Jump to content
Dogomania

Nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt


JJD

Recommended Posts

[quote name='bejasty']NIE to nie jest wpadka !!! to jest świadome celowe krycie /ta sama para rodziców co w poprzednim miocie ale to nie budzi zastrzeżeń/ jednak na skanie /może przypadek/ rodowodu suni nie ma wpisu poprzedniego miotu a na 100% dostały metryki.:diabloti: czy można mieć pewność ,że z tego miotu szczenię za 2500,- będzie silne prawidłowo rozwinięte ? przecież jednym z argumentow przeciw pseudo jest częstotliwość miotów a tu[B]....Zastanawia mnie dlaczego takie i wiele innych są skrzętnie zamiatane pod dywan ? czy nikt z ZK nie przeglądał miotów w zlikwidowanej hodowli grzywaczy ?[/B] Ja jestem zdecydowanie przeciw "fabrykom" szczeniąt czy to w pseudo czy w renomowanych hodowlach.[/QUOTE]

[B]WLASNIE.MNIE TEZ ZASTANAWIA........[/B]jesli juz tak sie idealizuje ZKWP to tego nie rozmumiem......fuj,obrzydlistwo i kretactwo,do tego poczytajcie pod tym wszystkie wpisy uwaznie-jeszcze sie wyklocaja o oddanie psa,ktorego inna hodowczyni ZK zostawila w tym koszmarnym miejscu...na przetrzymanie a potem pisze,ze w celach REPRODUKCYJNYCH.CHryste! do tych szkieletow jeszcze cos DOPUSZCZALI?????? to juz jest CYRK!jeszcze sie kloca,zeby nie sterylizowac....hmmm

[url]http://www.facebook.com/media/set/?set=a.10150494594808501.394186.335087058500&type=1[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='keksik']Przecież sami hodowcy nie rozróżniają amstaffa od pitbula, więc w czym problem? :) To nie jest tylko kwestia tego, że jeden związek amerykański nazwał sobie rasę tak a drugi inaczej?

Tu jest spis ras uznawanych za agresywne:
[url]http://www.abc.com.pl/serwis/du/2003/0687.htm[/url][/QUOTE]
Dziekuje za link do listy :) Wszedzie trafialam na jakies fora i inne strony, a tutaj jest ustawa konkretna :)

Uwierz mi, ze hodowcy i milosnicy bulli odrozniaja asta od pita nawet po wygladzie :) Np pita Rednosa nie pomylisz z zadnym innym ;)

[quote name='keksik']Jedyną różnicą podawaną właśnie pomiędzy amstaffami a pitbullami jest to, że te drugie są bardziej waleczne/agresywne. [url]http://pl.wikipedia.org/wiki/Gameness[/url] Jak wyobrażasz sobie określanie, czy dany pies posiada tę cechę?
[/QUOTE]
Nie wierz wikipedi :)

A co do rozmnazania psow, to chyba najwazniejsza kwestia bedzie udowodnienie, ze ktos rozmnaza psy tylko dla zysku. Bo reszta jest tylko dopiskiem. WIec jesli powstana organizacje krzaki, ktore nie beda nialay na celu ulepszania swoich ras, a tylko kasa, kasa, to takie stowarzyszenia nie przejda przez sito sadowe...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ageralion']Dziekuje za link do listy :smile: Wszedzie trafialam na jakies fora i inne strony, a tutaj jest ustawa konkretna :smile:[/quote]
Najpewniejszym źródłem informacji obowiązujących przepisach jest Sejm RP. Inne mogą nie być na bieżąco aktualizowane.

[url]http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20030770687[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Beatrx']a kto tu idealizuje ZKwP?:crazyeye:[/QUOTE]
ZKwP nie da się idealizować. Gęby pełne mają frazesów o tym, że dla dobra rasy, że kynologia wg naukowych podstaw...
Ja naiwnie też ciągałem Pixela po wystawach, ale jak zobaczyłem jak to od kulis wygląda, to szybko się z ZKwP wypisałem. Nie mam pojęcia, jak uczciwi ludzie mogą tam dalej należeć, zadawać się z tymi cwaniaczkami, przymykać oczy na przekręty i oszustwa na ringu i poza nim!
A nowa ustawa cały ten układ sankcjonuje, wyjmując hodowle związkowe spod jakiejkolwiek kontroli! W niejednej pseudohodowli zwierzaki mają lepsze warunki, a szczeniaki lepiej odchowane niż w wielu hodowlach związkowych.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='N_i_e_do_W_I_A_R_Y']Witam,niestety to sciaganie ogloszen z portali jest bezpodstawne.Psy urodzone przed wejsciem ustawy w zycie moga byc sprzedawane.Tak samo tyczy sie zakaz kopiowania uszu,przedstawiam stanowisko ZKWP w tej sprawie:
czyli...po 1 stycznia 2012
cytuje:

