Jump to content
Dogomania

Słodki szczeniak Karmelek grzeje doopkę w DS :)


jofracy

Recommended Posts

normalnie miałabym juto rechabilitację ale jest odwołana - spróbuję wpaść ale nie gwarantuję

adiusza pociąg z krakowa do katowic to ponad 2 godziny obawiam się ze nie zdązylabyś wrócic na czas i wydać koteczka do ds

Karmel dobrze znosi podróż samochodem , nie wiem jak z innymi środkami transportu.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 85
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Ojcik']Reakcja na koty sprawdzona:)... Karmelek po obwąchiwał trochę, a później zaczął je ignorować...
Tak więc stosunek do kotów: dobry:D...[/QUOTE]


dziękuję za wieści......... i za spacerek

[quote name='ewes']to dobrze, że karmelek polubił koty (ale słyszałam, że bez wzajemności ;))[/QUOTE]

no ale nie z tymi kotami będzie mieszkał więc myślę że nie ma się o co martwić

koty adiuszy do psów przyzwyczajone podobno więc ok

adiusza - przeczytałam pw które wyslałaś jofracy (mówiłam że to do mnie "wróci" ...)
i jeszcze jedno pytanko: czytałaś już cały wątek czy nie, bo jeśli tak to w zasadzie już sporo o psiaku wiesz

nie wiem czy pisałam ze pilnowal mi kurtki (bo o obszczekaniu "konkurencji" na pewno było)

a co do tych 9 godzin w domu (tzn. bez Ciebie) to jest dzisiaj chyba standard z psem w domu ale nie wiem jak Karmel na to zareaguje , chociaż jeśli twoja mama mogłaby go wyprowadzić - myślę ze będzie ok (uwaga , na początku ciągnie na smyczy, lubi też ją gryżć........ nie wiem dlaczego)co do lęku separacyjnego - było już kilka przypadkow także jakby co to myślę że osoby zaznajomione z tematem podzielą się wiedzą

i w końcu czuję że nie pisałam tylko dla siebie...........

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Irvette']co do lęku separacyjnego - było już kilka przypadkow także jakby co to myślę że osoby zaznajomione z tematem podzielą się wiedzą[/QUOTE]
taa... zawsze ktoś poradzi, pomoże, z tym akurat nie ma problemu ;) ale nie ma co zapeszać na razie ;)

Link to comment
Share on other sites

ja pierdziu!!Przeciez to wypisz wymaluj kepie!!nie ma chipa ani tatoo??Jak sie na niego patrze, na te miny...jak czytam co o nim piszecie....to i wyglad i zachowanie typowo kelpikowe.Wiec mysle że aktywna rodzina wskazana.

Mam kelpiatko w domu i dobry kelp to zmeczony kelp.3 dni bez roboty i juz mu mrowki zadek rozsadzaja i cos kombinuje :)

wkleje linka na forum cattle dogowe bo tam jest subforum kelpikowe


no nie moge uwiezyc ze taki kelpiczek jest do adopcji :D

Link to comment
Share on other sites

Karmelek świetnie się z Barim dogaduje !! co dziwne bo Bari zazwyczaj nie lubi samców...

wąchanie trawnika^^
[img]https://lh6.googleusercontent.com/-dxkK9uemU_Y/TsfOCYKpHYI/AAAAAAABUSU/PxAVpy4Sw7Q/s640/IMG_0849.JPG[/img]

wspólne jedzenie :)
[img]https://lh3.googleusercontent.com/-QdB5dFgnQT0/TsfOSUL-tdI/AAAAAAABUSU/IflerGBEvHs/s640/IMG_0892.JPG[/img]

a tu się zainteresował resztką maskotki:)
[img]https://lh4.googleusercontent.com/-ZRmMNFl-UhM/TsfOM2wFEGI/AAAAAAABUSU/qoqFSYNCv74/s640/IMG_0875.JPG[/img]

no dasz parówkę?
[img]https://lh6.googleusercontent.com/-EVfxkMUqivM/TsfOQpW0hoI/AAAAAAABUSU/vVOcqdiQ1Js/s640/IMG_0886.JPG[/img]

a tu się gonili wraz z Kesi jak szaleni :D
[img]https://lh4.googleusercontent.com/-RG0EBrD7JB4/TsfOKiBWkQI/AAAAAAABUSc/zJzAbm5Hx8k/s640/IMG_0869.JPG[/img]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zapal']Witam, a w jakim schronisku jest ten śliczny piesek ?
Mam bardzo podobnego brązowego.... jestem z warszawy...proszę o dane kontaktowe... popytam znajomych czy nie szukają pieska.... jak długo u Was przebywa ?[/QUOTE]

