Jump to content
Dogomania

Nie wiem co mam robić..


LantraXa.

Recommended Posts

Mój pies suczka Golden Retriever na dysplazję stawu biodrowego { obie kończyny } Stopień D. :-( Jak by tego było mało zmażdżoną miednicę...:placz: Wada genetyczna..:-( Nie wiem co mam robić...Chanell { tak ma moja suczka na imię } jest bez rodowodu..Dlatego to też mój błąd..:shake: Właściciele matki mojej suczki powiedzieli, że nie wad genetycznych i nie ma dysplazji :angryy: :shake: Na pierwszej wizycie weterynarz też tego nie zauważył...:angryy: Byliśmy w Klinice na Brynowej gdzie lekarz stwierdził, że na dysplazję stawu biodrowego stopnia D. Potem poszliśmy do naszego weterynarza i polecił nam ortopedę w Chorzowie..Więc tam pojechaliśmy. Powiedział, że nie dość to, że ma dysplazję ale ma również zmiażdżoną miednicę. Przepisał nam leki przeciw bólowe i jakiś lek na stawy. Podajemy Go naszej suczce ale i tak :angryy:bardzo ją boli. Gdy się ją tam głaszcze jest niespokojna i wyrywa się..:placz: Moją koleżankę raz próbowała ugryść, gdy ona chciała ją pogłaskać...:-( Co Wy zrobilibyście na moim miejscu.? :-(

Link to comment
Share on other sites

A konsultowałaś to może z jakimiś specjalistami w kwestii dysplazji, czy tylko z Waszym najbliższym wetem?
A odnerwienie panewki czy tam główki kości udowej, nie pamiętam :oops: to zazwyczaj bardzo niweluje ból?
Mówiłaś wetowi, że mimo leków psa boli - może trzeba jej czegoś silniejszego?

W ostateczności jest uśpienie, bo nie ma sensu męczyć psa, który przy każdym ruchu odczuwa silny ból, nie pomagają leki ani nie ma rokowań przy operacji, ale przed myśleniem o takim kroku na pewno skonsultowałabym psa z jakimś bardzo dobrym specjalistą.

Link to comment
Share on other sites

Masz zdjecia RTG może spróbuj skontaktować sie z dr.Novakiem w klinice w Bohuminie / możesz maila pisać po polsku ale odp.dostaniesz po czesku/ naprawde bardzo dobry fachowiec, w Warszawie na SGGW jest polecana ortopeda dr Degórska .Namiary jeżeli będziesz chciała mam gdzies zapisane -odszukam jedno jest pewne musisz szukac pomocy dla suni bo w takim stanie - nie możesz jej męczyc

Link to comment
Share on other sites

Sunia ma 4 m-ce więc nie sądzę, żeby nie dało się nic zrobić. Psy z dysplazją mogą żyć długo, szczęśliwie i bez bólu.
Polecam konsultacje u dr Niedzielskiego we Wrocławiu:
[URL]http://www.niedzielski.wroclaw.pl/[/URL]

albo dr Bieżyńskiego:
[URL]http://starywww.up.wroc.pl/polish/struktura/wet/kkc/index.html[/URL]

Pytasz co byśmy zrobili na Twoim miejscu. Odpowiadam: skonsultowałabym psa z najlepszymi specjalistami. W/w są jednymi z nich.

Link to comment
Share on other sites

Chanell nie żyje...Została dzisiaj uśpiona. Weterynarz powiedział nam, że będzie cierpieć do końca życia..Nie dało się już nic zrobić. Miała kości jak stary pies, wadę miednicy i dysplazję stawu biodrowego stopnia D. Zawsze będziemy o niej pamiętać...{*} {*} {*} Kochamy Cię Chanell...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...