ZKwP
W związku z uchwaloną przez Sejm RP nowelizacją Ustawy o Ochronie Zwierząt (DZ.U.2011,nr 230, poz.1373), która w art.6, ust.2, pkt. 1 w sposób niebudzący wątpliwości zakazuje wykonywania zabiegów kopiowania uszu i ogonów, Zarząd Główny na posiedzeniu w dn.29.10.2011 podjął następujące uchwały:
1. Wszystkie psy urodzone w Polsce po 01.01.2012r. muszą mieć pozostawione naturalne uszy i ogony.
Kierownicy sekcji ras zostają zobowiązani do zaznaczania w protokółach kontroli miotów każdego przypadku ciętego ogona i/lub uszu oraz zgłaszania tego faktu zarządowi oddziału.
W rasach, w których występują ogony szczątkowe i/lub skrócone, ogony wszystkich szczeniąt muszą zostać opisane w protokółach kontroli miotów, a następnie w metrykach i rodowodach.
2. [B]Od 01.01.2012r. zostaje wprowadzony zakaz wystawiania psów z kopiowanymi ogonami i/lub uszami.[/B]
[B]Zakaz ten dotyczy WYŁĄCZNIE psów URODZONYCH W POLSCE PO 01.01.2012. [/B][/QUOTE]
Moim zdanmiem ściąganie ogłoszeń z portali jest uzasadnione.

Stanowisko zkwp nie jest prawem ogólnie obowiązującym.

Link to comment
Share on other sites

ZK to czesto jest parawanem dla elementow mafijnych ,napewno nie milosnikow ras., wlasnie od hodowcow co maca naiwnym ludziom metrykami rodowodami nalezy wykonywac scisle kontrole miejsca pobytu zwierzat.Oczywiscie w gorze tych metow sa i hodowcy ,ktorzy hoduja jedna rase dziesiatki lat ,ale oni nie sa brani pod uwage .
Pamietam ekipe dziennikarzy ktorzy sfilmowali z ukrytej kamerty miejsce pobytu suczki ,szczeniakow w zimnej ciemnej piwnicy,a dokumenty psow byly inblanco wystawione.
Pamietam jak moje kolezanki z org.prozwierzecej wspolnie z polcja ,robiac kontrole u hodowcy zerejestrowanego w ZK zostaly zastraszone wysmiewane,filmowane przez czlonkow rodziny hodowcy,a powiatowy mimo ,ze ze widzial psy na lancuchach ,chore powiedzial ze jest wszystko OKEY.
Poza tym jak mozna zeby ZK tolerowal zlych hodowcow,ktorzy mimo ,ze sa im prawa do wystaw itd odebrane przepisywal nta hodowle na dalszych czlonkow rodziny np.21 osob?

Edited by xxxx52
Link to comment
Share on other sites

przeglądam świeże dzisiejsze ogłoszenia, i piszą w opisach że "aukcja zgodna z prawem- w porozumieniu z prawnikiem"- bo psy urodzone w 2011roku.
czyli że te psy które się urodziły w 2011 można normalnie sprzedawać teraz? ustawa dotyczy tylko tych co urodzą się po 1stycznia 2012?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']
Pamietam ekipe dziennikarzy ktorzy sfilmowali z ukrytej kamerty miejsce pobytu suczki ,szczeniakow w zimnej ciemnej piwnicy,a dokumenty psow byly inblanco wystawione.[/QUOTE]
a to niestety wina tego, ze na przeglądy hodowlane trzeba jechać do siedziby związku, a nie są robione w hodowli jak to kiedyś było.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pa-ttti']przeglądam świeże dzisiejsze ogłoszenia, i piszą w opisach że "aukcja zgodna z prawem- w porozumieniu z prawnikiem"- bo psy urodzone w 2011roku.
czyli że te psy które się urodziły w 2011 można normalnie sprzedawać teraz? ustawa dotyczy tylko tych co urodzą się po 1stycznia 2012?[/QUOTE]
niby jakim cudem? są dwa zakazy: rozmnażania i sprzedaży. jak ktoś teraz psa rozmnoży i później sprzeda to łamie dwa zakazy, a jak sprzedaje teraz to łamie jeden zakaz. z resztą bardzo wątpię, że ktoś się konsultował z prawnikiem...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ageralion']Ale co z tym fantem mozna zrobic? W jaki sposob lamie to prawo albo regulamin allegro? Zalamka...[/QUOTE]

Wg mnie jest to nakłanianie osób trzecich do rozmnażania zwierząt niehodowlanych, czyli jednym słowem nakłanianie do łamania ustawy, co jest karalne ;)
A co do sprzedaży zwierząt wyhodowanych w 2011 to trzeba to z prawnikiem skonsultowac. Osobiście uważam, ze to bzdura, ale oczywiście mogę się mylic.
Ja tez wapię, by którykolwiek z ogłszeniodawców konsultował cokolwiek z prawnikiem.

