Jump to content
Dogomania

Nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt


JJD

Recommended Posts

[quote name='xxxx52']
Osoby przetrzymujace psa jako DT i organizacje powinny zdac egzamin u wet powiatowego,ze moga posiadac psy tzn znaja sie na psach ,maja odpowiednie warunki domowe,prowadza bilans przychodow i rozchodow.[/QUOTE]
no chyba żart... dt jestem i szczurzym i kocim, i jeśli potrzeba to innych zwierząt. w życiu nie robiłam bilansu strat [bo przychodu z bycia dt to już*w ogóle żadnych nie ma przecież] i w życiu robić bym tego nie chciała. wolę nie wiedzieć ile pieniędzy w to ładuję, bo bym chyba się za głowę złapała i rzuciła to w cholerę ;)
niby czemu ma służyć taki bilans? bo tego to akurat w ogóle nie rozumiem. ktoś ma mi zwrócić jakąkolwiek kasę, którą wydałam? no raczej nie.. a może i od tego jeszcze mam podatek płacić [pyt ret]?

edit:
no i jeszcze jedno. niby czemu mam zdawać jakiś egz u weta powiatowego tylko dlatego, że jestem dt? równie dobrze każdy kto zwierzę do siebie bierze powinien go zdawać. kompletna bzdura.
chorób szczurzych i kocich nie uczyłam się z książek, ale na podstawie obserwacji, leczenia, rozmów z wetami i osobami z większą już wiedzą ode mnie. samo bycie dt szczurym sprawiło, że niektóre leczenie sama wiem jak przeprowadzić i do weta idę generalnie tylko po leki np.
z kotami mam do czynienia "na większą skalę" dopiero od czerwca, więc tu nie mówię, że wiem co i jak, oprócz leczenia kk, ale żebym miała zdawać jakiś egz tylko dlatego, że ratuję zwierzaki i ze wszystkim latam do weta? głupota.

Edited by kla.uduska
Link to comment
Share on other sites

Ja widzę natomiast inne zagrożenie bo jeżeli rzeczywiście spadnie liczba psów nierodowodowych w typie rasy to czy część hodowców zrzeszonych w związkach znęcona interesem ekonomicznym nie zechce zwiększyć ilości suk i kosztem jakości ,ceny oraz dobrostanem zwierząt nie pójdzie na ilość.

Link to comment
Share on other sites

A wiecie co mi przyszlo nagle i niespodziewanie do glowy?
zaczne od poczatku....Byly nierodowodowe hodowle/.duuuo../To taki poczatek bajki...
Teraz Ci,ktorzy mieli po pare psow u siebie /z tych nierodowodowych/zarejestruja sie w zwiazkach/bo Ci co na setki sie nie odwaza:D/
[B]Co z tego WYNIKA?[/B]
A to,ze rozwinie sie znow [B]KONKURENCJA[/B]
czyli: [B]Janek spod Gorzowa[/B] posiadajacy 6 psow zarejestrowala sie w jakims zwiazku/psow,kotow i szynszyli rasowych/ i jest juz"legalny"
Ale...wkurzy go,ze [B]Jozek spod Kielc[/B] sprzedaje nielegalnie,nie rejestrujac sie,nie ponoszac kosztow ZADNYCH nadal a opierajac sie jedynie na oszustwach w stylu-zabawka dla szczeniorka za 300 zl a szczeniorek darmowy-
[B]Co zrobi "JANEK"?
Sam zglosi "JOZKA" [/B]
No przeciez to tak dziala.
W czym rzecz?
[B]JANEK[/B] potencjalnie bedzie hodowca psow moze i w typie,moze i rasowego bez rodowodu,ale...
bedzie pozyteczny dla ogolu-dlaczego?
Bo jego psy,juz zarejestrowane w jakims zwiazku beda mialy dobre warunki bytowe,nie bedzie sie przeciez wyglupial...
[B]Bo bedzie zglaszal rowniez wszystkie naruszenia
A DLACZEGO?[/B]
chocby dklatego,ze on koszty poniosl przez takich S....ÓW jak [B]Jozek[/B] co tylko na ilosc szli a psow swoich nie szanowali.
Wiec moze gdzies jest w tym wszystkim [B]UKRYTY SENS:)[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='N_i_e_do_W_I_A_R_Y']A wiecie co mi przyszlo nagle i niespodziewanie do glowy?
zaczne od poczatku....Byly nierodowodowe hodowle/.duuuo../To taki poczatek bajki...
Teraz Ci,ktorzy mieli po pare psow u siebie /z tych nierodowodowych/zarejestruja sie w zwiazkach/bo Ci co na setki sie nie odwaza:D/
[B]Co z tego WYNIKA?[/B]
A to,ze rozwinie sie znow [B]KONKURENCJA[/B]
czyli: [B]Janek spod Gorzowa[/B] posiadajacy 6 psow zarejestrowala sie w jakims zwiazku/psow,kotow i szynszyli rasowych/ i jest juz"legalny"
Ale...wkurzy go,ze [B]Jozek spod Kielc[/B] sprzedaje nielegalnie,nie rejestrujac sie,nie ponoszac kosztow ZADNYCH nadal a opierajac sie jedynie na oszustwach w stylu-zabawka dla szczeniorka za 300 zl a szczeniorek darmowy-
[B]Co zrobi "JANEK"?
Sam zglosi "JOZKA" [/B]
No przeciez to tak dziala.
W czym rzecz?
[B]JANEK[/B] potencjalnie bedzie hodowca psow moze i w typie,moze i rasowego bez rodowodu,ale...
bedzie pozyteczny dla ogolu-dlaczego?
Bo jego psy,juz zarejestrowane w jakims zwiazku beda mialy dobre warunki bytowe,nie bedzie sie przeciez wyglupial...
[B]Bo bedzie zglaszal rowniez wszystkie naruszenia
A DLACZEGO?[/B]
chocby dklatego,ze on koszty poniosl przez takich S....ÓW jak [B]Jozek[/B] co tylko na ilosc szli a psow swoich nie szanowali.
Wiec moze gdzies jest w tym wszystkim [B]UKRYTY SENS:)[/B][/QUOTE]
sens może i jest ale pod warunkiem...że te Józki nie będa okłamywać dalej, że sprzedają psa rasowego tylko niech zeznaje w zgodzie z prawdą :)

