Jump to content
Dogomania

Czy ocena z tej wystawy liczy się na reproduktora?


Sukóru

Recommended Posts

Jeśli taki temat już był to przepraszam ale nie znalazłam.

Wiem że hodowlanke rozpoczyna się od 15 miesiąca ale mój pies 7 sierpnia miał równo 15 miesięcy i 7 sierpnia byliśmy na wystawie i czy ocena z tej wystawy liczy się na reproduktora? A i jeszcze jedno czy z wystaw na których pies osiągną MŁ.CH to te same wystawy liczą się na reproduktora czy muszą to być inne wystawy?

Link to comment
Share on other sites

Z tego co ja wiem ( ale mogę się mylić ), wystawa musiałaby być dzień później czyli 8 sierpnia. Tak przynajmniej jest z klasami na wystawach. Przykładowo : jeśli pies kończy 9 miesięcy np. 3 marca, to wystawiany w klasie młodzieży może być od 4 marca. Innymi słowy musi mieć 9 miesięcy + 1 dzień. Ale lepiej dowiedzieć się z związku kynologicznym :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[QUOTE] A i jeszcze jedno czy z wystaw na których pies osiągną MŁ.CH to te same wystawy liczą się na reproduktora czy muszą to być inne wystawy? [/QUOTE]nie liczą się. Kl młodzieży jest do 15 miesiąca - czyli wystawy te były PRZED 15 miesiącem życia psa. Liczą się tylko te wystawy które są po 15 miesiącu - czyli np jeśli pies zdobędzie Ch PL to te same wystawy co do wniosku na Ch liczą się do repa. ale mówimy o dorosłym championacie a nie młodzieżowym.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='FRODKA']Błąd ,wystawy się liczą po 15 m-cu do 18 miesiąca ,bo do tego wieku można psa wystawiać w mlodzieży.[/QUOTE]

zaplątałaś mocno :evil_lol:

od skonczenia przez psa 15 miesięcy liczą się oceny z wystaw do hodowlanki. Mogą sie oczywiście pokrywać z wnioskami na Ch, ale nie muszą.

Link to comment
Share on other sites

no tak, klasa młodzieży nachodzi na pośrednią - stąd błąd, pamiętałam że pośrednia jest od 15 miesiąca ;) zapomniałam że młodzieży jest do 18stego miesiąca ;) (Mł Ch Pl zrobiliśmy szybko, więc wyczekiwałam tylko kiedy będzie można w klasie pośredniej pójść, bo nie ma sensu z młodzieży startować jak już ma to co miał zdobyć ;) )

tak czy siak, wszystkie wystawy po 15miesiącu liczą się do hodowlanki, tak chyba najprościej ;)
i z tego co wiem pies musi mieć właśnie ten +1 dzień - jak chciałam Lennego wystawić w szczeniakach to nam właśnie jednego dnia zabrakło (w dniu wystawy miał równo 6 miesięcy) i poszedł jeszcze w babykach.. dzięki czemu nie miał okazji w ogóle startować w szczeniakach :(

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]bo i rodowód fatalny i eksterier koszmarny[/QUOTE]lol nie wiedziałam, że po małym zdjęciu głowy psa można wywnioskować rodowód i eksterier! po co nam wystawy! przecież można wysłać koledze jedno małe zdjęcie i powie nam czy pies/suka się do czegoś nadaje :evil_lol: ile kasy się zaoszczędzi na wystawach :razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='puchacz5']Sukóru: Jeżeli na zdjęciu to twój przyszły reprodukror - to bym sie poważnie zastanawiał nad rozmnażaniem go. Co twój psiak wnosi do rozwoju rasy? Obawiam sie,że nic - bo i rodowód fatalny i eksterier koszmarny :([/QUOTE]
wrózka czy Kaszpirowski???? Moze i nam też ocenisz tak na odległość psy.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi już wszystko rozumiem:-)


[B] Napisał puchacz5
Sukóru: Jeżeli na zdjęciu to twój przyszły reprodukror - to bym sie poważnie zastanawiał nad rozmnażaniem go. Co twój psiak wnosi do rozwoju rasy? Obawiam sie,że nic - bo i rodowód fatalny i eksterier koszmarny[/B]

Zazdroszczę Ci wzroku bo ja na miniaturze nie zauważyła bym eksterieru psa a tym bardziej jego rodowodu:lol:

Sądząc po Twoich postach to lubisz krytykować innych i wszczynać awantury. Co?

Link to comment
Share on other sites

po takiej fotce mozna rozpoznac co to za pies jesli sie go zna i ma sie oko obyte w danej rasie...
a wtedy znany jest tez eksterier i rodowod. Ale to hodowcy a nie anonimowi internauci beda decydowac co moze wniesc ten pies do rasy i beda go uzywac lub nie.

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście, że po zdjęciu można rozpoznać psa ale czy [B]puchacz5[/B] widział mojego psa na żywo? Wątpię. Jeżeli ten pies faktycznie ma taki "koszmarny eksterier" to czemu sędziowie na wystawach mi tego nie mówią i nie piszą w karcie ocen?

Nie mam zamiaru prowadzić hodowli i nie zależy mi aby mój pies był rozmnażany ale jeśli któryś z hodowców uzna, że mój pies może poprawić u szczeniąt wady suki (i na odwrót) to czemu miałabym go nie rozmnażać.
Jeżeli na wystawach szło by nam słabo albo tylko cudem uzyskałby prawo hodowlane to bym go nie rozmnażała ale jeśli idzie nam dobrze na wystawach to czemu nie?

Link to comment
Share on other sites

[B]Sukóru[/B], nie przejmuj się! Miałam niemal identyczną sytuację tu, na Dogo. Niejaka [B]pekinka97[/B] w podobny sposób wyżywała się na moich psach, ale gdy zażądałam od niej merytorycznej wypowiedzi (podawała się za sędziego od IX grupy) zniknęła z forum. Jak widać [B]puchacz5 [/B]także należy do osób, które uwielbiają jątrzyć.

Link to comment
Share on other sites

to pewnie dopiero preludium. Mnie też to kiedyś spotkało, jestem mocniejsza o to doświadczenie. To czysta zawiść taka najzwyklejsza i podła, bo mnie nie zależy na ilości kryc a na jakości właścicieli przyszłych dzieci moich psów. I to tak ciężko zrozumieć.
Trzymaj się i jesli cos robisz to rób w zgodzie z własnym sumieniem :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panbazyl'] To czysta zawiść taka najzwyklejsza i podła
[/QUOTE]

Zawiść to jedno. Druga sprawa to czarny PR uskuteczniany w stosunku do początkujących hodowli, bo dla wielu znany przydomek jest ważniejszy od psa.:shake:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...