Jump to content
Dogomania

Pytanie do znawców foksów.


A&L

Recommended Posts

Witam,
Mam pytanie. Jestem właścicielką młodej weściczki, mam w planach drugiego psa. Co prawda nie teraz, ale zależy mi, żeby podjąć dobrą decyzję odnośnie rasy. Dlatego dużo czytam i staram się dowiedzieć jak najwięcej na temat psów, które mi się podobają.
Bardzo spodobały mi się foksy (wizualnie, o charakterze jeszcze nie mam wyrobionego zdania, bo nie miałam okazji spotkać się z foksem na żywo). I tu pojawia się problem - z tego co czytam foksteriery często są agresywne wobec innych psów i zastanawiam się czy w ogóle istnieje taka możliwość aby w jednym domu mieszkał west i foksterier. Dodam, że foks też na pewno byłby suczką.
I jeżeli mieliście do czynienia z welsh terrierem lub airedale terrierami to powiedzcie czy z nimi też są takie problemy?
Z góry dzięki za odpowiedzi :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Witam. Mam w domu psa Jaggteriera lat 12 i suczkę z adopcji foksteriera lat 6. Pieski bardzo się z sobą zgadzają. Czasami Foksa chce dominować nad psem Jaggterrierem i to jej się udaje, bo pies jej ustępuje. Nie wiem jak to by było gdyby w domu były dwie suki. Chyba to zależy od wieku piesków. Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja mam dwie foksice jak wiesz ;) Jedna 8 lat, druga 4. Pół roku temu wystąpił mega problem, zaczęły się gryźć.. Do tamtej pory było zawsze wszystko ok. Moja młodsza-Lara jest bardziej 'foksowa' tzn uparta, zadziorna i potrafi dominować i pokazać zęby. Lovi jest zawsze i od zawsze ;) uległa i spokojniejsza.
Problemem jest to że po pierwsze są to dwie suki, po drugie teriery. Lovi była kilka lat temu wysterylizowana, z Lara jakoś zwlekaliśmy nie wiem po co i się jazda zaczęła po cieczce w grudniu. W lutym też została wycięta i to bardzo pomogło.
Wszystko zależy od tego na jakiego psa, o jakim usposobieniu trafisz. Ja choć mam dwie foksterierki każda z nich jest inna. Mają takie same instynkty myśliwskie i podobne zachowania ale różnią się od siebie w dużym stopniu.
Moim zdaniem west i foks zgodzą się, pod warunkiem że Twoja sunia dobrze zaakceptuje szczeniaka, i od początku będziesz je ze sobą socjalizować. W przypadku terierów nie można dopuścic do rozpieszczenia psa itp sytuacji. Mocne zasady i granice są jak najbardziej na miejscu, dyscyplina i jeszcze raz dyscyplina.
U mnie było trochę 'za luźno'. Lara była rozpieszczona przez moją rodzinkę co oczywiście było błędem.
Na szczęście wszystko jakoś w miarę szybko udało mi się uspokoić i doprowadzić do normalności, a już na prawdę nie wiedzieliśmy co robić i czy nie szukać domu jednej z nich (aa aż nie mogę o tym myśleć.. )
Myślę, że sterylizacja obydwu suczek jest dobrym rozwiązaniem żeby uniknąć naturalnych w psim świecie konfliktów z tym związanych.
Jakbyś miała jeszcze jakieś konkretne pytania to pisz jeśli będę potrafiła to odpowiem :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...