Jump to content
Dogomania

Hodowla - od Adamczewskich


wiwiwiwi

Recommended Posts

  • Replies 166
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='wiwiwiwi']Witam wszystkich
zamierzam kupić suczkę z hodowli od Adamczewskich (okolice Łodzi) - może ktoś zna tą hodowlę i hodowców ? Jeżeli tak to proszę mi doradzić czy warto brać od nich psy.
Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi[/quote]

Widziałam kilka psów z tej hodowli, potencjalnego ojca też. hmmmmm ... co kto lubi ... Powiem tylko, że na moim osiedlu jest pies z tej hodowli - mocny samiec z dobrym włosem, niestety ma przodozgryz, no i psychika pozostawia wiele do życzenia. Na wystawie w Łodzi rozmawiałam z hodowcą i zastrzelił mnie zdaniem : "Ja psy krzyżuje tak aby miały jak największe łby!" :crazyeye: :crazyeye: Bez komentarza. Potwornie żal mi było psa, którego sobie zostawili i wystawiają- Portos od Adamczewskich. Na wystawie w Łodzi pies miał wytartą niemal do krwi szyję, był przerażony ...
Aby oddać sprawiedliwość widziałam też śliczną suczkę ... Twoja decyzja, ja byłabym ostrożna.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[COLOR=black]Witam[/COLOR]
[COLOR=black]Na szczęście nie kupiłem goldenka od Adamczewskich i raczej nie polecam nikomu, kwestia wolnego wyboru, a oto powody (być może urojone, być może jestem przewrażliwiony):[/COLOR]
[COLOR=black]1. szczeniaki były bardzo brudne i śmierdzące nawet jak na goldeny które raczej nie zwracają uwagi na to by być czyste i pachnące.[/COLOR]
[COLOR=black]2. psy były karmione PEDIGREE JUNIOR oraz kurzymi łapkami z kluchami (sam hodowca tak mówił i widziałem te łapki na własne oczy) !!![/COLOR]
[COLOR=black]3. miot był podzielony na dwie grupy - szczurki i normalne szczeniaki - trochę to dziwne[/COLOR]
[COLOR=black]4. szczeniaki były wystraszone i nie chciały do mnie podejść !!![/COLOR]
[COLOR=black]5. Właściciel niezbyt chciał rozmawiać o badaniach suki na dysplazję i inne choroby genetyczne, mówił, że jest zdrowa.[/COLOR]
[COLOR=black]6. za siatką na wybiegu było kilka goldenów które skakały by je głaskać, a matka szczeniaków dziwnym zbiegiem okoliczności nawet nie chciała podejść - schowała się w budzie.[/COLOR]
[COLOR=black]7. Suka karmiła cztery goldeny i dwa azjaty (też hoduje tą rasę i nie wiem dokładnie dlaczego azjatka nie mogła karmić własnych szczeniąt), szczurki nie wiem jak były karmione ale z pewnością nie miały kontaktu z matką.[/COLOR]
[COLOR=black]8. A[/COLOR][COLOR=black] TERAZ NAJLEPSZE - PORTOS JEST TRZYMANY NA ŁAŃCUCHU PRZY BUDZIE, JAK WCHODZI SIĘ NA PODWÓRKO TO SZCZEKA JEK GROŹNY ŁAŃCUCHOWIEC ALE GDY SIĘ PODEJDZIE TO OCZYWIŚCIE ŁASI SIĘ. Hodowca tłumaczył, że przeskakuje płot i ucieka, dlatego jest na łańcuchu, co ciekawe płot ma wysokość około 2 metrów – nie wiem jak skoczne są goldeny.[/COLOR]
[COLOR=black] [/COLOR]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman][U]PODKREŚLAM [/U]– są to moje subiektywne spostrzeżenia, mi się po prostu ta hodowla nie podobała. Adamczewski wyceniał psy na 1500 zł.[/FONT][/SIZE]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]A TERAZ NOWINA – Z ŻONĄ KUPILIŚMY GOLDENA ALE NIE OD ADAMCZEWSKICH [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Ma na imię BELLA, pochodzi z hodowli z Zagłębia, zupełne przeciwieństwo hodowli Adamczewskich.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Pozdrawiam wszystkich i życzę WESOŁYCH ŚWIĄT !![/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

JEzeli jest tak jak piszesz, to nie jest to żadna hodowla lecz PSEUDOHODOWLA, na pewno przy jej sprawdzeniu mogło wyjsc wiele innych ciekawych rzeczy, ale to procedura długa i dla wytrwałych i niestety tez jakos ostatni pomógby Ci w tym Związek Kyn.
Gratuluje suni!!!!:) OSobiście cenie hodowle ktora wybrales!!!:)
Daj znac jakimis zdjeciami!!!:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tollerka']Świetny wybór hodowli Z Zagłębia! Moja przyjaciółka ma stamtąd goldena, i dzięki temu wiem, że to wspaniała hodowla! [/quote]
Moja też miała od niego goldena i ma skrajnie różną opinie od twojej przyjaciółki...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lavanara']Pare takich spraw było zgłaszanych ZKwP i za przeproszeniem nie zrobili nic, dając tym stosunek gdzie mają tego typu naruszenia... :([/QUOTE]

