Jump to content
Dogomania

Karmienie psa ze schroniska


gustaf

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

[quote name='Jarka']No to jak widać regułą jest brak reguły. ;)
Ale w sumie jestem zaskoczona, że Wasze psiaki ze schronisk tak wybrzydzają.[/QUOTE]

No jak Ty jesteś zaskoczona, to co ja mam powiedzieć? :)

Dla Azora na żarcie wydaję 2-3 x tyle co dla siebie. Tyle, że ja zjadam. On, już niekoniecznie :/

Link to comment
Share on other sites

[Quote]Dla Azora na żarcie wydaję 2-3 x tyle co dla siebie. Tyle, że ja zjadam. On, już niekoniecznie :/ [/quote]

Uśmiałam się, chociaż zdaję sobie sprawę, że Tobie nie do śmiechu.

Moja już się nie rzuca na jedzenie. Powiem więcej - z ociąganiem idzie do miski! I kulki jej jedzenia nie są już dla niej żadną nagrodą. Musiałam więc kupić jej lepsze smaczki.
Czyli młoda zaczęła się przyzwyczajać. Mam nadzieję, że nie dojdziemy do takiej sytuacji jak Wasza.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mam wrażenie, że psy ze schroniska są wygłodniałe i rzucają się na wszystko co tylko mogą zjeść. Nie wiadomo też wtedy co zjedzą, przydałoby się to kontrolować, choć pewnie nie zawsze to takie proste. Moim zdaniem biegunki u psów ze schroniska często wynikają z tej nagłej zmiany sposobu odżywiania.

Link to comment
Share on other sites

A ja mam zgryza. Po dwu latach od śmierci naszego ukochanego Smolucha wreszcie dojrzeliśmy do kolejnego psiaka. Oczywiście ze schroniska, bo jakże inaczej... Jeszcze go w domu nie mamy. Dopiero jesteśmy umówieni na niedzielę. O, taka piękna sunia
[IMG]http://img05.tablica.pl/images_tablicapl/74241441_1_644x461_majeczka-szuka-domu-najlepszego-na-swiecie-szczecin_rev008.jpg[/IMG]

Co prawda nie jest w schronisku, tylko w rodzinie zastępczej, więc może będzie reagować inaczej. Ale też na pewno będzie w stresie, bo to już jej kolejny dom będzie.
Rozmawiałam dzisiaj z osobą, z która się w sprawie Majki kontaktuję od początku i zaleciła mi kupno innej karmy, niż te z supermarketów. Fakt, że one są w mięso bardzo ubożuchne (ok 4%), a i to pewnie jakieś mięso mało "mięsne".
No i tu ten mój zgryz. Na jakieś bardzo drogie nie wyrobię, a nie rozeznaję się w tych karmach... Zatrzęsienie. Nie wiem, co wybrać. Polećcie mi coś na dobry początek, co już macie sprawdzone. Proooszę. Albo skierujcie na jakiś link porównujący te karmy przez Was stosowane. Jakoś nie potrafię znaleźć takiego "spektrum".

Link to comment
Share on other sites

Buszuj, buszuj, a potem i tak psiak wybierze to co mu odpowiada. :evil_lol: Moja psica najpierw jadła w DT pedigree, u mnie puszki Gran Carne, potem RC, potem Hillsa, potem Brita Premium, a teraz Joserę. A i tak najlepsiejszy jest rosół z ryżem. :diabloti: I wszelkie inne gotowane.
Tylko Pańcostwo uparło się z wygody na to suche.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Zołz chociaż jest z nami jakieś 2 lata dalej na widok czegoś lepszego dostaje głupawki. Ryby broni jak lwica nieraz na mnie powarkując, co grozi zabraniem miski z podłogi i trzymanie przez Pańcię w dłoni. Nową karmę łyka niemal w całości, tak samo robi z kawałkami mięsa i wędlin. Raz się omal nie przydusiła ogonówką tak łapczywie jadła. Smakołyki do gryzienia i kości zakopuje w grządkach kwiatowych przed złymi Człowiekami. Najchętniej połowę jedzenia by wyniosła z dala od nas. Czasem tylko grymasi na karmę, jeżeli pół roku je cały czas taką samą.
Myśłałam, że jej przejdzie z czasem, ale nie przeszło dzikusowi

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 4 months later...

