Jump to content
Dogomania

Chora i porzucona spanielka już w wyśnionym DS :)


elik

Recommended Posts

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

[quote name='KSIEZNICZKA4']Bella jest cudowna.ma super charakter i zdrowa psychike.boi sie tylko maszynki-nie jest przyzwyczajona.zycze jej kochanego domku bo na taki zasluguje[/QUOTE]
Witaj Księżniczko :) Miło nam, że działalność na dogo rozpoczęłaś od wątku naszej ślicznej Belusi.
Skąd wiesz, że ona boi się maszynki ?

Link to comment
Share on other sites

Księżniczka 4 to właśnie cioteczka , która tak ładnie obcięła Belunię:lol:.Bardzo dziękujemy:Rose::Rose::Rose:Żałowała tylko ,ze nie można było ostrzyc uszek bo moze byłby tam tatuaż ale nie chciała za bardzo stresować suni.Belunia bardzo jest niedotykalska jak chodzi o jej uchole

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Justyna Lipicka']Asia a co z tym allegro cegiełkowym??będzie??[/QUOTE]
[quote name='AgusiaP']Ja sprawdzałam ogłoszenia i nic nie znalazłam:-(:-(:-([/QUOTE]
Dziewczyny Allegro będzie na 100%. Miałam je zrobić w piątek, ale okazało się, że muszę w piątek wyjechać (miałam jechać dopiero w sobotę, ale sytuacja mnie zmusiła co wyjazdu wcześniej) i wróciłam dopiero wczoraj w nocy. Dzisiaj wieczorem siądę i skrobnę Allegro Bellusi i innej spanielce, 16-letniej babulince Karmence, która miała być uśpiona w schronisku z racji swojego wieku, kondycji fizycznej (prawie nie chodziła, ma dużą przepuklinę pachwinową) i psychicznej (nie było z nią kontaktu). Po niecałym miesiącu pobytu w hoteliku sunia odzyskała wigor, drepcze sobie zadowolona na spacerkach, jest rozpieszczana i noszona na rękach (dosłownie też, bo ciężko jej wchodzić po schodach).
Zapraszam na jej wątek:
[URL]http://www.dogomania.pl/threads/213447-Stuletnia-spanielka-już-bezpieczna-w-hoteliku.-Zbieramy-na-utrzymanie-i-leczenie[/URL]

[quote name='KSIEZNICZKA4']Bella jest cudowna.ma super charakter i zdrowa psychike.boi sie tylko maszynki-nie jest przyzwyczajona.zycze jej kochanego domku bo na taki zasluguje[/QUOTE]
[B]KSIEZNICZKA4[/B] ogromne dzięki za ostrzyżenie ślicznotki, która jest teraz jeszcze śliczniejsza. :Rose: :loveu:

[quote name='elik']Witaj Księżniczko :) Miło nam, że działalność na dogo rozpoczęłaś od wątku naszej ślicznej Belusi.
Skąd wiesz, że ona boi się maszynki ?[/QUOTE]
Ponieważ KSIEZNICZKA4, to Pani Renata, która strzygła naszą pięknotkę. :cool3:

[quote name='AgusiaP']Witamy Księżniczko na Dogo :lol:
Może księżniczka to dziewczyna co zrobiła takie cudo z naszej Bellusi;)[/QUOTE]
AgusiaP trafiłaś w 10! :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KateBono'][B]Księżniczka 4 to właśnie cioteczka , która tak ładnie obcięła Belunię[/B]:lol:.Bardzo dziękujemy:Rose::Rose::Rose:Żałowała tylko ,ze nie można było ostrzyc uszek bo moze byłby tam tatuaż ale nie chciała za bardzo stresować suni.Belunia bardzo jest niedotykalska jak chodzi o jej uchole[/QUOTE]
No tak, powinnam się była tego domyślić, gapa ze mnie :)
Bardzo pięknie dziękuję ja także. Belunia jeszcze piękniejsza po tym strzyżeniu :loveu:
Kurcze z tym tatuażem to dobry pomysł. Może jednak wartałoby pokusić się na to strzyżenie uszek ? Może jednak ma kochającego, tęskniącego opiekuna. Tak mi się marzy...
Z podlinkowanym tekstem będę eksperymentować jutro. Dzisiaj już nie mam siły :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asia & Ginger']No piękna ta nasz Belluńka po fryzjerze. :loveu: :loveu: :loveu:

