Jump to content
Dogomania

Allegro. Dobra Aukcja Cavaliera Spaniela


Cavio

Recommended Posts

Witam. Proszę potraktujcie ten temat z przymrużeniem oka, ponieważ to mój pierwszy :multi:. Proszę ;). Mam Nadzieje że wybrałem odpowiedni dział. Chodzi o kupno psa na Allegro. Wiem, Wiem Allegro to najgorszy wybór kupna szczeniaka. Ale mam do was pytanie czy ta aukcja to nie oszustwo :
[url]http://allegro.pl/cavalier-king-charles-spaniel-rodowodowe-maluchy-i1793119332.html[/url].
Co o niej sądzicie? Szukam i szukam hodowli, cały czas. Nie mogę nic znaleźć:angryy:.Więc jeżeli to oszust, skutki będą jednoznaczne :mad:.
Pozdrawiam, Kuba :).

Link to comment
Share on other sites

Ojć..

Osobiście uważam (i chyba nie tylko ja), że kupowanie jakiegokolwiek zwierzęcia "na prezent" jest czymś co absolutnie nie powinno mieć miejsca! :( Tym bardziej, że przyszły włąściciel nie wyraża chęci posiadania.. Zwierzę, to nie jest rzecz, którą można podmienić w sklepie jeśli kupujący nie trafił w gusta obdarowywanego.

Jeśli tata twierdzi, że warunków nie ma, to widocznie tak jest. A poprzez warunki można mieć wiele rzeczy na myśli - począwszy od miejsca (przestrzeni) na środkach finansowych skończywszy. Myslę, że dobrze jest to przegadać z tatą.. co dokładnie uważa za przeszkodę i sprawdzić czy da się ją usunąć. W żadnym razie nie wolno człowieka uszczęśliwiać na siłę - szczególnie takim prezentem.

Jesteś młodą osobą (piszesz o 5 klasie podstawówki) więc pewnikiem nie zarabiasz. Także podejrzewam, że utrzymanie "prezentu" przymusowo spadnie na tatę, który jak napisałeś, nie zgadza się na posiadanie psa. I to nie przez miesiąc czy dwa, ale przez następne kilkanaście lat. Jesteś pewnien, że to takie "nic"?

Ja bym się potężnie zirytowała gdyby ktoś mi sprawił taki prezent - mimo, że psa kiedyś mieć będę, zwierzaki uwielbiam i psa mi brakuje ponieważ kudłacz w mojego avatara biega od roku za TM.. Ale nie teraz, bo warunków chwilowo nie mam.

Najlepiej wymyśl tacie inny prezent, a o psie pogadajcie razem.. razem go wybierzcie, razem kupcie/adoptujcie i niech będzie to wspólny zwierzak - towarzysz całej rodziny, nie tylko taty. Bo jeśli ma być tylko taty to pozwólmy tacie (jako dorosłemu człowiekowi) zdecydować czy i kiedy psa chce. ;)

Link to comment
Share on other sites

Dobrze, rozumiem tylko że ojciec myśli że ja go nie będe wyprowardzał, tylko. Jest jeszcze mama, on kocha zwierzęta, Ja również, kocham się zajmować psem. Więc porblemu nie będzie, ojciem ma poprostu taki charakter. Każdy widzi że leci w czarną dziurę, a on dalej swoje. W każdym razie, będzie dobrze. kiedyś zresztą chciał kupić psa. Więc nie wiem co mu się stało. Będzie dobrze!!!

Link to comment
Share on other sites

Udało się nam dojść do porozumienia. Mamy podobną sytuacje, tylko że tata jest pewien że psa nie będzie, jest w błędzie :cool1:. Ale to już nie ważne, bo pewnie weżmiemy psa z Górskiej Fantazji, o której była mowa. Okazało się że chyba bedzie pies nie wystawowy :multi:. Zreszą i tak to dopiero w październiku, bo mama wie że nie lubie książek :oops:. wiec musze przeczytać 10 ksiażek. Oraz termin jest wyznaczony przez hodowle na 15-16 Października.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...