Jump to content
Dogomania

"Mój pies" - propozycja


Agnieszka(Visenna)

Recommended Posts

Witam,

Nie wiem, czy taki temat był już poruszany, ale zaryzykuję.W razie czego zawsze można usunąć wątek.Wiem, że na dogomanii udzielają się osoby, które regularnie piszą artykuły do "Mojego psa"- i w zasadzie do nich, chociaż nie tylko (chciałabym poznać również zdanie ogółu na ten temat) kieruję swoją propozycję.Myślę, że w tej gazecie poruszanych jest wiele tematów drugorzędnych, natomiast ten problem bezdomności, o którym przynajmniej psie gezety powinny wiciąż KRZYCZEĆ jest pomijany.Wiem, że pojawiają się artykuły o adopcjach i Schroniskach, bardzo się z tego cieszę, ale uważam, że sytuacja polski w tej kwestii jest tak dramatyczna, że tego tematu nie powinno się zostawiać "w spokoju" nawet na chwilę !! (zwlaszcza, ze ZADNE MEDIA ANI TELEWIZJA nie robia NIC, aby troszeczke inaczej ukierunkowac tok myslenia naszego spoleczenstwa)
Co powiedzielibyście na to, gdyby w gazcie znajdywała się wzmianka o pozytywnych skutkach sterylizacji przedrukowywana NUMER PO NUMRZE.. mogłaby to być niewielka adnotacja, ale precyzjna i widoczna.. jeśli macie "wtyki" może latwiej byłoby Wam przekonać redaktor naczelną? Czy w ogóle uważacie, że pomysł mógłby się sprawdzić?Czekam na komentarze.

Link to comment
Share on other sites

Guest Mrzewinska

Pomysl na pewno jest dobry. Tyle ze Mojego Psa kupuja wylacznie ludzie, ktorzy wiele o psach wiedza, interesuja sie.
Rozmnazacze produkujacy psy nierasowe czy w typie rasy zyja z tego i nie zmienia stanowiska - a to oni sa przede wszystkim odpowiedzialni za produkowanie dziesiatkow tysiecy pieskow sprzedawanych po 200 zlotych. A potem wyrzucanych, tanio przyszlo, tanio poszlo.
Tylko zrownanie rozmnazaczy w obowiazkach z hodowcami psow rasowych moze spowodowac organiczenie tej produkcji - bo stanie sie nieoplacalna. To do potencjalnych nabywcow trzeba apelowac - nie kupujcie tanszych szczeniakow z psich fabryk.
Ale list do Mojego Psa, podpisany przez dogomaniakow to dobry pomysl -
jesli bodaj jeden z czytelnikow tego miesiecznika wstrzyma sie od rozmnazania,to tez duzo.
I na pewno list dogomaniakow redakcja Mojego Psa potraktuje bardzo powaznie.
Zofia

Link to comment
Share on other sites

Idea jest jak najbardziej szczytna. Popieram ją z całego serca. Wydaje mi się, że każda okazja jest dobra aby krzewić wiedzę, a co za tym idzie odpowiedzialność, wśród obecnych lub przyszłych właścicieli psów. Sądzę, że "Mojego Psa" czytają zarówno laicy jak i profesjonaliści. Tym ostatnim także warto od czasu do czasu przypomnieć o rzeczach, jak mogłoby się wydawać, dla nich oczywistych.
Ewa Grabowska

Link to comment
Share on other sites

Bardzo dobry pomysł.
"Mojego psa" i inne tego typu psie gazety czytają przeważnie miłosnicy psów, jednak wystarczy przejżeć ogłoszenia - tam jest bardzo dużo psów bez rodowodu, bo suka powinna mieć chociaż raz szczeniaki, itp.
Trzeba zacząć uswiadamiać ludzi jakie są korzyści ze sterylizacji, to po pierwsze.
Po drugie, do czego prowadzi bezmyślne rozmnażanie psów
Po trzecie, należy pokazać ludziom, że nie powinno kupować się psów na giełdach, od pseudohodowców.

