Jump to content
Dogomania

BIEGANIE Z PSEM......czyli canicross???


Diana14

Recommended Posts

Witam!!!

Mam do Was parę pytań!Już od dawna interesuje mnie pewna dyscyplina sportu z psem.Czytałam kiedyś o niej w Przyjacielu Psie.Nie wiem czy dobrze napiszę nazwę(bo już nie pamiętam)ale wydaje mi się, że to był chyba canicross.Sama dużo biegam z psem i chciałabym się dowiedzieć czy wiecie gdzie organizowane są takie zawody, na jakich zasadach i jak trzeba się do nich przygotować.....czyli ogólnie wszystko.

Proszę Was piszcie!!!Sądzę, że coś o tym wiecie...

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 81
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ZH!!!!Dzięki.........ale ja na nartach nie umiem jeździć a co za tym idzie

NIE MAM NART!!!

Co za pech.....:(

Nic nie szkodzi :) spora część sezonu jest w czasach bezśnieżnych, jeszcze na pewno sie załapiesz :)

W Sieradzu były w tym roku zawody, w następnych pewnie też będą.. A skąd dokładnie jesteś?

Już Ci kiedyś pisałam, że z Łodzi!!!!!!!

A dokładniej Łódź-Górna.....

A Ty startowałeś w takich zawodach kedyś, albo widziałeś???

Link to comment
Share on other sites

Okazało się że może i dobrze, bo niejaką Agnieszke_ tyłek, eeee, znaczy biodro chyba jeszcze ze dwa tygodnie bolało...

Nie tyłek tylko biodro i piszczel :P A przestało boleć jakieś 2 tyg temu, a więc ta kontuzja trwało ponad 2 miesiace.

A co do cani crossu to na każdym zawodach jak nie ma śniegu jest ta klasa.

Link to comment
Share on other sites

Już Ci kiedyś pisałam, że z Łodzi!!!!!!!

A dokładniej Łódź-Górna.....

To dzifne sześmy sie nie spodgali dotąt.. :)

Jak to........chyba nie mieszkasz gdzieś w pobliżu.....chociaż tutaj jest kilka osób z husky(jeden piesio nawet taki czarny, ładniutki jak Ty masz w emblemacie.....)..........kurcze....podejrzana sprawa....

A Ty startowałeś w takich zawodach kedyś, albo widziałeś???

No w Sieradzu, ale pojechałem totalnie nieprzygotowany, bez żadnego treningu w tym sezonie no i drugiego dnia dałem sobie luzik już - Okazało się że może i dobrze, bo niejaką Agnieszke_ tyłek, eeee, znaczy biodro chyba jeszcze ze dwa tygodnie bolało...

No a wtedy właśnie okazało się, że Velo wchodzi do zawodów oficjalnie, więc w Sobótce już rowerkiem pojechałem. Ponieważ Chan Tengri już zaraz rok kończy, to myślę już dalej startować w "D", chba że sobie jakieś leasingi załatwie to może coś się ambitniej wykombinuje :)

Pozdrawiam

bosheeee........dla mnie to czarna magia co piszesz....to tak jakby 3 lata temu(kiedy nawet psa jeszcze nie miałam)ktoś próbował mi wytłumaczyć tytuły przyznawane na wystawach........

Pozdrawiam!!!

Link to comment
Share on other sites

Mialam startowac ze swoim psem (bynajmniej nie husky) na zawodach w Rogoznie (ol je), w zeszlym roku. O canicrossie nie wiedzialam nic, jedynie ze konkurencja polega na biegu z psem. Plany jednak sie zmienily i nie pojechalam :oops:

Dlaczego o tym napisalam. Otoz wydaje mi sie, ze powinnas pojechac na takie zawody i sama przekonac sie na czym to polega. Teorie postaw na drugim miejscu - praktyka przede wszystkim.

Na zawodach trzeba miec specjalistyczna uprzaz (tak mi powiedziala ta Pani z Rogozna :wink: ) ksiazeczke zdrowia psa i to wszystko (czasem rodowod, jezeli organizator wymaga)

Link to comment
Share on other sites

bosheeee........dla mnie to czarna magia co piszesz....

eee..

no pieszo już nie będę, Velo to pies+rower, a D to dwa psy z wózkiem albo saniami.. w zasadzie we wszystkich cokolwiek się pieszo trzeba poruszać, choćby na podjazdach...

aaa.. jeszczeee.. każdy sprint, czyli to o czym tu mowa jest (tak sie mnie wydaje) jest dwa dni - każdego robisz tą samą trasę, żeby być klasyfikowanym trzeba oba etapy zaliczyć

Pozdrawiam

a myślisz, że collie wogóle się do tego nadaje???tak na Twoje oko???

bo mam już drugą suczkę collie z Węgier zamówioną.....

Horyzont, Ona leci na pewno na Ciebie . Znaczy się ta mała Dianka....

Ja Cię nie rozumiem Wojtas.........Ty chyba uwielbiasz mnie denerwować...

co to znaczy "mała"???a może wcale nie taka mała.....pozatym ja piszę o tym canicrossie a Ty mi wyskakujesz z takim tekstem.......

P.S.Jak chcesz to na Ciebie też mogę polecieć tylko masz mnie złapać....

No w tym problem, że mała

I Ty ZH przeciwko mnie???

