Jump to content
Dogomania

komenda "noga"


ordinary girl

Recommended Posts

Jeśli naprowadzasz go smakiem to problem z głowy - naprowadzaj tak, żeby się przykleił :)

Jeśli pies już umie komendę ale się nie przykleja to spróbuj powtórzyć komendę i naprowadzić go bliżej nogi.

Jeśli pies czasami się przykleja a czasami nie to nagradzaj jedynie/bardziej wtedy, kiedy się przykleja :)
(mój szczeniak tak ma z komendą "ukłon" - czasami kłania się na odwal się i wtedy muszę powtórzyć 2-3 razy, żeby zrobił to ładnie i dopiero wtedy nagradzam - natomiast zawsze chwalę, nawet za byle jak - dla niego jest to sygnał, że wykonał komendę)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ordinary girl']kiedy wydajemy komendę ' noga ' pies ustawia się przy nodze najlepiej jak się ' przyklei ' do naszej nogi . A więc moje pytanie : jak go tego nauczyć ? - jak nauczyc go przyklejać się do naszej nogi ? :)[/QUOTE]

Można też kształtować obchodzenie przewodnika albo dostawianie się do nogi zadkiem. Ten drugi sposób wymaga chyba więcej pracy, bo wiąże się ze świadomością zadu (ćwiczenia np. obrotów na misce, wchodzenia na różne przedmioty, ogólnej świadomości ciała i te sprawy). Ale później jest łatwiej z chodzeniem przy nodze.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='yamayka']A co to za różnica jakich słów używamy...?[/QUOTE]

Różnica jest pomiędzy dwoma komendami:
noga - pies "przykleja się" do lewej nogi
do nogi - pies okrąża przewodnika i siada (też przyklejony) przy lewej nodze

niech się jakiś zawodnik obedience najlepiej wypowie :)

Mam wrażenie, że dla ordinary girl, której zależy na ładnym przyklejeniu się do nogi zależy również na rozróżnieniu tych dwóch komend.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Różnica jest pomiędzy dwoma komendami:
noga - pies "przykleja się" do lewej nogi
do nogi - pies okrąża przewodnika i siada (też przyklejony) przy lewej nodze

[/QUOTE]

Mój pies okrąża i siada przy nodze na komendę "noga" :)

Chodzi mi o to, że nie ma znaczenia komenda, a sposób ustawiania się przy nodze wybiera przewodnik. Dostawianie albo okrążanie, musi zdecydować, co bardziej pasuje psu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

podczepię się pod ten temat. moja suczka siada przy nodze, najpierw mnie obchodząc. ale chciałabym ją nauczyć takiego energicznego dostawiania się z boku, jak na tym filmiku od 30 sekundy:

[video=youtube;JWjex3lIOiI]http://www.youtube.com/watch?v=JWjex3lIOiI&feature=share[/video]

tylko kompletnie nie mam pomysłu?:niewiem: ktoś coś wie? ;)

Link to comment
Share on other sites

o dzięki, spróbuję :) tylko chyba najpierw muszę coś prostszego na świadomość zadu, bo ona chyba nie wie, że ma tylne łapy ;) narazie się uczy cofania, coraz lepiej jej idzie. potem może wchodzenie na coś tylnymi łapami? a potem spróbujemy się kręcić. czyli długa droga przed nami ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

też bym chciała żeby moja sucz tak chodiła jak na filmiku, muszę poćwiczyć z miską :)

jak do tej pory po prostu najperw wydawałam komende "do mnie" jeśli gdzieś dalej odeszła nastepnie komęda "noga" , na ogół wykonuje polecenie i siada koło nogi, ale się nie przykleja, przy nodze idzie jako tako, oczywiście gdy idzie prawidłowo są pochwałki smakołyki itd...
niestety jak tylko zobaczy jakiegoś psa ja już się nie licze żadne zabawki i żarełko też nie :(

wie ktoś jak prawidłowo podejść do tego szkolenia z miską chciała bym spróbować, ale nie na siłe i nie tak żeby psica mi się zniechęciła...
prosze o wskazówki tak krok po kroku
z góry dzieki za pomoc :)

Link to comment
Share on other sites

Szukajcie w googlach i na youtubie pod hasłem np. heel work, obedience heel work, heeling i podobnych. I przeszperajcie dogo i inne fora. Wszystko jest, trzeba trochę wysiłku ;)

A Negra to papiś, nie wymagaj od niej perfekcyjnego jeszcze-nie-do-końca-nauczonego ćwiczenia w tak dużym rozproszeniu jak inny pies ;) Swoją drogą, ja bym się umawiała z właścicielami innych psów na wspólne ćwiczenia, żeby z psów zrobić tło do ćwiczeń :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...