Jump to content
Dogomania

Jak opiekować się suczkami po utracie szczeniaków? Proszę o pomoc


Molkusia

Recommended Posts

[quote name='kasiabee']Nie ... psiaki w schroniskach siedzą przez takich debili jak ty "bo tylko z rodowodem jest cacy a reszta to szczyle i kundle" - jak jakiś zarozumiały idiota przeczyta coś takiego co tutaj wypisujecie to odda swojego do schroniska bo nie będzie spełniał jego ambicji.[/QUOTE]

Sama mówiłaś że kundel jest gorsz - nie trzeba z nim chodzić do weta, czesać i wyprowadzać to co tylko trzeba zrobić to dać żreć ...

Uwierz wielu psiarzy szczyl mówi nawet na swojego rodowodowego psa więc jak nie znasz pojęć to ich nie wyjaśniaj

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 585
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='kasiabee']Każdy kto by przeczytał ten cały wątek od deski do deski stwierdziłby, że tak właśnie jest - każdy z zewnątrz kto tutaj nie pisze. Wyzwiska typu "szczyl", "kundel" a nie poprawka "kundelek" etc.
Niektórzy nie widzą nic złego w rozmnażaniu "kundelków" i oddaniu ich komuś kto je chce i będzie kochał.
Wy uznajecie tylko swoją rację i nie rację ... uznajecie tylko własne wzorce i wzorce ZK a reszta to "KUNDLE" niższego szczebla których nawet nie warto rozmnażać, bo tylko psy rasowe się liczą a resztą można sobie podetrzeć dupę.
Tylko ZK się liczy a reszta to barachło ... TO JEST CZYSTA PROPAGANDA - bo wy jesteście lub macie psy z ZK.
To jest po prostu tragiczne.[/QUOTE]


Nadal nie rozumiem, co jest złego w określeniach 'kundel' i 'szczyl'? Wszak kundel, to każdy pies bez rodowodu, a szczyl to szczeniak :eviltong:

I nie- nie ma sensu rozmnażać i produkować psów, które zapełnią schrony- może nie Twój, ale nie wiesz, co stałoby się z następnymi pokoleniami swojej suki.

Propaganda? Bo dbanie o zdrowie i życie psów, których już i tak jest za dużo, to coś złego?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rika']Nadal nie rozumiem, co jest złego w określeniach 'kundel' i 'szczyl'? Wszak kundel, to każdy pies bez rodowodu, a szczyl to szczeniak :eviltong:[/QUOTE]

Widzisz ona widzi obraze w określeniach kundel czy szczyl ale żeby ludzi obrażać to nie widzi w tym nic złego

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kasiabee']Nie ... psiaki w schroniskach siedzą przez takich debili jak ty "bo tylko z rodowodem jest cacy a reszta to szczyle i kundle" - jak jakiś zarozumiały idiota przeczyta coś takiego co tutaj wypisujecie to odda swojego do schroniska bo nie będzie spełniał jego ambicji.[/QUOTE]

Wypraszam sobie, nigdzie nie napisałam że psy w typie bądź kundelki są gorsze.Chyba każdy ci tu napisał odnośnie [B]rozmnażania[/B][B],[/B]że rozmnaża się psy z udokumentowanym pochodzeniem,czyli psy [B]rasowe(rodowodowe).[/B]
Ty na prawdę masz nie pokolei.
Co to musiałby byc za człowiek żeby oddać psa do schronu bo nie spełnia jego ambicji? Na wystawy z nim nie jeździ więc co ma spełniać? Pies nie ważne czy to rasowy czy w typie ma być przyjacielem człowieka. A przyjaciół się nie porzuca,nieprawdaż?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kasiabee']Każdy kto by przeczytał ten cały wątek od deski do deski stwierdziłby, że tak właśnie jest - każdy z zewnątrz kto tutaj nie pisze. Wyzwiska typu "szczyl", "kundel" a nie poprawka "kundelek" etc.
Niektórzy nie widzą nic złego w rozmnażaniu "kundelków" i oddaniu ich komuś kto je chce i będzie kochał.
Wy uznajecie tylko swoją rację i nie rację ... uznajecie tylko własne wzorce i wzorce ZK a reszta to "KUNDLE" niższego szczebla których nawet nie warto rozmnażać, bo tylko psy rasowe się liczą a resztą można sobie podetrzeć dupę.
Tylko ZK się liczy a reszta to barachło ... TO JEST CZYSTA PROPAGANDA - bo wy jesteście lub macie psy z ZK.
To jest po prostu tragiczne.

