Jump to content
Dogomania

Gdzie zacząć???


śrubka

Recommended Posts

Witam, jestem nowa na dogomanii :cool3:
Szukam miejsca w Wawie, w którym mogłabym pouczyć się agility z moim psiakiem. Wszystkie kluby jakie znalazłam działają jednak po drugiej stronie Wisły, a ja jestem z Białołęki/Bródna i czegoś w tej okolicy szukam - jest szansa? Jeśli założyłam temat, na który odpowiedź już kiedyś padła to proszę o podesłanie linka...
Proszę, może ktoś zna coś fajnego w okolicy, lub chociaż miejsce z dobrym dojazdem z mojej dzielnicy???
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Hej, dzięki za linka, psiak na avatarku to mój Śrubek. Kundelek, przypomina trochę borderka, przez maść i rozmiary, jednak ma krótką sierść :lol: Teraz ma rok i trzy miesiące, na zdjęciu miał pół roku. Straaasznie chcę zacząć z nim agility, bo on uwielbia skakać! Robi to chętnie i jest niezmordowany!

Link to comment
Share on other sites

Galeria mnie jakoś nie słucha :shake: więc wstawiam tutaj...
Generalnie chciałabym znaleźć jakieś fajne zajęcie dla siebie i psiaczka... Na razie trenujemy na końskich przeszkodach crossowych :cool3:

[URL="http://www.fotosik.pl"][/URL]
[URL="http://www.fotosik.pl"][/URL]
[URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images2.fotosik.pl/24/3ozzggzc74qachxn.jpg[/IMG][/URL]

A co powiecie o klubie Baritus? Bo ten w miarę mi pasuje ale tylko lokalizacja na Bemowie...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='śrubka']A co powiecie o klubie Baritus? Bo ten w miarę mi pasuje ale tylko lokalizacja na Bemowie...[/quote]Powiem tak: masz linkownię, a w niej namiary na wszystkie kluby... popytaj w nich, może umów się i sprawdź jak ćwiczą, itd.
sama musisz dokonać wyboru... obawiam się, że tu nie dostaniesz jednoznacznej odpowiedzi, bo... sama zrozum, piszą tu przedstawiciele i członkowie róznych klubów i przecież nie będziemy się prześcigać w wychwalaniu samych sebie i nie będziemy krytykować innych... to zwyczajnie nie ma sensu i pewnie dlatego po Twoim pytaniu zapanowała ta wymowna cisza ;)

Link to comment
Share on other sites

W moim pytaniu chodziło głównie o to, czy znajdę coś po tej stronie Wisły - tzn po stronie po której mieszkam (Bródno)... Wymowną ciszę odebrałam tak, że jednak nie znajdę... W linkowni też nie ma klubów, które są blisko mnie. Dlatego założyłam ten temat, bo zdążyłam już sprawdzić linki.

I właśnie dlatego pytam tu, na forum, bo przecież znacie się wszyscy, więc może jakaś grupa trenuje sobie gdzieś w miarę niedaleko, ale oficjalnej strony nie ma... ;) Albo ktoś mieszka w moich okolicach i zna dobry dojazd do jakiegoś klubu... Strasznie ubolewam nad brakiem takich klubów gdzieś koło mnie.

Do klubu Baritus już napisałam maila, ale myślałam, że może jakiś przedstawiciel się odezwie, lub ktoś kto tam trenuje :oops:
Wiem, że szczypiorki na forum robią wiele błędów, z góry sorki... :placz:

Link to comment
Share on other sites

Wiesz, ja trzy lata dojeżdżałam z Jabłonny do Cavano na Mokotów, teraz miejsce się zmieniło i jak tylko będę mogła to wrócimy na treningi, mimo że mam jeszcze dalej:evil_lol: Od wiosny zapraszam na wspólne dojeżdżanie:eviltong:
Jednym słowem- po naszej stronie nie ma nic, ale dla wytrwałych to nie problem. Albo założymy coś tutaj:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

witam na forum, bo podobnie jak Śrubka jestem nowa :)
i podobnie jak Śrubka zauważyłam, że Figo (coś mocno w typie boksera, ale nie rasowy - bez rodowodu jest) bardzo lubi skakać...
moje pytanie brzmi - jak zacząć? kiedy zapisać się na zajęcia? czy próbować najpierw budować przeszkody samemu i uczyć psa, jak je prawidłowo przechodzić, czy zostawić sobie wszystko i zacząć się kształcić dopiero na profesjonalnym kursie...?
jeśli chodzi o Figa, to był na zajęciach "psiego przedszkola" w Baritusie i jest raczej posłuszny, ponadto jesteśmy nieco zapoznani z klikerem :)

z góry dziękuję za wszelką pomoc i linki, bo jesteśmy zupełnie zieloni :roll:

Link to comment
Share on other sites

niestety już nie uczęszczamy na zajęcia - ponieważ skończyły mi się pieniądze (płaciłam za kurs z kieszonkowego - zaczęłam zbierać na świąteczne prezenty, więc napływ pieniędzy się skończył - na dodatek Figo już trochę za stary na przedszkole, a PT dla mnie za drogie :(), ale czasami przyjeżdżam na lotnisko z psem - jest spory, ogrodzony teren i Figo może się wybiegać :) i wtedy, bardzo chętnie, możemy się spotkać :)
a jeśli chodzi o same zajęcia - według mnie były bardzo dobre. dużo sama się nauczyłam - jak obchodzić się z klikerem, jak ćwiczyć z psem, jak wprowadzać nowe komendy i jak nagradzać. przede wszystkim zadowolona jestem z tego, że stosowana tam metoda to szkolenie pozytywne (wcześniej trochę o nim czytałam więc byłam zdecydowana - jeśli na kurs posłuszeństwa, to tylko klikerowy). samego baritusa polecił mi znajomy. i sama również mogę polecić :)

problem tylko taki, że gdybym chciała wybrać się na agility, to na bemowie nie ma toru i nie ma zajęć, więc najbliższe kursy mam albo poza miastem, albo w baritusie na gocławiu... :(

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam.
Chętnie spróbowałabym z moją sunią agility, jest wiecznie niewybiegana i chętna do nauki. Niestety mieszkam jeszcze dalej od Ciebie - Legionowo i samej mi się nie chce tak daleko (np. Laski) jeździć, ale może we dwie byloby nam raźniej - no i koszty dojazdów (benzyna) poszłyby do podziału. Jeśli jesteś zainteresowana to daj znać...

Link to comment
Share on other sites

My też z Wegą myślimy nad rozpoczęciem zabawy w Agility- czysto dla zabawy i rekreacyjnie. :) jakbyście wiedziały coś wiecej na temat Spójni to ja chętnie też zasięgnę inf.
Jesli ktoś miał by jeszcze coś do polecenia to my chętnie. :)
Jaka jest cena takiej zabawy z psem, na jakich to się odbywa zasadach? za kurs? za miesiać? za uczestnictwo w klubie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Magda i pies']Witam.
Chętnie spróbowałabym z moją sunią agility, jest wiecznie niewybiegana i chętna do nauki. Niestety mieszkam jeszcze dalej od Ciebie - Legionowo i samej mi się nie chce tak daleko (np. Laski) jeździć,[/quote]

Magda
do Lasek jeżdżą osoby z Legionowa :razz:

Link to comment
Share on other sites

Nie chcę nic pokręcić, ale cena za miesiąc zajęć to ok. 300 zł, w gr. początkującej, z tego co zrozumiałam, jeśli przechodzi się na wyższy poziom to cena maleje. Miałam sie właśnie w styczniu dowiadywac co i jak więc napiszę dokładnie jak już będę wiedziała.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='OlaAB']Magda
do Lasek jeżdżą osoby z Legionowa :razz:[/quote]
Super.
Ale ja jeżdżę codziennie do pracy ok 1,5 godz. w jedna stronę - z legionowa do Warszawy, więc rozumiesz, że wizja jazdy (spory w sumie kawałek) jeszcze w soboty jest dla mnie mało pociągająca...:mdleje: A jeśli dla mnie będzie to mało zabawne to i psiak nie będzie się dobrze bawił, no i co dla niej za radocha godzina w samochodzie (z nieustannymi "pawiami").
Muszę tak dobrać miejsce aby obu nam pasowało - niedługa droga a więcej czasu zostanie na szaleństwa.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...