Jump to content
Dogomania

Robi siusiu i kupke tam gdzie stoi


jantamaja

Recommended Posts

Drodzy Samoyedanki i Samoyedki

Mam Kochane szczenie (3 miesiace), ma lekkie zapalenie drog moczowych. Siusia bez przerwy. Wszedzie, na dworze i w mieszkaniu. Robi tez kupke wszedzie, na dworze jak i w mnieszkaniu. Gdzie popadnie. Mam jego z bardzo brudnej hodowli. Nie powinnam go wcale z tamtad akceptowac.

On jest mlody i nie taki zdrowy. Rozumiem. Slyszalam tez, ze samoyedy maja bardzo maly pecherz moczowy...

Pytanie jest, czy mozna w ogole trzymac samoyeda w CZYSTYM mieszkaniu???? Przypuszczam, ze ta rasa nie nadaje sie do zycia w mieszkaniu w miescie.

Prosze o pomoc! Jestem zrozpaczona bo obojetnie co robie a on pomimo to posika sie w pokoju. Pojdzemy na dwor a on posika sie jak przyjdziemy do domu...

Pozdrawiam wszystkich kochajacych samoyedow! To sa pomimo wszystkiego wspaniale zwierzeta!

Maja
...

Link to comment
Share on other sites

Czy byłaś z psem u weterynarza? Jeśli ma chory pęcherz to chyba nie dziwne, że siusia często... miał robione badania krwi, nerki sa ok?
3 miesięczny pies to jeszcze dziecko straszne, trochę to potrwa zanim nauczy się czystości. On jest już po kwarantannie?
Samoyed jak najbardziej może mieszkać w mieszkaniu :)

Link to comment
Share on other sites

Hi Kingula.
Oczywiscie bylam u weterynarza. Dostaje antybiotyki. Nerki sa w OK. On nie jest po kwarantannie, pomimo to wychodzi na dwor (miasto). Musi. Na balkonie nie wystarczy. Teraz, z powodu leczenia nie moze dostac trzeciego szczepienia wkrotce. To potrwa jeszcze okolo 10 dni... :-| OK. mam nadzieje, ze on lubi mieszkac w mieszkaniu. On jest bardzo kochanym "stwierzakiem"!
Dzieki za odpowiedz. Pozdrowienia.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Droga amdromeda, dziekuje za Twoj post :) To znaczy, ze musze jeszcze ciezko pracowac nad sukcesem. Tak okolo 3-4 miesiecy... To nie jest latwo w mieszkaniu, ale mozna sie przyzwyczaic. Tylko moja mama, ktora jest 86, ma z tym wielkie trudnosci. Ona nie jest zwyczajna, ze pies brudzi. Ja mysle, ze to jest normalne, ze pies brudzi. To tak jest, niestety... :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jantamaja']Droga amdromeda, dziekuje za Twoj post :) To znaczy, ze musze jeszcze ciezko pracowac nad sukcesem. Tak okolo 3-4 miesiecy... To nie jest latwo w mieszkaniu, ale mozna sie przyzwyczaic. Tylko moja mama, ktora jest 86, ma z tym wielkie trudnosci. Ona nie jest zwyczajna, ze pies brudzi. Ja mysle, ze to jest normalne, ze pies brudzi. To tak jest, niestety... :)[/QUOTE]


Zobaczysz do ilu rzeczy można się przyzwyczaić żyjąc z samojedem pod jednym dachem. Człowiek nabiera dystansu :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jantamaja']Pytanie jest, czy mozna w ogole trzymac samoyeda w CZYSTYM mieszkaniu???? Przypuszczam, ze ta rasa nie nadaje sie do zycia w mieszkaniu w miescie.[/QUOTE]

Można. Ja mieszkam w mieszkaniu w bloku z samoyedem i suką w typie chińskiego grzywacza. I nie mam żadnych problemów z brudzeniem. Więc się da.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jantamaja']Hi mychaaaaa, dzieki za Twoja odpowiedz. Robi nadzieje. Lucky, samojed, ciagle brudzi pomimo, ze latam z nim co 1,5 albo 2 godziny na dwor!!! Pozdrowienia. jantamaja[/QUOTE]

Honey miał wpadki nawet w wieku 7 miesięcy, nie karciliśmy go za załatwianie się w domu, tylko od razu łapaliśmy za smycz gdy widzeliśmy, że zaczyna się załatwiać, był bieg na podwórko i dużo dużo pochwał za załatwienie się na dworze. Obecnie wychodzimy 3 razy dziennie (rano, popołudniu i wieczorem) i nie ma żadnych problemów. W tej chwili ma 15 miesięcy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...