To była literówka chodzilo o to, ze jako ostatni pomógłby Ci ZKwP. Jestem w trakcie "rozprawiana sie" z psudohodolą,która także miedzy innymi hoduje goldeny i ZKwP bedzie ostatnim organenam jaki sie o tym dowie. Dostanie suche fakty z prokuratury i strazy miejskiej...........aby przypadkiem zyczliwe koleżeństwo nie pomogło hodowli przetrwac........ lub jej uprzedzic przed tym, przed czym nie powinno. Tak to niestety wygląda....

p.s
Co do hodowli "z Zagłębia" słyszałam..............brałam udział w sprawie w której okazało się, ze pewien miot z ich hodowli jest jednym wielkim nieporozumieniem, szukano komletu rodzenstwa aby uprzedzic u chorobie genetycznej która szybko pojawiła sie u pierwszego szczeniaka. Pojawiło sie wiele niedopowiedzien i różnych teorii...
Na forach tak to bywa ( jak i w życiu), ze czesc to plotki innych zyczliwych hodowców, cześć zazdrośników a częśc ludzi rzetelnych, dlatego nie bede tutaj wszystkeigo powtarzac. Mam nadzieje, bo prawdy nie znam, ze te machlojstwa nie były sprawką owych hodowców, którzy akurat w tej sprawie użyczyli swojego reproduktora...
O tym wiem, z pewnych żródeł, natomiast cała pozostała działalność tej hodowli jest dla mnie bez zarzutu i nie słyszałam o innych sprawkach.....
Chyba ze o czymś nie wiem.

p.s
Nie mam psa z tej hodowli, ale gdybym teraz miała wybierac na pewno wzięłabym ich pod uwagę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wiwiwiwi'][COLOR=black]Witam[/COLOR]
[COLOR=black]Na szczęście nie kupiłem goldenka od Adamczewskich i raczej nie polecam nikomu, kwestia wolnego wyboru, a oto powody (być może urojone, być może jestem przewrażliwiony):[/COLOR]
[COLOR=black]1. szczeniaki były bardzo brudne i śmierdzące nawet jak na goldeny które raczej nie zwracają uwagi na to by być czyste i pachnące.[/COLOR]
[COLOR=black]2. psy były karmione PEDIGREE JUNIOR oraz kurzymi łapkami z kluchami (sam hodowca tak mówił i widziałem te łapki na własne oczy) !!![/COLOR]
[COLOR=black]3. miot był podzielony na dwie grupy - szczurki i normalne szczeniaki - trochę to dziwne[/COLOR]
[COLOR=black]4. szczeniaki były wystraszone i nie chciały do mnie podejść !!![/COLOR]
[COLOR=black]5. Właściciel niezbyt chciał rozmawiać o badaniach suki na dysplazję i inne choroby genetyczne, mówił, że jest zdrowa.[/COLOR]
[COLOR=black]6. za siatką na wybiegu było kilka goldenów które skakały by je głaskać, a matka szczeniaków dziwnym zbiegiem okoliczności nawet nie chciała podejść - schowała się w budzie.[/COLOR]
[COLOR=black]7. Suka karmiła cztery goldeny i dwa azjaty (też hoduje tą rasę i nie wiem dokładnie dlaczego azjatka nie mogła karmić własnych szczeniąt), szczurki nie wiem jak były karmione ale z pewnością nie miały kontaktu z matką.[/COLOR]
[COLOR=black]8. A[/COLOR][COLOR=black] TERAZ NAJLEPSZE - PORTOS JEST TRZYMANY NA ŁAŃCUCHU PRZY BUDZIE, JAK WCHODZI SIĘ NA PODWÓRKO TO SZCZEKA JEK GROŹNY ŁAŃCUCHOWIEC ALE GDY SIĘ PODEJDZIE TO OCZYWIŚCIE ŁASI SIĘ. Hodowca tłumaczył, że przeskakuje płot i ucieka, dlatego jest na łańcuchu, co ciekawe płot ma wysokość około 2 metrów – nie wiem jak skoczne są goldeny.[/COLOR]

[SIZE=3][FONT=Times New Roman][U]PODKREŚLAM [/U]– są to moje subiektywne spostrzeżenia, mi się po prostu ta hodowla nie podobała. Adamczewski wyceniał psy na 1500 zł.[/FONT][/SIZE]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]A TERAZ NOWINA – Z ŻONĄ KUPILIŚMY GOLDENA ALE NIE OD ADAMCZEWSKICH [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Ma na imię BELLA, pochodzi z hodowli z Zagłębia, zupełne przeciwieństwo hodowli Adamczewskich.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Pozdrawiam wszystkich i życzę WESOŁYCH ŚWIĄT !![/SIZE][/FONT][/quote]
Z Zagłebia koleżanka moja ma pieska to w Katowicach chyba jest... Świwetna hodowla!

Link to comment
Share on other sites

p.s
Co do hodowli "z Zagłębia" słyszałam..............brałam udział w sprawie w której okazało się, ze pewien miot z ich hodowli jest jednym wielkim nieporozumieniem, szukano komletu rodzenstwa aby uprzedzic u chorobie genetycznej która szybko pojawiła sie u pierwszego szczeniaka. Pojawiło sie wiele niedopowiedzien i różnych teorii...



Może rozwiń ten temat bo ja chyba troche mało wiem co sie dzieje w mojej hodowli.
Zygmunt Stelmach

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...