Jump to content
Dogomania

Cuda ,cudeńka ze schroniska w Radysach


kasiaprodex

Recommended Posts

  • Replies 481
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='mestudio']Czy ten wątek jeszcze będzie funkcjonował jakoś sensowniej? Z naszego przytuliska psiaki wyjeżdżają do Radys, ostatnio pojechało 6. Jakie są szanse na odnalezienie ich tam gdyby z ogłoszeń ktoś był zainteresowany?[/QUOTE]

Jedyna nadzieja w wolontariuszce p.Kasi : [email][email protected][/email]
Jest szansa, że borderowata sunia przyjedzie do mnie w poniedziałek.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malagos'].....a my ściągamy te psy z powrotem i ratujemy im życie..... Jakis kosmos![/QUOTE]


No kosmos bo nie dajemy rady wyadoptować wszystkich piesków z przytuliska tu na miejscu, pojechało tylko 6, ale każdego mi żal tak samo.
Jedna pani Kasia nie da rady z tym wszystkim, w schronisku jest prawie 2 tys psów, a na stronie garstka pokazana.
Może zrobić jakąś akcję poszukującą wolontariuszy do pomocy? Jakiś fajny plakat wydrukować i rozwiesić w okolicznych miejscowościach?
Biała Piska, Pisz niedaleko wręcz bardzo blisko. Muszę odszukać swoją rodzinę na FB i zapytać czy dzieciaki by w szkołach nie porozwieszały.

Czy z właścicielem schronu można się dogadać czy beton? Chodzi mi o wolontariat.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Jak to się dzieje, że z Kozienic (około 300km) psiaki jadą do Radys??? [url]http://www.facebook.com/events/258685824266419/[/url]

Radysy jak wygląda każdą ilość, zewsząd i zawsze chyba mogą przyjąć

A że potem doszukać jakiegoś psiaka nie można , to żaden problem MASAKRA

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Randa']Jak to się dzieje, że z Kozienic (około 300km) psiaki jadą do Radys??? [URL]http://www.facebook.com/events/258685824266419/[/URL]

Radysy jak wygląda każdą ilość, zewsząd i zawsze chyba mogą przyjąć

A że potem doszukać jakiegoś psiaka nie można , to żaden problem MASAKRA[/QUOTE]

Wcześniej jeździły do Białogardu, też pięknie. Teraz nagle wszyscy się obudzili i wielkie halo, jak psy są regularnie ogłaszane i adopcje idą bdb.
Ale najlepiej przecież na FB zbiera się laury przez sensacyjki.

Link to comment
Share on other sites

Szukam transportu dla suni labradorki z Radys do Wawy ii dalej do Bydgoszczy - transport łączony ...a najlepiej od razu z Radys do Bydgoszczy ...
czeka na nią DT ..sunie nie ma kawałeczka łapki - odmrożona ..

ktoś może pomoc???? ..mój nr 693674242 Monika

Link to comment
Share on other sites

tak też się cieszę ..teraz sunia jest przeziębiona i na antybiotykach ..tylko będziemy musieli ją przenieść na dt do Wawy lub Szczecina ..bo trzeba załatwić jej protezkę na końcówkę łapki - w tym teraz dt ciężko się jej poruszać i młoda labka z dt ją obskakuje .
Także szukamy jej innego DT najlepiej w Warszawie (zależy gdzie ktoś podejmie się wykonac protezę )

a to ta sunia - Mysia

[img]http://i50.tinypic.com/2zpr4eo.jpg[/img]
[img]http://i45.tinypic.com/35358bq.jpg[/img]
[URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images47.fotosik.pl/1772/1f63bf6f98f6149e.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

