Jump to content
Dogomania

KRAJOWA SZPICÓW AZJATYCKICH - Gr V FCI, sekcja 5 (Grodzisk Maz. 18.02.2007)


bety

Recommended Posts

:confused::confused::confused: Czy ktoś może się orientuje kiedy będą podane szczegóły dotyczące tej wystawy tzn. termin do którego można zgłaszać psy; obsada sędziowska; opłaty itd.??????? :hmmmm::hmmmm::hmmmm: Wystawa w połowie lutego a oddział warszawski milczy :niewiem: :sleeping::niewiem:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 127
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jeśli chodzi o opłaty to koszt tej wystwy wynosi 50zł standardowo i 30zł dla szczeniąt.

Jeśli się nie mylę, sądzią podstawowym będzie Pan Paweł Szemraj (będzie oceniał wszystkie rasy japońskie), z tego co pamiętam z rozmowy, inny sędzia będzie sędziował finały.

Informacje o terminach mają się pojawić na stronie związku do końca tygodnia.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki Ktrebor za garść informacji. :lol: mógłby się oddział warszawski wreszcie sprecyzować na temat tej wystawy. :p Ciekawe kto będzie sędziował resztę ras, a konkretnie akitę amerykańską (też podczepią ją p. Szemrajowi?). :shake: Mam nadzieję, że to będzie ktoś kto się zna na rasie, a nie jakiś małozorientowany sędzia. :mad: W mijającym roku już wszyscy mają dosyć tych "eksperymentów" sędziowskich z naszą rasą (czyt. akitą ameryk.) :angryy::mad: :crazyeye:
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Źle się wyraziłem, wszystkie rasy obecne na tej wystawie będzie sędziował Pan Szemraj, na spotakniu padło tylko stwierdzenie, by finały oceniał ktoś inny. To pierwsza taka wystawa mająca być próbą scalenia miłośników ras japońskich - w tym roku miała miejsce próba zorganizowania imprezy dla akiciarzy - jakie były efekty - nie orientuję się. Już wtedy wspominałem by lepiej byłoby zacząć od zorganizowania bardziej ogólnej imprezy dla "japończyków". Ta wystawa jest taką próbą.

Jeśli na tak zawężoną tematycznie wystawę przybędzie 60 psów z właścicielami podobno będzie to sukces. Ja ze swojej strony będę się starał by przybylo jak najwięcej właścicieli Hokkaido i Shiba Inu. Zorganizowaliśmy już ze swojej strony część nagród planujemy wykonanie koszulek dla wystawców hokkaido i shiba inu:)

Nalezy też pamiętać, że zakres tej wystawy z takiej a nie innej klasyfikacji FCI obejmuje również oprócz szpiców japońskich także Chow-Chowy i Eurasiery.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ktrebor']Źle się wyraziłem, wszystkie rasy obecne na tej wystawie będzie sędziował Pan Szemraj, na spotakniu padło tylko stwierdzenie, by finały oceniał ktoś inny. To pierwsza taka wystawa mająca być próbą scalenia miłośników ras japońskich - w tym roku miała miejsce próba zorganizowania imprezy dla akiciarzy - jakie były efekty - nie orientuję się. Już wtedy wspominałem by lepiej byłoby zacząć od zorganizowania bardziej ogólnej imprezy dla "japończyków". Ta wystawa jest taką próbą.

Jeśli na tak zawężoną tematycznie wystawę przybędzie 60 psów z właścicielami podobno będzie to sukces. Ja ze swojej strony będę się starał by przybylo jak najwięcej właścicieli Hokkaido i Shiba Inu. Zorganizowaliśmy już ze swojej strony część nagród planujemy wykonanie koszulek dla wystawców hokkaido i shiba inu:)

Nalezy też pamiętać, że zakres tej wystawy z takiej a nie innej klasyfikacji FCI obejmuje również oprócz szpiców japońskich także Chow-Chowy i Eurasiery.[/quote]

Jeśli jest tylko taka propozycja sędziowska to muszę się mooooooocno zastanowić czy wogóle się zgłosić :shake: :shake: :shake: Co się stanie jeśli Sekcja 5 Gr V stawi się w liczbie przekraczającej 60 sztuk - ktoś o tym pomyślał?
Co do tegorocznej wystawy Łódzkiej akiciarzy - to akit amerykańskich zgłosiło się 14 a japońskich 34. Choć pewnie stawka akitowa na lutowej wystawie może nie być tak liczna.

