Jump to content
Dogomania

Jak zostać treserem/trenerem psów


HUARES

Recommended Posts

  • Replies 298
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

jestem jeszcze nie pełnoletnia,wiec troche czasu mi zostało.nie moge raczej powiedziec ze wyszkolilam jakiegos psa.do tej pory mialam jedna suke nauczylam ja rzeczy z 1 pt.chodzilam na spacery z psami sąsiadow i uczylam je chodzic przy nodze itd :)no wiec nie mam duzego doswiadczenia i dlatego pytam sie duuzo wczesniej zeby jak juz skoncze 18lat moc pojsc na kurs treserski itd itd(jesli juz od 18lat mozna...)

oczywiscie zdaje sobie sprawe,ze to nie jest łatwe i nier zawsze przyjemne zajecie,jednak ja juz sie chyba zdecydowałam co chce robić w życiu.to jest to właśnie

Link to comment
Share on other sites

Albo pójść z pieskiem (lub bez) do jakiejś szkoły dla psiaków i spytać sie czy możesz z nimi współpracować - tak ja zaczełam 8) Oglądanie pracy dobrych trenerów daje baaardzo dużo. Oprócz tego zacznij jeźdźić na zawody - obedience, PT czy IPO. Zobacz jak ludzie pracują z psami, ucz się od najlepszych. Czytaj jak najwięcej, również anglojęzyczne książki. I nie tylko ksiązki o psach konkretnie, ale także książki poświęcone uczeniu sie zwierząt, pamięci, motywacji itd, np. Sadowskiego, Skinnera. Nie koncentruj się na zdobyciu papierka, tylko na poszerzaniu swojej wiedzy.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Ja mam taką teorię że trener powinien jeszcze znać podstawy psychologii... tego w tym temacie chyba jeszcze nie znalazłam. Słyszałam już że często ludzie są namawiani do jakiegoś traktowania psa (nie zawsze tak drastycznego) które jest sprzeczne z ich nastawieniem.A dla niektórych lepiej by było chodzić na PT dwa razy i robić postępy, wolniej ale jednak, niż bez przekonania wykonywać polecenia szkoleniowca. Pies przecież doskonale takie rzeczy wyczuwa...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 4 weeks later...
  • 9 months later...

Jak na razie znalazlem:
[URL="http://www.zoopsychologia.pl"]www.zoopsychologia.pl[/URL] ale nie do konca mnie to przekonuje. Czy znacie jakies inne adresy?
No i czy wogole takie kursy to dobra droga by zostac szkoleniowcem.
Chetnie posluchal bym tez tych ktorzy szkolą, czy maja ukonczone kursy, jakie i gdzie i czy daly im potrzebna wiedze.

(Studiuję weterynarie, interesuje sie bechawioryzmem i mam juz pewne doswiadczenie w szkoleniu psow)

Dziekuje za wszystkie odpowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

Guest Mrzewinska

Gdybys chcial miec uprawnienia trenera, potem instruktora Zwiazku Kynologicznego w Polsce, musialbys zaliczyc asystowanie przy szkoleniu prowadzonym przez instruktora, zdac egzamin, przedstawic wlasna prace z psem.
Szczegolow dowiesz sie w Komisji Szkolenia najblizszego Tobie oddzialu ZK w Polsce lub napisz do Glownej Komisji Szkolenia Psow przy ZG ZKwP.
No i jasne - literatura na teamt roznych metod szkolenia, teorii i praktyki, znajomosc regulaminow w roznych dziedzinach sportu kynologicznego.
Zofia

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Chyba były jakieś konkrety podane,bo ja zdaje się sama pytałam.Ale teraz to się jakoś rozmyło i nawet dokładnie nie pamiętam,co,gdzie i kiedy.Można by było to jakoś ładnie w punktach opisać.
Ja osobiście jestem ciekawa jaki jest podział,rozwija się coraz lepiej u nas psi sport i jakoś trzeba rozdzielić trenerów np.agility od IPOwców.
Bo zdaje się,że wymóg jest - zrobić IPO 2 lub na starszego instruktora(?) IPO 3.
A jak ktoś nie chce robić IPO tylko np prowadzić agility pod banderą ZK to co?
Pewnie to jest jakoś rozdzielone,ale ja nie mam pojęcia jak,a jak mam dzwonić do ZK to mnie trochę odrzuca.

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Dzień dobry[/SIZE][/FONT]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman]Nazywam się Magdalena Szymczak i jestem studentką 4 roku Zootechniki. Moim marzeniem jest praca z psami najbardziej chciałabym być treserem .Obecnie zajmuje się tresurą psów z zakresu posłuszeństwa ale jest to praca w kręgu znajomych i mająca na celu zdobywania coraz większego doświadczenia. Chcąc wiedzieć i umieć coraz więcej o tresurze studiuje dużo książek na ten temat a wiedza którą posiadam pozwoliła mi wyszkolić mi mojego psa , który na egzaminie organizowanym przez Związek Kynologiczny otrzymał notę Bardzo dobrą ( więc jak na początek to chyba nieźle). Wiem że nieumiejętne szkolenie psa może narobić więcej szkody niż pożytku dlatego nie wszystkich zleceń się podejmuje. Chciałabym jednak zdobyć zawód tresera i być w tym coraz lepsza. Wieże że tylko człowiek , który kocha to co robi , robi to dobrze. Chciałabym znaleźć zatrudnienie jako asystent lub pomocnik przy tresurze psów bym mogła pracować i uczyć się jednocześnie. Proszę o pomoc w realizacji mojego największego marzenia. Dziękuje i pozdrawiam Magdalena Szymczak [/FONT][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Wow, chętnie zaprosiłabym cię do wychowanie mojego psa, pożeracza smieci wszelkich. Myślę, że powinnaś sie zorientować w swoim mieście jakie są szkoły psie i tam sie skierować. MYślę, ze każdy byłby zachwycony z twojej propozycji. Życzę powodzenia. :multi:

Link to comment
Share on other sites

Niestety, to nie jest rozdzielone. W tej chwili są trzy stopnie: młodszy instruktor szkolenia psów, instruktor i starszy instruktor. Żeby zostać młodszym instruktorem trzeba być 5 lat członkiem ZKwP, zdać z jakimś psem PT, IPO1, IPO2 i zdać egzamin. Do egzaminu dopuszcza sekcja szkolenia w danym oddziale ZKwP. U nas (W-wa) trzeba mieć do tego 4 lata stażu w sekcji szkolenia - ale ten punkt może być w różnych oddziałach różny.
Żeby zostać instruktorem trzeba być wcześniej młodszym instruktorem, pracować min. 3 lata na szkoleniach związkowych i zdać z jakimś psem IPO3. Starszym instruktorem zostaje się po kolejnych 3 latach pracy w Związku.
Instruktorów agility na dzień dzisiejszy nie ma (nie ma takiego tytułu)- może to się zmieni, ale w tej chwili aby prowadzić agility nie trzeba mieć oficjalnych papierów. W sumie może i dobrze, bo jak znam pomysły GKSP pewnie na egzaminie chcieliby żeby powiedzieć jak nauczyć psa żeby skakał 2 m. w zwyż a nie wymagali by informacji o fazach treningu czy wieku, w jakim pies może zacząć robić jakieś ćwiczenie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...