Jump to content
Dogomania

Chora i porzucona spanielka już w wyśnionym DS :)


elik

Recommended Posts

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

[quote name='What May NN']oferuję Manusan na potrzeby kąpieli !...[/QUOTE]
Bardzo dziękujemy :loveu:

[quote name='What May NN']...u dziewczyn suńka dojdzie do super formy![/QUOTE]
Z każdym postem jesteśmy tego pewniejsze :)

Należność za weta już wysłana, a że mamy konto w tym samym banku, wpłata dotrze b. szybko.
Bardzo dziękujemy.

Link to comment
Share on other sites

ja już we wrześniu nie dam rady pomóc ale w październiku przeleję coś, może nawet stała deklaracja, powiem po wypłacie!! póki co będę zaglądać co u Belli:)
skóra, oczka i uszka z zapaleń do wyleczenia jest, mam nadzieję, że z zaćma na oczkach będzie tak samo no i że nic jej nie dolega innego związanego z ukł. płciowym...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Justyna Lipicka']ja już we wrześniu nie dam rady pomóc ale w październiku przeleję coś, może nawet stała deklaracja, powiem po wypłacie!! póki co będę zaglądać co u Belli:)
skóra, oczka i uszka z zapaleń do wyleczenia jest, mam nadzieję, że z zaćma na oczkach będzie tak samo no i że nic jej nie dolega innego związanego z ukł. płciowym...[/QUOTE]
Bardzo dziękujemy. Deklaracje mile widziane, bo jak widać Bella-Roza ma mocno nadszarpnięte zdrówko i trzeba o nie zadbać.

A swoją drogą, to sunia wprowadziła nas w błąd. Myśleliśmy, że to młódka, a to seniorka. Tym bardziej musimy o nią zadbać :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Zapomniałam napisać, że Belcia lubi jeździć autem :lol:.

Kąpiel:

[IMG]http://img845.imageshack.us/img845/8048/p9020014.jpg[/IMG]

[IMG]http://img143.imageshack.us/img143/5900/p9020018.jpg[/IMG]

[IMG]http://img21.imageshack.us/img21/4324/p9020020j.jpg[/IMG]

[IMG]http://img35.imageshack.us/img35/7858/p9020025.jpg[/IMG]

[IMG]http://img269.imageshack.us/img269/5579/p9020026g.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BeaBono']Zapomniałam napisać, że Belcia lubi jeździć autem :lol:.
Kąpiel:

[IMG]http://img143.imageshack.us/img143/5900/p9020018.jpg[/IMG]
[/QUOTE]
Widocznie kiedyś już jeździła samochodem i ma przyjemne z tym skojarzenia.
Dopiero w trakcie kąpieli widać, jak bardzo była brudna :shake:
Na szczęście ten rozdział jej życia jest już zamknięty.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KateBono']Kąpać tak ale czesać już nie .Latam za nią ze szczotką i nożyczkami :diabloti:[/QUOTE]
Uważaj na kominy :eviltong:
Bellunia już jest bezpieczna,ale żeby spanielkowe cioteczki nie czuły się bezrobotne, to podsyłam link do schroniska w Radysach czyli tam gdzie diabeł mówi dobranoc.Jest w nim ok.1000 psów!!!, w tym czarna spanielka :-(
[url]http://www.schroniskodworakowscy.pl/ogloszenia.php[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ania z poznania']Jaka fajna sunieczka..... Dobrze, że jest u Was, Kasiu, teraz [B]będzie mieć najlepszą opiekę z możliwych[/B]![/QUOTE]
Witaj Aniu :)
My też bardzo się cieszymy, że Cioteczki zgodziły się przyjąć Bellusię pod swoja opiekę.

Bella-Roza bardzo potrzebuje wsparcia finansowego.
Wpłaciłam za poradę weterynaryjną 139 zł, Emilka za pobyt w DT 300 zł razem 439, a na jej konto wpłynęło 110,00 zł.
Trwają bazarki więc jakaś kwota się uzbiera, ale bardzo potrzebne są deklaracje stałych wpłat.
Wiem jak każdej z nas jest trudno, ale bardzo proszę piszcie, proście gdzie się da, kogo się da. Obawiam się, że renowacja Belluni będzie kosztowna, ale konieczna.

Link to comment
Share on other sites

Stale nic nie zadeklaruję ale zaraz jak rozliczy się bazarek planuję drugi, myślę że ciekawszy niż podręcznikowy. Oczywiście będę prosić, pytać i namawiać :) zorientuję się też gdzie można sprzedać używane podręczniki i to, co dostanę również dam na sunię.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Soko']Stale nic nie zadeklaruję ale zaraz jak rozliczy się bazarek planuję drugi, myślę że ciekawszy niż podręcznikowy. Oczywiście będę prosić, pytać i namawiać :) zorientuję się też gdzie można sprzedać używane podręczniki i to, co dostanę również dam na sunię.[/QUOTE]
Soko, jesteś z Bellusią od powstania wątku i wiem, że pomożesz jej w miarę swoich możliwości. Bardzo serdecznie Ci dziękuję :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='emilia2280']Wielkie dzięki Asiu! To wspanialy prezent, bo sunia jet przepiękna i oni najlepiej to jeszcze wyrzeźbią z klaczków :loveu:[/QUOTE]
Dostałam dzisiaj drugiego maila od innej hodowczyni, która również zaoferowała pomoc w strzyżeniu suni. Bardzo się cieszę, że nasi spanielowi hodowcy chcą pomagać bezdomniakom. To dobrze o nich świadczy. :p


BeaBono albo KateBono dzwoniłyście może w sprawie strzyżenia?