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem czy ZKWP, ma jakąś procedurę na powiększanie ekipy sędziowskiej na wystawie, po ogłoszeniu obsady sędziowskiej.

Mi też osoba tego sędziego nie pasuje - na ostatniej naszej wizycie z Kibą u niego, powiedział, że następnym razem nas wywali z ringu jeśli Kiba będzie robił to co praktycznie robi za każdym razem, czyli odsuwał się od sędziego.

Ale jak pisałem organizacja tej i podobnych wystaw doprowadzą, do powstania imprez takich jak wystawa spejalistyczna ras japońskich w Finlandii 2006. Na której było obecnych około 200 psów (tylko shiby, akity i szpice japońskie) i byli obecni sędziowie z Japonii.

Link to comment
Share on other sites

Ja jeszcze nie byłam sędziowana przez tego pana, ale miałam okazję obserwować jak oceniał inne szpice w tym także moją rasę. No i niestety muszę stwierdzić, że na akitach amerykańskich to nie bardzo się zna (zwłaszcza, że wystawy na których oceniał amerykańce można policzyć na palcach jednej ręki!!!). Myślę, że wiele osób będzie miało w tej sytuacji podobny dylemat co ja - czyli zgłosić się czy nie?

Link to comment
Share on other sites

Taaaaaaaaa, dojść tytuł - hi, hi, hi - kawał stulecia :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: Ja mam psia krew jakiegoś niewyobrażalnego pecha do męskich sędziów i zawsze coś im się nie podoba w moim "kundelku" :mad: :mad: :mad: Co do p. Szemraja - czy w Polsce nie ma innych sędziów (?!) bo ja się (jak na razie) doliczyłam trzech wystaw na 2007r. (bez tej szpiców jap.) gdzie jest on przewidziany na V Gr :crazyeye: :shake: :crazyeye: To już chyba przesada :shake: A druga sprawa kiedy ten pan uzyskał uprawnienia na V gr bo ta jego popularność (obecność) w sędziowaniu szpiców zaczęła się od 2006 r. Wcześniej jakoś Go nie kojarzę ze szpicami?
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Hmmm wypisujecie tutaj takie różne rzeczy że aż straciłem orientację. Ja tam (ani nasza Shojo) jeszcze nie mam większych doświadczeń wystawowych a tymbardziej trudno mi powiedzieć abym miał jakieś doświadczenie z poszczególnymi sędziami. Ze wstydem przyznam, że chyba nawet nie kojarze tak na 100% twarzy Pana Szemraja.

Tak czy inaczej ja na tą wystawę się wybieram (aby tylko cieczka Shojo mi nie pokrzyżowała planów) i to bez znaczenia na sędziego i inne okoliczności. Chcę tam być głównie po to aby spotkać się z ludźmi którzy hodują psy ras które mnie fascynują oraz oczywiście pooglądać te psy. No ale moż eja jeszcze jestem ciągle tylko naiwnym miłośnikiem psów.