Karmelek aktualnie przebywa w Katowicach.
w schronisku jest od: 07.07.2011

Kontakt w sprawie adopcji:
mail: [email][email protected][/email]
tel: 508 765 166

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewes']to teraz czekamy na realizację Twojego (miejmy nadzieję) proroczego snu ;)
oby nie trwało to zbyt długo :)[/QUOTE]

najlepiej aby się spełnił przed zimą:)

[quote name='RudaPaskuda']ja pierdziu!!Przeciez to wypisz wymaluj kepie!!nie ma chipa ani tatoo??Jak sie na niego patrze, na te miny...jak czytam co o nim piszecie....to i wyglad i zachowanie typowo kelpikowe.Wiec mysle że aktywna rodzina wskazana.[/QUOTE]

dziękuję za informację może szybiciej znmajdzie dom jako pies w typie
chipy i takuaże są sprawdzane przy trafieniu do schronu


[quote name='RudaPaskuda']Mam kelpiatko w domu i dobry kelp to zmeczony kelp.3 dni bez roboty i juz mu mrowki zadek rozsadzaja i cos kombinuje :)[/QUOTE]


Karmel sprawia wrażenie kanapowca :) agility zaczął bo ciągnął na smyczy....... chciałam z niego nadmiar energii wypompować

[quote name='RudaPaskuda']wkleje linka na forum cattle dogowe bo tam jest subforum kelpikowe.[/QUOTE]

dzięki !


[quote name='RudaPaskuda']no nie moge uwiezyc ze taki kelpiczek jest do adopcji :D[/QUOTE]

jak najbardziej jest

[URL]https://picasaweb.google.com/118380588009733343934/Edgar112310Pies[/URL]#
[URL]https://picasaweb.google.com/118380588009733343934/Hektor44211PiotrMadry10Kg44Cm4Lata[/URL]#
to są jego koledzy , z drugim bym go kiedyś pomyliła jakby nie kartka na boksie


[quote name='RudaPaskuda']wysłałąm o nim info do kelpikowych.
A moze on gdzies spieprzył z czech??Skąd on się wziął w schronisku???


napiszcie coś wiecej o nim!!![/QUOTE]

teroytycznie mógł zwiać z Czech.......... to nie aż tak daleko skoro pies może przejść 30 km dziennie
narazie wiemy o nim tyle ile napisaliśmy

[quote name='ewes']Pewnie został znaleziony na ulicy, najczęściej jak nie mówią nam w schronisku skąd jest psiak, tzn, że został znaleziony. Ale pewnie Irvette będzie wiedziała więcej ;)[/QUOTE]

nie byłam w biurze po info ale pójdę jutro
aczkolwiek data trafienia (7 lipca) może nasuwać pewne przypuszczenia

[quote name='Istar19']Karmelek świetnie się z Barim dogaduje !! co dziwne bo Bari zazwyczaj nie lubi samców...

wąchanie trawnika^^
[IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-dxkK9uemU_Y/TsfOCYKpHYI/AAAAAAABUSU/PxAVpy4Sw7Q/s640/IMG_0849.JPG[/IMG]

wspólne jedzenie :)
[IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-QdB5dFgnQT0/TsfOSUL-tdI/AAAAAAABUSU/IflerGBEvHs/s640/IMG_0892.JPG[/IMG]

a tu się zainteresował resztką maskotki:)
[IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-ZRmMNFl-UhM/TsfOM2wFEGI/AAAAAAABUSU/qoqFSYNCv74/s640/IMG_0875.JPG[/IMG]

no dasz parówkę?
[IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-EVfxkMUqivM/TsfOQpW0hoI/AAAAAAABUSU/vVOcqdiQ1Js/s640/IMG_0886.JPG[/IMG]

a tu się gonili wraz z Kesi jak szaleni :D
[IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-RG0EBrD7JB4/TsfOKiBWkQI/AAAAAAABUSc/zJzAbm5Hx8k/s640/IMG_0869.JPG[/IMG][/QUOTE]

dzięki za fotki ......... fakt dziwne- bawiły się bardzo ładnie

[quote name='shangri_la']Ojej jaki sliczny, zupelnie w " moim" typie, ale niesttey brak warunkow na 3 psa ehhh, ale rozpuscilam wici wsrod znajomych i fanow kelipe zza granicy, a nuz

pozdrowienia[/QUOTE]

dziękujemy!
czekamy w takim razie na kolejki chętnych

[quote name='zapal']Witam, a w jakim schronisku jest ten śliczny piesek ?
Mam bardzo podobnego brązowego.... jestem z warszawy...proszę o dane kontaktowe... popytam znajomych czy nie szukają pieska.... jak długo u Was przebywa ?[/QUOTE]


Ktoś do mnie dzwonił .... to Ty?