W niej nie można się nie zakochać![/QUOTE]


[quote name='KSIEZNICZKA4']Bella jest cudowna.ma super charakter i zdrowa psychike.boi sie tylko maszynki-nie jest przyzwyczajona.zycze jej kochanego domku bo na taki zasluguje[/QUOTE]

Dziékujemy za piékne kudelki suni - wcale nie widac chyba juz lysych placków? I dziéki Asiu za kontakt z p. Renatká w sprawie fryzurki suni.

[quote name='Soko']Artykulik o Belluni gotowy, jutro zawiśnie na tablicy w szkole. Życzcie jej szczęścia, a nuż ktoś się w niej zakocha po uszy :)[/QUOTE]


ooo, pochwal sié Soko jak taki artykulik wygláda. tez chétnie pocieszymy oko

Link to comment
Share on other sites

Witam serdecznie wszystkich,którzy zainteresowali sie losem Belli (przy okazji wspaniałe imie wybrałyscie-dobry poczatek na nowej drodze zycia dla suni).Przepraszam za zaniedbanie watku ale mysle ze jestem usprawiedliwiona bo takich spraw prowadze jednoczesnie wiele i bywa,ze czasu ani sił nie wystarcza.Prosze o wyrozumiałosc.Wielkie podziekowania dla wszystkich,ktorzy zaangazowali sie w jej ratowanie.Szczegolnie dla tymczasowych opiekunów:loveu:.Bellunia po wizycie u fryzjera wyglada oszołamiajaco.Domy stale bede sie o nia bily i zycze jej najlepszego domku pod sloncem.Byli wlasciciele jakby sie znalezli to nie sa jej warci skoro narazili ja na takie cierpienia.Co moglabym im zafundowac to sprawe na prokuraturze o porzucenie psa bo jak do tej pory to nikt jej w necie nie szukał:angryy:.Belluniu zapomnij o tych gnojach,nie obrazajac gnoju bo to pozyteczny nawoz :razz:.Na szczescie spotkałas na swojej drodze dobrych ludzi i mam nadzieje ze juz na zlych nie trafisz.Przy okazji chciałabym naglosnic swoja kolejna sprawe i poprosic dogomaniakow o pomoc.tu jest link,chodzi o wycienczonego owczarka niemieckiego
[URL="http://www.dogomania.pl/threads/214801-Owczarek-niemiecki-w-tragicznym-stanie%21%21%21-Gorz%C3%B3w-Wlkp?p=17651135#post17651135"]http://www.dogomania.pl/threads/214801-Owczarek-niemiecki-w-tragicznym-stanie%21%21%21-Gorz%C3%B3w-Wlkp?p=17651135#post17651135[/URL]

Pomozcie chociaz w naglasnianiu sprawy.Konta tozu juz na dogo nie podaje bo widze jaki jest stosunek a swoja drogą to zalozylam z trzema kolezankami wlasna fundacje i za dwa tygodnie bedzie działac juz na pełnych prawach.Mam nadzieje ze koszty leczenia Belluni pokryją (toz), choc na nia wpłyneło na dzień 06.09 raptem 30zł.

Belusiu kochana zycze powrotu do zdrowia i ciocia o tobie nie zapomni, jak zresztą o kazdym zwierzaku jakiego spotkałam na swojej drodze.

Super ze jestescie, Dogomaniacy ratują tyle istnień ze nie wyobrazam sobie co by było gdyby tego forum nie było.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KateBono']Na koncie TOZ jest 30 zł ,a w lecznicy jest 91 zł długu...[/QUOTE]
Bellusia nadal jest na stronie TOZu, więc nie widzę powodu, dla którego nie mieliby pokryć choćby jednego rachunku za jej leczenie. W końcu pomoc zwierzętom jest ich celem, i nie powinni odmawiać pomocy nawet wówczas, gdy nikt na zwierzaka nie wpłaci choćby złotówki. Jestem pewna, że poprawę losu Belusi zaliczą jako swój sukces.