Link to comment
Share on other sites

:D:D:D:D:D:D Jozek? w zgodzie z prawda/? gdzies Ty takiego widziala :D
nie,no....zart.Do Jozkow nic nie mam,zeby nie bylo,ze mi dom nagle splonie......:nerwy:

No bo to mialo byc tylko niewinne porownanie.

Rownie dobrze moglaby wystapic tam Marynia i Jadzia...:placz:juz sie calkiem zaplatalam teraz.....:roll::2gunfire:ratuuuuunkuuuuuuuu!

Edited by N_i_e_do_W_I_A_R_Y
Link to comment
Share on other sites

[quote name='N_i_e_do_W_I_A_R_Y']:D:D:D:D:D:D Jozek? w zgodzie z prawem? gdzies Ty takiego widziala :D
nie,no....zart.Do Jozkow nic nie mam,zeby nie bylo,ze mi dom nagle splonie......:nerwy:

No bo to mialo byc tylko niewinne porownanie.

Rownie dobrze moglaby wystapic tam Marynia i Jadzia...:placz:juz sie calkiem zaplatalam teraz.....:roll::2gunfire:ratuuuuunkuuuuuuuu![/QUOTE]

U nas zawsze chodzi taki Józek i zbiera na kiełbaske dla swojego psa.... takie skojarzenie :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Joan od Wolanda']Optymista :)[/QUOTE]


:) tak byc musi :)
bo inaczej sie juz nie da!
Chwala Ci Panie za TO,ze wreszcie DA SIE ODDZIELIC PLEWY OD ZIARNA!
To moja mysl przewodnia.
A ziarno,czy z certyfikatem,czy bez TO ZIARNO!
A PLEWY z certyfikatem,czy bez TO PLEWY!
wiec dochodze do wniosku,ze
CZARNE TO CZARNE
A
BIALE TO BIALE
i o to w zasadzie [B]TYLKO O TO chodzilo! [/B]/przynajmniej mnie/
:)

coby nie bylo-chodzilo mi o pseudo-rodowodowe i bez
i o uczciwych -rodowodowych i bez- wiec ogolnie o[B] porozumienie PONAD PODZIALAMI![/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Issa']U nas zawsze chodzi taki Józek i zbiera na kiełbaske dla swojego psa.... takie skojarzenie :D[/QUOTE]