[quote name='ewes']Karmelek aktualnie przebywa w Katowicach.
w schronisku jest od: 07.07.2011

Kontakt w sprawie adopcji:
mail: [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]
tel: 508 765 166[/QUOTE]

dzięki ewes za wyslanie danych


dobra to ja piszę co było w sobotę
na początku dał się ladnie zapiąc (cud czy ktoś mi psa zaczarował?) (po wykładzie też, info dla niewtajemniczonych: w schronisku mieliśmy wykład z weterynarzem i na ten czas psy wróciły do boksu) oraz włożyć po spacerku do boksu (czyżby się poogodził z losem....?)
potem wybieg ( pobyt udokumentowany fotkami ,za które dziękujemy Istar ) agility............. coś się nie chciało pracować..........
slalom raz przeszedł (ale bardzo ladnie i bez myczy) i hopki jak zawsze super

może odstawimy bo nie chcę go zniechęcić

trochę komend i pokaz pięknego chodzenia na smyczy dla Pani która się zastanawia nad adopcją
na smyczy w ogóle nie ciągnie miałam wrażenie że nie mam psa ......... na nitce można prowadzić ......... nie to co na początku

ewes i ta pani która przyszła pod koniec mówiły że Karmel kuleje............ ale janic nie widziałam , powiedzieć o tym p.Ani?



[QUOTE]
[B][SIZE=2][FONT=MellowEE-Bold]Wzorzec FCI nr 293[/FONT][/SIZE][/B]

[LEFT][B][SIZE=2][FONT=MellowEE-Bold]OWCZAREK AUSTRALIJSKI - KELPIE[/FONT][/SIZE][/B][/LEFT]

[LEFT][FONT=MellowEE-Italic][SIZE=2][I](Australian Kelpie)[/I][/SIZE][/FONT][/LEFT]

[LEFT][SIZE=2][FONT=MellowEE-Bold][B]Kraj pochodzenia:[/B] [/FONT][FONT=MellowEE-Roman]Australia[/FONT][/SIZE][/LEFT]

[LEFT][SIZE=2][FONT=MellowEE-Bold][B]Data publikacji obowiązującego wzorca:[/B] [/FONT][FONT=MellowEE-Roman]21.04.1997[/FONT][/SIZE][/LEFT]

[LEFT][SIZE=2][FONT=MellowEE-Bold][B]Użytkowanie:[/B] [/FONT][FONT=MellowEE-Roman]Owczarek.[/FONT][/SIZE][/LEFT]

[LEFT][SIZE=2][FONT=MellowEE-Bold][B]Klasyfikacja FCI:[/B] [/FONT][FONT=MellowEE-Roman]Grupa 1 - Psy pasterskie i zaganiające.[/FONT][/SIZE]
[SIZE=2][FONT=MellowEE-Roman][B]Sekcja 1 -[/B] Psy pasterskie.[/FONT][/SIZE]
[FONT=MellowEE-Roman][SIZE=2]Próby pracy wymagane.[/SIZE][/FONT][/LEFT]

[LEFT][B][SIZE=2][FONT=MellowEE-Bold]WYGLĄD OGÓLNY:[/FONT][/SIZE][/B][/LEFT]

[LEFT][FONT=MellowEE-Roman][SIZE=2]Kelpie wyglądać ma na aktywnego, zwinnego psa pracującego wysokiej klasy, o wyraźnym i mocnym umięśnieniu i sprawnych kończynach, zdolnego do długotrwałej pracy bez zmęczenia. W żadnym razie nie może być lekki i wiotki.[/SIZE][/FONT][/LEFT]

[LEFT][B][SIZE=2][FONT=MellowEE-Bold]ZACHOWANIE - TEMPERAMENT:[/FONT][/SIZE][/B][/LEFT]