właśnie nie wiadomo do końca , ale takie są podejrzenia , że to odmorożenie ..to już starsza sprawa , w tej chwili kontaktujemy się z wetami i będziemy się starać o protezę , ponieważ trudno się suni poruszać ..nie radzi sobie z chodzeniem..kilka kroków czy skoków i siada .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='monta']właśnie nie wiadomo do końca , ale takie są podejrzenia , że to odmrożenie ..to już starsza sprawa , w tej chwili kontaktujemy się z wetami i będziemy się starać o protezę , ponieważ trudno się suni poruszać ..nie radzi sobie z chodzeniem..kilka kroków czy skoków i siada .[/QUOTE]
Tak mi wpadło w myśl, że może jakby potrzeba było protezy to napisać do biomechanicznych wydziałów zajmujących się biomateriałami, może jakiś student w ramach inżynierki/magisterki podjąłby się skonstruowania takiej protezy?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Korenia']Tak mi wpadło w myśl, że może jakby potrzeba było protezy to napisać do biomechanicznych wydziałów zajmujących się biomateriałami, może jakiś student w ramach inżynierki/magisterki podjąłby się skonstruowania takiej protezy?[/QUOTE]

dzięki za podpowiedź ...napisałam 11 maili i nawet dostałam jedną odpowiedź :) może coś z tego będzie ,ale to jeszcze się okaże :)
Z suczką jest lepiej zaczęła sie otwierać i nawet z chodzeniem jest lepiej - na początku się bardzo bała i zamykała w sobie i nie chciała tez chodzić ..a teraz biega tak jak umie bez tego kawałka łapki ale i tak proteza jest potrzeba bo to by jej ułatwiło poruszanie i usprawniłoby bo jednak czasem próbuje stawać na tej krótszej łapce .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='monta']dzięki za podpowiedź ...napisałam 11 maili i nawet dostałam jedną odpowiedź :) może coś z tego będzie ,ale to jeszcze się okaże :)
Z suczką jest lepiej zaczęła sie otwierać i nawet z chodzeniem jest lepiej - na początku się bardzo bała i zamykała w sobie i nie chciała tez chodzić ..a teraz biega tak jak umie bez tego kawałka łapki ale i tak proteza jest potrzeba bo to by jej ułatwiło poruszanie i usprawniłoby bo jednak czasem próbuje stawać na tej krótszej łapce .[/QUOTE]
Mam nadzieję, że coś z tego będzie ;) Sama robiłam inżynierkę z biomateriałów, znajoma też i ona np. projektowała taki 'jeździk' dla niepełnosprawnych, dlatego wpadło mi na myśl :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malagos']Radysy prawie całe Podlaskie obsługują, pół Warmińsko-Mazurskiego. Ilosc gmin jest przeogromna![/QUOTE]

A teraz ma jeszcze dołączyć Gmina z okolic Szczytna:placz:nasze schronisko jest dla Wójta za drogie,bo kosztuje 2,30gr za dzień utrzymania psa,woli raz zapłacić i mieć z bani:placz:
Czy ktoś odwiedzający Radysy może mi napisać ile osób tam pracuje do opieki nad tyloma psami?

Edited by MARCHEWA
Link to comment
Share on other sites

[quote name='MARCHEWA']A teraz ma jeszcze dołączyć Gmina z okolic Szczytna:placz:nasze schronisko jest dla Wójta za drogie,bo kosztuje 2,30gr za dzień utrzymania psa,woli raz zapłacić i mieć z bani:placz:
Czy ktoś odwiedzający Radysy może mi napisać ile osób tam pracuje do opieki nad tyloma psami?[/QUOTE]

no, nie załamuj nas........ Ile biorą za psa ci z Radys? Jednorazowo? Czy miesięcznie?
A co ze schroniskiem w Szczytnie? Na pensjonat dla dzieci przerobi?

Link to comment
Share on other sites

Malagos wychodzi na to , że w Radysom wójt zapłaci 1,5 tyś i papap potem pies trafia do schronu i na tym koniec nikt już z nim nic nie robi chcemu temu zapobiec szukamy fundacji lub ludzi którzy mogli by się wypowiedzieć w tej kwestii do lokalnej prasy.
Miała powstać przytulisko w gminie ale nikt nie chciał dać działki więc znaleźli inne rozwiązania czyli Radysy

Link to comment
Share on other sites

jakby ktoś chciał pocztać więcej o Mysi - labradorki bez kawałka łapki zabranej z Radys co pisałam o niej powyżej to zapraszam na jej wątek na dogo :

[url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/242016-MYSIA-labradorka-z-chor%C4%85-%C5%82apk%C4%85-z-Radys-ok-3-lat-do-adopcji-teraz-w-DT-Bydgoszcz?p=20698561#post20698561[/url]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...