PS> jak nie?[B] jeszcze wczoraj czytałam, że RASOWY jest tylko z RODOWODEM[/B]. Kto tu komu zaprzecza ...[/QUOTE]

No bo jest. I to jest fakt, którego Twój pogląd nie zmieni.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kasiabee']Każdy kto by przeczytał ten cały wątek od deski do deski stwierdziłby, że tak właśnie jest - każdy z zewnątrz kto tutaj nie pisze. Wyzwiska typu "szczyl", "kundel" a nie poprawka "kundelek" etc.
[B]Niektórzy nie widzą nic złego w rozmnażaniu "kundelków" i oddaniu ich komuś kto je chce i będzie kochał.[/B]
Wy uznajecie tylko swoją rację i nie rację ... uznajecie tylko własne wzorce i wzorce ZK a reszta to "KUNDLE" niższego szczebla których nawet nie warto rozmnażać, bo tylko psy rasowe się liczą a resztą można sobie podetrzeć dupę.
Tylko ZK się liczy a reszta to barachło ... TO JEST CZYSTA PROPAGANDA - bo wy jesteście lub macie psy z ZK.
To jest po prostu tragiczne.

PS> jak nie? jeszcze wczoraj czytałam, że RASOWY jest tylko z RODOWODEM. Kto tu komu zaprzecza ...[/QUOTE]

Niech dalej rozmnażają psy bez badań... na pewno nie popsują rasy:roll:
Myślę że większość wykształconych ludzi jest bardziej inteligentna niż ty:cool3:

Link to comment
Share on other sites

Do Wasylek: nie mogę się zgodzić z twierdzeniem, że "Kowalski, które chcę psa w typie rasy najpierw uda się do schroniska ..." bo w schroniskach małych szczeniaków jest bardzo mało (na prawdę małych - takich 2-3 miesięcznych) a jakby jeszcze chciał szukać określonej rasy? Możliwe, że musiałby szukać do usranej śmierci jak to się kolokwialnie mówi. Jeśli komuś zależy aby mieć szczeniaczka (prawdziwego szczeniaczka i mieć go od malutkiego) nie pojedzie do schroniska. Będzie wolał sobie wybrać pieska i mieć go od ręki.

PS. będę na 100% odradzać ZK i opowiem jakie herezje na takich forach się wypisuje ... nawet zaproszę na ten wątek - nie sobie poczytają. Znając moich znajomych wyśmieją te wasze posty.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kasiabee']Do Wasylek: nie mogę się zgodzić z twierdzeniem, że "Kowalski, które chcę psa w typie rasy najpierw uda się do schroniska ..." bo w schroniskach małych szczeniaków jest bardzo mało (na prawdę małych - takich 2-3 miesięcznych) a jakby jeszcze chciał szukać określonej rasy? Możliwe, że musiałby szukać do usranej śmierci jak to się kolokwialnie mówi. Jeśli komuś zależy aby mieć szczeniaczka (prawdziwego szczeniaczka i mieć go od malutkiego) nie pojedzie do schroniska. Będzie wolał sobie wybrać pieska i mieć go od ręki.

PS. będę na 100% odradzać ZK i opowiem jakie herezje na takich forach się wypisuje ... nawet zaproszę na ten wątek - nie sobie poczytają. Znając moich znajomych wyśmieją te wasze posty.[/QUOTE]

Zatem Twoi znajomi są tacy 'mądrzy' jak i Ty i śmiać będą się mogli co najwyżej z siebie...

Nie wiem od kiedy fakty są herezjami, ale może u Ciebie sto lat za murzynami tak jest :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rika']No bo jest. I to jest fakt, którego Twój pogląd nie zmieni.[/QUOTE]