Link to comment
Share on other sites

Sylwekw, ja już trochę tych wystaw w swoim życiu widziałam stąd moje wątpliwości. Pan Szemraj wydaje się być miłym i kulturalnym człowiekiem. Jako sędzia ma swoje plusy i minusy - plusem jest chociażby to, że dość dokładnie ogląda psy na ringu. Niestety dla mnie to, że uprawnienia na V gr uzyskał niedawno i nie ma dużego doświadczenia w ocenianiu tej grupy psów jest dużym minusem. Ja p. Szemraja raczej kojarzę z ocenianiem owczarków. Z tego co wiem to p. Szemraj jest miłośnikiem/hodowcą Chow-Chow-ów i pewnie ich właściciele nie mają się czym martwić (ale co z resztą ras?). Ja mam powody do niepokoju, bo widziałam co się działo podczas oceny mojej rasy przez tego sędziego. No cóż nie zrobiło to na mnie pozytywnego wrażenia, widać było że sędzia nie bardzo orientuje się w rasie. Ja mam więc o czym myśleć. W sumie pewnie też się zgłoszę (mam blisko, no i mój "ciapek" miał długą przerwę w wystawianiu), ale będzie to dla mnie raczej eksperyment.

Link to comment
Share on other sites

No Pan Szemraj oceniał nas w Chorzowie i jego CWC i NSwR jako od hodowcy Chowów było bardzo ważne. Jedyne co to dał rase psu po znajomości który na to nie zasługiwał, no ale już trudno :cool3:. Brakuje Nam 1 CWC do Championatu ale mimo wszystko nie wiem czy sie wybiorę. Jest to kawał drogi no i nie wiadomo kiedy zima nas zaskoczy. Zreszta moja suka na dzień dzisiejszy nie nadaje się na żadną wystawę ( zmiana pogody i sama się we wszystkim pogubiła w co ma się ubrać).

Link to comment
Share on other sites

może ja coś źle usłyszałam, ale 2 tyg temu na spotkaniu wydawało mi sie, ze mowione było,ze brakuje jezcze jakiegos sędziego od akit amerykańskich

a odnośnie Szemraja to chyba tylko ludzie od chow-chow będą zadowoleni.. mi osobiście ten sędzia też nie pasuje i niektórym innym akiciarzom też nie.. :shake: :shake: :shake:

a odnośnie ilości akit.. nie wydaje mi się, że frekfencja będzie taka jak na łódzkich wystawach:shake: :shake: :shake: :shake: wiec nie sadze żeby frekfencja przekroczyła 60 psów:shake:

Link to comment
Share on other sites

Na pewno ta wystawa będzie ciekawostką kynologiczną (pod każdym względem). Zobaczymy jak będzie z frekwencją - ze strony akit am. jak na razie zapowiada się, że będzie ok. 10 sztuk (może ciut więcej). Co do sędziów to tak naprawdę jeśli chodzi o akity (obie) to nikogo nie można być pewnym. Sędziowie, którzy na jednej wystawie sprawiają wrażenie kompetentnych, na trzech kolejnych potrafią zachowywać się jakby rasę widzieli poraz pierwszy na oczy. Ja już tak naprawdę to nie wiem do kogo się zgłaszać żeby być rzetelnie ocenionym (a nie potem w opisie czytać różne bzdurki). Przed każdą wystawą mam ten sam dylemat i przed tą też zwłaszcza że (jak wcześniej pisałam) p. Szemraj jako sędzia amerykańców nie wbudza mojego zaufania. No i widzę, że inni też podobnie myślą.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bety']Na pewno ta wystawa będzie ciekawostką kynologiczną (pod każdym względem). Zobaczymy jak będzie z frekwencją - ze strony akit am. jak na razie zapowiada się, że będzie ok. 10 sztuk (może ciut więcej). Co do sędziów to tak naprawdę jeśli chodzi o akity (obie) to nikogo nie można być pewnym. Sędziowie, którzy na jednej wystawie sprawiają wrażenie kompetentnych, na trzech kolejnych potrafią zachowywać się jakby rasę widzieli poraz pierwszy na oczy. Ja już tak naprawdę to nie wiem do kogo się zgłaszać żeby być rzetelnie ocenionym (a nie potem w opisie czytać różne bzdurki). Przed każdą wystawą mam ten sam dylemat i przed tą też zwłaszcza że (jak wcześniej pisałam) p. Szemraj jako sędzia amerykańców nie wbudza mojego zaufania. No i widzę, że inni też podobnie myślą.[/QUOTE]

na stronie wystawy jest napisane, ze drugim sędzią ma być Jakubowski... może On będzie oceniał AA :roll: :roll: :roll:

więcej informacji bedzie w piątek.. po kolejnym spotkaniu organizacyjnym...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agappe']na stronie wystawy jest napisane, ze drugim sędzią ma być Jakubowski... może On będzie oceniał AA :roll: :roll: :roll:

więcej informacji bedzie w piątek.. po kolejnym spotkaniu organizacyjnym...[/quote]

