Jump to content
Dogomania

Komarom Węgry 01 - 02 . 10.2011


juliola

Recommended Posts

  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No my jeszcze nie w domciu, ale już w Polsce (zatrzymaliśmy się na noc, bo zbyt zmęczona jestem, żeby po dwóch dniach wystawiania całą drogę do domu prowadzić), więc czas się pochwalić. :) Wracamy do domu z dwoma nowoupieczonymi Championami Węgier: Frasera dorosły za dwa CACIBy (dodatkowo w oba dni wygrał BOB) oraz Ptysi Młodzieżowy za dwa razy Zw. Mł. (dodatkowo w oba dni była Najlepszym Juniorem). Stawki na Węgrzech bardzo konkurencyjne, dużo czołowych psów i handlerów, więc jestem bardzo dumna z moich szorstkich. :) Sama wystawa bardzo pięknie położona w starym forcie na brzegu Dunaju. Nocowaliśmy po słowackiej, bardzo urokliwej stronie miasteczka (ze słowackiej strony nazywa sie chyba Komarno), ok. 5 min. jazdy od wystawy, może mniej. Ogólnie wyjazd bardzo udany, a głowny problem to fakt, że na Węgrzech trudno się porozumieć w jakimkolwiek znanym mi języku...

Link to comment
Share on other sites

Uff...fajnie w domku...dwa weekendy pod rząd po ponad 700km to nieco męczące...

Nasze wyniki zdecydowanie są nie takie - jakie patrząc na stawkę, kondycję i prezentację psów - powinny być...:roll:

Cassanova - kl.championów, dosk. III/3
Carrmen, kl.championów, dosk.I/3, CAC
Gaffa, kl. weteranów, dosk, CAC

Miejsce cudne,pogoda fantastyczna - natomiast sędziowanie ... szkoda gadać...:crazyeye: kilka lat temu byłyśmy u tego sędziego (Alberto Ciuccilato (I) ) i wtedy oceniał normalnie...a tym razem masakra jakaś...im gorszy pies, im bardziej włóczony na rigówce...tym lokata wyższa...wyjątkiem był klasa Carrmen...u Cassa posędziował tak, że obca dla nas węgierka - hodowczyni Fuzberki, sędzina - podeszła do mnie i powiedziała, że ona nie pojmuje takiego werdyktu, bo nasz pies był najlepszy...a sędzia ustawił lokaty całkowicie odwrotnie...
U Gaffy nie było problemu, bo była jedyną wetranką w rasie.
Do tego pana z pewnością już nie pojedziemy...

Było trochę czeskich psów, w tym hodowca Skar-line, którego nie lubię, bo z moich obserwacji na wystawach wynika,że źle traktuje psy - wczoraj widziałam jak sięga po suczkę do kojca...zwiewała w najdalszy kąt, plackiem przyklejona do trawy, ogon pod brzuchem,,,a on ją za karczycho....szlag by to trafił...te psy zawsze są włóczone po ringu, ogon schowany..aż żal patrzeć i psów szkoda... :shake:


A! Hehe...przy wjeździe na wystawę miałyśmy awanturę z ochroniarzami...ale nawet węgrom się nie dałam! Skasowali 6,5 Euro za parking i kazali jechać...a tam nastęni i znów zażądali 6,5 Euro za parking - no to tłumaczę, po angielsku, że tamci dwaj skasowali,ale nie dali kwitu..a oni swoje "nem irtem"...no to wysiadłam z auta wkur...na maska faceci odskoczyli, a ja pocwałowałam do tych dwóch, co mnie chcieli przerobić i gadam po angielsku o co mi chodzi (jak kasował, to się umiał dogadać) ...a on mi "nem irtem" (nie rozumiem)...no to mu nadałam po polsku...i dostałam kwitek...hehe, a moje dziecko myślało, że ja chyba idę im wkulać...musiałam groźnie wyglądać...

Poza tym, opisy po węgiersku..napisane takimi hieroglifami, że nie sposób odczytać..no i karty ocen z kartonikami dostaje się po prostu w garść...żadnych teczek...
Całe szczęście, że z panią w kasie, w sekretariacie można było się po angielsku dogadać ;)

Acha! Dziewczyny..może mam głupie pytanie...czy na Węgrzech jest przesunięty czas? Bo patrząc na czas tam na wieży, wynikało, że tak...a sędziowanie i tak zaczęło się jakoś dziwnie...