Właśnie dlatego takie zarozumiałe jednostki jak ty przyczyniają się do powiększania schronisk i mordowania bezbronnych zwierząt, a nie osoby, które hodują pieski i sprzedają je. Bo ktoś kto kupuje pieska (nie zależne z jakiej hodowli) i wydaje za niego nawet 1000 zł (dla zwykłego człowieka może to nie być mało) to będzie o niego dbał nie zależne od tego skąd go wziął - a ty takich ludzi obrażasz i tobie podobne osoby. Ja już napisałam ... jak jakiś "idiota" poczyta ten profil to po prostu wywali psa na zbity pysk aby sobie kupić rodowodowego i dowartościować się - TAKA JEST PRAWDA.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kasiabee']Do Wasylek: nie mogę się zgodzić z twierdzeniem, że "Kowalski, które chcę psa w typie rasy najpierw uda się do schroniska ..." bo w schroniskach małych szczeniaków jest bardzo mało (na prawdę małych - takich 2-3 miesięcznych) a jakby jeszcze chciał szukać określonej rasy? Możliwe, że musiałby szukać do usranej śmierci jak to się kolokwialnie mówi. Jeśli komuś zależy aby mieć szczeniaczka (prawdziwego szczeniaczka i mieć go od malutkiego) nie pojedzie do schroniska. Będzie wolał sobie wybrać pieska i mieć go od ręki.

PS. będę na 100% odradzać ZK i opowiem jakie herezje na takich forach się wypisuje ... nawet zaproszę na ten wątek - nie sobie poczytają. Znając moich znajomych wyśmieją te wasze posty.[/QUOTE]

Wnioskując po twoich postach inteligencją nie zachwycasz,a jak będą się tak samo śmiać jak twój mąż to widocznie jesteście ludźmi tego samego pokroju.Żeby pierw się wypowiadać na temat obcy trzeba się pierw doszkolić i poznać idee ZKwP i tego po co w ogóle taki związek powstał.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rika']Zatem Twoi znajomi są tacy 'mądrzy' jak i Ty i śmiać będą się mogli co najwyżej z siebie...

Nie wiem od kiedy fakty są herezjami, ale może u Ciebie sto lat za murzynami tak jest :roll:[/QUOTE]

No i na dodatek rasistka ... ciekawa jestem co na to sformułowanie powiedział by Afroamerykanin lub czarny europejczyk. No pogratulować tupetu a przede wszystkim inteligencji.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kasiabee']Właśnie dlatego takie zarozumiałe jednostki jak ty przyczyniają się do powiększania schronisk i mordowania bezbronnych zwierząt, a nie osoby, które hodują pieski i sprzedają je. Bo ktoś kto kupuje pieska (nie zależne z jakiej hodowli) i wydaje za niego nawet 1000 zł (dla zwykłego człowieka może to nie być mało) to będzie o niego dbał nie zależne od tego skąd go wziął - a ty takich ludzi obrażasz i tobie podobne osoby. Ja już napisałam ... jak jakiś "idiota" poczyta ten profil to po prostu wywali psa na zbity pysk aby sobie kupić rodowodowego i dowartościować się - TAKA JEST PRAWDA.[/QUOTE]

Tak,na pewno będzie dbał szczególnie wtedy jak po roku będzie można policzyć na palcach jednej ręki na jaką chorobę piesek [B]nie choruje[/B]...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Wasylek']Sama mówiłaś że kundel jest gorsz - nie trzeba z nim chodzić do weta, czesać i wyprowadzać to co tylko trzeba zrobić to dać żreć ...

Uwierz wielu psiarzy szczyl mówi nawet na swojego rodowodowego psa więc jak nie znasz pojęć to ich nie wyjaśniaj[/QUOTE]

Pisałam, że jet mniej wymagający a nie że gorszy i na pewno nie pisałam, że nie trzeba go wyprowadzać. Mnie określenie "szczyl" się nie podoba ... to tak jakbym do ciebie zwracała się "MENDA".

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kasiabee']Właśnie dlatego takie zarozumiałe jednostki jak ty przyczyniają się do powiększania schronisk i mordowania bezbronnych zwierząt, a nie osoby, które hodują pieski i sprzedają je. Bo ktoś kto kupuje pieska (nie zależne z jakiej hodowli) i wydaje za niego nawet 1000 zł (dla zwykłego człowieka może to nie być mało) to będzie o niego dbał nie zależne od tego skąd go wziął - a ty takich ludzi obrażasz i tobie podobne osoby. Ja już napisałam ... jak jakiś "idiota" poczyta ten profil to po prostu wywali psa na zbity pysk aby sobie kupić rodowodowego i dowartościować się - TAKA JEST PRAWDA.[/QUOTE]


Taaaa, ci którzy hodują tylko sprzedają byle komu, jak leci i mają głęboko w poważaniu, co się z psem stanie...
Dba się o każdego psa- bo to żywa istota, za którą jesteśmy odpowiedzialni i papierek tego nie zmieni. Co nie znaczy, że niektórzy chcą mieć konkretnego psa- o konkretnym charakterze i wyglądzie i to zagwarantować mogą jedynie psy z rodowodem.