No właśnie na stronie wystawy jest dwóch sędziów tylko nie napisali które rasy będą oceniali. :shake: Wcześniej Ktrebor pisał, że podobno p. Szemraj ma oceniać wszystkie rasy a drugi sędzia (p. Jakubowski????) ma oceniać finały. Ciekawe co nowego wymyślą :roll: :roll: :roll:

Link to comment
Share on other sites

najnowsze informacje


INTERCHAMPIONY - za darmo

sędziować ma Pan Szemraj.. na chwile obecną wszystko.. jeżeli będzie więcej zgłoszeń to wtedy najprawdopodobniej Pan Jakubowski będzie sędziował część ras... <które nie wiadomo.. wszystko zależy od ilości zgłoszeń>

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ktrebor']Na Hokkaido raczej też nie:) Pewnie, że zgłaszać:) Do kolekcji tytułów będzie mógł dojść tytuł zwycięzcy Polskiej Wystawy [B]Szpiców Japońskich[/B] 2007 :)[/quote]
przypominam, że poprawna nazwa wystawy to:
[FONT=Tahoma][B]Krajowa Wystawa
[SIZE=4]Szpiców [COLOR=DarkRed]Azjatyckich [/COLOR]i ras pokrewnych :eviltong:

[/SIZE][/B][SIZE=4][SIZE=2]czy mogę cię prosić bety, byś zmieniła tytuł wątku? :cool3:[/SIZE]
[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Eurasierka']przypominam, że poprawna nazwa wystawy to:
[FONT=Tahoma][B]Krajowa Wystawa[/B][/FONT]
[B][FONT=Tahoma][SIZE=4]Szpiców [COLOR=darkred]Azjatyckich [/COLOR]i ras pokrewnych :eviltong:[/SIZE][/FONT][/B]

[FONT=Tahoma][SIZE=4][SIZE=2]czy mogę cię prosić bety, byś zmieniła tytuł wątku? :cool3:[/SIZE][/SIZE][/FONT][SIZE=4]
[/SIZE][/quote]

A, po co??? :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: I tak wszyscy wiedzą o co chodzi :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: A na wystawie i tak będą królować "japończyki" :eviltong: :eviltong: :eviltong: (akity, shiby, hokkaido, może shikoku) :evil_lol:
Poza tym w spisie wystaw w ZK widnieje nazwa [COLOR=royalblue][SIZE=3][B]Krajowa Szpiców Azjatyckich (Grupa 5 FCI, sekcja 5)[/B][/SIZE][SIZE=2] [COLOR=black]i na takową mogę zmienić (jak będę wiedziała jak) :megagrin::megagrin::megagrin::megagrin:[/COLOR][/SIZE][/COLOR]
[COLOR=royalblue][SIZE=2][COLOR=black][/COLOR][/SIZE][/COLOR]
[COLOR=royalblue][SIZE=2][COLOR=black]Sylwekw - no właśnie teraz to się upomina a tak to siedziała cicho [B]:cool3:[/B][/COLOR][/SIZE][/COLOR][COLOR=royalblue][SIZE=2][COLOR=black][B]
MĄDRALA :diabloti: ;)

POZDRÓWKA :lol:
[/B][/COLOR][/SIZE][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[B]Zmieniłam temat[/B] :roll: Czy teraz Eurasierka usatysfakcjonowana? :diabloti:
A teraz się przyznaj (w nagrodę dla mnie) ile eurasierów się wybiera na tą wystawę - będę miała na co popatrzeć - jakieś nowe nabytki, szczeniaczki? :razz: :razz: :razz:
Pozdrawiam :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...