Link to comment
Share on other sites

Gratulacje dla wszystkich Zwycięzców :)
My również jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników !
Pierwszy dzień
Irvier's Classy Chassy (Figa)- 1/2, CAC, CACIB, Grand Prix Hungary 2011 - tym samym w wieku 2,5 roku skończyła swój 11 championat :)
Gran Caribe Teodoro (Teo)- 1/2, CAJC, BOB Junior, BOB, ścisły finał BOG

W drugi dzień nasze psiaki wymieniły się BOB'em ;)
Irvier's Classy- Chassy- 1/2, CAC, CACIB, BOB
Gran Caribe Teodoro- 1/2, CAJC i dodatkowo Derby Winner :)


I kilka naszych zdjęć:
Teo
[IMG]http://img828.imageshack.us/img828/3733/dsc0178ly.jpg[/IMG]

[IMG]http://img831.imageshack.us/img831/8255/dsc0205ek.jpg[/IMG]

Figa
[IMG]http://img820.imageshack.us/img820/9404/dsc0151t.jpg[/IMG]

i razem :)
[IMG]http://img846.imageshack.us/img846/1050/dsc0227xt.jpg[/IMG]

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Czas na Węgrzech Cockermanko nie jest przesunięty , po prostu zegar na wieży chodził swoim własnym rytmem . BISy przesunięte z powodu licznych wystaw klubowych , sędziowie chyba chcieli być przy stole o jednej godzinie . BISy ciągnęły się strasznie długo .
Wybory BIS baby , szczeniąt , weteranów , juniorów w grupach . Trwało to wszystko baaaardzo długo .
Za parking pierwszego dnia płaciłem tylko 5 Euro . Czy ktoś płacił inaczej ?
Wystawa cudna z tym , że angielski chyba nie jest ulubionym językiem obsługi wystawy . No i ten piach i pył . Moje psy momentalnie stawały się z białych szare . Nic nie pomagało . Ale pogoda była cudowna . Nazwaliśmy to pożegnaniem lata .
Wyniki :
WINTERFROST'S LANDER - CAC , CACIB , BOB & CAC , CACIB ( na BISach finałowa piątka )
TAKUNA AMBICJA ( 1 roczek ) - 2 X BEST JUNIOR ( na BISach w finałowej grupie jedyna z piątki )
... no i oczywiście oba psiaki wróciły z tytułami Championa Węgier i Młodzieżowego Championa Węgier .
Z czego bardzo się cieszymy . Dzięki Irviers przypomniałem sobie , że dodatkowa mają tytuł GRAND PRIX . Dzięki koleżanko :)
Polacy zaprezentowali się bardzo ładnie , chociaż trochę jakby zostali na BISach nie zauważeni .
Wszystim Polakom gratulujemy sukcesów wystawowych !!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='piotrjan']Czas na Węgrzech Cockermanko nie jest przesunięty , po prostu zegar na wieży chodził swoim własnym rytmem .[/QUOTE]
Dzięki :) , bo zgłupiałyśmy po przyjeździe na miejsce...szczególnie, że sędziowanie zaczęło się duuużo później - przynajmniej u nas.

[quote name='piotrjan']Za parking pierwszego dnia płaciłem tylko 5 Euro . Czy ktoś płacił inaczej ? [/QUOTE]
Za parkowanie na terenie wystawy 6,5 Euro + walka o kwitek :D

[quote name='piotrjan']Wystawa cudna z tym , że angielski chyba nie jest ulubionym językiem obsługi wystawy . No i ten piach i pył . Moje psy momentalnie stawały się z białych szare . Nic nie pomagało . Ale pogoda była cudowna . Nazwaliśmy to pożegnaniem lata .[/QUOTE]
Rzeczywiście, z angielskim kłopot...
Pył straszny - nasze piesy poszły na spacer dopiero po ocenach, a tak to tylko "za potrzebą"...ale wolę to, niż deszcz...

Gratulacje dla zadowolonych :)

[B]Irviers[/B], miło było Was poznać :D

Link to comment
Share on other sites

my z wynikow zadowoleni :) z organizacji juz duzo mniej

na miedzynarodowkach:

[B]FELICJA Elitesse - 2 x CAC, CACIB & Grand Prix[/B]

w porownaniu ulegla swojemu pieknemu ojcu :loveu:

i tak w wieku 18 miesiecy rozpoczela Interchampionat :multi: o czym ja nawet przez chwile nie marzylam :)

[IMG]http://lancelottessi.republika.pl/FelaKomarom2011.jpg[/IMG]

na sobotniej klubowce:

[B]FELICJA Elitesse - CAC, ISPU Cert, K.CH.Cert[/B]

[B]TOLERANT TESSIE ze Zahrabske - BEST IN SHOW Weteranow[/B]

[IMG]http://img600.imageshack.us/img600/5408/komarom2011001.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lotty'] Mogę prosić o stawkę pekińczyków ( najlepiej z obu dni). :)Z góry dziękuję.[/QUOTE]

Przypominam się. Czy nikt nie ma katalogów?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...