Witam wszystkich po długiej nieobecności, znalazłam temat idealny i mam parę pytań.
Wczoraj wzięliśmy ze schroniska husko-malamutke. Jest wystraszona i zestresowana, ale kształty ma ok. Nie jest ani wychudzona ani za gruba. Nie wiemy tylko co jadła i jak ją teraz karmić. Wczoraj dostała bosha którego je nasz pies - rezydent. też mix huskowy. Zjadła kilka kulek, później brała kilka do pyska, odchodziła od miski a te kulki jej wypadały. Ciasteczka też, chce zjeść ale upuszcza i idzie dalej, albo podnosi jeszcze raz i znowu wypluwa. Myśleliśmy że nie ma apetytu, nowe miejsce, nowi ludzie, nowy pies, ale dzisiaj przy śniadaniu chodziła naokoło stołu machała ogonem i niuchała co by tu zjeść. Więc nie wiem, niby jest głodna, niby jeść chce a jakby nie mogła.. co zrobić w takim wypadku?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zuzeu'] Więc nie wiem, niby jest głodna, niby jeść chce a jakby nie mogła.. co zrobić w takim wypadku?[/QUOTE]
Być może psy w tym schronisku były karmione gotowanym jedzeniem.
Jesli tel. do schronu tego nie wyjasni to proponuje zalać goracą wodą troche Boscha aby granulki zmiękły i ( oczywiście po wystudzeniu) takie namoczone/miękkie podać psu.
Mozna też , zanim pies przyzwyczai się do smaku suchej karmy dodać na wierzch troche "zachęcacza" w postaci np paru kawałków mięsa.
No i trzeba zerknąć czy z zębami wszystko OK bo i tu może tkwić przyczyna

Link to comment
Share on other sites

Ok, dzięki, będziemy próbować :) Zęby wydają się być ok, ale chyba i tak zabierzemy ją do weta na ogólne oględziny, niby w schronisku była i sterylizowana i odrobaczana i odkleszczana, ale wiecie jak to jest, lepiej się wszystkiego upewnić, i niech fachowiec ją obejrzy ;)

Link to comment
Share on other sites

A poza tym jak to "starzy górale" mawiają: jeszcze żaden pies sam się nie zagłodził. :evil_lol:
Prawdą jednak jest, że psy do suchej karmy muszą się przyzwyczaić, a i dobrać optymalną przy tym wyborze na rynku to też sztuka.
My teraz kupujemy Joserę festivala pól na pół z Koebersem, a zależnie od humoru pies i tak pluje dalej jak widzi (zwykle joserą :eviltong:).

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

Witam wszystkich :) z góry przepraszam za odgrzewaniu tematu, ale mam parę pytań. Prawie 2 tygodnie temu wzięliśmy psa ze schroniska, mieszaniec około 5/6 miesięcy. Pies od samego początku ma biegunkę. Zaczynam się powoli martwić. W domu się w zasadzie odnalazł, jest radosny, bawi się, merda ogonem, przesypia całe noce, grzecznie znosi nasze wyjścia. Miał problem z wyjadaniem śmieci na spacerze, ale od kilku dni daje mu rumen tabs i mam wrażenie że jest lepiej. Nie chciał jeść suchej karmy, ale jak zaczęłam mu mieszać z łyżką mokrej i odrobiną ciepłej wody to wsuwa aż mu się uszy trzęsą. Tylko ta biegunka... nie wiem czy już jechać do weterynarza, czy to możliwe że on po prostu potrzebuje jeszcze czasu. Ile średnio może trwać przystosowanie się psa do nowej karmy? Naczytałam się o alergiach, lambliozie i jestem przerażona. Jakieś porady? 
 

edit: dodam tylko że pies jest bardzo chudy, kości mu sterczą. Prawdopodobnie długo się błąkał i głodował bo w schronisku był raptem kilka dni.

Edited by Sonka1995
Dodanie istotnej informacji
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Sonka1995 napisał:

Witam wszystkich :) z góry przepraszam za odgrzewaniu tematu, ale mam parę pytań. Prawie 2 tygodnie temu wzięliśmy psa ze schroniska, mieszaniec około 5/6 miesięcy. Pies od samego początku ma biegunkę. Zaczynam się powoli martwić. W domu się w zasadzie odnalazł, jest radosny, bawi się, merda ogonem, przesypia całe noce, grzecznie znosi nasze wyjścia. Miał problem z wyjadaniem śmieci na spacerze, ale od kilku dni daje mu rumen tabs i mam wrażenie że jest lepiej. Nie chciał jeść suchej karmy, ale jak zaczęłam mu mieszać z łyżką mokrej i odrobiną ciepłej wody to wsuwa aż mu się uszy trzęsą. Tylko ta biegunka... nie wiem czy już jechać do weterynarza, czy to możliwe że on po prostu potrzebuje jeszcze czasu. Ile średnio może trwać przystosowanie się psa do nowej karmy? Naczytałam się o alergiach, lambliozie i jestem przerażona. Jakieś porady? 
 

edit: dodam tylko że pies jest bardzo chudy, kości mu sterczą. Prawdopodobnie długo się błąkał i głodował bo w schronisku był raptem kilka dni.

Jeśli od 2 tygodni jest biegunka, to pozostaje jedynie weterynarz 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...