Jump to content
Dogomania

Czy briardy nie linieją??


Zazula

Recommended Posts

Witam serdecznie! Mam pytanie- czy to jest prawda, że briardy nie linieją? A jeśli tak, to jak wygląda pozbywanie się przez nie martwych włosów? Mam yorki, i one nie linieją- w domu nie mam ani jendego włosa, nigdzie. Czy z briardami jest tak samo? Pytam, gdyż mam alergiczne dziecko, które nie reaguje na psy nieliniejące, a marzę o briardzie. Z góry dziękuję za odpowiedź:) Pozdrawiam;););)

Link to comment
Share on other sites

To sobie wyobraz, ze briard tez ma wlosy tak jak york.Roznica polega tylko na tym, ze briard ma jeszcze cos takiego jak podszerstek- forma wlosa okrywowego, taka welenka;-).
Z briarda podczas szczotkowania wychodzi tylko i wylacznie podszerstek ktory zbija sie na szczotce, wiec nie lata klak po chalupie, ani w zupie;-)
Apropo alergicznych spraw....mch, mam brata, ktory rowniez ma alergie na siersc.....No i ciesze sie bardzo, ze moze mnie czesto odwiedzac i ja jego z briardem tez bo briard na niego nie dziala.Oczywiscie nie oznacza to, ze Twoje dziecko bedzie reagowalo tak samo.A cha dodam jeszcze, ze moja kofana tesciowa (starsza Pani)ma astme i uczulenie prawie na wszystko...ale nie na moja Gosie;-)......
Coz zatem poradzic.....moze doprowadz do kontaktu briarda z dzieckiem w warunkach domowych, bedziesz wiedziala.Polecam sie na takie proby, bede od 15.12. do 5.01.07 blisko Krakowa;-)

Link to comment
Share on other sites

Ja mam synka Gosi briarda Aramisa, najstarszy syn jest od dziecka alergikiem, uczulony był na sierść, kurz, banany, mleko, soję. Na Aramisa nie! W domu teraz są dwa briardy i kołtunów sierści czy włosa nie ma, a jak to mąż mówi powinnam pracować w muzeum bo przesadnie lubię czystość. Polecam!
Briard to kolejne dziecko, do kochania, pieszczenia i dumy!

Link to comment
Share on other sites

Tak - briard ma podszorstek i to dla nas klopot ( bo za mlodu trzeba dbac, by nie robily sie koltuny z tego wlasnie podszorstka)) jednak nic nie lata, ubrania tez spoko! Wlos piekny - sztywny - czyli kozi!
Jestem alergikiem i dlatego wlasnie briard byl dla mnie optymalnym wyborem!
Wlos ma mocny - po kapieli to ja zostawiam wiecej wlosow niz moj pies :). Teraz - pies ma juz 2 lata - czesanie (dokladne) - raz na tydzien i co?I jest PIEKNY!!!!

Link to comment
Share on other sites

Zazula tak jak poprzednicy pisali -włosa prawie w domu nie ma i sporo osób które znam i są alergikami na moje briardy nie reagują.Najlepiej umów się z briardziarzem .W Krakowie mieszka z wieloletnim doświadczeniem Kasia Witczak jak się do niej zwrócisz napewno chętnie z tobą porozmawia i ci doradzi .
12/2621519 telefon kontaktowy do niej !!!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BOŻENA']Zazula tak jak poprzednicy pisali -włosa prawie w domu nie ma i sporo osób które znam i są alergikami na moje briardy nie reagują.Najlepiej umów się z briardziarzem .W Krakowie mieszka z wieloletnim doświadczeniem Kasia Witczak jak się do niej zwrócisz napewno chętnie z tobą porozmawia i ci doradzi .
12/2621519 telefon kontaktowy do niej !!!!![/quote]
Tak!Tak - Kasie polecamy!!! To bardzo mila i rzeczowa "kobitka"

Link to comment
Share on other sites

Witaj ;-)... moja siostrzenica to alergik ;-) uczulona niemalze na wszystko ,po dotknieciu jakiegokolwiek psa badz kota od razu na dłoniach ma wysypke ,w przypadku kontaktu z Zuzia nic sie nie dzieje,a lubi sie bardzooo do niej przytulac ;-)...co do włosow ..to tak jak przedmowcy pisali ...wyłazi podszerstek ktory zostaje na szczotce, .....a sam włos ???? no jest go czasem tu i owdzie troche ,szczegolnie na zamszu ;-)...ale to sladowe ilosci ktore da sie przezyc...;-).....pozdrawiamy ....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...