Link to comment
Share on other sites

ZK nie widzi przekrętów oj widzi ale ...jak nie wiemy o co chodzi to chodzi o /wartość nadrzędną/ kasę. Jak zaczną robić porządki to kto opłaci składki,kto będzie wydawał kasę na wystawy ? jeszcze raz powtarzam JESTEM WROGIEM WSZELKICH FORM ROZMNAŻALNI PSÓW I KOTÓW. Wystarczy poczytać psie Fora oj lle można sie tam "nauczyc" na temat hodowli./podobno zajęcie niedochodowe ?/

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Beatrx']niby jakim cudem? są dwa zakazy: rozmnażania i sprzedaży. jak ktoś teraz psa rozmnoży i później sprzeda to łamie dwa zakazy, a jak sprzedaje teraz to łamie jeden zakaz. z resztą bardzo wątpię, że ktoś się konsultował z prawnikiem...[/QUOTE]


[quote name='Reno2001']Wg mnie jest to nakłanianie osób trzecich do rozmnażania zwierząt niehodowlanych, czyli jednym słowem nakłanianie do łamania ustawy, co jest karalne ;)
A co do sprzedaży zwierząt wyhodowanych w 2011 to trzeba to z prawnikiem skonsultowac. Osobiście uważam, ze to bzdura, ale oczywiście mogę się mylic.
Ja tez wapię, by którykolwiek z ogłszeniodawców konsultował cokolwiek z prawnikiem.[/QUOTE]
Ustawa nie mowi o zakazie rozmnazaniu psow nierasowych w ogole, a o zakazie rozmnazania ich w celach handlowych. On wyraznie pisze, ze nie sprzedaje szczyli i ze pozniejsze szczyle sprzedawane nie beda... klops

Dal mnie tez jest bzdura to pozwolenie na sprzedaz miotow z 2011, bo to pewnie sie rozchodzi o niedzialanie prawa wstecz. Tylko zze ja to rozumiem, ze nie mozna ich ukarac za rozmnozenie w celach handlowych i sprzedazy psow przed 31.12. Ale jak to sie ma do sytuacji obecnej, jest zakaz i koniec, mozna szczeniaki oddac, inaczej lamiesz prawo. Nie porownywala bym tez tego zapisu do zakazu wystawiania psow kopieowanych, bo kopiowania nie cofniesz i to bylo by krzywdzce dla psow kopiowanych i ich hodowcow, gdyby teraz nie mogly brac udzialu w wystawach. Ale szczeniaki mozna oddac, jesli sprzedac nie mozna... nie rozmumiem tego pozwolenia serwisow

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']ZK to czesto jest parawanem dla elementow mafijnych ,napewno nie milosnikow ras., wlasnie od hodowcow co maca naiwnym ludziom metrykami rodowodami nalezy wykonywac scisle kontrole miejsca pobytu zwierzat.Oczywiscie w gorze tych metow sa i hodowcy ,ktorzy hoduja jedna rase dziesiatki lat ,ale oni nie sa brani pod uwage .
Pamietam ekipe dziennikarzy ktorzy sfilmowali z ukrytej kamerty miejsce pobytu suczki ,szczeniakow w zimnej ciemnej piwnicy,a dokumenty psow byly inblanco wystawione.
Pamietam jak moje kolezanki z org.prozwierzecej wspolnie z polcja ,robiac kontrole u hodowcy zerejestrowanego w ZK zostaly zastraszone wysmiewane,filmowane przez czlonkow rodziny hodowcy,a powiatowy mimo ,ze ze widzial psy na lancuchach ,chore powiedzial ze jest wszystko OKEY.
Poza tym jak mozna zeby ZK tolerowal zlych hodowcow,ktorzy mimo ,ze sa im prawa do wystaw itd odebrane przepisywal nta hodowle na dalszych czlonkow rodziny np.21 osob?[/QUOTE]
to zapraszam do mojej hodowli - zarejestrowana w ZK, ja się nie wstydzę niczego.
Nie zapominajcie że są też ludzie wśród ZK a nie tylko żaby.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Reno2001']Czyli jednym słowem pozostawałoby monitorowanie, czy faktycznie szczeniaki byłyby oddawane za free. Ja sie nie znam na bokserach, ale te dwa już dla mnie dziwnie wyglądają.[/QUOTE]
Ten jeden nie wyglada na psa, ktory powinien by rozmnazany. Zreszta boksery sa tak spieprzona genetycznie rasa, ze czepiaja sie ich takie choroby... :( Zeby uratowac rase, powinien byc ogromny nacisk na zdriowie rodzicow, bo zycjacy bokser 4-5 lat to teraz norma :( Raczysko zjada co 3 osobnika, nie mowiac o sercu... przeraza mnie to ogloszenie, bo to pierwsze z wielu i nie zabierzemy wszystkich innych podobnych :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pa-ttti']przeglądam świeże dzisiejsze ogłoszenia, i piszą w opisach że "aukcja zgodna z prawem- w porozumieniu z prawnikiem"- bo psy urodzone w 2011roku.
czyli że te psy które się urodziły w 2011 można normalnie sprzedawać teraz? ustawa dotyczy tylko tych co urodzą się po 1stycznia 2012?[/QUOTE]


szukalam,ale nie znalazlam jak dotad.Jak masz linka zapodaj tu pare takich.Ale chyba faktycznie mozna te urodzone przed 2012 tym:roll:zreszta juz kiedys to tu pisalam...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...