[LEFT][FONT=MellowEE-Roman][SIZE=2]Kelpie jest nadzwyczaj inteligentny, bystry i szybki w reakcjach. Jest opanowany i łatwy do ułożenia, oddany właścicielowi i zawsze chętny do pracy, a jego energia jest wręcz[/SIZE][/FONT]
[FONT=MellowEE-Roman][SIZE=2]niewyczerpana. Odznacza się wrodzonym instynktem i umiejętnościami, niezbędnymi przy pasieniu owiec, tak na terenie zamkniętym, jak i w polu. Wszelkie cechy budowy[/SIZE][/FONT]
[FONT=MellowEE-Roman][SIZE=2]i charakteru, które wpływają na obniżenie sprawności użytkowej psa, muszą być uznane za zdecydowanie nietypowe.[/SIZE][/FONT][/LEFT]

[LEFT][B][SIZE=2][FONT=MellowEE-Bold]GŁOWA:[/FONT][/SIZE][/B][/LEFT]

[LEFT][FONT=MellowEE-Roman][SIZE=2]Proporcjonalna do wielkości psa. Kształt i linie głowy dają wyraz, zbliżony do lisiego, złagodzony przez oczy kształtu migdała.[/SIZE][/FONT][/LEFT]

[LEFT][FONT=MellowEE-BoldItalic][SIZE=2][I]Mózgoczaszka:[/I][/SIZE][/FONT][/LEFT]

[LEFT][FONT=MellowEE-Bold][SIZE=2][I][FONT=MellowEE-Italic]Czaszka: [/FONT][/I][FONT=MellowEE-Roman]lekko zaokrąglona, szeroka między uszami. Czoło płaskie.[/FONT][/SIZE][/FONT][/LEFT]

[LEFT][FONT=MellowEE-Bold][SIZE=2][I][FONT=MellowEE-Italic]Przełom czołowo-nosowy (stop)[/FONT][/I][FONT=MellowEE-Roman]: wyraźny.[/FONT][/SIZE][/FONT][/LEFT]

[LEFT][FONT=MellowEE-BoldItalic][SIZE=2][I]Trzewioczaszka:[/I][/SIZE][/FONT][/LEFT]

[LEFT][FONT=MellowEE-Bold][SIZE=2][I][FONT=MellowEE-Italic]Nos: [/FONT][/I][FONT=MellowEE-Roman]barwa nosa odpowiada umaszczeniu.[/FONT][/SIZE][/FONT][/LEFT]

[LEFT][FONT=MellowEE-Bold][SIZE=2][I][FONT=MellowEE-Italic]Kufa: [/FONT][/I][FONT=MellowEE-Roman]ładnie wyrzeźbiona, pożądana trochę krótsza od mózgoczaszki.[/FONT][/SIZE][/FONT][/LEFT]

[LEFT][FONT=MellowEE-Bold][SIZE=2][I][FONT=MellowEE-Italic]Wargi: [/FONT][/I][FONT=MellowEE-Roman]suche i przylegające.[/FONT][/SIZE][/FONT][/LEFT]

[LEFT][FONT=MellowEE-Bold][SIZE=2][I][FONT=MellowEE-Italic]Uzębienie: [/FONT][/I][FONT=MellowEE-Roman]zęby mocne, zdrowe, równomiernie rozmieszczone, zgryz[/FONT][/SIZE][/FONT]
[FONT=MellowEE-Roman][SIZE=2]nożycowy.[/SIZE][/FONT]
[FONT=MellowEE-Roman][SIZE=2]Policzki: zaokrąglone, ale niezbyt mocno wykształcone.[/SIZE][/FONT][/LEFT]

[LEFT][FONT=MellowEE-Bold][SIZE=2][I][FONT=MellowEE-Italic]Oczy: [/FONT][/I][FONT=MellowEE-Roman]kształtu migdała, średniej wielkości, z wyraźnymi kącikami, o bystrym i inteligentnym wyrazie. Barwy brązowej, harmonizującej z maścią; u psów błękitnych dopuszczalne oko[/FONT][/SIZE][/FONT]
[FONT=MellowEE-Roman][SIZE=2]jaśniejsze.[/SIZE][/FONT][/LEFT]