Link to comment
Share on other sites

Przykre jest co piszecie, nastepnym razem zastanówcie sie jak zaczniecie bunt przeciwko podawania numeru konta tozu bo to jak widac skutecznie odstraszyło darczynców.w Gorzowskim tozie byłam dwa lata i za mojej kariery nie zdarzyło sie zeby choc zlotowka przeznaczona na okreslone zwierze była przeznaczona na cos innego.Toz sobie przypisze kolejny sukces? Przypisze sobie go ja bo mimo urwania głowy nie zostawiłam jej i sprawe nagłosniłam.Mimo to potrafie docenic tez wasza pomoc-tylko szkoda ze wy nie potraficie mojej.Tylko dlatego ze w tamtej chwili prezentowałam toz.Oczywiscie rachunek zostanie pokryty, inaczej nie kazałbym Kasi wystawiac faktury przelewowej.
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='luizkamor']Przykre jest co piszecie, nastepnym razem zastanówcie sie jak zaczniecie bunt przeciwko podawania numeru konta tozu bo to jak widac skutecznie odstraszyło darczynców.w Gorzowskim tozie byłam dwa lata i za mojej kariery nie zdarzyło sie zeby choc zlotowka przeznaczona na okreslone zwierze była przeznaczona na cos innego.Toz sobie przypisze kolejny sukces? Przypisze sobie go ja bo mimo urwania głowy nie zostawiłam jej i sprawe nagłosniłam.Mimo to potrafie docenic tez wasza pomoc-tylko szkoda ze wy nie potraficie mojej.Tylko dlatego ze w tamtej chwili prezentowałam toz.Oczywiscie rachunek zostanie pokryty, inaczej nie kazałbym Kasi wystawiac faktury przelewowej.
Pozdrawiam[/QUOTE]
Luizo o jakim buncie piszesz ? Wytaczasz armaty przeciwko mrówce. Jaki wpływ ma nasz stosunek do TOZu, na hojność darczyńców ? Pewnie taki, jak zeszłoroczny śnieg na smak przyszłorocznych śliwek.
Nie sądzę, żeby pieniądze, które miałyby wpłynąć do TOZu dla Belusi zostały przeznaczone na inny cel, ale uważam, że nie ma sensu zbierać pieniądze na konto TOZu, który na każda złotówkę musi mieć faktury, podczas gdy na większość wydatków faktur nie będzie.
Sukcesów sobie nie przypiszemy, choćbyśmy nie wiem ile dobrego dla suni zrobiły, bo my w przeciwieństwie do TOZu, statystyk nie prowadzimy i nie musimy się wykazywać. Nie dla statystyk, lecz z potrzeby serca robimy to, co robimy.
Za nagłośnienie sprawy Belusi chwała Ci, bez tego mała tkwiłaby do dziś w tamtym gospodarstwie, więc nie mów, że nie doceniamy Twojej pomocy. Ale chyba zdajesz sobie z tego sprawę, że to dopiero początek, że to kropla w morzu potrzeb. Dopiero teraz zaczynają się schody.
Doprawdy nie wiem czemu mój post przyjęłaś bardzo osobiście. Nie było moim zamiarem urazić Cię czymkolwiek. Jeśli przyjęłaś to co napisałam, do siebie, to niepotrzebnie. Z resztą i o TOZie nic obraźliwego nie powiedziałam.

Link to comment
Share on other sites

Luiza, nie chodzilo o Ciebie personalnie. Ale jak sama piszesz - Bella Rosa byla jedná z wielu jakie spotykasz i niestety, ale bez ludzi (wszystkich tutaj obecnych i pomagajácych na wátku i poza wátkiem) i pieniédzy nic by sié nie ruszylo i tyle ze wiedzielibysmy ze ona tam jest... Nie potwierdzilas czy doszedl mój przelew za transport? Mam nadziejé ze bank nie przetrzymuje.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...