To jeden z tych DOBRYCH JOZKOW jak na kielbase dla psa zbiera...choc to...A nic,zreszta.Ale ja bym raczej nie zywila kielbasa.Ale intencje sie licza:)
Bo na ten przyklad JOZEK unas to zbiera na ...PIWO DLA SIEBIE

Link to comment
Share on other sites

[quote name='N_i_e_do_W_I_A_R_Y']:) tak byc musi :)
bo inaczej sie juz nie da!
Chwala Ci Panie za TO,ze wreszcie DA SIE ODDZIELIC PLEWY OD ZIARNA!
To moja mysl przewodnia.
A ziarno,czy z certyfikatem,czy bez TO ZIARNO!
A PLEWY z certyfikatem,czy bez TO PLEWY!
wiec dochodze do wniosku,ze
CZARNE TO CZARNE
A
BIALE TO BIALE
i o to w zasadzie [B]TYLKO O TO chodzilo! [/B]/przynajmniej mnie/
:)

coby nie bylo-chodzilo mi o pseudo-rodowodowe i bez
i o uczciwych -rodowodowych i bez- wiec ogolnie o[B] porozumienie PONAD PODZIALAMI![/B][/QUOTE]
Oby... Na razie te podziały idą w poprzek a nie wzdłuż...

Link to comment
Share on other sites

Porównanie rozmnażania zwierząt do zbierania znaczków ?? Dla mnie trochę dziwne, ponieważ to nie chodzi o człowieka który to robi to chodzi o ten znaczek - czy jak kto woli psa. Jeżeli znaczek wyrzucimy na ulicę to nic się nie stanie, kawałek papieru się po prostu rozłoży. Jeżeli wyrzucimy psa jest to żywe stworzenie a nie kawałek papieru, żywe stworzenie które w najlepszym wypadku wyląduje w nowym domu. Bo tu nie chodzi o nas - ludzi. Tu chodzi o zwierzęta, spójrzcie na to ich oczami. Nie stać kogoś na zapłacenie ZUSu - to niech nie rozmnaża , w tej chwili jest tak dużo psów i kotów (bo głównie o nich mówimy) że każdy człowiek chyba w Polsce może mieć jednego. Sytuacja jak na moje oko wymknęła się z pod kontroli. Przecież nie mówimy tu o tym że jeśli Kowalski będzie miał 3 psy rodowodowe będzie musiał płacić ZUS , nie będzie musiał nic płacić , bo jeśli nie będzie miał hodowli czyli nie będzie ich rozmnażał , nie będzie hodowcą tylko posiadaczem trzech pięknych psów. To ciągnie za sobą dużo innych dobrych stron, i uważam że każdy hodowca powinien normalnie opłacać ZUSy, podatki itd. Tylko po to aby ograniczyć ilość nowych szczeniąt. Bo one się na świat nie pchają. A druga sprawa to czipy, powinien być zaczipowany każdy pies!
I proszę tu nie pisać o zagranicy że tam tak nie ma, bo właśnie jest. Moja znajoma ma rodowodową hodowlę na zachodzie i ma normalnie zarejestrowaną firmę, odlicza karmę a każdy szczeniak wypuszczany od niej z domu jest czipowany.

Link to comment
Share on other sites

No tak, ale jest ten program trochę stronniczy. Tak jakby w Niemczech nie było pseudo.. tam się takie rzeczy też zdarzają może nie na taką skalę, nie będę tłumaczyć dlaczego bo to jest chyba jasne. Ale tak piękne hodowle jak u tej Pani która ma wielki ogród też są w Polsce, oraz pseudo są również w Niemczech. Wystarczy wejść na DHD24 i zobaczyć ile jest psów bez papierów a przecież nie wszystkie są z Polski czy Czech no ale ogólnie masakra!

Link to comment
Share on other sites

odnosnie tego obywatelskiego projektu:
przeczytajcie pnkt 1
l. Chow, rozmnazanie i oferowanie zwierzat domowych,[B]w tym takze rasowych[/B],na sprzedaz jest działalnością gospodarczą
podlegająca rejestracji w ogoInokrajowym rejestrze psow oraz innych zwierzat domowych zwanego dalej, 'rejestrem hodowli
zwierząt domowych''.