[LEFT][FONT=MellowEE-Roman][SIZE=2]Uszy: średniej wielkości, stojące, zaostrzone na końcach, cienkie, mocne przy podstawie, trochę zaokrąglone na zewnętrznych krawędziach, osadzone szeroko na bokach czaszki i skierowane na boki.[/SIZE][/FONT]
[FONT=MellowEE-Roman][SIZE=2]Wnętrze ucha porośnięte gęstym włosem.[/SIZE][/FONT][/LEFT]

[LEFT][B][SIZE=2][FONT=MellowEE-Bold]SZYJA:[/FONT][/SIZE][/B][/LEFT]

[LEFT][FONT=MellowEE-Roman][SIZE=2]Średniej długości, mocna, trochę łukowato wygięta, płynnie przechodząca w łopatki, bez podgardla, z niewielką grzywą.[/SIZE][/FONT][/LEFT]

[LEFT][B][SIZE=2][FONT=MellowEE-Bold]TUŁÓW:[/FONT][/SIZE][/B][/LEFT]

[LEFT][FONT=MellowEE-Roman][SIZE=2]Stosunek długości tułowia, od najbardziej ku przodowi wysuniętego punktu mostka do guza siedzeniowego, do wysokości w kłębie wynosi 10 do 9.[/SIZE][/FONT][/LEFT]

[LEFT][FONT=MellowEE-Bold][SIZE=2][I][FONT=MellowEE-Italic]Grzebiet: [/FONT][/I][FONT=MellowEE-Roman]mocny, prosty.[/FONT][/SIZE][/FONT][/LEFT]

[LEFT][SIZE=2][I][FONT=MellowEE-Italic]Lędźwie: [/FONT][/I][FONT=MellowEE-Roman]mocne [B]i[/B] dobrze umięśnione.[/FONT][/SIZE][/LEFT]

[LEFT][FONT=MellowEE-Bold][SIZE=2][I][FONT=MellowEE-Italic]Zad: [/FONT][/I][FONT=MellowEE-Roman]dość długi i opadający.[/FONT][/SIZE][/FONT][/LEFT]

[LEFT][FONT=MellowEE-Bold][SIZE=2][I][FONT=MellowEE-Italic]Klatka piersiowa: [/FONT][/I][FONT=MellowEE-Roman]raczej głęboka niż szeroka.[/FONT][/SIZE][/FONT][/LEFT]

[LEFT][FONT=MellowEE-Bold][SIZE=2][I][FONT=MellowEE-Italic]Żebra: [/FONT][/I][FONT=MellowEE-Roman]dobrze wysklepione.[/FONT][/SIZE][/FONT][/LEFT]

[LEFT][FONT=MellowEE-Bold][SIZE=2][I][FONT=MellowEE-Italic]Słabizny: [/FONT][/I][FONT=MellowEE-Roman]głębokie.[/FONT][/SIZE][/FONT][/LEFT]

[LEFT][B][SIZE=2][FONT=MellowEE-Bold]OGON:[/FONT][/SIZE][/B][/LEFT]

[LEFT][FONT=MellowEE-Roman][SIZE=2]W spoczynku zwisający i lekko wygięty. W ruchu i przy pobudzeniu może być wzniesiony, ale w żadnym razie nie zakręcony tak, by jego koniec znalazł się poza pionową linią, przechodzącą przez nasadę. Na ogonie wyraźna szczotka. Osadzony nisko, stanowi przedłużenie opadającej linii zadu i sięga mniej więcej do stawu skokowego.[/SIZE][/FONT][/LEFT]

[LEFT][B][SIZE=2][FONT=MellowEE-Bold]KOŃCZYNY:[/FONT][/SIZE][/B][/LEFT]

[LEFT][FONT=MellowEE-Bold][SIZE=2][I][FONT=MellowEE-BoldItalic]Kończyny przednie: [/FONT][/I][FONT=MellowEE-Roman]dobrze umięśnione, o mocnym, ale nie ciężkim kośćcu, oglądane od przodu proste i równoległe wobec siebie.[/FONT][/SIZE][/FONT][/LEFT]

[LEFT][FONT=MellowEE-Bold][SIZE=2][I][FONT=MellowEE-Italic]Łopatki: [/FONT][/I][FONT=MellowEE-Roman]umięśnione, skośnie ustawione, szczyty łopatek blisko siebie ustawione.[/FONT][/SIZE][/FONT][/LEFT]

[LEFT][FONT=MellowEE-Bold][SIZE=2][I][FONT=MellowEE-Italic]Ramiona: [/FONT][/I][FONT=MellowEE-Roman]tworzą z łopatkami kąt prosty.[/FONT][/SIZE][/FONT][/LEFT]

