Jump to content
Dogomania

Szukam informacji o sławnych wyżłach


tamiczek

Recommended Posts

[quote name='tamiczek']A kiedy on leci??? Bo chętnie sobie obejrze:loveu: :loveu: :loveu: :cool3:

Jeszcze sobie przypomniałam że wyżełek był w "Psie Serce" Też chyba wegierski;)
Musze o nich wszytkich poszukać[/quote]

nie mam pojęcia czy w ogóle gdzieś go teraz puszczają ale conajmniej 2 razy już był...

Link to comment
Share on other sites

A, tak z ciekawości:lol: , TAmiczek, dlaczego pytasz o sławne wyżły? Bo, wiesz wyżły mogą być też sławne, że należa do sławnych osób i tu jest lista dosyć długa. Ale nie wiem o co ci chodzi tak konkretnie w twoich poszukiwaniach.... A czy satysfakcjonują cię takie opisane w literaturze (i autentyczne)?

Link to comment
Share on other sites

Fajnie, że cię to interesuje, bo ja od czasu, kiedy zakochałam się w wyżłach niemieckich krótkowłosych, szukam i zbieram wszelkie o nich informacje:lol: A to już wieeele lat... Dlatego mogę się z tobą podzielić moimi odkryciami, jako, że znalazłam nie tylko o "krótkich":cool3:
1. Przede wszystkim, cuuuudowne opowiadanie (?) Thomasa Manna "Pan i pies", a w nim chyba najdłuższy i najdokładniejszy opis psa :lol: Ale jaki...Pies na imię miał Bauszan.
2. Opowiadanie, które znalazłam w swojej książce do j. polskiego w piątej (albo czwartej) klasie, kiedy jeszcze sama do niej chodziłam i że to było b. dawno:razz: , nie wiem, czy jeszcze się znajduje... Jest to opowiadanie M. Dąbrowskiej pt."Pies" i się zaczyna tak:"Był to młodziutki wyżeł brązowy w białej kamizelce..." Nazywał się Tumry. Ile ja łez wylałam czytając:placz: :lol:
3. Zofia Nałkowska i całe tabuny wyżłów, chociaż jej ukochanym psem była charcica Diana. Ale pojawia się wyżlica Kania, Joke, Ralf , itd. Szukaj jej opowiadań, tam są te o jej zwierzętach.
4. Konrad Lorenz-nie trzeba chyba przedstawiać-w "I tak człowiek trafił na psa" jest rozdział pt."Zobowiązanie" i opisuje, jak poznał hanowerskiego (?) wyżła o imieniu Hirschmann.
5.Ksiązka nieznana, ale warta uwagi-"Zapiski psubrata" Leszka Proroka,która powstała jako epitafium dla przyjaciela- Tropa, ostrowłosego wyżła.:-(
Niestety, piszę teraz z pamięci, więc na szybko te najważniejsze przyszły mi do głowy, ale poszperam jeszcze w mojej "graciarni":lol: :lol:
A wyżła Drago, miał Emilian Kamiński,Joanna Szczepkowska miała Tufę, szorstkiego miał Jan Kobuszewski, podobno Cezary Pazura ma teraz wyżła m.in. i też na razie tyle, ale coś mam chyba więcej...
Jutro postaram się coś ci tu jeszcze napisać:cool3:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...