Jump to content
Dogomania

Przydomek


Tagir

Recommended Posts

  • Replies 324
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='nice_girl']Ja radzę wymyślac takie porpozycje, by można było pisać przydomek przed nazwą psa. Tak jest najlepiej,tak robią w Skandynawii, USA i wielu innych krajach, których poziom kynologii wzbudza zachwyt na całym świecie.[/quote]
Może mnie ktoś oświecić? Co ma wspólnego kolejność przydomka przed nazwą czy po z poziomem kynologii?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zarazah']Może mnie ktoś oświecić? Co ma wspólnego kolejność przydomka przed nazwą czy po z poziomem kynologii?[/QUOTE]

Taki skrót myślowy, jak to zostało napisane powyżej. W krajach zaawansowanych kynologicznie przyjęło się, że przydomek jest pisany przed imieniem psa. Poza tym jeśli jest pisany przed ułatwia to znacznie życie- bez problemu można znaleźć psy z danej hodowli w bazach danych, katalogach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Hawana']ja ma takie 1 pytanko. Wprawdzie do załozenia hodowli mi jeszcze dleko, pytam z czystej ciekawośc:

Czy jeżeli na karcie na ktrorj piszemy propozycje przydomków można zaznaczyc cos takiego ze mam jedna propozycje np
-"z konśtam" i gdyby ten przydomek zostal zarejestrowany to chciałabym, aby byl pisany PO imieniu
- "coś tam" i gdyby ten przydomek zostal zarejestrowany to chciałabym, aby byl pisany PRZED imieniem

Można tak ?[/quote]
wiesz ja pewna nie jestem bo takiej sytuacji nie miałam. Ale myśle że ponieważ na tej kartce nie ma tyle miejsca by napisać że proponujesz takie możliwosci wrazie gdyby:evil_lol: to ja proponuje do tej kartki dołączyć napisaną przez siebie na czystej kartce prośbę z tymi przydomkami.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Błyskotka']Ja mam mieć po imieniu :cool3:[/quote]
To szybko to zmień, jeśli możesz! Po co należeć do zacofanych kynologicznie:eviltong: Poza tym wyszukiwarka nie znajdzie twojej hodowli, jeśli przydomek nie będzie przed imieniem:evil_lol: . Ja mam wrażenie, że przydomek pisany przed imieniem wygląda raczej oryginalnie w naszym kraju. A bycie oryginalnym pewnie się opłaca. No i jeśli masz przydomek na A, w dodatku przed imieniem, to psiaki z twojej hodowli będą zawsze na początku różnych zestawień (czyli twoja hodowla będzie łatwiej zauważona)
Dobrze zrozumiałam "skrót"?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zarazah']To szybko to zmień, jeśli możesz! Po co należeć do zacofanych kynologicznie:eviltong: Poza tym wyszukiwarka nie znajdzie twojej hodowli, jeśli przydomek nie będzie przed imieniem:evil_lol: . Ja mam wrażenie, że przydomek pisany przed imieniem wygląda raczej oryginalnie w naszym kraju. A bycie oryginalnym pewnie się opłaca. No i jeśli masz przydomek na A, w dodatku przed imieniem, to psiaki z twojej hodowli będą zawsze na początku różnych zestawień (czyli twoja hodowla będzie łatwiej zauważona)
Dobrze zrozumiałam "skrót"?[/quote]

Niekoniecznie :) Np w katalogach wystawowych psy są ZAWSZE wg imion ;) Np mój MAD MAX Pasada bedzie przed "Conner VELVET" :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agasia']A czy mogę zarejestorwac przydomek w oddziale glownym zk, a nie moim oddziale?[/quote]
Chyba nie:shake:. W lewym górnym rogu wniosku o przydomek jest miejsce na pieczęć oddziału. Pani w oddziale przybija pieczątkę i wysyła wniosek razem z całą pocztą z oddziału. Nie wiem czy po przybiciu pieczątki można dostać wniosek zpowrotem i samemu wysłać?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Elitesse']mozna jest taki tekst zeby zaznaczyc czy przed czy po[/quote]

Tak, ale tam jest zaznaczenie przed/po imieniu. A chodziło o to, jesli dobrze zrozumiałam, aby jeśli wybrany zostanie przydomek A - to będzie pisany przed imieniem, a jesli przydomek B - po po imieniu.
[IMG]http://www.zkwp.pl/regulaminy/przydomek.JPG[/IMG]
[COLOR=black][FONT='Times New Roman'] [/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

ja złozyłam swój wniosek 6 miesięcy temu - w moim związku słysząłam że wszystko załatwione - dzisiaj dzwoniłam do Warszawy - okaząło się że mój wniosek nawet nie wpłynął do nich - i teraz szlag mnie trafia :shake: :angryy: :placz:
i po moich planach :-(

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='Marysia_i_gończy']Acha, Pani powiedziała mi, że [B]potrzebują 5 propozycji[/B]! Kiedy spytałam dlaczego w związku z tym jest 8 rubryk dowiedziałam się, że druczki są stare :evil_lol: no i musiałam skreślić trzy śliczne propozycje :placz: [SIZE=1]ale zostało 5 jeszcze śliczniejszych :cool3: [/SIZE][/quote]
U mnie to samo.I ZG odrzucił wszystkie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...