?------[B]czyli takze zwierzat nierasowych-skoro sie te hodowle zarejestruje...[/B]

?------"w ogoInokrajowym rejestrze psow oraz innych zwierzat domowych zwanego dalej, 'rejestrem hodowli
zwierząt domowych''- co to jest ten "rejestr"? [B]wpisywalam w google i nie znalazlam niczego takiego[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Issa']

10.30-11.00
[B]Konferencja prasowa - Ustawa o ochronie zwierząt.
PO - Biuro Prasowe Klubu[/B]
chyba warto posłuchać i obejrzeć.[/QUOTE]

Z ogromnym zdziwieniem wysłuchałem wypowiedzi kierownika poselskiego zespołu ds. zwierząt reprezentującego PO na konferencji prasowej, który generalnie był przeciw i bardzo chłodno potraktował Obywatelski projekt ustawy o ochronie zwierząt, uznając go za przedwczesny, słabszy pod względem karnym i niezgodny z prawem UE. Powiem szczerze, że jak dla mnie to była druzgocąca krytyka.

[URL]http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/transmisje_arch.xsp?unid=0934499D3F182B5CC125798300293E12[/URL]
Konsekwentnie, czy to oznacza, że ten Pan zapowiedział, że PO w głosowaniu nie poprze obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej? Kolejny raz polityka wzięła górę i wysiłek obywateli poszedł na marne? Protestuję, bo uważam że należałoby dać szansę obywatelom.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='farabutto']Z ogromnym zdziwieniem wysłuchałem wypowiedzi kierownika poselskiego zespołu ds. zwierząt reprezentującego PO na konferencji prasowej, który generalnie był przeciw i bardzo chłodno potraktował Obywatelski projekt ustawy o ochronie zwierząt, uznając go za przedwczesny, słabszy pod względem karnym i niezgodny z prawem UE. Powiem szczerze, że jak dla mnie to była druzgocąca krytyka.

[URL]http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/transmisje_arch.xsp?unid=0934499D3F182B5CC125798300293E12[/URL]
Konsekwentnie, czy to oznacza, że ten Pan zapowiedział, że PO w głosowaniu nie poprze obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej? Kolejny raz polityka wzięła górę i wysiłek obywateli poszedł na marne? Protestuję, bo uważam że należałoby dać szansę obywatelom.[/QUOTE]

Przeciez PO zmnienilo zdanie,poparlo projekt w glosowaniu,jak i reszta.Projekt zostal skierowany do Komisji,przeszedl.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='N_i_e_do_W_I_A_R_Y']Przeciez PO zmnienilo zdanie,poparlo projekt w glosowaniu,jak i reszta.Projekt zostal skierowany do Komisji,przeszedl.[/QUOTE]
O co ten wielki szum, przeciez to dopiero projekt, do zapisów zmian w ustawie jeszcze dluga droga i czas na poprawki.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ada-jeje']O co ten wielki szum, przeciez to dopiero projekt, do zapisów zmian w ustawie jeszcze dluga droga i czas na poprawki.[/QUOTE]

czyli? w tym roku juz nie ma szans ,zeby te zapisy znalazly sie w ustawie?
I powiedzcie mi jeszcze,jesli teraz ktos nie jest zarejestrowany w stowarzyszeniu wpisanym do KRS to dziala zgodnie z prawem teraz obowiazujacym?
bo jesli nie...to co to nadal robi na allegro?



[url]http://allegro.pl/bernenski-pies-pasterski-rodowodowe-piekne-maluchy-i2038931012.html[/url]

Stowarzyszenie Klubu Psa i Kota Rasowego Ogólnokrajowa Organizacja Społeczna
jest to stowarzyszenie ZWYKLE,czyli nie majace mocy prawnej,nie zarejestrowane w sadzie w KRS a jedynie tutaj:

[url]http://powiat.pabianice.pl/metadot/index.pl?iid=2628&isa=Category[/url]

czy jest ktos madry i wie,czy takowe 3 osobowe stowarzyszenie ZWYKLE dziala zgodnie z prawem obowiazujacym od 1.1.2012?
Bo z tego co wiem to stowarzyszenia zwykle nie posiadaja osobowosci prawnej,
co innego stowarzyszenia rejestrowe /co najmniej 15 osob/i wpis do KRS-czyli krajowego rejestru sadowego?i chyba tylko takie moga cokolwiek.