[quote name='BeaBono']Po wizycie u weta:
Bella waży 10,9 kg. Jest starsza niż sądziłyśmy - ma 8-9 lat.
Ma żółte ząbki i troszkę kamienia. Temperatura w normie.
Oczy - sunia ma prawdopodobnie zaćmę starczą. Wskazana wizyta u okulisty.
Wetka stwierdziła zapalenie spojówek. Dostałyśmy receptę na Maxitrol, mamy zakraplać oczka 3 x dziennie.
Bella ma też zapalenie uszu. Mamy czyścić jej codziennie uszka i zakraplać 2x dziennie Aurizon (lek mamy od weta, płyn do czyszczenia będziemy musiały wkrótce kupić, bo w domu mamy końcówkę Clorexydermu).
Skóra - na pewno jest grzybek, świecił w UV. Zalecenia - kąpiel w Manusanie i co 3 dzień oprysk i wcieranie Imaverolu (Imaverol dostałyśmy).
Wetka pytała na co były pobrane zeskrobiny. Podejrzewa nużycę.
Listwa mleczna - 1 guzek do usunięcia.
Bella ma lekki żółtawy wyciek, wylizuje się. Miała zrobione USG macicy. Macica jest powiększona. Mamy jeszcze poobserwować sunię - może mieć zapalenie pochwy, może wkrótce dostać cieczkę albo ma początki ropomacicza i wtedy sterylka na cito.
Sunia miała pobraną krew do badania.
Przed chwilą zadzwonili z lecznicy, wyniki bad. krwi są w normie, trochę tylko podwyższony jest profil wątrobowy.
Cukier - Bella nie była na czczo, najadła się rano suchej karmy...
(sucha stoi u nas zawsze w miskach; zgapiłyśmy się wczoraj)
Jutro zawozimy mocz do badania.
Bella podczas wizyty lekko panikowała, piszczała i wyrywała się. Nie warczała, nie próbowała ugryźć.
Zapłaciłyśmy 139 zł. Mamy na razie tylko rachunek. Fakturę dostaniemy, jak szefowa wróci z urlopu (w następny piątek 23.09)[/QUOTE]
Trochę tych choróbstw się nazbierało u jednego małego psiaczka... :shake:

Co do grzybka i podejrzenia nużycy, to chyba trzeba o tym poinformować hodowcę zanim podejmie się strzyżenia.

[quote name='elik']A swoją drogą, to sunia wprowadziła nas w błąd. Myśleliśmy, że to młódka, a to seniorka. Tym bardziej musimy o nią zadbać :loveu:[/QUOTE]
Bo ona wygląda jak młódka! Wiele czarnych i podpalanych spanieli już w wieku 3 lat ma siwe włoski na uszkach i pysiu, a Bellusia calutka czarna jak smoła. :p

[quote name='Poker']Uważaj na kominy :eviltong:
Bellunia już jest bezpieczna,ale żeby spanielkowe cioteczki nie czuły się bezrobotne, to podsyłam link do schroniska w Radysach czyli tam gdzie diabeł mówi dobranoc.Jest w nim ok.1000 psów!!!, w tym czarna spanielka :-(
[URL]http://www.schroniskodworakowscy.pl/ogloszenia.php[/URL][/QUOTE]
Poker dzięki za info o tej suni. Nawet nie wiedziałam, że takie schronisko istnieje.

[quote name='elik']Witaj Aniu :)
My też bardzo się cieszymy, że Cioteczki zgodziły się przyjąć Bellusię pod swoja opiekę.

Bella-Roza bardzo potrzebuje wsparcia finansowego.
Wpłaciłam za poradę weterynaryjną 139 zł, Emilka za pobyt w DT 300 zł razem 439, a na jej konto wpłynęło 110,00 zł.
Trwają bazarki więc jakaś kwota się uzbiera, ale bardzo potrzebne są deklaracje stałych wpłat.
Wiem jak każdej z nas jest trudno, ale bardzo proszę piszcie, proście gdzie się da, kogo się da. Obawiam się, że renowacja Belluni będzie kosztowna, ale konieczna.[/QUOTE]
[quote name='Justyna Lipicka']a może jakieś allegro?? tylko ja nie wiem jak się robi :( tak jak normalne??[/QUOTE]
Właśnie miałam pisać, że warto by było zrobić suńce Allegro cegiełkowe. Może jakaś zaufana fundacja zgodzi się zrobić na swoje konto, bo fundacje mogą wystawiać aukcje za darmo.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Poker']...podsyłam link do schroniska w Radysach czyli tam gdzie diabeł mówi dobranoc.Jest w nim ok.1000 psów!!!, w tym czarna spanielka :-(
[URL]http://www.schroniskodworakowscy.pl/ogloszenia.php[/URL][/QUOTE]
Nie otwiera mi się link do tego schroniska, ale jeśli przebywa w nim 1000 psów, to wyobrażam sobie jakie tam mogą panować warunki :-(


[quote name='Asia & Ginger']...
Właśnie miałam pisać, że warto by było zrobić suńce Allegro cegiełkowe. Może jakaś zaufana fundacja zgodzi się zrobić na swoje konto, bo fundacje mogą wystawiać aukcje za darmo.[/QUOTE]
To świetny pomysł.
Jeśli tylko znalazłby się ktoś, kto potrafi zrobić takie allegro cegiełkowe, to myślę, że jego koszt nie jest taki duży i mogłybyśmy sobie na to pozwolić. Gdyby to fundacja zrobiła allegro, to pewnie podałaby swoje konto i znów byłby problem z przekazaniem kasy.
Czy znacie kogoś, kto potrafi zrobić allegro cegiełkowe ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...