Jump to content
Dogomania

Yorkowe sporty


Wind

Jaki sport ćwiczysz ze swoim Yorkiem ?  

16 members have voted

  1. 1. Jaki sport ćwiczysz ze swoim Yorkiem ?

    • Obedience
      0
    • Agility
      8
    • Flyball
      0
    • Inny
      3
    • Nie ćwiczę nic
      5


Recommended Posts

[quote name='PositiveThought']Madzia, weź napisz tu, ile czasu musiałaś Torczysława nakręcać - przeciąganie, itd.

wiem, że już dosyć długo macie frisbee, po jakim czasie rollowania zaczęlas rzucać backhandy? :razz:[/QUOTE]
Określenie naszego czasu od nakręcania do backhandów (często koślawych...) i w ogóle samego czasu nakręcania nie będzie zbyt wiarygodne, bo całe to nasze frisbowanie ciągnie się bardzo długo i jest rozwleczone w czasie. A to dlatego, że ćwiczenia nie były systematyczne ani częste.

Same rollery rzucałam dość długo, przez kilka miesięcy, bo po prostu rzadko ćwiczyliśmy, a jeśli już ćwiczyliśmy, to właśnie rollery. Backhandy rzucam od niedawna, ale rollery również nadal rzucam.


Ogólnie u nas wszystko poszło sprawnie, bez problemów z brakiem zainteresowania frisbee, niechęci oddawania dysków czy biegania za nimi. Toro od razu się nakręcił na talerzyki- dzięki przeciąganiu i rollerom, do oddawania pomagają też dwa lub więcej dysków, no i tak sobie rzucamy jak widać na fotkach.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 312
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='madziasto4']Torek
[url]http://images29.fotosik.pl/227/c33140b13dc53b68.jpg[/url]

[url]http://images34.fotosik.pl/280/820a9c38e72d8e14.jpg[/url]

[url]http://images31.fotosik.pl/280/45b48a761d505b1f.jpg[/url]

[url]http://images31.fotosik.pl/280/d092b35f8df9a176.jpg[/url][/quote]


Latajacy Torek - rewelacja ! :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='*Liszka*']Latajacy Torek - rewelacja ! :)[/QUOTE]
Dzięki :)

[quote name='anmi0']aha i to jest dla małych psów typu york? szukalam ale nie moglam znalezc... :/
chyba średnice sie podaje... teraz patrze(?)[/QUOTE]
Tak, dysk jest o średnicy 17cm i jest dostępny na przykład tutaj
[url]http://www.frisbee.net.pl/index.php?str=sklep[/url]

To jest dysk Hyperflite SofFlite Pup Disc- nadaje się dla szczeniąt i małych psów, więc jak najbardziej dla yorków również :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anmi0']chyba zamówię... 25 zł to nie tak dużo+ wysyłka, ale zbierałam na nowy komplet(smycz, obroża/szelki) zobaczy sie ;)[/QUOTE]
Na sam początek możesz kupić zwykłe gumowe frisbee z zoologicznego.
One się jak najbardziej nadają na nakręcenie psa na frisbee, na przeciąganie :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anmi0']właściwie... to jutro pochodzę po zoologikach
tylko, nie wiem czy naucze ją.. tj. może robić tak, że bdz przynosić dopiero jak spadnie na ziemie[/QUOTE]
Na początku tak może być- dlatego najpierw trzeba zacząć od nakręcenia psa na frisbee na przykład przeciągając się dyskiem, następnie rzucać rollery (czyli toczyć dysk po ziemi, żeby pies biegł za nim i złapał talerz albo chociaż próbował łapać jak jeszcze dysk się toczy). Potem uczyć psa łapać w zęby dysk trzymany w dłoni. Trzeba też nauczyc psa wyskakiwć po dysk trzymany w dłoni tak, żeby lądował na wszystkich czterech łapach, albo na przednich, a nie na tylnych. I przechodzić do krótkich i niskich rzutów, stopniowo je wydłużając.

I warto mieć kilka dysków, no chociaż dwa, łatwiej jest nauczyć oddawania tego pierwszego.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ariedale'][B][COLOR=orange]Ja bym chciała z Feniem agility ćwiczyć- ale Feniowi ostatnio żepka wyskakiwała :([/COLOR][/B][/quote]

no niestety, yorkom nawykowo wypada rzepka.

ja z Lintusiem chcemy zagłębić się w tajniki frisbee ;) ale jak na razie to podziwiamy mistrzów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kendra']no niestety, yorkom nawykowo wypada rzepka.[/quote]
Tak, ale nie wszystkim :lol: To w głównej mierze tyczy się sumienia hodowcy. A Lintu przypadkiem rzepka nie wypada? A piszesz, że frisbee chce trenować :crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rottie']Macie już talerze? Dla yorków myślę te się nadadzą: [U]Hyperflite SofFlite Pup Disc[/U][/QUOTE]
:) Dobrze myślisz, my mamy dwa takie i jeden dysk Competition Pup Disc.
Dla psa początkującego myślę, że lepszy SofFlite, bo bardziej miękki niż Competition.
Zdjęcia Torka z SofFlite'em są na stronie 18- można sobie zobaczyć jak york wygląda z takim talerzem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='madziasto4']:) Dobrze myślisz, my mamy dwa takie i jeden dysk Competition Pup Disc.
Dla psa początkującego myślę, że lepszy SofFlite, bo bardziej miękki niż Competition.
Zdjęcia Torka z SofFlite'em są na poprzedniej stronie- można sobie zobaczyć jak york wygląda z takim talerzem.[/quote]
Softflite wiadomo, tylko na zawody się chyba nie nadaje (?), a dla Lintka to Competitiony na potem, jak Hanka zamówi dysk(i) to porobię sesje zdjęciową z treningów :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

a ja jestem strasznie zaskoczona...

Zamówiła frisbee dla mojego drugiego psiaka, ale stwierdziłam, że spróbuję Aidka trochę ponakręcać - pokazywałam mu talerzyki i się podniecałam, po 5s chowałam. Potem Aidi koniecznie chciał się przeciągać. Nie spodziewałam się, że mu się to spodoba :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BlackSheWolf']a ja zmienie troche temat :)
mam pytanko na co zwracać uwagę gdy kupuje sie psiaka w hodowli? tzn. chodzi mi o to zeby nadawal sie do sportow:)[/QUOTE]

myślę, że musi mieć twardą budowę ciałka, być normalnej wagi, raczej 3 kg niż 1,5 - 2 kg jako dorosły, musi być taki aktywny, żywy, a nie taki tylko na kolanki-przytulanki, no i coś w tym rodzaju :lol:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE] mam pytanko na co zwracać uwagę gdy kupuje sie psiaka w hodowli? tzn. chodzi mi o to zeby nadawal sie do sportow:smile:[/QUOTE]
nie jestem pewna czy są jakieś cechy u szczeniaka które mogą nam podpowiedzieć czy pupil będzie lubił sporty
z własnego doświadczenia wiem ze spokojny, lekko apatyczny szczeniak wcale nie musi wyrosnąć na leniucha :)
Moj Nero został wybrany z premedytacja :evil_lol: jako spokojny szczeniaczek wśród rodzeństwa a tera uwielbia wszelkie zabawy i myślę ze będziemy sobie również ćwiczyć jakieś sporty :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...