Nie znacie mnie ale nabijacie się ze mnie..... :evilbat: 0X :evil:

lepiej mnie nie denerwować.....

Mami....to ja chyba też się przejadę ale tak tylko żeby zobaczyć jak to jest i tak dalej.....tylko muszę jeszcze się z kimś umówić coby mnie podwiuzł albo ze mną pojechał.....

A jaką to uprząż trzeba mieć???I rodowód też???Czyli nierasowce nie mogą startować????

Pozdawiam!!!!

Link to comment
Share on other sites

Nierasowce rowniez moga startowac, aczkolwiek nie na wszystkich zawodach. Tak jak napisalam wczesniej, wszystko zalezy od organizatorow. Uprzaz dla collie kupisz w Karusku, rozmiar, chyba dla suki S albo M, jednak chyba "ludzie od szpicow" lepiej Ci doradza. Poza tym pas i linka z amortyzatorem, ale to nie jest tak bardzo wymagane. Najwazniejsza uprzaz. W Lodzi jest dostepna w niektorych sklepach, miedzy innymi na Teofilowie. W hurtowniach jest gorzej, minelo sporo czasu zanim wytlumaczylam Panu z Pabemii, o co mi chodzi :wink:

Odnosnie treningow to slyszalam, ze odbywaja sie, w lesie Lagiewnickim, ale musisz zapytac Ewaki, poniewaz ona to organizuje.

Ja Cię nie rozumiem Wojtas.........Ty chyba uwielbiasz mnie denerwować...

co to znaczy "mała"???a może wcale nie taka mała.....pozatym ja piszę o tym canicrossie a Ty mi wyskakujesz z takim tekstem.......

P.S.Jak chcesz to na Ciebie też mogę polecieć tylko masz mnie złapać....

Proponuje nie brac wszystkiego na powaznie i sprawdzic w slowniku znaczenie wyrazu ironia. :wink:

Link to comment
Share on other sites

Najwazniejsza uprzaz.

Uprząz? e ja myślałam, że to się szelki nazywa :p

Poza tym pas i linka z amortyzatorem, ale to nie jest tak bardzo wymagane.

Może i nie wymagane, ale dla Twojej wygody i psa by się przydało..

Pas koszt ok 80 zł

amorstyzator chyba do 50zł

tylko tego raczej w sklepach nie ma..

Link to comment
Share on other sites

Ja Cię nie rozumiem Wojtas.........Ty chyba uwielbiasz mnie denerwować...

co to znaczy "mała"???a może wcale nie taka mała.....pozatym ja piszę o tym canicrossie a Ty mi wyskakujesz z takim tekstem.......

P.S.Jak chcesz to na Ciebie też mogę polecieć tylko masz mnie złapać....

Proponuje nie brac wszystkiego na powaznie i sprawdzic w slowniku znaczenie wyrazu ironia.

Oj Mami........ja sobie żartowałam....oni zawsze tak mi dogryzają..... :fadein:

Agnieszko!Te strony już oglądałam(i chyba nawet Ty mi je podawałaś :D )i wypatrzyłam parę fajnych rzeczy dla swojej suńki...

Agappe!A Ty wiesz coś więcej na ten temat???

Link to comment
Share on other sites

Bo my z Horyzontem tak tę małą Diankę uwielbiamy i lubimy też ją troszkę denerwować :D . A Ona jest tak słodka jak się złości. :lol: O canicrossie wiesz juz wszystko i może kiedyś się na takich zawodach spotkamy....

aż się zawstdziłam... :oops: ..........a Tobie to chyba nie muszę pisać, że Cię lubię (bo chyba to wiesz).Wiesz czy nie wiesz???To tak na dowód:

Wojtas!Bardzo Cię lubię!!!

A o tym canicrossie to chyba najistotniejszej rzeczy nie wiem.......gdzie, kiedy i za ile........może mi się jakiegoś kolegę uda namówić żeby ze mną pojechał..........

Pozdrawiam, pozdrawiam, pozdrawiam.......

Link to comment
Share on other sites

A o tym canicrossie to chyba najistotniejszej rzeczy nie wiem.......gdzie, kiedy i za ile........może mi się jakiegoś kolegę uda namówić żeby ze mną pojechał..........

Kalendarz zawodów masz na górze na forum szpice lub na www.husky.com.pl . Jezeli nie ma śniegu to wtedy mozesz startowac na nogach czyli w cani crossie. No i trzeba zaplacic opłate startowa, zależnie od zawodów ale przewaznie jest to ok. 50 zl.

Link to comment
Share on other sites

Zazdroszczę Wam.......collie nie jest tak popularną rasą więć żadne zloty wogóle w rachubę nie wchodzą.......a na tych dyscyplinach sportowych z psami to prawie się nie znam..... :cry:

chociaż mamcia obiecała samojeda(nie wiem jak one się w tym sprawdzają..)to dopiero po światówce.......teraz nie mamy warunków na 3 psy.....

Link to comment
Share on other sites

No Horyzont, z Twych zacnych ust taki komplement :lol: Aż się zawstydziłem :oops: A tak poważnie Dianka, gdy będzie szmiała samojeda możesz siędo Nas przyłączyć, a teraz.... możesz bywać gościnnie. :D Dianka, kiedyś czytałem, że collie w rankingu jakimś tam są na trzecim miejscu, a szpice dużo dalej, więc ciesz się, że masz collie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...