Jump to content
Dogomania

Temat dla początkujących → zanim wybierzesz hodowlę (zastanów się nad genetyką...)


Sigourney.Weaver

Recommended Posts

W najbliższym czasie zamieszczone zostaną fotki obrazujące konkretne przykłady wymienionych, niecodziennych umaszczeń :)


Linki uzupełniające pojawią się w linkowni genetycznej, natomiast artrykuły poświęcone zagadnieniu bieli w odniesieniu do Dogo Argentino będą tłumaczone i zamieszczane w tym temacie :)
A także rozwininęte zostaną nowe wątki :)

CDN

Link to comment
Share on other sites

Fotografie ilustrujące przykłady umaszczeń, o których jest mowa w powyższym tekście można obejrzeć tu :
[URL="http://www.dogomania.pl/threads/213891-Tłumaczenie-artykułu-JP-Yousha-z-września-2006-"][COLOR=#000080]http://www.dogomania.pl/threads/213891-Tłumaczenie-artykułu-JP-Yousha-z-września-2006-[/COLOR][/URL]„COAT-COLOR-IN-GREAT-DANE-...-quot?p=17555651&viewfull=1#post17555651

:-)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Podbijam ten temat ponieważ był jednym z pierwszych zamieszczonych przeze mnie i w związku z tym wylądował na samym dole działu i nie "rzuca się w oczy", a myślę, że warto go przypomnieć, ponieważ ostatnio w jednym w z wątków znowu przypomniana została kwestia "kropek" u dogo... A to -moim zdaniem- oznacza, że o istocie genetyki umaszczeń warto od czasu do czasu przypomnieć. Może też ktoś zechce dodać coś od siebie ? i może na dgm pojawią się kolejne tłumaczenia :) ? Mogłabym pójść na skróty i przypomnieć "podumowanie" o pigmencie ale myślę, że czasami warto zacząć od początku :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

[quote name='Sigourney.Weaver']Podbijam ten temat ponieważ był jednym z pierwszych zamieszczonych przeze mnie i w związku z tym wylądował na samym dole działu i nie "rzuca się w oczy", a myślę, że warto go przypomnieć, ponieważ ostatnio w jednym w z wątków znowu przypomniana została kwestia "kropek" u dogo... A to -moim zdaniem- oznacza, że o istocie genetyki umaszczeń warto od czasu do czasu przypomnieć. Może też ktoś zechce dodać coś od siebie ? i może na dgm pojawią się kolejne tłumaczenia :) ? Mogłabym pójść na skróty i przypomnieć "podumowanie" o pigmencie ale myślę, że czasami warto zacząć od początku :)[/QUOTE]

Szkoda,że cd. nie nastąpił, gdyż czytałam go uparcie do końca, choć przyznam sie szczerze zawiłosci dla mnie dużo,ale sens trafia do mnie i rozumiem o wiele więcej niż myślałam. Dziękuję za niezbedne informacje. Interesowałoby mnie rozwinięcie tematu odnośnie połączenia arlekina z czarnym z lini błękitnej, ale D/D, KB/KB i co w dalszych pokoleniach?

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Nie jestem genetykiem i nie mam pojęcia co i jak w kolorowych wariacjach DN -po prostu nigdy się tym nie interesowałam :) poza tym wystarczy mi, że pisząc o DA łamie zasadę Jocker'a (''if your good at something never do it for free''). Podejrzewam, że najszybciej informacje nt genetyki umaszczeń znajdziesz na stronach Smutz i Jousha, albo polskie tłumaczenia Ewy Ziemskiej na dogo canario club :) . dzięki za dobre słowo. Pozdrawiam :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...