Jump to content
Dogomania

Szkolenie w olsztynie?


Messiah

Recommended Posts

Wiecie co? Kurde siedze na innym forum i czytam posty i trafiam na taki, gdzie dziewczyna pisze że jej ONek waży 60 kg ma problemy ze stawami, miał młodzieńcze zapalenie kości w wieku 7 czy tam 8 miesięcy, ma teraz 2 lata a ona pyta się co ma mu podawać - jaką karmę i martwi się o jego stawy i o to, że musi chodzić po schodach po czym zabija mnie stwierdzeniem że chciałaby dodać, że pies nie ma nadwagi. :roll:
Luuuuudzie. [img]http://manu.dogomania.pl/emot/hmm.gif[/img]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Taaa to samo. Oczywiście jestem okropna bo nawet psu z taką nadwagą nie założyłabym kolczatki od tak sobie, a przecież ledwo można go utrzymać - nic dziwnego - jakbym miała takiego słonia, co waży więcej ode mnie to chyba też miałabym z tym problemy, szczególnie że wychowanie psów w dzisiejszych czasach powinno być bezstresowe tak jak dzieci i generalnie ludzie nie chcą szkolić psów, bo mają być ich przyjaciółmi a nie służącymi - to wyjaśnienie też mi się podoba. :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Dobrze, ze zgubilam link do tego forum :evil_lol: a to bezstresowe wychowanie to tak apropo tej kolacztki :razz: no coz, ja moja bernardynke utrzymuje bez kolcow :eviltong: a kolczateczke ma moje zwierzatko wychudzone :evil_lol: ktore jest tak chude, ze niedlugo z kolczatki zostanie wiecej paska, niz samej kolczatki :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Powinnam Cię zgłosić do TOZu :diabloti: nie dość że pies strasznie wychudzony to jeszcze kolczate mu zakładasz - przecież dałabyś rade go utrzymać bez kolczatki!!! Toć to nie 60 kilogramowy atleta ON! :evil_lol:
Masz tą kolczate Fuchsowską? :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ada89']
Masz tą kolczate Fuchsowską? :cool3:[/quote]

Nie. mam zwykla schweikerta. i kto powiedzial, ze ja go nie moge utrzymac :eviltong: przeciez mnie nie do tego kolce sa potrzebne.

[quote name='martita']a jeszcze kiedys sajo byla pozytywna:roll:...[/quote]

martita
W moich metodach nic sie nie zmienilo. Ale nauka, a egzekwowanie polecen, to troszke cos innego.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='saJo']Wtorki i czwartki o 7:00 tropienie.[/quote]
ooo 7... :evil_lol: moja ulubiona godzina :roll: :diabloti:
A Ty Sajo sie już zapisałaś na obóz? ktoś jeszcze jedzie?
Obawiam się trochę co do tej długaśnej podróży, czy mój pies da rade i jeszcze jak to tam jest na granicy z kundlami?

Link to comment
Share on other sites

Tak, zapisalam sie i w najblizszym czasie wplacam pieniazki. Na granicy musisz miec paszport, wyrazne oznaczenie psa (tatuarz lub chip) z aktualnym szczepieniem p/ko wsciekliznie (czyli zrobione dwa tygodnie przed wyjazdem, oczywiscie wszystko wbite do paszportu). Podroz, no coz, na pewno bedziemy musialy robic sporo przystankow, bo ja pierwszy raz jade w tak daleka droge, a Ty mysle ze tez na dlugo nie bedziesz mogla mnie zmienic za kierownica ;)Zastanawiala sie jeszcze Zuza z Wega. Niestety sucz ma kontuzje i nie wiadomo czy na oboz wydobrzeje na tyle, zeby sprostac tak obciazajacym treningom.
Planowalam tez kupic bagaznik na relingi, moze ktos mialby porzyczyc "trumne" wtedy latwiej byloby sie spakowac, a Ramzes mialby tylne fotele do dyspozycji.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='saJo']Na granicy musisz miec paszport, wyrazne oznaczenie psa (tatuarz lub chip) z aktualnym szczepieniem p/ko wsciekliznie (czyli zrobione dwa tygodnie przed wyjazdem, oczywiscie wszystko wbite do paszportu).[/quote]
Paszport mój czy psa? Do swojego mam wbić szczepienie przeciwko wściekliźnie mojego psa?
Z tą jazdą to jakoś tam damy rade, ja się boje żeby Ramzes ze stresu nie dostał biegunki czy coś takiego bo wtedy to będzie tragedia.
Ty bierzesz 2 kundle?
A i jeszcze co do Zuzy to ona wtedy do obozu miałaby już 18 lat? Czy ma już?