Edited by N_i_e_do_W_I_A_R_Y
Link to comment
Share on other sites

[quote name='N_i_e_do_W_I_A_R_Y']czyli? w tym roku juz nie ma szans ,zeby te zapisy znalazly sie w ustawie?
I powiedzcie mi jeszcze,jesli teraz ktos nie jest zarejestrowany w stowarzyszeniu wpisanym do KRS to dziala zgodnie z prawem teraz obowiazujacym?
bo jesli nie...to co to nadal robi na allegro?

[url]http://allegro.pl/bernenski-pies-pasterski-rodowodowe-piekne-maluchy-i2038931012.html[/url][/QUOTE]
To chyba to to stowarzyszenie co tak latwo wydaje każdy papierek.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kla.uduska']no chyba żart... dt jestem i szczurzym i kocim, i jeśli potrzeba to innych zwierząt. w życiu nie robiłam bilansu strat [bo przychodu z bycia dt to już*w ogóle żadnych nie ma przecież] i w życiu robić bym tego nie chciała. wolę nie wiedzieć ile pieniędzy w to ładuję, bo bym chyba się za głowę złapała i rzuciła to w cholerę ;)
niby czemu ma służyć taki bilans? bo tego to akurat w ogóle nie rozumiem. ktoś ma mi zwrócić jakąkolwiek kasę, którą wydałam? no raczej nie.. a może i od tego jeszcze mam podatek płacić [pyt ret]?

edit:
no i jeszcze jedno. niby czemu mam zdawać jakiś egz u weta powiatowego tylko dlatego, że jestem dt? równie dobrze każdy kto zwierzę do siebie bierze powinien go zdawać. kompletna bzdura.
chorób szczurzych i kocich nie uczyłam się z książek, ale na podstawie obserwacji, leczenia, rozmów z wetami i osobami z większą już wiedzą ode mnie. samo bycie dt szczurym sprawiło, że niektóre leczenie sama wiem jak przeprowadzić i do weta idę generalnie tylko po leki np.
z kotami mam do czynienia "na większą skalę" dopiero od czerwca, więc tu nie mówię, że wiem co i jak, oprócz leczenia kk, ale żebym miała zdawać jakiś egz tylko dlatego, że ratuję zwierzaki i ze wszystkim latam do weta? głupota.[/QUOTE]
To nie takie proste. Ty jesteś uczciwym i godnym zaufania DT, ale nie wszystkie są takie. Wspomnijmy choćby głośną sprawę IKI6 z Rudy Śl. Opowiadała o sobie, że jest doświadczonym DT "specjalność odchowywanie kociąt", a tymczasem prawda była zupełnie inna :( Bomba wybuchła, gdy powierzone jej kocięta zaraziły się u niej panleuko i poumierały w męczarniach. Potem wyszły na jaw kolejne "kwiatki". Byłam u niej, zabierałam koty, więc wiem o czym mówię. To nie jest DT, tylko chora kolekcja.
Niestety nie wszyscy oddając koty/psy do DT sprawdzają panujące tam warunki. I cierpią zwierzęta. Ja jestem zdecydowanie za jakąś, nie przesądzam w tej chwili jaką, formą koncesjonowania DT i kontroli nad nimi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aga7777']Porównanie rozmnażania zwierząt do zbierania znaczków ?? Dla mnie trochę dziwne, ponieważ to nie chodzi o człowieka który to robi to chodzi o ten znaczek - czy jak kto woli psa. Jeżeli znaczek wyrzucimy na ulicę to nic się nie stanie, kawałek papieru się po prostu rozłoży. Jeżeli wyrzucimy psa jest to żywe stworzenie a nie kawałek papieru, żywe stworzenie które w najlepszym wypadku wyląduje w nowym domu. Bo tu nie chodzi o nas - ludzi. Tu chodzi o zwierzęta, spójrzcie na to ich oczami. Nie stać kogoś na zapłacenie ZUSu - to niech nie rozmnaża , w tej chwili jest tak dużo psów i kotów (bo głównie o nich mówimy) że każdy człowiek chyba w Polsce może mieć jednego. Sytuacja jak na moje oko wymknęła się z pod kontroli. Przecież nie mówimy tu o tym że jeśli Kowalski będzie miał 3 psy rodowodowe będzie musiał płacić ZUS , nie będzie musiał nic płacić , bo jeśli nie będzie miał hodowli czyli nie będzie ich rozmnażał , nie będzie hodowcą tylko posiadaczem trzech pięknych psów. To ciągnie za sobą dużo innych dobrych stron, i uważam że każdy hodowca powinien normalnie opłacać ZUSy, podatki itd. Tylko po to aby ograniczyć ilość nowych szczeniąt. Bo one się na świat nie pchają. A druga sprawa to czipy, powinien być zaczipowany każdy pies!
I proszę tu nie pisać o zagranicy że tam tak nie ma, bo właśnie jest. Moja znajoma ma rodowodową hodowlę na zachodzie i ma normalnie zarejestrowaną firmę, odlicza karmę a każdy szczeniak wypuszczany od niej z domu jest czipowany.[/QUOTE]

