Jump to content
Dogomania

Nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt


JJD

Recommended Posts

[quote name='pudelek78']Ciucik wypraszam sobie od wyzywania mnie od PSEUDUCHÓW bo równie dobrze mógłbym ci przypisać kilka innych obraźliwych epitetów, więc przestań obrażać innych i
jeżeli masz jakieś pomysły odnośnie ustawy to pisz a nie OBRAŻAJ innych.[/QUOTE]

:evil_lol:
No, nie krepuj się.
Piszesz wprawdzie średnio po polsku ,ale może ci się uda z tymi epitetami.

Link to comment
Share on other sites

[url]http://szczenieta.eu/moje-szczenieta.html[/url] czy to nadal podlega pod ustawowe dbanie o dobro zwierząt?
cytuję:
[QUOTE]Zajmujemy się profesjonalnie hodowlą psów, koni i kotów ponad 15 lat[/QUOTE]
i oczywiście należą do wspaniałego [url]http://zwkipr.prv.pl/index.php?el=1[/url] , które wg ich statutu
[QUOTE]3. ZWKiPR ma prawo należeć do krajowych i międzynarodowych organizacji kynologicznych i felinologicznych .[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ciucik']Jeżeli ktoś nie rozumie o co mniej więcej chodzi w nowej ustawie to niech zajrzy :[U]
[/U][URL]http://czestochowa.olx.pl/owczarki-cooli-iid-299425243[/URL]

Chodzi między innymi o to aby takiego " w gruncie rzeczy dobrego człowieka-hodowcę amatora" można było ukarać za taką "hobbystyczną i nienastawioną na zarabianie hodowlę" i żeby takich hobbystów było coraz mniej.[/QUOTE]


JAKIM PRAWEM TO OGLOSZENIE JESZCZE WISI TAM??????
To jakas masakra! iw takim przypadku zreszta sciagac mu ogloszenia nie wolno... bo wytopi te biedne juz i tak na wpol zdechniete szczeniaki.TYLKO SIE UMOWIC NA TELEFON i na miejsce po odbior jednego i POLICJE WEZWAC!

Ewidentne przegiecie,spia w jakims korycie dla krowy,ten w misce juz wyglada jakby sie konczyl po karmie z biedronki,ktora pewnie tylko do zdjecia byla tam wsypana! Jest tu ktos z tamtych rejonow???: Kłobuck, Śląskie?
Ja zadzwonie i moge umowic na odbior/niby/szczeniaka,trzeba ich zabrac stamtad! Ale mam za daleko,zeby jechac! Albo adres wyniuchac i podac na policje i do UG odpowiedniego,niech reaguja!
Dokładny adres: krzepice???

Link to comment
Share on other sites

Ja pierdziele - 17 ras! Ale jak mają odpowiednie warunki, są wypuszczane, mają czysto i dostęp do wody to nic im zrobić nie można! To jest to co już pisałam nie ma w ustawie ile zwierząt może być na m2, mają to schroniska a ludzie nie. Mi się wydaje że ustawodawca nie przewidział takich hodowli.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='N_i_e_do_W_I_A_R_Y']JAKIM PRAWEM TO OGLOSZENIE JESZCZE WISI TAM??????
To jakas masakra! iw takim przypadku zreszta sciagac mu ogloszenia nie wolno... bo wytopi te biedne juz i tak na wpol zdechniete szczeniaki.TYLKO SIE UMOWIC NA TELEFON i na miejsce po odbior jednego i POLICJE WEZWAC!

Ewidentne przegiecie,spia w jakims korycie dla krowy,ten w misce juz wyglada jakby sie konczyl po karmie z biedronki,ktora pewnie tylko do zdjecia byla tam wsypana! Jest tu ktos z tamtych rejonow???: Kłobuck, Śląskie?
Ja zadzwonie i moge umowic na odbior/niby/szczeniaka,trzeba ich zabrac stamtad! Ale mam za daleko,zeby jechac! Albo adres wyniuchac i podac na policje i do UG odpowiedniego,niech reaguja!
Dokładny adres: krzepice???[/QUOTE]
Nie wiem dlaczego ale mi się wydaje że w tym jest jakiś podstęp, nie chce mi się wierzyć że to prawda, ten syf.
Trzeba linka wysłać do jakieś organizacji niech sprawdzą.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aga7777']Ja pierdziele - 17 ras! Ale jak mają odpowiednie warunki, są wypuszczane, mają czysto i dostęp do wody to nic im zrobić nie można! To jest to co już pisałam nie ma w ustawie ile zwierząt może być na m2, mają to schroniska a ludzie nie. Mi się wydaje że ustawodawca nie przewidział takich hodowli.[/QUOTE]

