Jump to content
Dogomania
Sign in to follow this  
Juliahis

Jazda na rowerze z BC

Recommended Posts

Cześć!

Słuchajcie zamierzam ze swoim Border Collie jeździć na rowerze. Wybieram się w Alpy do Fischen, położonego niedaleko Oberstdorfu w Niemczech. Trasy zazwyczaj po 70 km w obie strony na cały dzień. Czy myślicie, że to nie za dużo? Jednak pies będzie biegł przy rozpędzonym rowerze. Ale planujemy postoje co 0,5h. Będzie ostro pod górę, długi zjazd. :lol: Ale też ta jazda będzie cykliczna. Co 2 dni. Jeden dzień roweru, drugi dzień aktywnego spaceru i treningu oraz wspólnych zabaw. Co o tym sądzicie?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dla przyzwyczajonego do takiego wysiłku psa to jest do zniesienia. Natomiast wzięcie na taką trasę domowego pieska, który tylko chodzi na codzień na spacery, jakieś agility, krótkie przejażdżki rowerem, to będzie katastrofa.
Jeśli planujesz taki wyjazd, to musisz poświęcić minimum kilka tygodni na kondycyjne przygotowanie psa.

Share this post


Link to post
Share on other sites
[quote name='Juliahis']Tylko pracująca zwierzyna![/QUOTE]

No niestety nie wszyscy mają takie podejście ;)
Jak regularnie trenujecie z psem to ok, ale niektórzy potrafią wyprowadzając psa na fizjologię i pół godzinki polatania z kolegami, nagle walnąć mu trasę jak dla wieloletniego sportowca ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dystans 70 km w jeden dzień jest spory nawet dla trenującego psa. Biegnąc przy rowerze pies musi dostosować się do Twojego tempa, a bordery na ogół nie pokazują tego, że są zmęczone. Zwróć też uwagę na temperaturę - przy sportach zaprzęgowych przyjmuje się zwykle, że maksymalna temperatura do biegania dla psa to +15 stopni. Pytanie jeszcze, po jakim podłożu będziecie jeździć, bo jeśli po asfalcie, to pies kompletnie sobie rozwali łapy przy takich dystansach. Pomyśl może o przyczepce do roweru dla psa. Wtedy w zależności od jego siły może na zmianę jechać w środku i biec obok roweru :)

[IMG]http://media.zooplus.com/bilder/przyczepka/rowerowa/no/limit/doggy/liner/0/300/203544_doggy_liner_teflon2_0.jpg[/IMG]

Share this post


Link to post
Share on other sites
70 oczywiście w obie strony, ale ... Jeździmy w Niemczech więc nie ma porównania z naszymi drogami. Albo po szutrze albo po asfalcie. W górach raczej na na prawdę wysokich wysokościach jest 25 stopni. A poza tym zaplanowałam dokładnie całe oprzyrządowanie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

Announcements

×