Jump to content
Dogomania

Szkolenie szczeniaka


Justyna Lipicka

Recommended Posts

Witam:)
Moja suczka ma 5 m-cy. Od 2 m-cy próbuję ją szkoleć, podstawy, siad, zostań, leżeć, daj łapę...i próbuję to jest dobre słowo...ponieważ moja Luna szybko się rozprasza...umie siad i zostań, wie, że wtedy dostanie nagrodę. Ale już leżeć czy daj łapę mimo tej samej nagrody w ręce nie wykonuje. Poza tym szybko się zniechęca, ja powtarzam "daj łapę"kilka, kilkanaście razy, ona nie daje i zaczyna interesować się czymś innym...
Ponadto jest bardzo strachliwa, jak samochód jedzie staje na chodniku, po nieznanych schodach nie wejdzie, na balkon (sama takowego nie mam) nie wyjdzie...
aaa, suczka jest w typie pekińczyka
Pomóżcie!!

Link to comment
Share on other sites

to że łatwo sie rozprasza to norma bo to szczeniak. I nie powtarzaj ciągle komend po kilkanaście razy, bo to dla szczeniaka poprostu nuuda. Minutka szkolenia, potem czas na zabawę. Lepiej robić szkolenie i nauke komend króciutko, aby szczeniak się nie zniechęcił, a kilka razy dziennie.

Link to comment
Share on other sites

Polecam serdecznie lekturę książek pani Mrzewińskiej (na allegro komplet to jakieś 25zł?) a nawet jej artykułów w portalu Onet - Pies. Słowa dla psa nie mają żadnego znaczenia, dopóki im go nie nadamy we właściwy sposób ;)

Zerknij też tutaj: [url]http://www.owczarek.pl/zofia/journal/default.asp[/url] to dzienniczek opisujący wychowanie małej maliniaczki Raszki :)

Link to comment
Share on other sites

Nie zaczynaj nowej sztuczki, bo już jej się wszystko pomiesza. Przede wszystkim ZWOLNIJ, twój pies nie nauczy się wszystkich sztuczek naraz to tylko szczeniak. Ćwicz z nią z przerwami, przynajmniej z 2 godz., gdy już opanuje jedną sztuczke porządnie dopiero zacznij drugą. Zaopatrz się w jakieś ciekawe dla niej smaki, na mojego zawsze działają parówki, psie ciasteczka nie zawsze. ;) Jak skojarzy, że robienie sztuczek to nuda i będziesz ją za dużo męczyć, to zacznie w końcu cię ignorować, przechodziłam to nie tak dawno ze swoim szczylkiem. ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...