nawet nie zartuj-jakim cudem moga miec czysto,spacery,jedzenie i staly dostep do wody??? to raczej niemozliwe,nawet zakladajac,ze ma 2 osoby na etacie! a kazda "RASE"przemnozyc przez 3 najmniej to daje....51 psow? a szczeniaki od nich? tylko zglosic,takie NAJGORSZE PRZYPADKI trzeba,mimo,ze sa zarejestrowani to nie znaczy,ze juz maja odpowiednie warunki dla takiej "EKIPY"!
A gdzie tam wzmianka o tej organizacji?nie doszukalam sie,daj linka

Link to comment
Share on other sites

od początku nowego roku śledzę wypowiedz dotyczące nowej ustawy. Na co dzień spotykam się z ludźmi, którzy otwarcie mówią, ze nie stać ich na psa z papierami, ze po co im papiery. Ludzie, którzy zdecydowali się świadomie na rozmnożenie swojej suczki, albo stało się to " nie wiadomo jak" i powoli mam dosyć. Dosyć polskiego podejścia do prawa, dosyć polskiego ignoranctwa, dosyć obojętności na cierpienie tych, którzy sami bronić się nie mogą. Ustawa ma uderzyć właśnie w tych, którzy rozmnażają ponad zapotrzebowanie rynku, w rezultacie czego schroniska pękają w szwach, a zwierzęta cierpią. Mam dosyć wyjaśniania jak długo trwa ciąża, że zaćma może mieć podłoże dziedziczne.
Jeśli ktoś chce rozmnażać, jak twierdzi rasowe psy, to niech się przedtem dokształci i niech nie twierdzi, że robi to z miłości do swojego psa, bo gdyby tak było to, to wiedziałby dlaczego jego hodowla powinna się opierać na psach z papierami, a jeśli tego nadal nie rozumie i nie wie to niech się za to nie bierze, a przynajmniej niech nie twierdzi, że robi to bo kocha psy, czy koty. Dla mnie robi to tylko i [B]wyłącznie [/B]dla kasy, a sprzedając zwierzęta bez udokumentowanego pochodzenia sprzedaje kota w worku. Podziwiam naiwność ludzi, którzy taki worek kupują i nie żałuję, gdy w następnych tygodniach, latach wydają krocie na utrzymanie ich przy życiu. Żal mi tylko tych zwierząt, tych niespełnionych, które potem lądują w lesie, pod kołami samochodów, czy giną w przepełnionych schroniskach, żal. Szanowni Państwo, jeśli nadal planujecie rozmnożenie swego zwierzęcia nie ważne z jakiego powodu w imieniu tych pokrzywdzonych, proszę zrezygnujcie choćby na jakiś czas. Niech schroniska opustoszeją. Pies jest najlepszym przyjacielem człowieka, czy naprawdę nie stać nas na to, abyśmy odpłacili mu się tym samym?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rowdy']od początku nowego roku śledzę wypowiedz dotyczące nowej ustawy. Na co dzień spotykam się z ludźmi, którzy otwarcie mówią, ze nie stać ich na psa z papierami, ze po co im papiery. Ludzie, którzy zdecydowali się świadomie na rozmnożenie swojej suczki, albo stało się to " nie wiadomo jak" i powoli mam dosyć. Dosyć polskiego podejścia do prawa, dosyć polskiego ignoranctwa, dosyć obojętności na cierpienie tych, którzy sami bronić się nie mogą. Ustawa ma uderzyć właśnie w tych, którzy rozmnażają ponad zapotrzebowanie rynku, w rezultacie czego schroniska pękają w szwach, a zwierzęta cierpią. Mam dosyć wyjaśniania jak długo trwa ciąża, że zaćma może mieć podłoże dziedziczne.
Jeśli ktoś chce rozmnażać, jak twierdzi rasowe psy, to niech się przedtem dokształci i niech nie twierdzi, że robi to z miłości do swojego psa, bo gdyby tak było to, to wiedziałby dlaczego jego hodowla powinna się opierać na psach z papierami, a jeśli tego nadal nie rozumie i nie wie to niech się za to nie bierze, a przynajmniej niech nie twierdzi, że robi to bo kocha psy, czy koty. Dla mnie robi to tylko i [B]wyłącznie [/B]dla kasy, a sprzedając zwierzęta bez udokumentowanego pochodzenia sprzedaje kota w worku. Podziwiam naiwność ludzi, którzy taki worek kupują i nie żałuję, gdy w następnych tygodniach, latach wydają krocie na utrzymanie ich przy życiu. Żal mi tylko tych zwierząt, tych niespełnionych, które potem lądują w lesie, pod kołami samochodów, czy giną w przepełnionych schroniskach, żal. Szanowni Państwo, jeśli nadal planujecie rozmnożenie swego zwierzęcia nie ważne z jakiego powodu w imieniu tych pokrzywdzonych, proszę zrezygnujcie choćby na jakiś czas. Niech schroniska opustoszeją. Pies jest najlepszym przyjacielem człowieka, czy naprawdę nie stać nas na to, abyśmy odpłacili mu się tym samym?[/QUOTE]
No właśnie przez jakiś czas powinno się całkiem zabronić rozmnażać psy, jest ich za dużo. Każdy może mieć jakiego chce, mały, duży już pisałam o tym samym.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='N_i_e_do_W_I_A_R_Y']Powiedzcie mi to [B]dla przykladu taki Pan od bernenskich jak juz ma ta swoja rejestracje w [U]stowarzyszeniu zwyklym[/U] MUSI wystawiac te swoje wewnetrzne rodowody???????[/B]czy moglby ich wcale nie wystawiac -jak to wyglada? bo w ustawie jest wlasnie mowa [B]tylko [/B]o rejestracji w ogolnopolskich stowarzyszeniach!
Ja nie wiem jak tak wszyscy beda sobie u siebie rodowody wyrabiac psiakom jak to sie po dwoch latach odbije na pojeciu "PIES RODOWODOWY",ale chyba nie najlepiej:shake:[/QUOTE]
Ustawa.
„Art. 10a. 6 Zakaz o którym mowa w ust. 2 nie dotyczy hodowli zwierząt zarejestrowanych w [U]ogólnokrajowych organizacjach społecznych, których statutowym celem[/U] jest działalność zwiiązana z hodowlą rasowych psów i kotów.”