Im więcej bedzie się o tym pisać, mówić tym więcej ludzi w końcu to zrozumie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mrzewinska']Pomysl na pewno jest dobry. [/quote]
A nawet wspaniały ;)
[quote name='Mrzewinska'] Tyle ze Mojego Psa kupuja wylacznie ludzie, ktorzy wiele o psach wiedza, interesuja sie.[/quote]
Właśnie...MP kupują ludzie którzy kochają zwierzęta,dbają o nie i chcą jak najlepiej dla nich (dlatego pogłębiają wiedze kupując ten miesięcznik)
[quote name='Mrzewinska'] tanio przyszlo, tanio poszlo.[/quote]
Już bardziej "łatwo przyszło, łatwo poszło" ;) (chyba)

Link to comment
Share on other sites

[LEFT]ah...przepraszam...ale sie postwrzymac nie moglam...ale dla mnie pomysł bardzo dobry...znam osoby, które przed kupieniem psa kupili jakąs gazete o psach (np.MP) i zmienili swoje nastawienie do psów (nie uważali go tylko jako darmozjad i zabawka dla dzieci-wreszcie)
[/LEFT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kati']Bardzo dobry pomysł.
"Mojego psa" i inne tego typu psie gazety czytają przeważnie miłosnicy psów, jednak wystarczy przejżeć ogłoszenia - tam jest bardzo dużo psów bez rodowodu, bo suka powinna mieć chociaż raz szczeniaki, itp.
[/quote]
wiesz, ja kiedyś w tej sprawie napisałam do PP. Akurat w tym numerze ukazał się artykuł p. Macieja Nowakowskiego o psach za 300 zl. Po jego przeczytaniu zajrzalam do ogłoszeń i znalazłam dwa czy trzy dotyczące psiaków bez rodowodu.:shake:

No, ale wracając do tematu - pomysł popieram.

Link to comment
Share on other sites

Pomysł jest bardzo dobry.
Z tym że rzeczywiście MP i inne psie magazyny czytają osoby, które są "w temacie" i wiedzą że bezdomność to problem. Powinno się przede wszystkim kierować takie propozycje do gazet ogólnych, do mediów, które są skierowane do wszystkich ludzi, nie tylko psiarzy. Wkońcu najwięcej nieuświadomionych ludzi to takie "osobniki", które nic nie wiedzą o psiakach.
Ale oczywiście pomysł popieram ;)

Link to comment
Share on other sites

[LEFT]Można by tez powiesic pare plakatów na stacji kolejowej i przystanku, bo tam ludzie sie nudzą i czytają różne ogłoszenia czekając...niestety najczęsciej sa to ogłoszenia o pożyczkach...a nie o czyms sensownym co by moglo pomoc...
[/LEFT]

Link to comment
Share on other sites

Tego typu gazet nie czytaja tylko i wylacznie osoby uswiadomione, ale chociazby ludzie, ktorzy dopiero co kupili np. yoreczka, chca sie dowiedziec czegos wiecej o psiej modzie :roll: itp. Niejednokrotnie nie wiedza nawet, co to jest sterylizacja.Jak napisala p.Zofia- "nawet, jesli uda sie przekonac chociaz jedna osobe to juz mozna mowic o sukcesie".. zwlaszcza biorac pod uwage niezlomny fakt, ze z jednej suki i z jej potomstwa moga urodzic sie tysiace kolejnych, niechcianych zwierzat.

Pomysl z lokalnymi mediami tez nie jest zly.Moze wspolnie sklecimy jakis list..i bedziemy rozslylac np.do Wyborczej.. miejskich gazetek..

Link to comment
Share on other sites

Kiedyś po wielkiej faktomanii były jakieś działania o to, aby media lokalne (głównie prasa) coś pisała o tym. Ale temat przycichł, można by znowu z czymś ruszyc. Dobrze by było, gdyby oprócz zwykłuch gazet kupowanych w kioskach pomogły nam darmowe gazety typu "Metro" czy "Metropol", bo wiele osób je bierze. (ja też, jak jadę do szkoły to dostaję i czasem sobie w autobusie poczytam - w ostatnim "Metrze" był nawet artykuł o Kubie z Orlena, niestety pani woźna wzięła gazetkę i artykułu nie mam)

