Jump to content
Dogomania
Sign in to follow this  
Asia & Ginger

Pielęgniarstwo i chów zwierząt towarzyszących - podyplomowe na UP Wrocław

Recommended Posts

Zastanawiam się nad studiami podyplomowymi na tym kierunku.
Tu więcej informacji:
[URL]http://www.up.wroc.pl/studia/585/pielegniarstwo_i_chow_zwierzat_towarzyszacych.html[/URL]


Czy ktoś skończył może ten kierunek, robi właśnie albo zna kogoś kto robi?
Będę wdzięczna za opinie. :cool3:

Share this post


Link to post
Share on other sites
podepne sie, bo tez sie zainteresowalam.
zainteresowala sie tez tym chowem zwierzat towarzyszacych, tylko jaka praca po tym?? poza wlasna hodowla...

czy p otym pielegniarstwie, wystarczy, ze zrobie kurs fizjoterapii psow w miedzyborowie i moge prowadzic zabiegi fizjo? czy musze miec studia weterynaryjne? jesli mam mgr z nauk humanistycznych?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam!

Skończyłam w/w studia podyplomowe, ich pierwszą edycję. Trwały ok. półtora roku, zjazd raz na miesiąc, w soboty zajęcia trwały dłużej niż w niedziele. Były to głównie wykłady połączone z ćwiczeniami praktycznymi. Program był bardzo bogaty - mówię to z własnego punktu widzenia, jako osoby nie posiadającej wcześniej wykształcenia przyrodniczego. Osoby z weterynarii nie mają po co robić tej podyplomówki, bo już to wszystko wiedzą, natomiast tym z zootechniki część materiału się powtórzy, np. anatomia. Miesięczną praktykę trzeba sobie znaleźć samemu, ale nie jest to trudne. Z pracą gorzej z różnych względów, akurat we Wrocławiu, ze względu na istnienie UP, weterynarze nie potrzebują na ogół pomocników na stałe, bo mają darmowych studentów okrągły rok. W innych miastach może to wyglądać zupełnie inaczej.

Zajęcia mieliśmy z wykładowcami z UP, specjalistami i praktykami w tym temacie. Zajęcia odbywały się w ośrodku w Pawłowicach (i tam była też baza noclegowa dla studentów spoza Wrocławia), na wydziale Weterynarii UP, w ZOO i w szkole dla psów.

Studia kończą się egzaminem ustnym z wszystkich przedmiotów. Brzmi groźnie i nauki jest rzeczywiście dużo, ale generalnie dobrze wspominam egzamin. Dostaje się świadectwo z wykazem przedmiotów z podziałem na zajęcia teoretyczne i praktyczne oraz ilością godzin.

Mi studia bardzo się podobały, chociaż zrobiłam je bardziej jako hobby, dla własnej wiedzy, bo tak jak mówi gryf80 sytuacja na rynku pracy dość skutecznie odziera tak z marzeń, jak i złudzeń. Sądzę, że dorobienie kursu fizjoterapii do tego dyplomu spokojnie wystarczy, by w tym zawodzie pracować, ale raczej trzeba będzie zatrudnić się samemu.

Gdyby były jeszcze jakieś pytania, służę.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam. Chcialbym sie dowiedziec o oplaty za semestr, jak wygladaja zjazdy - ile razy w miesiacu i jak wyglada rekrutacja? Przyjmuja wszystkich jak leci, jest prowadzony jakis "casting"? pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pogadaliśmy już na privie, ale na wszelki wypadek jeszcze raz dla innych ewentualnych zainteresowanych - koszt całości był 4800 za 3 semestry, zajęcia raz lub 2 razy w miesiącu, dokładnie nie pamiętam, przyjmują wszystkich z wyższym wykształceniem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
[quote name='riko82']Witam. Jak to nie ruszyl? Papiery sklada sie do 15 wrzesnia... na stronie UP nic nie jest napisane o wstrzymaniu rekrutacji[/QUOTE]
Chodziło mi o styczeń, bo w styczniu miał ruszyć. We wrześniu może ruszy jak się nazbiera odpowiednia ilość osób.

Share this post


Link to post
Share on other sites
[quote name='Dominika84']Witam, we wrześniu rusza, bo sama tam się wybieram i plan już jest na pierwszy zjazd. Nie wiedziałam, ze jest egzamin ustny z wszystkich przedmiotów :crazyeye:[/QUOTE]

Nie ma się czego bać, naprawdę :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wiem, że dużo czasu minęło, ale może te osoby, które poszły na ten kierunek opowiedzą jak wrażenia? Ja chciałabym w końcu zacząć robić to co lubię i w 2014 zacząć te studia. Jednak hamuje mnie myśl, że po tych studiach i tak nie mam szans na pracę ze zwierzętami :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam! Własnie dowieddziałam sie o tym kierunku i bardzo mi sie spodobał. teraz pytanie, czy oprócz zaspokojenia własnych zainteresowań można sie jeszcze w tym kierunku jakoś rozwijać mając dyplom z tego kierunku?? czy sa jakies osoby które pracują po tym w zawodzie związanym ze zwierzetami? jak to wygląda?:)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

Announcements

×
×
  • Create New...