Stowarzyszenia zwykłe.
Art. 40.

2. Osoby w liczbie co najmniej trzech, pragnące założyć stowarzyszenie zwykłe,[U] uchwalają regulamin działalności, [/U]określając w szczególności jego nazwę, cel, teren i środki działania, siedzibę oraz przedstawiciela reprezentującego stowarzyszenie.

Wniosek jest oczywisty. Stowarzyszenie zwykłe nie spełnia wymagań, odnośnie zrzeszania się hodowców, sformułowane w ustawie o ochronie zwierząt. Czy to przypadek, czy celowy zapis tego nie wiadomo, jednak coś ustawodawcy się udało.

Link to comment
Share on other sites

W pewnej rodzinie urodziły się trojaczki.
Do domu przyszło wielu znajomych aby zobaczyć ten cud natury. Wszyscy oglądali, uśmiechali się i gratulowali rodzicom.
Tylko jeden z gości, kynolog, oglądał noworodki szczególnie dokładnie, przyglądał się im z wielką uwagą, zaglądał w zęby, w oczy. Po dobrej chwili skończył oglądać, zdjął okulary i pewnym głosem pokazując jedno z dzieci rzekł do szczęśliwego ojca:
- Ja bym zostawił tego.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='farabutto']Ustawa.
„Art. 10a. 6 Zakaz o którym mowa w ust. 2 nie dotyczy hodowli zwierząt zarejestrowanych w [U]ogólnokrajowych organizacjach społecznych, których statutowym celem[/U] jest działalność zwiiązana z hodowlą rasowych psów i kotów.”

Stowarzyszenia zwykłe.
Art. 40.

2. Osoby w liczbie co najmniej trzech, pragnące założyć stowarzyszenie zwykłe,[U] uchwalają regulamin działalności, [/U]określając w szczególności jego nazwę, cel, teren i środki działania, siedzibę oraz przedstawiciela reprezentującego stowarzyszenie.

Wniosek jest oczywisty. Stowarzyszenie zwykłe nie spełnia wymagań, odnośnie zrzeszania się hodowców, sformułowane w ustawie o ochronie zwierząt. Czy to przypadek, czy celowy zapis tego nie wiadomo, jednak coś ustawodawcy się udało.[/QUOTE]

Oj, z wnioskowaniem coś u Was ciężko... Każde Stowarzyszenie ma gdzieś siedzibę, ale w następnym punkcie określa jeszcze teren działania.
No to nie wiem, co się ustawodawcy udało...

