Jump to content
Dogomania

problemy z nerkami - jak karmić?


gdgt

Recommended Posts

Hej, pies, którym się opiekuję (ze schroniska) jest duży, okolo 6-8 lat i ma zdiagnozowaną silną kamicę nerkową. Spowodowało to okropne wychudzenie psa, w schronisku nie miał żadnych szans na przeżycie. Tak wyglądał po tygodniu pobytu w klinice:


[IMG]http://upload.miau.pl/2/10062.jpg[/IMG]
[IMG]http://upload.miau.pl/2/10061.jpg[/IMG]

Lekarze zalecają albo karmić go wyłącznie karmą Hills Urinal, albo ryżem z marchewką przy odrobinie (dosłownie) mięsa.
Czy znacie jakieś dobre karmy dla "nerkowców", które nie są tak potwornie drogie jak Hills, ale są stosunkowo dobre?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

No... jeszcze jest Eukanuba Renal oraz Hills weterynaryjny ale obie "trochę" drogie... :-(
W karmach weterynaryjnych jest nie tylko niższy poziom białka ale również fosforu.
Karmy z niską zawartością białka:
PROFOMANCE Low Fat (18% białka, 8% tłuszczu)
NUTRA NUGGETS LITE/SENIOR (18% białka, 8% tłuszczu)
BELCANDO Light (19% białka, 8% tłuszczu)
NUTRIENCE DIET (18% białka, 6% tłuszczu)
BOSCH SPECJAL LIGHT (13% białka, 10% tłuszczu)
HAPPY DOG SANO-CROQ N (12,5 białka 14% tłuszczu)
BEWI DOG LIGHT (13,5% białka, 2,5 tłuszczu)

Przy tych ostatnich trzech pozycjach dobrze by było 2-3 razy w tygodniu dodać wysokiej jakości białka: gotowane jajo, twaróg półtłusty lub dobrej jakości mięso (5-15dkg w zależności od wielkości psa).

Link to comment
Share on other sites

zaden z wetow nie powiedzial mi jeszcze w twarz ze to niewydolnosc:shake: , ale jedno wiem na pewno ze nie kamica. Z royalem jest ten problem ze suce sie znudzil i je go jednym zebem, wiec chcialam zmienic przynajmniej na jakis czas. Mloda oprocz renala je rano zarelko gotowane z ipakitine

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 2 months later...

[quote name='magda_z'][B]Mój dalmatyńczyk też ma chore nerki. Najpierw dawałam mu IPAKITINE do gotowanego jedzenia. Ale nie było widac znacznej poprawy. Więc zamówiłam Hill'sa. Jak karma przyjdzie to zobaczymy czy będzie poprawa. Oby.[/B][/quote]

[COLOR=black][FONT=Verdana]Witam,[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Moj dalmatyńczyk kilka dni temu miał zdiagnozowana chorobę nerek.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]A mówiąc dokładniej - jedna nerka jest chora i w/g wskazań weterynarza jest ona do usunięcia. Oczywiście jak w takim przypadku lekarz zalecił dietę bezbiałkową.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Pomijając już te wszystkie karmy o których mowa wyżej (ja zamowilem Royal`a), czy zna ktoś jakąś „domową’ dietę bezbiałkową? Tak żeby jakoś psiakowi urozmaicić to życie.[/FONT][/COLOR]

[COLOR=black][FONT=Verdana]A tak na marginesie to czy ktoś może się podzielić, nazwijmy to doświadczeniami, w takiej historii jak usuniecie nerki i następstwa jakie sa z tym związane? [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Moja Dalmatynka ma 9 lat. Boje się tej operacji.[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dhfrxc'][FONT=Verdana]Pomijając już te wszystkie karmy o których mowa wyżej (ja zamowilem Royal`a), czy zna ktoś jakąś „domową’ dietę bezbiałkową? Tak żeby jakoś psiakowi urozmaicić to życie.[/FONT][/QUOTE]
[B]Ja polecam dietę: ugotowana wątróbka z ryżem i warzywami ;)
A co do suchej karmy polecam Hill's Canine u/d. Moim zdaniej jest najlepszy (i z porównaniem do RC nie taki drogi). [/B]

Link to comment
Share on other sites

Magda wątróbka? Hmmmm wydawalo mi sie ze wątórbki nie moze....

Wlasnie Era (bo tak sie wabi moja dalmatynka) zjadla ryz + ugotowana marchewka + chude mieso z kurczaka :)

A tak na marginesie znalazłem coś takiego tez:
[URL="http://zdrowie.onet.pl/197,9301,,,,przy_niewydolno_ci_nerek_i_w_troby,diety.html"]Przy niewydolno�ci nerek i w�troby - Onet.pl Zdrowie[/URL]
Wiadomo że pies to nie człowiek, ale chyba można się w/w w jakimś sensie kierować. Przeciez uklad moczowy u psa działa w podobny sposób.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dhfrxc']Magda wątróbka? Hmmmm wydawalo mi sie ze wątórbki nie moze....

.[/quote] Mój pies po rozpoznaniu babeszjozy był na diecie oszczędzającej nerki, bo poziom mocznika wynosił 160.Co prawda czasowo,przed nami badania dalsze , ale wet zalecał ryż, warzywa i kurczak owszem na zmianę z indykiem, królikiem i watróbką. Wątróbka jak najbardziej ale nie za często , jest ona magazynem wszystkich witamin, niskobiałkowa bo to podroby, ale wątroba to również "śmietnik" w organiźmie , rozkłada unieczynnia substancje szkodliwe wydalane z żółcią lub po zobojętnieniu do krwi. Pewnie stąd Twoje wątpliwości. Miałam trudnosci z nasyceniem mojego psa. Wiecznie był głodny. W diecie chodzi o utrzymanie w karmie niskiego poziomu białka, więc różne mięsa ale w minimalnej ilości.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...