Jump to content
Dogomania

Tyłozgryz u owczarków


Rossie

Recommended Posts

Witam,
mam pewien problem, otóż u mojej suczki (pół roku) rasy owczarkowatej stwierdzono tyłozgryz. Czy znacie jakieś sposoby na leczenie tego? Czy może się to jeszcze ustabilizować ( przecież to szczeniak!) ?

Bardzo dziękuję za odpowiedzi :)

Link to comment
Share on other sites

Ja spotykałam się z zaleceniem, żeby pies dużo pracował szczęką, przeciągał się szmatą, gryzł dużo gryzaków, kości - odwrotnie niż przy przodozgryzie. Tylko szkoda, że nie zauważono tego wcześniej, u półrocznego psa pewnie nie będzie już wielkiego efektu.

No i duży ten tyłozgryz? Jak mały, a pies nie jest przeznaczony na wystawy, to nie powinno być specjalnych problemów,

Link to comment
Share on other sites

Tyłozgryz u małej zauważono już miesiąc temu i weterynarz zalecił masowanie kilku zębów. Podobno trochę się poprawiło ale i tak na wystawach mogą mieć duże "ale", bo sunia miała być przeznaczona na wystawy i do hodowli... Czy więc możemy kontynuować masowanie zębów i te przeciąganie szmatką, jeśli jest po tym jakaś poprawa, czy raczej nie ma sensu?

Link to comment
Share on other sites

Przede wszystkim moim zdaniem pies z tyłozgryzem nie powinien być rozmnażany, nawet jeśli jakoś wymęczycie tą żuchwę i wyjeździcie hodowlankę. To poważna wada, bardzo ostro traktowana u wszystkich ras, bo wiąże się zwyczajnie z niedorozwojem żuchwy. Rozmnażanie psa z takim problemem nie przysłuży się rasie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...