Jump to content
Dogomania

Mały kundelek całe życie na łańcuchu


ILoveSpringers

Recommended Posts

Witam!

Na początku zaznaczam że wiem, że były już zakładane podobne watki, jednak, coś mogło się zmienić w prawie polskim od czasu pisania tamtych postów, więc postanowiłam założyć ten temat.

Moja sąsiadka lat ok. 50-60 trzyma na łańcuchu kundelka, pies jest na łańcuchu od kiedy pamiętam mam 18 lat więc od ok 10 lat, pies dostaje minimalne ilości jedzenia i wody jest chudy (ale nie wychudzony), właścicielka kładzie jedzenie tak, że nie zawsze jest w stanie go dostać. Nie ma żadnego zadaszenia, łańcuch jest przywiązany do drzewa więc jak się zaplącze, pies nie może nawet wejść do budy (jeżeli kupę byle jak pozbijanych desek można nazwać budą). Posesja tej pani nie jest całkowicie ogrodzona. Rozmawiałam z innymi sąsiadami, wszyscy mówią że im go żal, ale nikt nie interweniuje. Ja nie chcę wchodzić na wojenną ścieżkę z tą kobietą, nie chcę żeby później np. otruła mojego psa to złośliwa kobieta dlatego nie rozmawiam z nią bezpośrednio.

Moje pytanie brzmi: Czy prawo polskie zabrania takie traktowania zwierząt? Czy jeżeli zadzwonię do np. Azylu dla zwierzat w moim mieście będą mieli prawo odebrać jej psa? Co mogę zrobić w takiej sytuacji? I na koniec dodam, że chciałabym, żeby pies został jej odebrany, jeżeli skończy się na pouczeniu, boję się, że weźmie jakąś siekierę i po prostu zabije tego psa, aby pozbyć się zbędnego balastu. To nieobliczalna kobieta, która ma na uwadze jedynie dobro własne. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

trzeba to zglosic do TOZ ;/// ocen jaka dlugosc ma lancuch dlugosc lancucha powinna byc nie mniejsza jak 3 metry !! Rozumiem ze pies nie jest ''spuszczany'' z lancucha ??!! Pies przebywajacy na lancuchu nie powinien byc trzymany na nim wiecej niz 12 godzin ... porob zdjecia i wyslij do TOZ lub zadzwon do nich !! koniecznie ! Przeprowadza kontrole i porozmawiaja z wlascicielka a jesli bedzie trzeba zabiora psiaka do schroniska/przytuliska .. :))) biedny piesek :(((

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...