Porównanie do hobbysty od znaczków dotyczyło idei hobby, a nie znaczek=pies (proszę czytać całość ze zrozumieniem, a nie wyrywać zdania z kontekstu całej wypowiedzi). Na założenie hodowli, kolekcji wydaje się sporo pieniędzy (psów, znaczków itp. nie otrzymuje się za darmo), gdzie tu będzie sprawiedliwość jeśli hodowcy będą musieli płacić ZUS i podatki, bo w większości hodowcy (ja cały czas pisze o tych uczciwych, którym zależy na psie) posiadają 1-2 mioty rocznie, a niektórzy co kilka lat i ich "zarobek" będzie wynosił w przybliżeniu 0zł (trzeba będzie prowadzić książkę przychodów i rozchodów), plus taki, że przynajmniej podatku się nie zapłaci. A numizmatyk sprzeda swoją kolekcję za 10 000zł i będzie miał w tym realny zysk, bo jakie straty może ponosić przy kolekcjonowaniu znaczków, chyba, że będzie chciał sobie kupić jeszcze droższą kolekcję, ale na to będzie już miał część pieniędzy ze sprzedaży. A hodowca nie dość, że będzie musiał utrzymać na wysokim standardzie hodowlę to jeszcze będzie musiał płacić Państwu, które wiecznie szuka pieniędzy na łatanie dziury budżetowej, ale diety poselskie jakie są każdy wie.
Do wiadomości każdy szczeniak wychodzący z zarejestrowanej hodowli posiada tatuaż, większość hodowców dodatkowo chipuje, a od tego roku wszystkie szczeniaki są chipowane.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Monia85']Porównanie do hobbysty od znaczków dotyczyło idei hobby, a nie znaczek=pies (proszę czytać całość ze zrozumieniem, a nie wyrywać zdania z kontekstu całej wypowiedzi). Na założenie hodowli, kolekcji wydaje się sporo pieniędzy (psów, znaczków itp. nie otrzymuje się za darmo), gdzie tu będzie sprawiedliwość jeśli hodowcy będą musieli płacić ZUS i podatki, bo w większości hodowcy (ja cały czas pisze o tych uczciwych, którym zależy na psie) posiadają 1-2 mioty rocznie, a niektórzy co kilka lat i ich "zarobek" będzie wynosił w przybliżeniu 0zł (trzeba będzie prowadzić książkę przychodów i rozchodów), plus taki, że przynajmniej podatku się nie zapłaci. A numizmatyk sprzeda swoją kolekcję za 10 000zł i będzie miał w tym realny zysk, bo jakie straty może ponosić przy kolekcjonowaniu znaczków, chyba, że będzie chciał sobie kupić jeszcze droższą kolekcję, ale na to będzie już miał część pieniędzy ze sprzedaży. A hodowca nie dość, że będzie musiał utrzymać na wysokim standardzie hodowlę to jeszcze będzie musiał płacić Państwu, które wiecznie szuka pieniędzy na łatanie dziury budżetowej, ale diety poselskie jakie są każdy wie.
Do wiadomości każdy szczeniak wychodzący z zarejestrowanej hodowli posiada tatuaż, większość hodowców dodatkowo chipuje, a od tego roku wszystkie szczeniaki są chipowane.[/QUOTE]
Nie zrozumieliśmy się, ja wiem że znaczek nie równa się pies. To jest oczywista oczywistość :) I właśnie o tym w moim poście pisałam. No ale spróbuję to wytłumaczyć z innej strony czy hodowla = hobby? Dla mnie nie, co innego jest hodowla a co innego hobby. Nie można rozmnażać zwierząt dla hobby, bo to już nie hodowla. A jeśli uważacie że jest inaczej to proszę mi odpowiedzieć na jedno pytanie: PO CO hobbysta rozmnaża zwierzęta?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...