QUOTE]

A do jakiego oddziału należysz? Ja nie miałam takich przejść w swoim związku, zawsze wszystko załatwiam bezproblemowo.

Link to comment
Share on other sites

A Holandia do Unii nie należy?

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Zwierzęta towarzyszące [B](psy koty i fretki) [/B]przemieszczane w celach niekomercyjnych [/SIZE][/FONT]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman][B][U][COLOR=red]z państw Unii Europejskiej do Polski[/COLOR][/U][/B] muszą spełniać następujące wymagania: [/FONT][/SIZE]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]1.[/SIZE] [SIZE=3]Muszą być zidentyfikowane za pomocą:[/SIZE][/FONT]
[FONT=Symbol][SIZE=3]·[/SIZE] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3]czytelnie wytatuowanego numeru, lub [/SIZE][/FONT]
[FONT=Symbol][SIZE=3]·[/SIZE] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3]mikroczipu, zgodnego z wymaganiami normy ISO 1784 lub Aneksu A do normy ISO 11785 (w przypadku, gdy mikroczip nie spełnia wymagań żadnej z ww. norm, właściciel zwierzęcia lub osoba za nie odpowiedzialna w imieniu właściciela, musi zapewnić możliwość odczytania numeru mikroczipu podczas jakiejkolwiek kontroli, tzn. musi dysponować czytnikiem);[/SIZE][/FONT]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]2.[/SIZE] [SIZE=3]Muszą zostać zaszczepione przeciwko wściekliźnie (przedmiotowe szczepienie uzyskuje ważność po upływie 21 dni od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzęcia w wieku powyżej 3 m-ca życia (Decyzja Komisji Nr2005/91/WE[I] z dnia 2 lutego 2005r. ustanawiająca okres, po którym szczepienie przeciwko wściekliźnie uważa się za ważne[/I]). W przypadku kolejnych szczepień przeprowadzanych regularnie w odstępach zalecanych przez producenta szczepionki (dawki przypominające), szczepienie uzyskuje ważność w dniu podania dawki przypominającej szczepionki. Jeśli właściciel lub osoba odpowiedzialna za zwierzę nie posiada zaświadczenia o dokonaniu ostatniego szczepienia zwierzęcia zgodnie z zaleceniami producenta szczepionki, kolejne szczepienie jest odpowiednio traktowane jako pierwsze szczepienie i nabywa ważności po upływie 21 dni od daty jego dokonania).[/SIZE][/FONT]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]3.[/SIZE] [SIZE=3]Muszą być zaopatrzone w paszport, wystawiony przez upoważnionego lekarza weterynarii, poświadczający ważność szczepienia przeciwko wściekliźnie.[/SIZE][/FONT]




[CENTER][B][FONT=Times New Roman]UWAGA![/FONT][/B]

[/CENTER]

[B][FONT=Times New Roman]PRZEMIESZCZANIE PSÓW, KOTÓW I FRETEK [/FONT][/B]
[B][FONT=Times New Roman]W WIEKU PONIŻEJ 3 MIESIĄCA ŻYCIA [/FONT][/B]
[B][FONT=Times New Roman]NA TERYTORIUM RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ [/FONT][/B]
[B][U][COLOR=red][FONT=Times New Roman]JEST NIEDOZWOLONE[/FONT][/COLOR][/U][/B]

[SIZE=3][FONT=Times New Roman][URL]http://www.wetgiw.gov.pl/[/URL][/FONT][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Należę do Krakowskiego.
Podobno, te świadectwa wywozowe obowiązują też na Słowacji, w Holandii i nie dam głowy czy nie w Niemczech. Pamiętam że na kartce były państwa- ostatniego nie pamiętam.
Holandia jest na pewno w Unii- byliśmy w zeszłym tygodniu i płaciłam eurosami :razz: :p

Link to comment
Share on other sites

W ciągu ostatniego roku przyjechało ze Słowacji kilka znanych mi psów.Sama niedługo jadę po szczeniora i nikt nie slyszał o takich wynalazkach.A tu cytat z innego tematu:

"Moja mama mieszka w Holandii i czesto podrozuje z naszym psem Polska-Holandia i mieszkaja troszku tu troszke tam , Niko ma aktualne szczepienia i na granicy pokazujemy jego ksiazeczke zdrowia i to wystarcza (celnicy patrza przedewszystkim czy pies jest szczepiony) . Nigdy nie mielismy problemu z przejazdem."

Link to comment
Share on other sites

JA ZWARIUJĘ.
[B]Puli[/B], znasz nasz oddział :diabloti: - no sama powiedz, gdzie sens gdzie logika...
Jak będziesz przypadkiem (czego Ci broń Bóg nie życzę) to zerknij na druczek przy kasie, wisi po lewej stronie.