Link to comment
Share on other sites

No jasne, ze do swojego :evil_lol: rrrrrrany, oczywiscie, ze psi paszport z wpisem o szczepieniu. Zuza nie bedzie miala 18 lat, warunkowo mogla przyjechac za zgoda rodzicow i pod opieka pelnoletniego, odpowiedzialnego opiekuna, czyli mnie :cool1:
Mysle, ze Ramzes lubi jezdzic, wiec nie powinno byc problemu. A jelsi sie martwisz, to moze w ramach przyzwyczajania go do jazd, pojechalabys na spotkanie z Glogarem w lipcu? Ewentualnie w czerwcu. Chociaz pewnie po takiej przerwie macie tyly z posluszenstwem, wiec mniej byscie skorzystali, ale jelsi chcecie, to ja nie widze przeszkod. Noooooo alo jak chcesz to i w czerwcu i w lipcu :evil_lol:

Tak, ja biore dwa kundle.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='saJo']Zuza nie bedzie miala 18 lat, warunkowo mogla przyjechac za zgoda rodzicow i pod opieka pelnoletniego, odpowiedzialnego opiekuna, czyli mnie :cool1:[/quote]
[img]http://manu.dogomania.pl/emot/rotfl.gif[/img]
Gdzie te spotkania z Glogarem?
Dalej nie rozumiem z tymi paszportami :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[URL]http://psisport.com/forum/index.php?topic=72.0[/URL]

Rrrrrraany, jedziesz do weta i prosisz o wystawienie psu paszportu i zrobienie wpisu ostatniego szczepienia p/ko wscieklizne. Wsio (oznaczony jest, bo ma tatooo, a poza tym powinnas miec go zachipowanego :mad: ). Oczywiscie jesli zbliza sie termin szczepienia, to robisz powtorke (doszczepiac trzeba co rok). A swoj paszport mozesz nawet zostawic w domu, bo mamy łunie i na dowod mozna przekraczac granice :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='saJo'](oznaczony jest, bo ma tatooo, a poza tym powinnas miec go zachipowanego :mad: ). :evil_lol:[/quote]
a to niby dlaczego mialaby go miec zaczipowanego skoro ma tatuaz???
jakies sie przepisy pozmienialy?
bo z tego co mi wiadomo to dopiero po 2012 musi byc czip, a puki co do wyboru. W miescie Olsztynie tak samo-czip albo tatuaz

Link to comment
Share on other sites

[quote name='orsini']a to niby dlaczego mialaby go miec zaczipowanego skoro ma tatuaz???
jakies sie przepisy pozmienialy?
bo z tego co mi wiadomo to dopiero po 2012 musi byc czip, a puki co do wyboru. W miescie Olsztynie tak samo-czip albo tatuaz[/quote]
Tak, ale chodzi o to, że w Olsztynie ostatnio była taka akcja, że chipuje się zwierzaki za darmo do kiedyśtam i wg saJo miałam tam iść i zachipować swoje zwierze, ale człowiek zalatany itepe :evil_lol: emota ":mad:" o tym świadczy :p
Co do jutrzejszego tropienia to najwcześniejszy autobus mam o 6:33 więc najwcześniej mogę być jak on dojedzie. Ale pytanie brzmi: gdzie to tropienie? i kto będzie?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...