[LEFT][FONT=MellowEE-Bold][SIZE=2][I][FONT=MellowEE-Italic]Łokcie: [/FONT][/I][FONT=MellowEE-Roman]nie wykręcone na zewnątrz ani do wewnątrz.[/FONT][/SIZE][/FONT][/LEFT]

[LEFT][FONT=MellowEE-Bold][SIZE=2][I][FONT=MellowEE-Italic]Śródręcza: [/FONT][/I][FONT=MellowEE-Roman]oglądane z boku trochę nachylone w stosunku do podłoża, co zapewnia sprężystość ruchu i pozwala na nagłe zwroty.[/FONT][/SIZE][/FONT][/LEFT]

[LEFT][FONT=MellowEE-Bold][SIZE=2][I][FONT=MellowEE-BoldItalic]Kończyny tylne: [/FONT][/I][FONT=MellowEE-Roman]mocne, dobrze umięśnione. Oglądane z tyłu są proste i równoległe wobec siebie, ustawione niezbyt szeroko, ale i nie blisko siebie.[/FONT][/SIZE][/FONT][/LEFT]

[LEFT][FONT=MellowEE-Bold][SIZE=2][I][FONT=MellowEE-Italic]Stawy kolanowe: [/FONT][/I][FONT=MellowEE-Roman]dobrze kątowane.[/FONT][/SIZE][/FONT][/LEFT]

[LEFT][FONT=MellowEE-Bold][SIZE=2][I][FONT=MellowEE-Italic]Stawy skokowe: [/FONT][/I][FONT=MellowEE-Roman]dość nisko umiejscowione.[/FONT][/SIZE][/FONT][/LEFT]

[LEFT][FONT=MellowEE-Bold][SIZE=2][I][FONT=MellowEE-Italic]Łapy: [/FONT][/I][FONT=MellowEE-Roman]okrągłe, mocne, o mocnych opuszkach, place zwarte i wysklepione, pazury krótkie i mocne.[/FONT][/SIZE][/FONT][/LEFT]

[LEFT][B][SIZE=2][FONT=MellowEE-Bold]CHODY:[/FONT][/SIZE][/B][/LEFT]

[LEFT][FONT=MellowEE-Roman][SIZE=2]Aby kelpie mógł bez zmęczenia wykonywać swą pracę, zwłaszcza na otwartych terenach, musi być on bezbłędnie zbudowany. Wszystkie wady, które upośledzają ruch i sprawność psa, jak krowia, czy beczkowata postawa kończyn tylnych, luźne łopatki, słabe kątowanie, krzyżowanie i wysokie podnoszenie łap, muszą być surowo oceniane. Ruch powinien być sprawny, bez wysiłku, a pies musi być zdolny do nagłych zwrotów w ruchu. W kłusie, gdy rośnie prędkość, łapy poruszają się trochę zbieżnie, ale w postawie rozstawione są szeroko.[/SIZE][/FONT][/LEFT]

[LEFT][B][SIZE=2][FONT=MellowEE-Bold]OKRYWA WŁOSOWA:[/FONT][/SIZE][/B][/LEFT]

[LEFT][FONT=MellowEE-Bold][SIZE=2][I][FONT=MellowEE-Italic]Sierść: [/FONT][/I][FONT=MellowEE-Roman]dwuwarstwowa, z podszerstkiem. Włos okrywowy prosty, zwarty, przylegający i twardy, nieprzemakalny. Na spodzie tułowia sierść trochę dłuższa, na udach tworzy niewielkie portki.[/FONT][/SIZE][/FONT]
[FONT=MellowEE-Roman][SIZE=2]Na głowie, zewnętrznej stronie uszu, przedniej stronie kończyn i łapach krótka, na szyi dłuższa i bardziej gęsta, tworzy grzywę, a na ogonie - szczotkę. Sierść zbyt długa lub zbyt krótka jest[/SIZE][/FONT]
[FONT=MellowEE-Roman][SIZE=2]wadliwa. Prawidłowa długość sierści na tułowiu to 2-3 cm.[/SIZE][/FONT][/LEFT]

[LEFT][FONT=MellowEE-Bold][SIZE=2][I][FONT=MellowEE-Italic]Umaszczenie: [/FONT][/I][FONT=MellowEE-Roman]czarne, czarne podpalane, czerwone, czerwone podpalane, płowe, czekoladowe i błękitne.[/FONT][/SIZE][/FONT][/LEFT]