Edited by Joan od Wolanda
dodałam cytat
Link to comment
Share on other sites

[quote name='farabutto']Co to ma do rzeczy? Wymagany jest Statut jako podstawa działania stowarzyszenia, a nie Regulamin. Tylko tyle.[/QUOTE]

ale w tym wypadku,czyli w stowarzyszeniach zwyklych regulamin spelnia ta sama role co statut w stowarzyszeniach tkzw.rejestrowych.Tylko nazwa sie rozni a znaczy tyle samo.Juz to przerabialam,Joan od Wolanda tam wczesniej zamiescila caly opis stowarzyszen obu rodzajow,zaglebilam sie w to i wlasnie doczytalam,ze ten statut w KRS stowarzyszeniu i ten regulamin w tym zwyklym stowarzyszeniu to jedno i to samo...dzisiaj mi sie nie chce juz grzebac za linkami,bo ide spac a jestem przemeczona tym czytaniem.Ale jakbys sam nie wygrzebal do jutra znajde i podesle linkiem.Dobranoc wszystkim,do jutra!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='N_i_e_do_W_I_A_R_Y']ale w tym wypadku,czyli [B]w stowarzyszeniach zwyklych regulamin spelnia ta sama role co statut w stowarzyszeniach tkzw.rejestrowych[/B].Tylko nazwa sie rozni a znaczy tyle samo.[/QUOTE]
To, że spełnia taką samą rolę nie oznacza wcale, że [B]jest tym samym![/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Joan od Wolanda']Ja i tak się tutaj zbyt dużo udzielam, a nie jestem nauczycielem nauczania początkowego. Dodam jeszcze tyle, że zarejestrowanie w Sądzie Stowarzyszenia nie jest problemem, jeśli już chcecie włos dzielić na czworo.[/QUOTE]
Nigdy nie twierdziłem że zamrejestrowanie stowarzyszenia w sądzie to jest problem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Joan od Wolanda']Radzę się skonsultować z prawnikiem.[/QUOTE]
Posłużę się cytatem bardzo wiarygodnej wypowiedzi. :lol:

[quote name='Joan od Wolanda']
Ustawa – Prawo o stowarzyszeniach obok stowarzyszeń zajmuje się również kwestią tzw. stowarzyszeń zwykłych, którym poświęcony jest rozdział 6 ustawy. Ta forma stowarzyszenia ma charakter uproszczony. Nie posiada ono osobowości prawnej (choć z mocy ustawy ma zdolność prawną), a do jego założenia wystarczy działanie jedynie trzech osób, które [B]muszą uchwalić regulamin (a więc nie statut)[/B] oraz przedstawiciela reprezentującego dane stowarzyszenie.
[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='farabutto']Posłużę się cytatem bardzo wiarygodnej wypowiedzi. :lol:[/QUOTE]

LOL :)
Ponieważ Joan przepisuje nam tutaj tylko i wyłącznie wiedzę zawartą w Wikipedii, to jednak ten argument może przekonać tylko ją :)
Wiarygodne potwierdzenie można znaleźć na stronie isap w dokumencie, który się zwie prawo o stowarzyszeniach. Akurat w tym przypadku, szczęśliwie, mówi dokładnie to samo co wiki ;)

Link to comment
Share on other sites

Koleżanka z pracy chętnie adoptuje ze schroniska pieska shih-tzu lub yorka. Chętnie podda się wszystkim procedurom przed adopcją. Pozwala na odwiedziny przedstawiciela schroniska w celu sprawdzenia warunków życia pieska. Zaraz będzie odpowiedź, że pies bez rodowodu to kundel. Przedstawiciele schroniska mogą w dokumentach przekazać go jako psa wielorasowego. Koleżanka nie stawia innych warunków poza jednym , ma być podobny do tych z bazaru lub z ogłoszeń internetowych, które tam są sprzedawane po 600, 1000 złotych. Nie chce brać pożyczki na psa z rodowodem. Uda się pod wskazany adres po pieska lub zaprosi do domu. Czy ma prawo sama decydować jakiego psa chcesz "trzymać"? Nie potrafię jej odpowiedzieć.

Edited by turystka milena
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...