Jak do słupa, a słup...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kasiabee']Właśnie dlatego takie zarozumiałe jednostki jak ty przyczyniają się do powiększania schronisk i mordowania bezbronnych zwierząt, a nie osoby, które hodują pieski i sprzedają je. Bo ktoś kto kupuje pieska (nie zależne z jakiej hodowli) i wydaje za niego nawet 1000 zł (dla zwykłego człowieka może to nie być mało) to będzie o niego dbał nie zależne od tego skąd go wziął - a ty takich ludzi obrażasz i tobie podobne osoby. Ja już napisałam ... jak jakiś "idiota" poczyta ten profil to po prostu wywali psa na zbity pysk aby sobie kupić rodowodowego i dowartościować się - TAKA JEST PRAWDA.[/QUOTE]

ja pierdyle dziewczyno ale Ty jesteś tępa, wiesz ile jest osób które poskąpiło na rodowodowego psa, kupiło sobie coś w typie myśląc, że jest to rasowy pies, potem gdy urosły i okazały się, jakimiś totalnymi mixami, to właśnie te psy lądowały na bruku, a nie psy z ZKwP, a ile było ogłoszeń na tablicy, ohoho

Link to comment
Share on other sites

Do Gelisia:
1) tak istnieje ...
2) jesteś tego taka pewna? jakoś ja znam chyba z 50 yorków zakupionych właśnie w takich mini hodowlach jak ma moja koleżanka i psinki cieszą się nienagannym zdrowiem ... i nie tylko ja ...

Do Rika:
1) jak ktoś płaci za psa to wątpię aby go od tak wywalił (równie dobrze psa wywalić mogą jakieś snoby, które kupiły sobie go z rodowodem i mają kasę).
2) sama jesteś słup, rasista a do bycia zwolennikiem zwierząt daleko Ci brakuje

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rika']Swoją drogą:
Spójrz na psy do adopcji i sprawdź ile z nich ma rodowody zkwp, a ile jest psami w typie...[/QUOTE]

Tak mało psów jest z rodowodem, ale w typie też ... mowa o tych młodych. Zwykle wywalane są te stare, ale w moim kraju nie bardzo jest tak jak piszesz, bo do schronisk są oddawane nawet psy z rodowodami (i to często bo się komuś po prostu znudzą lub są źle wychowane). Polska jest stosunkowo zbyt biedna (ogólnie mówiąc). Ludzie uważają, że jak kupią psa z rodowodem, który nie sprosta ich oczekiwaniom (bo np. zostanie nieodpowiednio wychowany, gryzie meble, szczeka na ludzi) to szkoda im go oddać bo zapłacili. Taka jest prawda. Te pieski z innych hodowli (poza ZK) też są kupowane i też nikt takich nie wyrzuca (możliwe że tylko wtedy jak pies miał być np. yorkiem a wyrósł na coś innego. Ale ja nie mówię o takich chodowlach. Ja mówię o chodowlach gdzie york jest yorkiem a Bokser jest Bokresem a nie ratlerkiem.

Edited by kasiabee
Link to comment
Share on other sites

[quote name='kasiabee']Do Gelisia:
1) tak istnieje ...
2) jesteś tego taka pewna? jakoś ja znam chyba z 50 yorków zakupionych właśnie w takich mini hodowlach jak ma moja koleżanka i psinki cieszą się nienagannym zdrowiem ... i nie tylko ja ...

Do Rika:
1) jak ktoś płaci za psa to wątpię aby go od tak wywalił (równie dobrze psa wywalić mogą jakieś snoby, które kupiły sobie go z rodowodem i mają kasę).
2) sama jesteś słup, rasista a do bycia zwolennikiem zwierząt daleko Ci brakuje[/QUOTE]

A co ma rasizm do zwierząt? :eviltong: kurczę faktycznie- nie powinnam mieć CHIŃSKICH grzywaczy, które wg niektórych źródeł wywodzą się z Afryki :diabloti:

Jak pies komuś zawadza, bo jest np chory, to nie ma znaczenia za ile go kupił.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...