[LEFT][B][SIZE=2][FONT=MellowEE-Bold]WZROST:[/FONT][/SIZE][/B][/LEFT]

[LEFT][FONT=MellowEE-Bold][SIZE=2][I][FONT=MellowEE-Italic]Wysokość w kłębie: [/FONT][/I][FONT=MellowEE-Roman]46 do 51 cm dla psa,[/FONT][/SIZE][/FONT]
[FONT=MellowEE-Roman][SIZE=2]43 do 48 cm dla suki.[/SIZE][/FONT][/LEFT]

[LEFT][B][SIZE=2][FONT=MellowEE-Bold]WADY:[/FONT][/SIZE][/B][/LEFT]

[LEFT][FONT=MellowEE-Roman][SIZE=2]Wszystkie odstępstwa od tego, co podano powyżej, powinny być traktowane jako wady, powodujące odpowiednie obniżenie oceny.[/SIZE][/FONT][/LEFT]

[LEFT][B][SIZE=2][FONT=MellowEE-Bold]UWAGA:[/FONT][/SIZE][/B][/LEFT]

[LEFT][FONT=MellowEE-Roman][SIZE=2]Samce muszą mieć dwa, prawidłowo wykształcone jądra, całkowicie umieszczone w worku mosznowym.[/SIZE][/FONT][/LEFT]
[/QUOTE]
[LEFT][SIZE=2][FONT=MellowEE-Roman]i jeszcze info od [URL="http://www.dogomania.pl/members/members/67004-RudaPaskuda"][COLOR=#4444ff]RudaPaskuda[/COLOR][/URL] w moim profilu[/FONT][/SIZE][/LEFT]



[FONT=MellowEE-Roman][SIZE=2][quote name='RudaPaskuda'] Hej.To Ty opiekujesz sie Karmelem? Dla mnie fenotypowo to 100% kelpie [IMG]http://www.dogomania.pl/members/images/smilies/icon_smile.gif[/IMG] Jakby postawic go na ringu to ma szanse nawet na medale bo ładna bestia z niego jest.Z tego co piszesz o pracy to tez typowe dla kelpików.normalnie az jestem cała roztrzesiona i zastanawiam skad on sie wział w schronie???az tyle kelpików nie ma w pl zeby był z pseudo....bo chyba jeszcze nie ma pseudohodowli AK.[/QUOTE][/SIZE][/FONT]
[quote name='RudaPaskuda']


[LEFT][SIZE=2][FONT=MellowEE-Roman]kurcze,ale te uszy,kształt czaszki, osadzenie i ksztalt oczu,budowa,rodzaj włosa...no wszystko,wszystko daje obraz kelpika.[/FONT][/SIZE]
[LEFT][SIZE=2][FONT=MellowEE-Roman]Jako właścicielka kelpa uwazam ze to ne jest pies dla kazdego i trzeba mu bardzo ostroznie dom wybrac.[/FONT][/SIZE][/LEFT]

[LEFT][SIZE=2][FONT=MellowEE-Roman]eh...rozpisałam sie,ale po prostu nie moge,spac nie bede mogłą [IMG]http://www.dogomania.pl/members/images/smilies/icon_smile.gif[/IMG][/FONT][/SIZE]

[SIZE=2][FONT=MellowEE-Roman]pozdrawiam [/FONT][/SIZE][/LEFT]
[/QUOTE]
dziękujemy za takie wysokie noty
[/LEFT]

Link to comment
Share on other sites

no jak nic kelpie!!! Jak ktos poczyta o kelpikach to zdrowy na umyśle nie weźmie takiego psa:D:D:D...
A tak na serio to mój kelpie wdomu śpi na kanapie..Ba, w nocy to czeka az sie przyjdize do jego/naszego łóżka i się pomizia.

Jak będziesz z nim pracować, to jeżeli ma kelpikowy charakter to: KELPIKI KOCHAJĄ BIEGAĆ.Frisbee nie jest fajne samo w sobie, fajnie zemozna gonić talerzyk,agility nie pasjionuje go bo pokonuje przeszkody,ale ze mozna pobiegać, ratownictwo(to co my robimy) jest po to zeby pobiegać i.....zadowolić przewodnika:D
Powodzenia w szukaniu domku dla pięknoty!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...