Link to comment
Share on other sites

Przede wszystkim poruszyłabym problem ogłoszeń psów nierodowodowych w MP - tego jest zdecydowanie za dużo. W tym miejscu mogłyby być artykuły o sterylizacji. 2 w 1. :)
Dodano: Pomysł ze sterylizacjami jest bardzo dobry. Wiele ludzi kochających zwierzeta nie zdaje sobie sprawy z plusów sterylizacji i decyduje się na zastrzyki (nie orientuję sie dokładnie o co z tym chodzi)... Znam kilka takich osób, próbuję ich uświadomić, ale nie wychodzi mi... być może pomógłby taki artykuł? Wśród ludzi krąży mit (okropny), że sterylizacja boli zwierzaka... Ci ludzie kochający zwierzęta nie chcą mu "zadawać bólu". Taki artykuł wiele by pomógł.

Link to comment
Share on other sites

Guest Mrzewinska

Co do ogloszen - za ogloszenia gazeta po pierwsze nie odpowiada, po drugie - zyje z nich. Nawet wielkonakladowa gazeta nie utrzyma sie bez ogloszen.
W Moim Psie systematycznie pisze lekarz weterynarii i najlepsze moim zdaniem byloby, gdyby taki artykul napisal wlasnie on. Bo to moze przekonac wielu.
Mysle, ze gdyby pare osob z Dogo - im wiecej tym lepiej - zwrocilo sie do red. naczelnej Mojego Psa z prosba o podjecie tego tematu przez lek. weta - to moglaby sie ukazac dobra, fachowa publikacja, i co bardzo wazne - napisana przez czlowieka majacego na co dzien do czynienia z leczeniem psow. Wiec jego argumenty moga trafic do Czytelnikow...
Jesli pani X, czy pan Z napisze, ze ciaza nie jest suce potrzebna, mozna uwierzyc, mozna nie. Jesli napisze to lekarz weterynarii - uwierzy wiecej czytajacych. Jesli lek, wet. napisze, ze najlepszym sposobem ograniczania nadmiernego rozrodu zwierzat jest sterylizacja tych niehodowlanych, o nieudokumentowanym pochodzeniu - to moze ktos sie zastanowi.

Zofia

Link to comment
Share on other sites

[url]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=35465[/url]

W książce "Aby mój pies był zdrowy",dr.Artur Dobrzyński nie okresla sie jako przeciwnik rozmnazania psów niehodowlanych. Jest rozdział o kastracji,wzmianka o ograniczaniu bezdomności,niemniej w rozdz."O czym nalezy pamiętać zanim pokryjemy sukę" pisze:
[B][COLOR=Red]Jeśli [/COLOR]potomstwo ma miec rodowód,trzeba spełnic określone wymagania Zw.Kyn."

[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mrzewinska']Co do ogloszen - za ogloszenia gazeta po pierwsze nie odpowiada, po drugie - zyje z nich. Nawet wielkonakladowa gazeta nie utrzyma sie bez ogloszen.
[/QUOTE]

Myślę, że o wiele większe zyski przynoszą gazecie reklamy znajdujące się w wewnątrz niej - a w MP jest ich faktycznie sporo. Tak, racja, że nie odpowiadają za treść umieszczonych ogłoszeń, ale w moich oczach rażące jest najpierw propagowanie psów rodowodowych=rasowych, a następnie publikacja ogłoszeń zwierząt bez rodowodu. Może po prostu wyeliminować tylko te reklamy psów bez rodowodu?
No, ale nie ma co dywagować, bo pomysł faktycznie raczej nierealny, choćby dlatego , że przysporzyłoby dodatkowej pracy gazecie. No i wiadomo, nikt nie jest chętny na straty... A szkoda, bo mnie jednak razi ten problem w oczy.
A co do umieszczenia artykułu o sterylizacji przez lek. wet. jak najbardziej przyznaję rację. :) Gorzej, że artykuł nie mógłby spełniać swojej roli widzianej naszymi oczyma - lek. wet. może opisać suche fakty, jak przebiega sterylizacja, podać minusy, plusy. Słowem - kolejny encyklopedyczny artykuł, nietrafiający do ludzi. Taki, który przeczyta się raz (i to na samym końcu, po przeczytaniu ciekawszych artykułów) , a za chwilę nie będzie się już o tym pamiętało.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...