O przepisie importu szczeniaków powyżej 2 mieisąca, nie wcześniej, wiedziałam, ale NIE OD PAŃ ZE ZWIĄZKU. A wyraźnie pytałam co powinnam wiedzieć, żeby szczyla przywieźć. No i patrzcie- akurat ta hodowla z której prawdopodobnie wezmę, "wydaje" maluchy od 2 miesiąca wzwyż- ale równie dobrze, mogłaby od 7 tyg :angryy:

Link to comment
Share on other sites

Nie wariuj.Jest zakaz przywozu poniżej [B]trzech [/B]miesięcy.Tu masz wszystko na ten temat:
[URL]http://www.wetgiw.gov.pl/[/URL]
Tyle teoria.Praktyka wskazuje,ze mozna przywieźć słonia i nikt o nic nie pyta.Ja przywożę szczeniora 3 m-cznego,bo wolę,żeby był już po kwarantannie.U siebie będzie miał kontakt z ludźmi i psami,więc dzikusem nie będzie.Poza tym nie będzie musiał się załatwiać w domu (tu nie będzie miał ogródka-od razu pójdzie między ludzi)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KAŚKA']Puli, czy to będzie kolejny puli?:p[/quote]
Będzie pulinka-dziewczynka,z tej samej hodowli co moje,ale dla znajomej;) .Ja niestety,póki co,nie mam warunków na wiecej kudłatych:placz:

Martyna- Fragm.regulaminu ZKwP:
[SIZE=1][COLOR=#005633][B]§ 21
[/B]Rodowód eksportowy psa/suki wystawiony przez zagraniczną organizację kynologiczną, będącą członkiem FCI (Międzynarodowej Federacji Kynologicznej) lub prowadzącą dokumentację uznawaną przez FCI, musi być za pośrednictwem Biura Oddziału przesłany do Biura Zarządu Głównego w celu nostryfikacji. Rodowód, po wpisaniu do Polskiej Księgi Rodowodowej (PKR) lub Księgi Wstępnej (KW) i opatrzeniu numerem wpisu, zwraca się za pośrednictwem Biura Oddziału właścicielowi psa/suki. Rejestracja psa/suki w Oddziale następuje po nostryfikacji rodowodu. Numer wpisu do PKR lub KW umieszcza się w dokumentacji psa/suki po numerze rodowodu zagranicznego.[/COLOR][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Dziewczynki, to świadectwo wywozowe jest potrzebne u nas do rejestracji psa , nie do przemieszczania. Ja mam charcika ze słowacji, i tez nam było toto potrzebne. To nic wielkiego, hodowca powinien dostac razem z wytawionym na was rodowodem eksportowym ( przynajmniej moja słowaczka dostała jak był rodowód wystawiany do Polski).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Toller-Fox']Dzięki, tak coś czułam że będize potrzebne.
A jak toto określić po angielsku? Co zawiera to świadectwo? Bo jakoś muszę to wytłumaczyć Holendrom :roll: o co chodzi.[/quote]


Co za .... te babki w oddziale. Przeciez maja wzory tych pism u siebie na miejscu.. Mogły Ci odrazu zrobic xero.. Nazywa sie toto "export certificate" ( przynajmniej ja sie z taka nazwa spotkałam)
Wiem, ze słowackie to nawet wisiało na tablicy tej z po lewej stronie za drzwiami wejsciowymi..
W link wrzuciłam jak wyglada słowackie przykładowe, to zobaczysz co w tym jest.
[URL]http://img149.imageshack.us/img149/6903/scangf8.jpg[/URL]

Link to comment
Share on other sites

JEsteście kochane- co ja bym zrobiła bez Dogo?:loveu:
ALe inna sprawa że doprowadza mnie to do szału- ilekroć potrzebuję jakiś RZECZOWYCH informacji, prędzej sie dowiem od znajomych niż od związku. Pytałam oczywiście, jak mam określić to świadectwo po angielsku, a pani powiedziała ze nie wie, i to powinni wiedzieć hodowcy importowanego psa.
Nie komentuję.:p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='puli']Karenina- czy ktos był uprzejmy wytłumaczyć Ci po co im to potrzebne?!
I dlaczego nie ma o tym ani słowa w regulaminie? I dlaczego od jednych wymagają a od innych nie? (wszystkie przyjechały ze Słowacji)[/quote]

No jasne, ze nikt mi nic nie wyjasnił.
Wogole to było tak, ze pojechalismy po psa nie wiedząc o tym papierku, a hodowca zapomniała nam go dac, i nic nawet nie wspomniała. I jak pojechałam psa rejestrowac, to panie w oddziale dopiero mi powiedziały ze jest toto potrzebne. Dlaczego nie wiem, z tego co pamietam to jest jakis wymóg nie naszego ZK ale tych zagranicznych, z których pies pochodzi ( ze niby wiedzą gdzie jest pies sprzedawany i rejestrowany; ale to mi hodowca Agiego napisała jak juz nam pismo dosłała).
A to ze od jednych wołaja a od innych nie, moze byc spowodowane zmiennoscia przepisów, wtedy to dosłownie kilka miesiecy wczesniej weszło, ze papier musi byc.

Toller Fox, zadzwon do pan i sie zapytaj czy nie maja przypadkiem tego pisma wzorcowego, bo ja mam 90% pewnosci ze to maja, skoro słowackie miały..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...